Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NPindˇa - Profil | Út 29.8.2023 16:00:17

johny1 >> Ok díky

    Njohny1 - Profil | Út 29.8.2023 15:57:57

    Pindˇa >> Pročetl jsem si dvě strany... Byl jsem u známého, který výhradně prodává Fox... U něho jsem si zkoušel ty X4.... Právě on se mi zmínil o těch Sportexech... Měl je předtím v ruce a když je porovnával, tak ten Sportex měl pevnější páteř než Fox... Zpracování bylo jinde a hlavně je v nich rezerva i na větší rybu...On má starší řadu Foxu.,.. U nich když zapřáhne kapra na řece kolem 10 kg, tak má ohlou pomalu rukojeť... Ten Sportex by pracoval do poloviny a pak ta páteř by lovce podržela... Schválně si je zkusím nechat pro vhodné příležitosti ke kámošovi na obchod... Když jsem mluvil s Lukinem ,Racet ", tak sám mi je popisoval jako slušné pruty.... Jen prý narazil na asi páteční kusy, kdy je měl někde v ruce a údajně byly křivě vyvázané očka... Může se stát i u lepších firem... Chce to pořádně prohlédnout...

      NAiwen - Profil | Út 29.8.2023 15:40:28

      johny1 >> na Sportex jsem slyšel že je to hodně jemný proutek. Spíš jemný feeder. Fox 2,25lb je taky hodně jemný. Nechápu jak by zvládly 100gr. Možná hodně pomalým tahem ale dostávaly by na zadek. 100gr by mohly zvládnout specimen. Twin tip myslím že by si je přetěžoval... Já je měl a tahem šlo cítit že 85gr gripa je fakt maximum

        NPindˇa - Profil | Út 29.8.2023 14:57:24

        johny1 >> O sportex exclusive jsem měl taky zájem, když vyšly na trh, pak mi je tady chlapi rozmluvili aniž bych si s nimi někde potřepal, lekl jsem se hadice. Schválně je někde zkus taky by mě zajimalo, jaké fakt jsou i z jiného pohledu Strana 205-204 https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=759054&page=4

          Njohny1 - Profil | Út 29.8.2023 14:35:42

          Aiwen >> Tak u nás na Moravu občas takovou zátěž potřebuju, když chci chytat v korytě. Dneska jsem se byl podívat na ty X4 Twin tip u známého a je to krásný proutek. Na to jde chytat násadu a i řeku. Tam bych tipl, že to 100 g tahem snese. Ještě mi doporučil, ať se podívám na Sportex a jejich Exclusive Barbel, že je to úplně někde jinde oproti Foxu. Ale i cena. Asi si je budu muset prohlédnout. Případný nákup odložím až po novém roce. Ale svrbí mě ruce, když jsem viděl ty Foxy jak to pracuje...:-)))

            NAiwen - Profil | Út 29.8.2023 14:22:28

            Praseodym >> tak korum má všeobecne tužší pruty. Např xpert ve 2,2lb byl tužší než předchozí Duolite Specimen který sem měl a ten Duolite byl mnohem tužší než teď ta X4. Ta X4 je v reálu spíš 1,75-2lb běžných barbelek. Korum 1,75 bych tipl naopak na 2,25++lb. Jelikož jsem měl taky 😅😅

              NAiwen - Profil | Út 29.8.2023 14:20:37

              johny1 >> to nezkoušel. Měl sem tam 50gr košík a futro a ještě kousek by to sneslo. Ale házel sem pod nohy. Ten prut má sice označení 2,75 ale 120gr bych řekl že je hodně na ten prut. Ale možná se pletu a zvládl by to. Ale nechodím na úseky kde bych musel použít takovou zátěž. Většinou si vystacim do 85gr...

                NPraseodym - Profil | Út 29.8.2023 9:15:13

                Aiwen >> tak to musí být docela jemný prut. Na tech mych Korumech 1.75 je cítit kapr tak od 70 spíš vice. Jinak je to akce start - cíl....

                Prostě v těch librazich barbelu různých výrobců je stejný nesoulad, jako jsme kdysi v pravěku řešili to samé u feederů a jejich špiček.

                  Njohny1 - Profil | Út 29.8.2023 7:43:46

                  Aiwen >> Čau , pěkně ti to jde. Jsi to stihl ještě před deštěm. Nezkoušel jsi na ně dát třeba 120 g olovo? Jestli se s tím dá tahem hodit jak na Moravě.

                    NAiwen - Profil | Út 29.8.2023 6:37:33

                    P3 >> na větší ryby mám jinou sestavu. Tato svůj účel plní a jsem velmi spokojen ☺️😅

                      NP3 - Profil | Út 29.8.2023 0:21:45

                      Aiwen >> gratulace,ted je ještě prověřit něčím lepším a bude úplná spokojenost.PS:Dej jim na prdel i za mně 😉

                        NAiwen - Profil | Út 29.8.2023 0:01:49

                        Tak jsem dneska získal 2hodky pro sebe a utekl za barák na řeku. Doufal sem aspoň v jednu rybu abych prověřil ty X4. No nakonec sem si zachytal jak snad nikdy na řece. Záběry po chvilce od nahozu. Kapři jeden po druhým. Většina 40-65... paráda. Nejlepsi nástraha Corn rekord od krasy. Ta kukuřičná kulička teď v létě šlape jak blbá. Na násadu skvělá nástraha když klasickou kukuřici berou malý cejni a karasi. Prut sem si zamiloval. Na to krmitkovani násady je fakt luxusní. Souboje sem si užil a ta 65 v proudě byla fakt požitek ☺️☺️

                          NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 14:59:43

                          johny1 >> Za každého bubaka by ti i tady dost lidí přispělo 😁😁

                            Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 14:41:31

                            Pindˇa >> Přesně....:))) Občas se něco naskytne.... Nebo musí chodit bubáci jako minulý rok, to se dala i nějaká kačka vydělat na přesčasech.... Za to by byly pěkné parmovky:-))))

                              NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 14:38:34

                              johny1 >> Nebo ještě makat po práci jako já, to se něco na rybařinu naškudlí, ale na ryby pak nezůstává čas 😆 takže seš v pasti tak jako tak😁

                                Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 14:29:04

                                Pindˇa >> No právě... Budu muset vyhlížet lepší zítřky i když u této naší firmy se obávám, že už nenastanou... Jenže potřebuju ještě nějaký pátek vydržet kvůli rentě... Budu muset házet do prasátka korunky....:-)))

                                  NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 14:26:10

                                  Navrc >> 👍

                                    NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 14:25:43

                                    johny1 >> To by tě pak taky mrzelo. Potřeba vyčkat 😃

                                      NNavrc - Profil | Po 28.8.2023 14:25:15

                                      Pindˇa >> píšu si teď s nějakým mecenášem Free spirit barbel a specialist prutů. Uvidíme, co získám za info 😉

                                        Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 14:19:45

                                        Pindˇa >> To jako jo, jenže momentálně není kde na to brát....:))) A to nezatluču, ani kdybych chtěl....:))) Nějak stouply náklady na vše.... Jedině že bych pustil kapráky do světa a vzal parmovky....