Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

P3 - Profil | Ne 11.2.2024 19:07:06

Navrc >> pokud jsou ok jak píše,tak cena supr..Ale ty tvé His budou jinej level 😉

    vicx - Profil | Ne 11.2.2024 18:25:32

    P3 >> super prúty aj ponuka. Kto to zoberie, ma vystarané. Keby boli 2.2 už ich beriem. Mal som ich v ruke, fakt super. 👌👍

      Navrc - Profil | Ne 11.2.2024 17:25:08

      P3 >> Kdybych nečekal na HIs, tak po nich skočím 😃 Maji parádní blank, krásné provedení a měly by být na rychlém blanku... futrálky k tomu. Paráda 😇

        P3 - Profil | Ne 11.2.2024 17:06:28

        Kdyby někoho zajímalo tak je na bazaru inzerat: Prodám 2x Drennan barbel specialist M. Bowler 12ft 1,75lb. Použité cca 10x, top stav. Původní cena 6000kč/ks. Jen oba spolu cena 6000kč. Osobně Chrudim a okolí. (Není můj,ale cena zajímavá)

          vicx - Profil | Út 6.2.2024 20:53:29

          Navrc >> nikdy som ho nemal v ruke, dík za info. Kevlar sa mi páči ako materiál a štruktúra blanku. Videl som z toho spravené aj barbel prúty.
          Čo mám Korum Neoteric prvú gen. 1.75/2.25 tak tie tiež nemajú nejakú extra mäkkú špicu.
          Čo som videl torrixy specialist, tiež nemali extra špicu. Skôr ju mali tenšiu ako kaprák, ale pekne išla v súhre s blankom, žiadna väčšia ohybnosť.

            P3 - Profil | Út 6.2.2024 20:50:07

            Navrc >> Naprosto souhlasím ,sam jsem nad nimi uvažoval ale jsou to vyloženě kaprové zdolávačky...

              Navrc - Profil | Út 6.2.2024 20:35:48

              vicx >> Ten armalite je klasický kaprak, jen nižší gramáž. Ty Blanky nejsou udělané jako specialist pruty na detekci špičkou

                vicx - Profil | Út 6.2.2024 20:32:01

                Gaston >> postaviť je asi najmenší problém. Len neviem na akom blanku, torrix barbel (specialist) sa v 13' nerobí. Max 12'.
                Jediné je Chimera no.4 v 13' čo je presne mrenový blank na veľkú vodu. A super cena 198 libier (v porovnaní s century a his). Dávnejšie som to riešil so S. Harissonom osobne, že aký blank na Dunaj. A odpoveď jedine chimera 4.

                Ešte by som si vedel predstaviť Century Armalite kevlarový blank. V 13ft vo verzii mk2, len je vypredaný a mk3 je len 12ft k dispozícii.

                Nakoniec som zobral Drennan Piker 12ft. Mäkký, silový prút na veľké olová kľudne okolo 300g s peknou pančuchou, full cork, 40tka oko. Ideál. Žiadna tyčka.

                  P3 - Profil | Út 6.2.2024 19:58:41

                  Gaston >> jasné, hlavní výhoda Parmovek je že mají míň a větší očka.Jsou víc univerzální..

                    Gaston - Profil | Út 6.2.2024 19:54:44

                    Gaston >>tohle je překlad co poslal Roman

                      Gaston - Profil | Út 6.2.2024 19:54:06

                      Barbel Seeker byl navržen pro menší anglické řeky, kde nebyly potřeba krmítka a velká vodítka.

                      Hi S Barbel to samé, jen jiné druhy karbonu. Vyrobeno pro tradiční lov s parmou s měkkou střechou a pomalou progresivní akcí.

                      Hi S Big Water je můj oblíbený všestranný prut na parmy, pohodlný s krmítky do 5 oz (140 g) plus návnada.

