Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NPraseodym - Profil | Ne 27.8.2023 18:19:56

Včera jsem měl na Korum Expert 1.75 lbs 140 gramů olovo a moc jsem se o něj nebál.

    Njohny1 - Profil | Ne 27.8.2023 17:58:14

    Rybkin >> Asi máš stejnou gramáž jak Pinda... Ten jim nakládá malinko víc.... Já bych uvítal něco podobného na Moravu kolem mě... Ale to jsem popisoval už mu v odpovědi... Prostě něco na rychlejší a aktivnější lov...

      Njohny1 - Profil | Ne 27.8.2023 17:54:59

      Pindˇa >> Beru to tak, že Morava není zas tak široká kromě pár úseků... Nahoz z 99 % pouze tahem... Podle toho co píšeš, tak může snést plus mínus do 150g celkové váhy zátěže na hod tahem... Což mi bohatě stačí... Viděl bych je na lov s pva a na stojaku s MF, když se mi nebude chtít brát kaprové pruty.... Budu muset začít šetřit...🤔

        NFilla - Profil | Ne 27.8.2023 17:45:41

        P3 >> řeka tam u Tebe je skvěle zarybněná, mnohem líp, jak naše olomoucká.
        Tak ať jsi brzo fit a můžeš to tam zase kosit! ✊✊

          NHonzaS1028 - Profil | Ne 27.8.2023 16:56:56

          Mám Korum Barbel v 13 ft a 2.5 Lbs dle katalogu mají mít snad 225 g, což je už pořádná porce. Loni když Vltava během léta tekla (vypouštěli Orlík) tak jsem s klidem na cca 40 m házel 150 g olova. Zkoušel jsem i 200 g hroudy, šlo to ale tam již pracovala obava moje o prut. Hodit s tím šlo ale hoodně citlivě.

            NRybkin - Profil | Ne 27.8.2023 16:23:01

            johny1 >> Já co měl Drennany 1.75lb tak těm jsem nejvíc nakládal 70 gr. Teď mám Daiwy 2.25 a dám tam 100 gr olovo nebo 80gr krmelec plus krmení. Dám i víc ale jen když hazim max tak 15m

              NPindˇa - Profil | Ne 27.8.2023 15:44:57

              johny1 >> Zkoušel jsem je a stojánku s klukama na srazu a nejlíp i když dálka žádná sláva to lítala s olovem 3oz tedy nějakých 85g Používám je jen na řece na Moravě a na Dyji i když tam jsem od doby co není Karel nebyl s krmitkama korum river 90-120g takže to vnímám, že to odpovídá. Když jsme je zkoušeli dal jsem na ně i 100g olovo do plných, ale dal jsem se +_ nedostal.

                Njohny1 - Profil | Ne 27.8.2023 15:08:40

                Pindˇa >> A ve skutečnosti to odpovídá číslům z katalogu? Máš to odzkoušené? Škoda, že u nás je Daiwa jen okrajově... Těžko se tady shání natož,aby jsi si mohl někde prohlédnout... Používáš je jen na řeku nebo i na stoják třeba s krmitkem?

                  NPindˇa - Profil | Ne 27.8.2023 15:06:51

                  Oprava max casting weight (wgt)

                    NPindˇa - Profil | Ne 27.8.2023 14:45:01

                    johny1 >> Korum to mívá taky dobře značené testovaci křivku v lb a pak mají napsané třeba špice 5oz odhozovku ač je na pevno ta špice.

                      NPindˇa - Profil | Ne 27.8.2023 14:42:31

                      johny1 >> Ti to mají úplně nejlíp značené TS 1.75lb a max odhozovka casting Wright WG 4oz tedy nějakých 113g viz.tabulka specifikace https://www.daiwasports.co.uk/product/basia-x45-barbel

                        Njohny1 - Profil | Ne 27.8.2023 14:19:44

                        Pindˇa >> Přesně, jenže tomu tak není... Protože každá firma to má asi jinak, viz. Aiwen jeho Fox v porovnání třeba s Korumem.... A co tvoje Daiwy, ty jsou na tom jak?

                          NPindˇa - Profil | Ne 27.8.2023 14:04:48

                          johny1 >> Tak by to měli uvádět všichni výrobci barbel a specimen prutů a byl by klid
                          1.75lb testovací křivka (TS)a 150g maximální odhhozová zátěž

                            Njohny1 - Profil | Ne 27.8.2023 13:45:02

                            Zdar borci, jak já jsem rád, že momentálně jsem vydaný z peněz.....🤣 Jinak bych po přečtení pár stránek byl tak na mínus 30 tis...🤣 Ale zase mám inspiraci, na co šetřit....
                            Zajímá mě, jaký rozdíl je mezi firmami v librazi parmovek a která by mi stačila na Moravu tady v okolí Veselí nad Moravou až po Uherské Hradiště? Třeba u Korumu Omegy uvádí uu 1,75 lb odhoz snad 150 g ... Na ty se pojedu mrknout....

                              NE.T. - Profil | Ne 27.8.2023 9:47:03

                              miramax >> Docela by mě zajímalo reálné porovnání s kaprákama od Foxu. Hlavně jestli mají stejný tenký blank.

                                Nmiramax - Profil | Ne 27.8.2023 9:18:49

                                Aiwen >> ono to padá hlavně nezvykle nízko posazenym sedlem navijaku v kombinaci s tenouckym a tudíž lehouckym spodním dílem, což ale jen dokládá, ze to nevychází z rady fox kaprovych prutu, ty mají sedlo o cca 15 Cm blíž špičce. A je to o dost měkčí než 2,75lb fox x 4 kaprak.

                                  NP3 - Profil | So 26.8.2023 23:39:01

                                  Aiwen >> free spirit dělaj Hi-S Heavy Waters a je to Parmovka 2,75lb na velké řeky.Docela by mně zajímala akce,v porovnání s tvým foxem..

                                    NPraseodym - Profil | So 26.8.2023 23:33:01

                                    Tak to nakonec byl Roach fishing 😁

                                      NAiwen - Profil | So 26.8.2023 22:28:29

                                      Kluci je to Fox X4 specimen. 12ft 2,75lb. V reálu 2,25 bych řekl. Větší očka dovoluji větší reel. Tím lakem a více ockama trochu padají na špičku ale je to o zvyku. Zatím jsou ve fázi zkoušení, ale za ty prachy fakt paráda.

                                        NPraseodym - Profil | So 26.8.2023 13:42:40

                                        Dneska barbelky kaprari. Teda alespoň se o to snaží 😁