Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NPedro1 - Profil | So 7.10.2023 18:50:57

Pindˇa >> Mám jí v autě a nechce se mi tam, zítra jí zvážím:-)

    NPindˇa - Profil | So 7.10.2023 18:42:34

    Pedro1 >> někdo uvádí u 30" 0.5 kg jestli je to pravda nevím

      NPraseodym - Profil | So 7.10.2023 18:15:05

      Pedro1 >> na tu plastovou nadával kolega Fishky, že mu ji dolamal amur. A snad ne jedinou. On sice chytá velryby, ale to kolega Filla také 😏 proto jsem vzal ten kov

        NPedro1 - Profil | So 7.10.2023 17:36:14

        Filla >> Ta hlava se dělá i "nemetal", plastová. Netuším kolik váží ta kovová, mám tu plastovou a přijde mi vzhledem k velikosti těžká normálně.

          NFilla - Profil | So 7.10.2023 16:24:16

          Praseodym >> dík za link, indicie však nenominují chudáka hlavu do užšího výběru 😉

          Někdo nějaký pro-tip v rámci poměru bytelnost / váha? Díky

            Nvicx - Profil | So 7.10.2023 9:23:59

            Willow >> alebo ak to je na stále, tak kvapka laku na nechty, alebo sekunďák.

              NMrtweyUbrus - Profil | So 7.10.2023 9:20:51

              Praseodym >> Závitové lepidlo.

                NPraseodym - Profil | So 7.10.2023 8:39:33

                Willow >> děkuji za rady ;-)

                  NWillow - Profil | So 7.10.2023 8:22:04

                  Praseodym >> Na ty šroubky kapka Loctite řady 5 nebo omot teflonovou páskou na závit a dotáhnout.

                    NPraseodym - Profil | So 7.10.2023 8:11:05

                    Filla >> https://www.parys.cz/korum-podberakova-hlava-full-metal-latex-barbel-spoons-p150126/

                    Pokud ji koupíš, připrav se na vzpěračské výkony, je fakt těžká. A ještě budu muset nějak definitivně vyřešit ty dva šrouby co drží ten rám - pořád se povolují. Sice to sroubovackem pokaždé přitáhnou, ale když zapomenu...

                      NFilla - Profil | So 7.10.2023 7:57:32

                      Praseodym >> ahoj, co používáš za hlavu? Vypadá jedle a moje stávající zdá se na odchodu

                        NPraseodym - Profil | Pá 6.10.2023 23:28:36

                        Dneska se expertům dařilo. Dvě ryby, ale z menší řeky, obě pěkné. Za čtyři hodiny, krmeno tak dvě, tři hrsti koulis.

                          NDiamond - Profil | Pá 6.10.2023 21:47:40

                          MKulicka >> Ono áno, súhlas s tým čo si napísal, ale netreba zabúdať že blanky prútov nebývajú z čistého 100 % ného uhlíka, ale vždy je tam nejaký podiel živíc a myslím si že teplo, chlad na ne vplyv majú ...

                            NPraseodym - Profil | Pá 6.10.2023 19:49:00

                            Už se krmej, Korum Xpert 1,75 lbs, řeka, do deseti minut venku.

                              NMKulicka - Profil | So 30.9.2023 18:32:01

                              mir999 >> UV záření nemá na blank v podstatě žádný vliv. Uhlík je extrémně odolný vůči UV záření a dokonce se používá jako UV stabilizátor do většiny polymerů. Už řádově jednotky procent uhlíku dokáží stabilizovat v podstatě jakýkoliv plast (polymer), který by jinak podlehl relativně rychle UV záření, na desítky let. Jedná se o nejlepší a zároveň nejlevnější známý UV stabilizátor.
                              Nízká teplota sama o sobě opět nijak neškodí, nicméně po dobu jejího působení je blank křehčí.
                              Cyklické namáhání a tzv creep - snížení mechanických vlastností v průběhu času (kde hraje roli právě i zatížení a popřípadě vyšší teploty) jsou dva mechanismy, které mají na blank zdaleka největší vliv.

                                Njohny1 - Profil | Pá 29.9.2023 16:21:12

                                Zdar pánové, má někdo zkušenosti s pruty Korum Big water ? Případně mi k nim napsal postřehy, zkušenosti... Díky. Odrazují mě ty minima očka.

                                  Nvicx - Profil | Pá 29.9.2023 8:18:55

                                  mir999 >> radšej mlč a prečítaj si celú štúdiu. Neviem aké máš zamestnanie, ale ak stále popieraš čo tam je napísané a snažíš sa to nejako otočiť na uv 🤦🤦🤦 robíš zo seba iba šaška. Nerob si to. Ak si nejaký vedec, čo vidí viac, tak predlož prosím argumenty. Myslím, že tvoje komentáre od poppingového prútu až po posledný neobsahujú jediný argument. Iba zopár nepodporených dohadov a urážok.

                                    NMufti - Profil | Pá 29.9.2023 7:42:50

                                    Mám jednoduchú otázku. Dá sa s takým typom prútu nahadzovať montáž s krmitkom 50g a futrom na 50 - 70m.
                                    Chcel by som si jeden kúpiť. Ale nechcem byť potom sklamaný, že ho nevyužijem.

                                      Nmir999 - Profil | Pá 29.9.2023 7:29:57

                                      vicx >> no vidíš, sám si to napísal. Nadmerné zaťaženie je len jeden z vplyvov a nemyslím si že ten najzásadnejší. Slnko zima teplo - tam by som hľadal príčinu.
                                      Ostatné výlevy komentovať nebudem

                                        NFilla - Profil | Pá 29.9.2023 1:15:27

                                        Navrc >> je fakt, že mně Eva říkala, ať Ti neříkám, že když něco řekneš, ona pak říká žes to neřekl 🤪