Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

NFantozi (Aladin) - Profil | Po 21.8.2023 13:05:41

Prodám Korum barbel 12ft 2lb, stav velmi dobrý. Cena 1000,-. Osobní předání Praha , Roudnice a okolí

    NPraseodym - Profil | Po 21.8.2023 12:16:17

    Mufti >> já bych řekl, že 40 gramů s futrem je na 1.75 spíš hodně pod limit. To bych vzal i něco slabšího. Já mám 1.75 experta korum (je pravda, že tam je ta libraž evidentně špatně) a na 50 metrů bych si troufnul se 100g +

      NHeršvec - Profil | Po 21.8.2023 11:13:37

      Mufti >> Pokud by jsi se rozhodl pro něco od Korumu, což je asi cenově nejpřívětivější, tak se 40 g krmítkem nebudou mít v libráži 1,75 lb absolutně žádný problém. Vlasec bych doporučil něco od 0,25 mm do 0,30 mm.

        NPindˇa - Profil | Po 21.8.2023 8:39:53

        Mufti >> Máš nějaký konkrétní v hledáčku? (značka, cena?)

          NMufti - Profil | Po 21.8.2023 0:27:15

          Hoši, uvažujem presne o takom prúte niečo medzi feeder a kaprarinou.
          Rad by som niečo okolo 1.75lb a 12ft.
          Otázka:
          Viem s takým to typom prútu nahodiť 40g method krmitko a futralom na 50m+?
          Aký priemer monofilu na kmeň by ste odporučili?

            NFilla - Profil | Po 7.8.2023 8:58:32

            Pindˇa >> No jsou matné a blank drsný, jako bradavky staré indiánky. Tak ho to asi zmátlo.. 😉

              NPindˇa - Profil | Po 7.8.2023 8:43:57

              Navrc >> V pohodě😁

                NNavrc - Profil | Po 7.8.2023 8:03:30

                Pindˇa >> sorry. Chybka 🤣

                  NPindˇa - Profil | Po 7.8.2023 6:59:41

                  Filla >> 👍vidíš a už mě Roman mate s mattem zase 😁

                    NNavrc - Profil | Po 7.8.2023 6:28:43

                    Pindˇa >> má ctx Matt 😄😉

                      NFilla - Profil | Ne 6.8.2023 22:18:43

                      Pindˇa >> Barbel Specialist od @Petrstaif. Byl jsem pomýlený, protože mě zmátl lovec @Navrc 😆

                        NPindˇa - Profil | Ne 6.8.2023 21:40:17

                        Filla >> Máš teda FS CTX Matt, nebo CTX barbel ?

                          NFilla - Profil | Ne 6.8.2023 21:27:16

                          Krásnej víkend na řece s novým barbel vercajkem a pinem.
                          Cílem byla parma 80+, které v tomto úseku stopro jsou. Old barbie nedošla, ale pár ponorek proutky přece pokřtilo a spolu s nimi hezký reofilní mix i slušných velikostí.

                          Semiparabolu nových CTXek nejlíp prověřili říční kapři do krásných 80cm. Největšího hlubokého koženáče s jedinou šupinou u ocasu jsem neblejsknul. Neměl jsem u sebe telefon a vzhledem k umístění podložky na kamanech sypané regulace jsem nechtěl riskovat zdraví ryby zbytečným tanečkem. Na dlouhý souboj a opakované úniky ryby s proudem ale jen tak nezapomenu!

                          S deštěm řeka pomalu stoupala a nakonec jsem neudržel ani 120g grippy tam, kde bych je chtěl mít. Spokojenej a zmoklej jsem mazal na sever domů.

                          Za pár týdnů se vypravím zpět, zkusit zas ty krásné fousaté královny proudů ❤🔥🤟

                            NFilla - Profil | Čt 20.7.2023 10:25:04

                            Pindˇa >> FS CTX Matt 12ft 13/4lb
                            Zatím jsem nesmočil 😉

                              NPindˇa - Profil | Čt 20.7.2023 10:19:56

                              Filla >> Čím jsi je nahradil?

                                NFilla - Profil | Čt 20.7.2023 10:12:47

                                Barbelky prodané

                                  NFilla - Profil | Po 17.7.2023 18:24:05

                                  Slevička, prodám pár za 2000,-
                                  Osobka Olomouc nebo pošlu v rouře.

                                    Nkubah - Profil | Po 17.7.2023 15:29:21

                                    Praseodym >> tak Aspire byl povedený...

                                      NPraseodym - Profil | Po 17.7.2023 14:40:20

                                      nerf >> já to využíval při závoděni. Při vytažení montáže jsem ji jedním pohybem utahnul nadoraz, aby mi nic nebránilo rychle ji vytáhnout, pak na břehu rychlé uvolnění, když jsem potřeboval vlasec z navijáku, nahoz, a po usazení do vidličky pohyb na tu správnou pozici při čekání na záběr. Dneska pro mě úplně k nepotřebě, ale na mém jediném feederu si ji nechávám z nostalgie a setrivosti. Navíc barevně ladí 😁

                                        NRybkin - Profil | Po 17.7.2023 13:44:10

                                        nerf >> V dnešní době kdy je spousta navijáku s kraťoučkou predobrzdou to nemá moc efekt. Zřejmě proto jich je na trhu tak málo