                      Těžký vodní prut, který jsem požadoval pro zimní podmínky na řece, kde 140g prostě nestačí. Při testování různých prototypů, než jsme to udělali správně, jsem používal krmítka do 225 g. Tyto pruty jsou v zadku mnohem tužší než Big Water, takže proud netahá prut přímo v opěrkách. Problém, který jsme měli při jejich výrobě, byl udržet dostatečně měkkou část na špičce, aby bylo jasně vidět drop bak kousnutí.

                        Gaston - Profil | Út 6.2.2024 19:51:55

                        P3 >> Já jsem na Labi moc špičky nikdy neměnil ,nebylo to třeba,proto jsem šel do téch parmolovek.Kamarad měl kdysi ctx ka power feeder ale ty už byly podstatně shovívavější v páteři i když měl 60-160 gramáž.

                          P3 - Profil | Út 6.2.2024 19:44:54

                          Gaston >> Ještě dodám, kamarád má 13ft His power feeder distanc a je to fakt bomba.Ten prut v té délce má krásně citlivej vrch,ale přitom neskutečnou sílu v páteři.O vzhledu se nemusím ani bavit 👌 Já mám 12ft ,ale třeba na labe nebo silný průtok bych volil ten delší,nebo lov pod břehem.😉

                            Navrc - Profil | Út 6.2.2024 19:39:51

                            Gaston >> @Gaston Čau, nemám čas volat, tak se omlouvám. Psal jsem si s rybarem, který je za vývojem a testováním HiS speciálů na parmy. Tady máš jeho komentář k jednotlivým modelům. Hoď si do překladače.

                            The Barbel Seeker was designed for the smaller English rivers where feeders and large leads weren’t required.

                            The Hi S Barbel the same, just different types of carbon. Made for traditional barbel angling with a soft top and slow progressive action.

                            The Hi S Big Water is my favourite all round barbel rod comfortable with feeders up to 5 oz (140g) plus the bait.

                            The heavy Water rod I requested for winter conditions on the River rent where 140g just isn’t enough to hold. Whilst testing the various prototyped before we got it right I was using feeders up to 225g. These rods are a lot stiffer in the butt than the Big Water so that the current is not pulling the rod right round in the rests. The difficulty we had in making these was to keep a soft enough section in the tip to clearly show drop bak bites.

                              Gaston - Profil | Út 6.2.2024 19:37:43

                              Praseodym >> Zásadní vliv je tedy lovná vzdálenost? Mě léta vycházelo že při delším prutů můžu použít o něco slabší kmen a zátěž,když je více silonu mimo vodu.Ale možná jsem žil v bludů taky😁

                                P3 - Profil | Út 6.2.2024 19:35:56

                                Praseodym >> dik za zajímavej postřeh.

                                  Gaston - Profil | Út 6.2.2024 19:33:40

                                  vicx >> ano mám v plánu si koupit pouze HI Ska.V těch 390 se toho ani v UK nedá moc sehnat a Torrixy mi nikdo v téhle délce nepostaví.Vsude v UK stavějí místní stavěcí jen 12 ký.Delal jsem poptávku u 3 stavěčů a nikdo to nechce.Mozna vědí proč.A taky už by to bylo přes můj rozpočet.

                                    Gaston - Profil | Út 6.2.2024 19:28:25

                                    P3 >> ahoj,přes převozní handicap se snadno přenesu a ten nesporný počet výhod který jsi tu popsal,je pro mé chytání nejvhodnější.Snad to u Johnson tackle vyjde.Oni dorucuji i k nám,při koupi mimo UK ti odečtou jejich DPH a u nás učí ho zase přičtou 😁Díky moc za podporu a přeji ti hodně dobrých lovů.👍

                                      Praseodym - Profil | Út 6.2.2024 19:01:28

                                      P3 >> to s tím "více vlasce nad hladinou" je matematicky dokázána blbost. Myslim, že zrovna MM dával logické náčrtky problematiky. Dost se to řešilo před lety ve feederu a nakonec jsem musel uznat, že jsem leta žil v bludu 😏

                                        vicx - Profil | Út 6.2.2024 18:26:38

                                        Gaston >> neviem či chceš len His, ale korum má/mal barely 390 v trojdiely.