Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NP3 - Profil | Út 6.2.2024 18:13:02

Gaston >> Ahoj. Přidám svůj pohled na věc. Mám odchytáno nespočet dnů u vody ať už s pruty o délce 12ft nebo 13ft.A hlavně na řece když je proud ten rozdíl pocítíš nejvíc.... Dostaneš víc vlasce nad hladinu a další velká výhoda je při zdolávání. Když je kolem břehu prales nebo řasy,tak delší prut má výhodu.Za mně pokud neřešíš převoz,tak rozhodně 13ft.At se daří a přeji šťastnou ruku při výběru 😉

    NGaston - Profil | Út 6.2.2024 18:03:20

    Praseodym >> jasné ta přepravní délka je naprd.Jsem ale zvyklý když vozím v autě 2 futral s plavackovou delickou,bednu,prepr vozík..a další krámy na plavanou..😁.Spíše mi jde jestli má cenu dávat o 60 liber víc za 390 ku,pokud 360 bude stačit,Nejde mi o tedy o ulehčení při transportu,ale o smyslu výhod mezi 12 a 13 kami.U Lovosic pod stromama jsem taky chytával,ale dnes je to tam dost natěsno

      NPraseodym - Profil | Út 6.2.2024 16:37:06

      Gaston >> já byl taky zvyklý na 390 feedery, ale po přechodu na barbel pruty mi těch 360 vždy stačí. Ten metrový návazec mě nenapadl, byt jsem na feederu používal hodně dlouhé návazce - ale mě barbelky jsem spíše přeorientoval na takovou kaprarinu po mém, kde mám navážce kratší. Jinak s tím bordelem - chytám na podobném místě jako ty pod Lovosicemi a taky často bordel. Nicméně někdy v dráze vlasce, někdy mimo. Tak nevím, zdali by mi v tom delší prut pomohl. Jiná ten transport 360 v dvoudílné už je sám o sobě docela komplikovaný - a to mám podle mě na transport výborně pouzdro (starý korum, celkem úzké oproti jiným co jsem měl dříve), s tři devadesát v dvoudílu si to už neumím představit.

        NGaston - Profil | Út 6.2.2024 16:12:18

        vicx >> Jak jsem psal kolegovi níže nemám problém s 390 kou když jsem takhle chytal s feedery.Navazec kolem 1 metrů je asi takovým nejčastěji používaným.

          NGaston - Profil | Út 6.2.2024 16:08:57

          Praseodym >> Já mám zkušenosti jen s 390 kama feederama,chod převážně na vodu směrem od Mělníka přes Liběchov a Počaply.Chytam do 40-50 m max a 100 g košík,ne o olovo je min při běžném průtoku,který dost kolísá vlivem provozu elektrárny v Liběchově.Nechytam v místech pod stromy.Delsi prut můžu vždy více sklonit nad vodu,ale kratší už výš nedostanu.Taky dost casto teče bordel,když to otevřou na jezu ,pak ke výhodou delší prut.Jsou to jen mé dedukce a praxe na tomhle úseku Labe z feederu.Adi největší nevýhodou je transportní délka 2 m,což i feederů nemám ,protože jsou trojdílné.

            Nvicx - Profil | Út 6.2.2024 14:33:04

            Gaston >> dlhší prút ma výhodu, že môžeš používať a komfortnejšie nahadzovať dlhší nadväzec, napr meter a viac. Rozdiel uvidíš hlavne pri hádzaní v sede a za sebou vysoký a strmý breh. Kratší zase ľahšie hádže veľké váhy, lebo je tam menšia páka.

            Na Dunaj mám 13ft ako kompromis. Ideál by bol viac, ale tá páka pri hádzaní 200+g je už otravná.

              NPraseodym - Profil | Út 6.2.2024 10:52:56

              Gaston >> jezdím na dolní Labe s 360 a neviděl bych žádnou přidanou hodnotu s 390. Ale chytám jen tak daleko, kde mi to umožní 140 gramů olova.

                NGaston - Profil | Út 6.2.2024 10:33:50

                Žďár všem,ještě mám dotaz,pokud mate někdo reference na Hi S ka Big water 2.75 lb ve 13 Ft.Jeste se zabývám otázkou jestli by na řeky typu Labe nebyly lepší 390 ky.Na Labi jsem používal feedery vždy ve 390 ce.Nikam jinak v podstatě nechodím.Kolegové tady mají vesměs 12 ky.Tak jestli někdo poslouží radou,či zkušeností.Diky

                  NGaston - Profil | Ne 4.2.2024 20:50:04

                  Speedball >> Díky,kolego,snad už mi zůstanou do důchodu🤗🤗

                    NRybkin - Profil | Ne 4.2.2024 15:47:51

                    P3 >> Díky

                      NP3 - Profil | Ne 4.2.2024 15:47:30

                      Rybkin >> Krásná fotka 👍

                        Nchřenovák - Profil | Ne 4.2.2024 15:24:00

                        Pindˇa >> Používal je hodně na céčka třeba na Trnávce

                          NRybkin - Profil | Ne 4.2.2024 15:14:18

                          Theory 2.25lb

                            NPindˇa - Profil | Ne 4.2.2024 15:12:21

                            chřenovák >> Ani nevím, že je taky měl. Ty máš kolikátky? Pořád mám před očima tu parabolu z Ostrova.

                              Nchřenovák - Profil | Ne 4.2.2024 15:07:37

                              Pindˇa >> Mám 🤠
                              Jenom svoje
                              Co měl Milan tak to dál švagrovi

                                NPindˇa - Profil | Ne 4.2.2024 15:03:36

                                chřenovák >> Theory už nemáš?

                                  Nchřenovák - Profil | Ne 4.2.2024 15:01:14

                                  Proteus 1,75

                                    NSpeedball - Profil | Ne 4.2.2024 14:58:25

                                    Gaston >> Tak to je super,at ti dobre slouzi :-) Taky jsem nad nimi hodne uvazoval. Nakonec jsem vzal ci4 XTC. Ale neni vsem dnum konec :-)

                                      NPindˇa - Profil | Ne 4.2.2024 14:34:06

                                      Gaston >> Já to dám i sem, kdyby to někoho zajímalo
                                      U těch Basii maximální odhozovku Daiwa uvádí takto:
                                      1.75lb 4oz=113g
                                      2.25lb 5oz=142g
                                      2.75lb 6oz=169g

                                        NGaston - Profil | Ne 4.2.2024 14:27:21

                                        Speedball >> Mám je asi 14 dní.