Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Njak41 - Profil | St 30.8.2023 20:40:36

Praseodym >> Já bych se toho zase tak nebál. Od sedla ke konci prutu asi v pohodě. U 3G Middinky se na to taky někdy chystám, tam je výhoda, že nebude potřeba sundávat sedlo, ani očka nad navijakem

    NPraseodym - Profil | St 30.8.2023 16:18:53

    johny1 >> konečně někdo 👍

      NPindˇa - Profil | St 30.8.2023 15:36:50

      Praseodym >> Korky jdou u prutu všeobecně do kopru i u těch středních a výšsích tříd , je to škoda. Takových poctivých co byly na prutech kdys se už asi na sérivkach nedočkáme.

        NP3 - Profil | St 30.8.2023 14:57:47

        johny1 >> děkuju za super ohodnocení. Lepší jak hodnotit přes video 😉

          Njohny1 - Profil | St 30.8.2023 14:38:54

          Tak mi to dnes nedalo a musel jsem se stavit u Chytila mrknout na ty Omegy. Měl jsem v ruce verze 1,5 lb /1,75/2,25 lb. Zpracování prutu odpovídá stření třídě. Nenadchne, ale ani neurazí. Očka Sic vyvázaná v rovině. Korek hodnotit nemůžu, byl pod folií. Ale určitě nebude tak kvalitní jako jsem zvyklý u Sportexu. Celkově ten prut však působí zajímavě. První verzi bych si dokázal představit na menší řece nebo s MF krmítky na stojáku. Opravdu jemná špice, která pracuje jako feeder. Sice psána zátěž až 120 g, určitě to ten prut snese, ale byl bych opatrný. Druhá verze 1,75 lb univerzál jak na stoják, tak i na řeku. Horní díl pracuje hezky, páteř prutu při zatížení podrží. Ale když jsem zkoušel akci a šel ten prut do větší komprese (větší ryba) tak to bylo cítit až v rukojeti. Mile mne překvapila ta poslední verze 2,25 lb. Sice by se mohlo zdát u udávané libráži, že to již bude kolek k rajčatům,není tomu tak. Ano je znát, že ten prut je stavěn již na větší zátěž a rybu, i přesto jak horní díl prutu, tak i zapojení spodního dílu je hezky plynulé. V páteři je znát ještě rezerva. I přesto Spodní díl pracuje. Nejsem expert na pruty, takže to berte jako postřehy lajka.

            NPraseodym - Profil | St 30.8.2023 14:32:38

            Pindˇa >> vylupuji se kousky materiálu - do hloubky. Na blank jsem se ještě nedostal. Loupalo se to již dříve a letos chytám dost často s gumovými koncovkami na vidličkách namísto kalíšku - to tomu také moc nepřidalo.

              NPindˇa - Profil | St 30.8.2023 14:15:04

              Praseodym >> Co ti ten korek dělá na těch xpertech loupe se? Je pod ním ještě nějaký zesílení, nebo už holý blank?

                NPraseodym - Profil | St 30.8.2023 14:05:00

                P3 >> vim, bagl a futral mám přes deset let 😉

                  NP3 - Profil | St 30.8.2023 13:18:41

                  Praseodym >> korum má bagáž a futráli +bižu parádní a celkově má hodně super věcí,ale pruty má na lepší střední třídu a navijáky nemůžu hodnotit.

                    NPraseodym - Profil | St 30.8.2023 12:51:51

                    P3 >> mně by nejvíce zajímal korek... Jak jsem třeba s expertama 1.75 velmi spokojen, ale ten korek je hrůza. V zimě se připravují na nějakou opravu, ale s mejma volsovejma rukama to bude porod... Právě proto posilhavam po tomhle. Mám starej korum futral se kterým jsem na 100% spokojen a nerad bych mu nadělil něco z jiné stáje 😉

                      NP3 - Profil | St 30.8.2023 11:24:34

                      Praseodym >> Děkuji.Přiznám se že ty pruty nejsou pro mně Vzhled 1-10 bych hodnotil dle videa(realita může bejt jiná ) 7 ,akce prutu dost tuhá (chtělo by to vidět na živo s kaprem kolem 65-70cm na řece) 5 nahazovat se stim bude asi perfektně,ale na řece to až tak potřeba není.Ale i tak to má solidní výkon dle videa 7

                        NPraseodym - Profil | St 30.8.2023 10:03:37

                        P3 >> tady máš i nějakou akci https://youtu.be/HT-bOaFL68s?si=luaVAjwjXskEsvmz

                          NP3 - Profil | Út 29.8.2023 21:51:56

                          Pindˇa >> zajímavej proutek,ale přijde mi že má tuhou pátek. Prostě prut jen na větší ryby ,ale zdání může klamat.Jinak dik za odkaz

                            Njak41 - Profil | Út 29.8.2023 21:49:38

                            Aiwen >> Ahoj, to je kolikátka libraz?

                              NP3 - Profil | Út 29.8.2023 21:35:03

                              nerf >> hod odkaz na tu omegu vůbec ji neznám..

                                Njohny1 - Profil | Út 29.8.2023 21:25:33

                                Aiwen >> Včera jsem si volal s Lukinem ,,Racet "... Co má zprávy z první ruky, tak Korum v těch dražších modelech pokulhává za konkurencí v kvalitě zpracování... Ale mrknout se na ně půjdu...🤔

                                  Njohny1 - Profil | Út 29.8.2023 21:23:12

                                  nerf >> 🤣🤣🤣

                                    Nnerf - Profil | Út 29.8.2023 21:10:38

                                    Tu Omegu uz musite sakra nekdo koupit! Ceka tu na to pekna radka lidi, tak sup sup a zadny zdrzovani!

                                      NAiwen - Profil | Út 29.8.2023 20:57:16

                                      johny1 >> Fox ve starší verzi měl spodek tužší. Dalo se s ním házet i zdolávat s rezervou. X4 mají spodek víc souběžný s horním dílem. Je to spíše univerzalek než vyloženě Barbel. Fox dělá pruty celkové měkčí. Pokud chceš prut na Moravu přiklonil bych se určitě k 2,75lb u Foxe. Barbel od sportexu moc neznám. Je možné že bude mít pevnější spodek ale to má každý běžný barbel. Možná bys neudělal chybu kdyby sis v UH omrknul Omegu. Ta vypadá velmi pěkně a v 1,5-1,75lb by mohla být přesně to co hledáš.