Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NFilla - Profil | Ne 8.10.2023 14:36:36

Pindˇa >> na reofilní cvrčky by to nemuselo být špatný. Ale ztratit kvůli defektu toho bazmeku parmu nebo candoša 80+ tak mě jebne! 😂
Rychlospojka na podběrákovou hlavu.. už fakt neví na čem porejžovat..

    NPindˇa - Profil | Ne 8.10.2023 14:07:12

    MiPo >> Ok dik

      NMiPo - Profil | Ne 8.10.2023 14:02:54

      Pindˇa >> řekl bych od Korumu, vždy se vylomil ten šroub.

        Njak41 - Profil | Ne 8.10.2023 13:46:45

        Filla >> No, když máš v jedny ruce prut, a ve druhý podběrák vertikálně, tak buď tu tyč táhneš po zemi, nebo máš jako anténu nad hlavou 😁. Každej si poradí jak mu to vyhovuje

          NPindˇa - Profil | Ne 8.10.2023 13:44:11

          MiPo >> Od avidu, nebo od Korumu?

            NMiPo - Profil | Ne 8.10.2023 13:35:49

            Pindˇa >> na to bych se moc nespoléhal, zničil jsem už dva kusy a to nechytám žádné big ryby

              NPindˇa - Profil | Ne 8.10.2023 13:19:35

              Filla >> Je možnost ještě tyčku vycvaknout pomocí Avid Carp Quick Click ještě ve vodě, pokud to jde.

                NPedro1 - Profil | Ne 8.10.2023 13:08:50

                Jak to tak čtu, tak si říkám "zlatej gaf", u něj se nemá co zlomit, zamotat,...., zaháknu a táhnu nehledě na velikost:-))))

                  NFilla - Profil | Ne 8.10.2023 13:06:40

                  jak41 >> vemu to za rám podběráku u kříže a tyč je tak vertikálně. Teď jsem to praktikoval s tímhle bojovníkem..

                    Njak41 - Profil | Ne 8.10.2023 12:37:56

                    Filla >> No pořád je pohodlnější nést tu rybu síťkou, než očkem který mám nad hlavou 😁

                      NFilla - Profil | Ne 8.10.2023 12:27:30

                      jak41 >> to se ale dělá blbě, když třeba stoupáš po svahu nahoru a v jedné ruce máš prut. To asi není úplně ono, chytit síť jak píšeš a nechat za sebou blembat po zemi karbonovou tyčku. Jedině hlavu odšroubit, ale to je nepraktické a žere to čas, když je třeba ryba najetá. Vycházím z toho, že odhačuju rybu na podložce nebo v podběráku na trávě..

                        Njak41 - Profil | Ne 8.10.2023 12:15:14

                        Pedro1 >> Hlavně není potřeba to zvedat na hlavu. Nad rybou se obejme síťku rukou a zvedá se ryba jen síťkou a ne očkem.

                          NFilla - Profil | So 7.10.2023 20:20:36

                          Dušan_hp >> ten Gardner vypadá fajně. Navíc mám roky tuto značku rád: škoda že není pogumovaná.. tyto sice víc váží, ale jejich výhody u mě váhu přebíjí.
                          Dík za tip

                            NFilla - Profil | So 7.10.2023 20:18:45

                            Praseodym >> pravdu dím.. no aspoň budeš mít nařachaný předloktí a v páce kdekoho rozválíš 💪😁

                              NDušan_hp - Profil | So 7.10.2023 20:07:30

                              Filla >> na jaře jsem koupil skládací hlavu 26" Garda https://www.parys.cz/gardner-skladaci-podberakova-hlava-folding-pan-net-26-p181422/? je kovová lehká a bytelná. Ještě mám 30" skládací Korum ale tu tahám jen na Labe. Ta 26" je super univerzální a vešel se i pupík 85...

                                NPraseodym - Profil | So 7.10.2023 20:02:26

                                Filla >> to si říkám také. Kompromis "ono to bude dobré" většinou končí smutnejma očima 😏

                                  NFilla - Profil | So 7.10.2023 19:55:39

                                  Praseodym >> prd velryby.. na kapřivce mám podběrák s velkými rameny, o amura jsem fest dlouho nenarazil a vysněná barbína 80+ se obloukem vyhýbá, stejně jako ty menší.
                                  Ale kdyby to jednou přišlo, nechci být zaskočenej 😉

                                    NFilla - Profil | So 7.10.2023 19:52:51

                                    Pedro1 >> omrknu to, dík za tipa!

                                      NMKulicka - Profil | So 7.10.2023 19:11:56

                                      Diamond >> On to stabilizuje i tak - například do termoplastů stačí kolem 2 % uhlíku (sazí) i při celkem bídné homogenizaci.

                                        NPedro1 - Profil | So 7.10.2023 18:53:00

                                        Praseodym >> Jako zlomit se dá všechno, ale netuším jak zlomit kruhový plast, pokud ho nebudu kroutit.
                                        10 kg ryba se ručkou stejně nedá zvednout, takže chytneš hlavu a sklopíš jí do vertikální polohy, na což je mimochodem super ta hluboká síťka.
                                        Ale je fakt, že Fishky není měřítko, to je kapitola sama pro sebe:-)