Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NHeršvec - Profil | Čt 12.1.2017 8:59:18

Zdar borci, nemáte někdo náhodou zkušenost s těmito klacky? https://www.chytapust.cz/Kaprove-pruty/Prologic-Pru​t-MP-Detek-Twin-Tip-3-6m-1-75lb

    Nchřenovák - Profil | Út 10.1.2017 21:26:08

    Pěknej proutek Fox v bazaru☺

      Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 20:56:58

      Aďo >> vpoho nic se nedeje,malem jsem si te zaradil mezi nektery nevzdelany ostrovany,su rad ze je to jinak čus

        NAďo - Profil | Út 10.1.2017 20:53:29

        fheavy >> ospravedlnujem sa. Akosi som dnes mimo.

          Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 20:52:39

          Aďo >> sice to takhle normalne nepocitam ale ted to odpovida realu mas pravdu,kdybys to takhle srozumitelne napsal hned tak jsme si usetrili hromadu řádků:-)

            NAďo - Profil | Út 10.1.2017 20:47:25

            fheavy >> nie 3.6 ale 12 13 14 ft

              Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 20:42:29

              Aďo >> no zkousim to vydelit ale nejak mne to nevychazi 1362 mam delit cim
              3,6 nebo 360 anebo 3600 ? vysledek je trochu nelogicky ,anebo nevim jak to pocitas.
              Edit: tech 1362 je prepocet na gramy.

                Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 20:30:12

                Aďo >> nezlob se ale su zvyklej psat to co si myslim,bez ohledu komu,
                Mozna jsi to myslel jeste jinak treba to rozdeleni na delku prutu,mozna to blbe chapu i ja ,musis mne to napsat polopatisticky abysme nepsali kazdej to stejny ale jinak.

                  NAďo - Profil | Út 10.1.2017 20:26:59

                  fheavy >> zabudli ste vydelit vahu dlzkou prutu. Takze pre poriadok by to vyzeralo takto. TC 3lb x 0.454 / dlzka prutu - 10%

                    Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 20:07:30

                    fheavy >> oprava meho vypoctu neumim uz asi matematiku vysledek bez tech 10% je 1226g pro poradek,ale porad je to nerealny na odhoz:-)
                    Nechcu tady pusobit jako kritik nebo mentor,ale snazim se jen matematicky a logicky uvest veci a pravou miru nic proti nikomu,ale matematika nejde ojebat ,pouze blbe spocitat/obcas jako ja/:-)

                      Nrájovec - Profil | Út 10.1.2017 20:00:21

                      fheavy >> Já viděl i na jednom eshopu titulovat gramáž 75, 90g atd jako testovací křivku. Nedalo mi to a napsal jsem tam. Pan prodavač mi tlumočil vyjádření nějakého jejich prý stavěče, že odhodová zátěž i testovací křivka je to samé a u prutů s touhle výrobní cenou (prodejní cena do 4.000,-) je vlastně úplně jedno co se tam napíše :-)))

                        Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 19:53:32

                        rájovec >> na tohle nemusi byt nikdo odbornik 0,454×3=1,362kg-10%=1,326kg
                        No se zatezi cca 1,3 kg nenahodim ani se svym xxh 420cm s max.odhoz 240g,nic tuzsiho uz nemam
                        krom sumcaku 300/500g ale asi ani s nim:-)

                          Nrájovec - Profil | Út 10.1.2017 19:43:00

                          fheavy >> Ty jsi odborník a dokážeš u každého detailu vychytat ty nejjemnější nuance, proto je to o chlup delší :-)))

                            Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 19:39:21

                            rájovec >> presne a strucne,ja to mam trochu delsi polopatictejsi :-)

                              Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 19:38:14

                              Aďo >> presne jak to pise rajovec Testvaci krivka udavana v Librach
                              Prut ktery ma napsano 3lb tak s touhle zatezi -10% nikdy nikam nenahodis zkus si to dat na prut a nahodit,nemas pravdu Sorry.

                                Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 19:35:01

                                Aďo >> pises to mirne zmatene,psal jsem to tady uz davno jestlize je na prute napsano 2,25 lb tak to je zatez pri ktere se ohne prut o 90°,ale gramaz -odhozova napr.150 g je maximalni zatez kterou by mnelo jit s prutem odhodit,akce -A,B,C,D, je zase neco jinyho
                                To jsou tri rozdilne parametry,v tvem prispevku bylo uvedeno porovnani 3 prutu s uvedenou hodnotou u vsech
                                2,25 lb a rozdilnou akci A,B,C....To jsou vsechno veci ktere davno vim a pomerne dobre se v tom orientuju od mlada,nechtel jsem to tady rozvadet ,protoze se opakuju po 152×
                                Kdyz si svuj prispevek s tou fotkou prectes znovu,tak si tam trochu pletes silu prutu tzn.2,25lb s odhozovou zatezi coz neni jedno a totez,mozna jen tiskova chyba nevim:-)

                                  NKóĎA - Profil | Út 10.1.2017 18:27:56

                                  Hezky se tu dohadujete - já to beru tak, že co je napsáno na prutu je čistě orientační (neplatí jen pro barbel pruty), důležité je jen osobní zkušenost... Ty nominální rozdíly v gramážích či librážích u různých výrobců jsou někdy hodně markantní...

                                    NAďo - Profil | Út 10.1.2017 15:48:37

                                    rájovec >> TC udavana v librach (3LB) X 0.454(prepocet na kila) je rozdelena na dlzku prutu (12Ft). Vysledna hodnota je odhodova zataz -10% a mas idealnu odhodovu zataz. Takze suvislost tam je.

                                      Nrájovec - Profil | Út 10.1.2017 15:13:22

                                      Aďo >> Nevím, co udáváte v Evropě, ale v librách se uvádí testovací křivka. Tj zátěž, při které se prut ohne o 90 stupňů. Kdežto v gramech je uvedena maximální odhodová zátěž. Tyhle dvě věci nelze spojovat.

                                        NAďo - Profil | Út 10.1.2017 12:22:47

                                        fheavy >> Na to aby si zistil akciu prutu nepotrbujes pruty v rovnakej librazi/gramazi. Gramaz/libraz uvedenu na prute zavesis na volny koniec silonu pricom prut drzis vodorovne. Pri uvedenej gramazi by sa mal prut ohnut spickou k zemi v uhle 90'. Pri pohlade zo strany uvidis, ze sa ohyba spic A, prva polovica B, druha polovica C, pri rucke D akcia. Tolko teoria. V praxi je to vo vecsine pripadov nieco medzi tym. No a mrenovym specialom najviac vyhovuje B akcia. Predstav si takeho vlackara z 5g prutom ktory ma D akciu. Je to doslova chytanie na konsky chvost. :-)
                                        PS: v europe udavame gramaz co je prepocet libraze vzhladom na dlzku prutu.