Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Nračet - Profil | Ne 11.2.2024 21:16:58

2,25 Bowler je opravdu hever na silné proudy, tužší klacek s jemnější špicí. Na Dunaji můžeš chytat jak s 50g olovem tak půl kilovou cihlou, jak už tady padlo záleží, kde chytáš.

    NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:55:37

    vicx >> taky raději chodím na velké ryby,ale né vždy ty malé dokážu odselektovat.

      Nvicx - Profil | Ne 11.2.2024 19:44:18

      P3 >> na malé ryby to fakt nie je 😁👍
      Ale keď už máš normálnu rybu nad 50cm, zdolávaš rybu a nie kŕmitko. Na Dunaj by som asi nešiel chytať so zámerom chytať malé ryby. Ale to mám asi všade.

        NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:41:00

        vicx >> Máš záběr..zasekneš...taháš a cítíš odpor...to bude ryba...a pak se vynoří 350g krmítko a chvíli po něm...15cm cejnek 😂😂😂😂 Promiň nemohl jsem si pomoct 👍

          Nvicx - Profil | Ne 11.2.2024 19:39:16

          johny1 >> podľa mňa by to mali dať, ale nemal som tu 1.75 v ruke a nechcem ti povedať blbosť. 130 komplet, alebo 130+krmivo?

            Nvicx - Profil | Ne 11.2.2024 19:33:13

            P3 >> normálne :) Keď je dlhý nadväzec, nerobí to problém. Nie všade treba takú váhu. Keď pozrieš na videá od Gabora, alebo Jankovicza dávajú aj 350g kŕmitko + futro. To ale záleží od miesta. Ja začínam normálne na 140 s feedrom, max do 200+futro. Keď viem, že to stačiť nebude, beriem 3lb barbelky a tie idú tak do 350g. Ale to nie je aktívny lov, to by bola posilka.

              NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:31:24

              johny1 >> tak to je pro tebe jak dělaný ten 1,75lb 👍 ta 2,25 je už prej solidní utahovák

                Njohny1 - Profil | Ne 11.2.2024 19:29:26

                vicx >> Mně stačí max kolem 130 g....

                  NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:23:19

                  vicx >> 200-250g na tom Dunaji?Docela hukot..jak na takové montáži sdoláváte větší ryby?

                    NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:20:20

                    johny1 >> Já na Moravě zatím nikdy nepotřeboval vic jak 120g...a to jsem to hazel do koryta,ale vždy vybírám místo podle proudu(za zatáčkou,u vracáku,soutoky atd..)

                      Nvicx - Profil | Ne 11.2.2024 19:20:03

                      Navrc >> celú noc ti svieti iba izotop. Žiadna farba nevydrží dlho svietiť.

                        Nvicx - Profil | Ne 11.2.2024 19:18:57

                        johny1 >> to neviem. Ta 2.2 hádzala okolo 200g, tuším sme tam zavesili aj 250g na blízko. Majú ich tu tuším račet a gaštanko, oni by vedeli povedať. Hádzal som s tými gaštankovými a nechcel ich predať 😁

                          NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:17:51

                          vicx >> Tak Dunaj to je jinej level...Ale zas záleží na konkrétním místě.Psal tu kdy si borec že na Dunaji chytá s 80-120g krmitky.A to ty pruty dají určitě.Ale jak jsem psal.. záleží na místě lovu.

                            Njohny1 - Profil | Ne 11.2.2024 19:15:38

                            P3 >> Čau, 120 by mohlo stačit. Při větším průtoku max mám 140....

                              Nvicx - Profil | Ne 11.2.2024 19:14:35

                              P3 >> hej, ja to chcem na Dunaj, tam už ta 2.2 bola LTT, keď sme s ňou hádzali veľké olová. Ale sú super ľahké, fakt perfektné prúty. Pri porovnaní s His vedľa seba by som si nevedel nijako ospravedlniť rozdiel v cene.

                                NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:14:07

                                johny1 >> Hele taham 120g dají a to na Moravu stačí i když je na hoře.

                                  Njohny1 - Profil | Ne 11.2.2024 19:10:30

                                  vicx >> Ahoj, jakou zvládnou zátěž v této librazi? Morava u nás je středně tekoucí, kde potřebuji házet max na 40 m...

                                    NNavrc - Profil | Ne 11.2.2024 19:09:48

                                    vicx >> Já někde četl, že ty spicky prutů jsou fosforové a svítí v noci. To může být super. Nemusíš řešit chemické světýlka

                                      NP3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:08:24

                                      vicx >> Na středně tekoucí toky pohoda a věřím že zvládnou i labe.Fakt moc hezké pruty.