Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NPindˇa - Profil | St 27.9.2023 11:42:57

Hns >> Dáváš jim za uši na tři ?

    NHns - Profil | St 27.9.2023 11:34:19

    Dneska další opět neuspesnej pokus o ulovení Parmy 🤷 . A to jsem mohl hnipat nejmíň do desíti . 🙄🤔😄😄

      Nvicx - Profil | St 27.9.2023 10:22:53

      Pedro1 >> ak by si hadzal rovnako silovo, teda rovnako zatazoval blank, bolo by to porovnatelne. pri vode som este nevidel niekoho fakt svihat pri privlaci. to by si aj pocul. takze to nieje porovnatelne. Dajme tomu ak hadzes na 20% vykonu blanku cely cas, budes mat 20% mikrotrhlin v materiale. Ak na 100% , tak 100% mikrotrhlin. Nehovoriac o tom, ze drviva vacsina privlacovych prutov su HM, alebo Super HM. Kapraky su medium, alebo high modulus. Tiez zvaz kinetiku (vahu a rychlost) a zotrvacnost pri dlhom prute s hrubou stenou a kratkom prute s tenkou stenou.

        NPedro1 - Profil | St 27.9.2023 10:14:20

        vicx >>
        Takže na vláčáku kterým uděláš za rok desetitisíce hodů se to neprojeví, ale na kapráku, kterým uděláš stovky hodů ano.
        Aha, hned jsem moudřejší:-)))

          Nvicx - Profil | St 27.9.2023 10:09:25

          Pedro1 >> to snáď nemyslíš vážne :))) Mal si v ruke nejaký blank? Veď sám ti skočí v ohybe do nejakej polohy.

          Únava materiálu - na prívlačáku to tak skoro neuvidíš, lebo keď si pozrieš ako ľudia hádžu pri prívlači, tak to je na smiech. Minimálna záťaž, minimálna sila, krátky prút. Nič sa nezaťažuje, neuvidíš zmenu na krátkom tuhom blanku. Kaprové prúty pri veľkej záťaži a silových hodoch dostávajú úplne iný záhul. Tiež dĺžka blanku viac ukáže zmeny v ohybe ak položíš prút do stojanu. Ako píše Zmatesh.

          Zbytočná diskusia. :)

            NPedro1 - Profil | St 27.9.2023 10:00:42

            vicx >> Všechno co píšeš je tak zanedbatelné, že se vůbec nedá bavit o nějaké únavě materiálu, vyházení a už vůbec ne o ztrátě směrové přesnosti (vlastně nevím co to přesně znamená:-).
            Vezmi si do ruky blank a najdi mi, kde končí a začíná ten válec, ale přesně, ne že budeš podvádět:-)))

              Nvicx - Profil | St 27.9.2023 9:56:48

              Pedro1 >> Radšej nič nepíš, keď nevieš. :))) Fyziku totiž neojebeš ani väčšiou hlavou :)))

              Vyhádzanie - deje sa u materiálov s vyšším obsahom živíc. Kvôli mikro trhlinám spôsobeným ohybom materiálu. Čím viac mikrofraktúr, tým viac hadica. Teda presne platí to, že u starších materiálov je ten prejav väčší. U nových materiálov je minimum živice, menší vplyv. Úplné odstránenie bude ak budú samoopravovacie materiály.

              Kostra blanku - zase fyzika, že ak roluješ nejaký materiál, vždy bude niekde začiatok a niekde koniec toho materiálu. Takže nikdy nebudeš mať homogénny válec, nebudeš mať rovnaké vlastnosti po celom obvode.

              Takže povedz, že je to blbosť a vyvráť to logicky, na fyzike. :)

                Nzmatesh - Profil | St 27.9.2023 9:35:26

                Ahoj, mám steré foxy cca 15+ let a ty jsou opravdu vyhazený(vychytaný) dám do stojanu a vidim jak jsou prohnuty svou vahou a když jsem je měl novy tak to tak nebylo.

                  NPedro1 - Profil | St 27.9.2023 9:19:29

                  Pohádka pro malé rybáře, ta o vyházených prutech. Navíc o prutech, které za vycházku nahodí pár desítek hodů.
                  Kdyby to tak bylo, tak je vláčák za rok nepoužitelnej.
                  Podobná pohádka jako ta o "kostře blanku".

                    NPindˇa - Profil | St 27.9.2023 8:30:07

                    Hynek.N >> @Vojtechvojtech už to chápu, dělají to, buď všechny, nebo žádný😁 a nestrašte mě, nebo začnu zavážet i feedery 😁

                      NVojtechvojtech - Profil | St 27.9.2023 7:09:10

                      Pindˇa >> O tom vyhazeni mluvil prodejce, kdyz jsem si nedavno kupoval moriony stalkery. Rikal, ze u nizsich rad, jako je Catapult, je to udajne bezna vec. U Revoltu a vys by se to udajne projevit nemelo… Prodavam, jak jsem koupil😀

                        NHynek.N - Profil | St 27.9.2023 5:28:55

                        Pindˇa >> Jasně že pruty vyhážeš, všechny i ty kvalitní. Ale je to jak říkáš musel bys porovnávat tu samou funglovku a ten starý. A taky často házet. 😀… ztratí dynamiku a projeví se to na směrové přesnosti.

                          NPindˇa - Profil | Út 26.9.2023 21:34:00

                          Aiwen >> Jj tomu rozumím že u u lepších blanku se to tak nestává, ale psal jsi o Sportex a Free spirit 😁

                            Njak41 - Profil | Út 26.9.2023 17:30:06

                            Aiwen >> Dík, kouknu na to

                              NAiwen - Profil | Út 26.9.2023 15:39:02

                              jak41 >> ty 3m Aircurve mk2 někdo nabízí na mrku za krásné peníze. Ta cesta omrknout je by stála za to

                                NAiwen - Profil | Út 26.9.2023 15:37:15

                                jak41 >> Greysi mám staré Aircurve. Už si říkám že bych šel do něčeho nového ale ten prut je fakt dobrý. Teď udělali reedici a je znovu k prodeji. Měl jsem od Grey's i barbelovky ale ty jsou hodně tuhé i v 1,75lb. Ikdyz krásné ale byly to fakt hodně tuhé pruty na házení zátěži 150+ na krev

                                  NAiwen - Profil | Út 26.9.2023 15:34:43

                                  Pindˇa >> Blank dostává nahazováním zahul. Po pár letech ten Blank ztrácí pevnost a měkne. Proto se říká vyhazené. U lepších blanku jako je např Harrison se to nestává. Záleží hodně na síle stěny blanku.

                                    Njak41 - Profil | Út 26.9.2023 13:04:19

                                    Aiwen >> Konečně někdo kdo má Greysy. Feedery mne nezajímají, jestli máte někdo kratší kapráky, nebo barbely, můžu vědět jaký model? Nemám moc kde se na ně podívat, ale "na dálku" vypadají moc pěkně a ta značka má moje sympatie!

                                      Nrájovec - Profil | Út 26.9.2023 12:43:26

                                      Pindˇa >> Tohle jsem poprvé četl od plavana u Trabucca, něco na tom ale bude, pozoroval jsem to kdysi i u Prologiců, už to z nich nelítalo tak jako když byly nové.

                                        NPindˇa - Profil | Út 26.9.2023 10:56:02

                                        Aiwen >> Vyhazeny pruty, to slyším poprvé, ale je fakt, jak s nimi člověk žije, tak to nepozná, jedině po pár letech zkusit ten sám ve funglovce.