Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 14:13:48

johny1 >> Nesmíš nic řict😁 zatloukat, zatloukat, zatloukat

    Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 14:08:23

    Pindˇa >> Jsi trefil hřebíček na hlavičku:-))))) Myslím, že nezůstane jen u jedněch.... Ale já jsem tak vybraný, že teď bych je asi nedal anebo bych se musel odstěhovat...:)))

      NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 14:06:09

      Aiwen >> S těma Freespirit se to asi dozvíme až ho někdo pořídí a dá info jinak nikdy, protože větší zmatky v popisech nemá snad nikdo a náš hlavní distributor nedrží (nedržel) skladem ani jeden a informace má je ty co píši na origo stránkách. Za mě je barbel jen ten s nápisem barbel někde udávají u tohoto prutu 2lb na anglických fórech se někde píše že tato hodnota je jen orientační, že je to rozmezí 1.75 až 2lb a že bude mít jako takový, jak to má být silnější spodek a jemnější vrch Ty ostatní sic taky mimo jiné určený pro lov parem, ale s označením ( BW, SU Heavy) specimen by se klidně mohly chovat i ve 2.75 jako ty foxaky, bavím se o řadě HI-S. Ale jsou to jen spekulace dokud ho někdo nekoupí, že Rome @Navrc 😁

        NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 13:40:09

        Aiwen >> A jo.

          NAiwen - Profil | Po 28.8.2023 13:36:03

          Pindˇa >> já to myslel tak že to označení by sedělo i na toho Foxe. Ta 1,75 a 113gr místo 2,75 jak uvádí

            NAiwen - Profil | Po 28.8.2023 13:32:57

            johny1 >> ty sem měl předtím. Myslím že jsem sem dával fotku malého a cca 3kg kapříka. Ten prut je hodně jemný. I zde Fox místo 1 napsal spíš 2. Je to prut na jemnější chytání 😉

              NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 13:27:14

              Aiwen >> To má každý jinak, podle toho jaký tam naroubovali foxáci horní díl 😃 s tím 1.75lb a 113g to platí konkrétně u té Daiwa

                NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 13:22:42

                johny1 >> Já myslím že jen ten horní díl, kdy se prut ve vodorovné poloze ohne při zatížení 2.75lb do úhlu 90°

                  NAiwen - Profil | Po 28.8.2023 13:17:10

                  Pindˇa >> jestli je 113gr max zátěž a 1,75lb tak tipuju že Fox jen špatně napsal 2,75 místo 1,75 😅

                    Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 13:07:14

                    Aiwen >> No když jsem se díval na HIS, tak podle mne tak 10 tis. prut. Daiwa vychází kolem 7 tis. z DE.

                      Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 13:05:52

                      Pindˇa >> Jasně...Jen že ta 2,75 není tak daleko max. zátěží od 2.25 ... Má max. zátěž 6 oz, tedy nějakých 170 g. Jestli nemá třeba jen tuhší páteř .

                        Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 13:03:21

                        Aiwen >> Čau a FOX X4 barbel twin tip jsi v ruce neměl? Ty tvoje jdou sehnat z AT za slušnou cenu. Přemýšlím, že si zítra udělám služebně výlet do UH a mrkl bych se na ten FOX popř. ve Starém Městě na Korum.

                          NAiwen - Profil | Po 28.8.2023 12:57:23

                          P3 >> no řekl bych že to His bude mnohem tužší. A taky bude mnohem mnohem dražší 😅

                            NAiwen - Profil | Po 28.8.2023 12:55:46

                            miramax >> takto posazené sedlo měli i Duolite i Royalle. Každopádně kdyby to dali o těch 15cm výš tak je to vyvážené tip top.

                              NPindˇa - Profil | Po 28.8.2023 12:26:47

                              johny1 >> Bohužel ne bral jsem ho naslepo ještě před brexitem z UK Napřed jeden a po vyzkoušení druhý

                                Njohny1 - Profil | Po 28.8.2023 12:10:19

                                Pindˇa >> A tu 2,75 lb jsi náhodou nedržel v rukách?

                                  Nscjsci - Profil | Po 28.8.2023 8:19:35

                                  Pindˇa >> teoreticky asi ano ale 200g +pva bych viděl jako takovou hranici co jde rozumně nahodit. I tak je to ohlé skoro do půlky.

                                    NPindˇa - Profil | Ne 27.8.2023 19:03:17

                                    HonzaS1028 >> Má 8oz špici takže maximálka 250g😃

                                      NHonzaS1028 - Profil | Ne 27.8.2023 18:35:25

                                      Praseodym >> Já mám také pocit že Barbel 2,5 Lbs by to 200 olovo hodil dál, ale je to o odvaze a citu. Asi je třeba trochu odhodit zábrany a nebát s do toho trochu opřít. Jinak si myslím že Korum o vrhací zátěži moc nelže, co má psáno to lze prutem nahodit.

                                        NPindˇa - Profil | Ne 27.8.2023 18:25:50

                                        johny1 >> Jj na Moravě i Dyji jen obloučkem není kam to házet a opřít se do toho.