Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NAiwen - Profil | Pá 29.9.2023 1:06:02

Pindˇa >> hisko asi ne. Ale u prutu jako je eclass to je běžné. Sportexy má hnědé FBS a jsou už fakt jak bláto. Záleží na síle stěny blanku. Věřím že nějakou únavu maji i moje Greysi. Ale pořád jsou dostatečně pevné tak to tolik neřeším. Ikdyz myšlenka na výměnu už proběhla. Ale v hlavě mam jen harrison čím bych to chtěl nahradit.

    NP3 - Profil | Čt 28.9.2023 11:09:08

    Navrc >> 😂😂😂😂😂

      NNavrc - Profil | Čt 28.9.2023 11:03:11

      Filla >> Jak moje ženská. Ještě mě bude tvrdit, že jsem to neříkal 🤣 Říjen je náš brachu 😉

        Njohny1 - Profil | Čt 28.9.2023 10:17:07

        Navrc >> Je stále být třeba na pozoru a bádat, což je příklad pro špičku na Fillove CTX....🙈 Stále se učíme...😅😅😅 Barbel Forever 🤘 .... A letos jsem i žádnou ještě nezavadil...🤣

          NDiamond - Profil | Čt 28.9.2023 9:13:41

          Filla >> to je príjemné zistenie! 😉

            NFilla - Profil | Čt 28.9.2023 8:06:44

            Navrc >> nic takovýho jsi neříkal a částka taky nesouhlasí! Konec dobrý parma dobrá, stříhám metr do společnýho dobrodružství na parmí řece 🤟

              NNavrc - Profil | Čt 28.9.2023 6:50:10

              Filla >> tvl, jsem ti říkal, ať zkusíš vytáhnout tu špičku. Seš jak moje ženská. Taky si nenechá poradit 😉🤣 Hlavní je, že to nebude tak drahé ☝️👌

                NWillow - Profil | Čt 28.9.2023 6:05:28

                vicx >> Máš pravdu a nejvíce se to pozná na muškařskýcĥ prutech a to nejsou žádné levné ořezávátka.

                  NFilla - Profil | St 27.9.2023 22:04:14

                  Pindˇa >> 😁🤦

                    NPindˇa - Profil | St 27.9.2023 22:00:14

                    Filla >> 😃proto jsem ti psal jestli se to oplatí nechat opravit

                      NFilla - Profil | St 27.9.2023 21:52:51

                      Opravný zápis k FS Barbel Tamer a zlomené špici..
                      Doteď jsem žil v tom, že je bílá chvějivka integrovaná v předním dílu a že tyto pruty jsou prostě 2díly .. buď avon nebo feeder s 3oz.
                      Vznesl jsem na Mika dotaz na dostupnost a ten se mě zeptal, jaké unce má ta zlomená špice? Šel jsem a vytáhnul ji z blanku, čumim jak puk

                        NFilla - Profil | St 27.9.2023 21:19:02

                        zmatesh >> máš povadlýho pruta?? To je blbý ve Tvých letech, čoveče..

                          NPindˇa - Profil | St 27.9.2023 15:46:18

                          Hns >> 👍dobře ty.

                            NDiamond - Profil | St 27.9.2023 15:06:31

                            Tu nie je o čom! Únava materiálu pri jeho namáhaní akýmkoľvek spôsobom sa skôr či neskôr musia dostaviť. Týka sa to aj najkvalitnejšieho carbonu. Od jeho kvality sa potom odvíja po akom čase, či namáhaní bude možné senzoricky pozorovať zmeny v jeho vlastnostiach. Ak si niekto myslí že blank zostáva konštantný čo sa jeho vlastností týka po celý jeho život je na omyle. Problémom je že zmeny sú tak pomalé, plynulé a postupné, že si to často ani nevšimneme a preto tomu nevenuneme toľko pozornosti. Ale oni sa dejú, či sa nám to páči, alebo nie ...

                              Nvicx - Profil | St 27.9.2023 14:29:58

                              mir999 >> no, a keďže si nenechám srať na hlavu od okoloidúcich, tak ak vieš po anglicky, pozri sa na toto. Zamerané na karbónové kompozity.
                              https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1359836818321784
                              Zaujímavý úryvok:
                              Fatigue is the progressive damage of a material when subjected to repeated cyclic loading. Even if a material is loaded at stress levels well below the elastic limit, under the conditions of continuous cyclic loading, microscopic damage occurs. This micro-damage accumulates throughout the material and can grow steadily into macro-cracks, or, may cause macro-scale damage leading to the ultimate failure of the material. Mechanical loading, thermal gradients, chemical ingress and environmental conditions all contribute to the rate at which fatigue damage occurs in materials. As such, fatigue is a complex process as the lifetime of a material under cyclic loading can be affected by many parameters in tandem.

                                Nvicx - Profil | St 27.9.2023 14:25:32

                                mir999 >> dík za úprimný feedback. :)))) Nie som materiálový vedec, takže určite neviem odpovedať na tvoje otázky. To, čo som písal mám iba zo stránok výrobcov, staviteľských fór a skúseností od vody. Rozvádzal sa o tom dosť podrobne Steve Harrison z Harrison Rods. Ak mám niekomu v tomto veriť, tak on bude jeden z nich, lebo pracuje s karbónom asi od kedy sa začal na prúty používať. Takže keď Miro H. povie že blbosť, Steve H. že nie, tak sorry, ale veriť budem Stevovi. A keď je to trepanie, kľudne, každý má právo na názor. Povedz prečo by to nemalo byť tak ako som napísal. Lebo súhlasí to s pozorovaním mnohých rybárov od vody.

                                  NHns - Profil | St 27.9.2023 13:31:45

                                  Pindˇa >> Ne jen na dva . Třetí je záloha . Jsem totiž linej přehazovat navazce .🙄

                                    NPindˇa - Profil | St 27.9.2023 12:51:32

                                    Hynek.N >> 👍taky to neřeším, nebo mi to nevadí 😃

                                      Nmir999 - Profil | St 27.9.2023 12:41:45

                                      vicx >> trepeš, a riadne.
                                      Podla tvojej teorie by popping prut vydržal 2 týždne, lebo tým sa hádže na maximum, ťažké lury čo najďalej.
                                      Ako vieš ako vplýva na kaporblank UV keď je prút hodiny na slnku? Ako vieš stanoviť odolnosť polyméru?
                                      Nehnevaj sa ale u teba platí mlčat zlato..

                                        NHynek.N - Profil | St 27.9.2023 12:29:47

                                        Pindˇa >> No s mojí četností docházek se toho bát nemusím😀....a když jsem na Mrku tak jim to prý nevadí.( naopak zrají do ještě lepší kvality)