Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Ndraveček - Profil | So 14.1.2017 11:49:13

Máte někdo z vás parmolovky,Trabucco Sygnum XS Barbel 1,75lb?

    Nfheavy - Profil | Pá 13.1.2017 20:55:58

    KóĎA >> s tim trojdilem/dva ruzne horni dily/s tebou plne souhlasim,dokonce jsem si kdysi takovy nechal postavit,a uplne levnej taky nebyl,ale zastavam nazor ze solo feeder nebo dvoudil at uz jemnejsi kaprak nebo dvoudil barbel je lepsi jak dva v jednom,

      Nusak - Profil | Čt 12.1.2017 22:19:46

      ...tady jsem nasel foto... Co za zaber se necha vyfiltrovat na 1,75spici, a to jeste proti proudu :-)

        NKóĎA - Profil | Čt 12.1.2017 22:15:51

        usak >> jo, jo. Tuhle techniku si dokážu představit, ostatně se dá úspěšně použít i na stojácích - páter s těžkým krmítkem a krátkým forpasem. Tuhá grafitová špička - pořádně napružená. Vyzkoušel jsem to na své návštěvě jižní Moravy a fungovalo to dobře.

          Nusak - Profil | Čt 12.1.2017 22:10:04

          KóĎA >> u nas, na malotocih, to nekdy(dost casto) jinak nejde... A to je pak, nez parmolovka, vetsi sluzebnik, poradne predpruzeny mediumfidr...

            NKóĎA - Profil | Čt 12.1.2017 21:59:02

            usak >> já si nevybavuji místo, kde bych někdy chytal proti proudu. Spíše chytám hodně, hodně po proudu. Takže tam jsou ty hrčáky jasné.

              Nusak - Profil | Čt 12.1.2017 21:54:38

              KóĎA >> No, ja dost casto, vzhledem k okolnostem, chytam proti proudu, a tam ty záběry nebyvaji nejak extra razantní, spis naopak. A hrcaku taky moc nezazivam. Male vody-slusne vychovaný ryby, ohnou spici k vode a cekaji ;-)

                NKóĎA - Profil | Čt 12.1.2017 21:54:21

                račet >> tak to já u vody nechrním. A pokud ano, pruty jsou venku z vody.

                  Nračet - Profil | Čt 12.1.2017 21:48:43

                  KóĎA >> tak když mi to v noci pípne tak alespoň vystrčím škebli ze spacáku,
                  bliknu a vidím na čem jsem

                    NKóĎA - Profil | Čt 12.1.2017 21:11:57

                    račet >> já večer čekám na záběr spíše v akustickém módu :-) A podotýkám, že pípaci nejsou moje koně ;-)

                      NKóĎA - Profil | Čt 12.1.2017 21:11:14

                      E.T. >> letos to bude VELKÝ :-)

                        NE.T. - Profil | Čt 12.1.2017 21:09:33

                        KóĎA >> Letos jim to na B nandáme:-) Jako každý rok:-)))

                          NE.T. - Profil | Čt 12.1.2017 21:08:10

                          KóĎA >> Já vím Jiří vím:-) Já bych svoje Drennany nedal teda:-) Nikdy. Už aby bylo jaro mám absťák jako prase:-(

                            Nračet - Profil | Čt 12.1.2017 21:05:21

                            KóĎA >> s těžkým srdce jsem nesl ty bílé konce ale zvykl jsem si na to, hlavně v noci když jdu dál od prutu, bliknu čelovkou a hned vidím jestli se něco neděje, má to i své výhody, byť esteticky to není žádná hitparáda ale na to si už dávno nehraju, hold to k některým parmovkám patří

                              NKóĎA - Profil | Čt 12.1.2017 20:46:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              E.T. >> já mám už několik let (od té doby co jsem parmolovky začal sledovat) takovou premisu. Jedná se v ní o tom, že tři díly prutu musejí stát více než dva díly prutu. Proto, když kupuji dvoudíl ve stejné cenové kategorii jako trojdíl (avon a feeder díl), musí nutně to druhé být více ošizené - i když to asi není ten správný výraz, ale je z toho vidět, jak to myslím. Od začátku jsem tedy hledal čistý dvojdíl. Navíc bez nějakého reflexního zvýraznění konce prutu - nepřijde mi to nijak účelné a esteticky to prut jen a jen hyzdí.

                              Proto raději takhle :-)

                                Nfheavy - Profil | Čt 12.1.2017 20:09:17

                                E.T. >> ten prut vypada uz fakt dospele a pekne:-)

                                  NFalda - Profil | Čt 12.1.2017 19:54:46

                                  Ahoj, tuhle diskuzi mám přečtenou, chtěl bych letos se začít trochu pověnovat lovu parem. Mám vybraný proutky zatim Fox Royal Barbel Specialist 12ft 2,25lb. Jsou i nějaký další alternativy v podobný cenový relaci, co stojí za to? Moc díky

                                    NE.T. - Profil | Čt 12.1.2017 19:31:07

                                    draveček >> pěkné a to moc:-) I když to u parmových prutů není moc podstatné váha u těchto parmolovek je hoodně zajímavá.

                                      Ndraveček - Profil | Čt 12.1.2017 19:23:38

                                      E.T. >> pěkné :-o