Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Nfheavy - Profil | Út 10.1.2017 4:49:37

Aďo >> mozna jo nehadam se,nemuzu to ale zjistit protoze /a v tom je zrejmne pointa/protoze nemam tri pruty se stejnou librazi/akcí /2,25 lb neni odhozova zatez prutu ale..uz jsem to tady psal a nejen ja /

    NAďo - Profil | Út 10.1.2017 2:02:50

    fheavy >> a mozno chytas presne podla prikladu,len o tom nevies. 😆

      Nfheavy - Profil | Po 9.1.2017 23:07:40

      Aďo >> vpoho ja to mam trochu jinak,kdyz chytam ve vazkach nebo na omezenym prostoru tak na parabolu nemam cas,potrbuju tu rybu otocit na petniku a podrzet tzn. Pouzivam a to hlavne na rece na vetsi ryby vcetne kapru pruty se spickovou akci,ktere se ohybaji az pri doopravdy vetsich rybach,a druhy duvod jsou tezky zateze.Parabolu mam u jemnejsich sestav trdba winklepicker nebo light kde mne prut pomaha korigovat slabsi vlasce ,navazce,hacky.
      Na pruty se spickovou akci pouzivam silnejsi sestavy/vlasce,zateze apod./ jak vidis tak prvazne ve feederu to mam uplne naopak nez popisujes a funguje mne to takhle uz hodne let,
      To stejny kdyz potrebuju daleko hazet coz s prutem ktery se ohyba skoro k rukojeti to zrovna neni to pravy orechovy ,zase je to naopak tak nevim,asi teda chytam uplne blbe podle toho prikladu:-)
      Edit: na bic nechytam.

        NAďo - Profil | Po 9.1.2017 22:49:25

        fheavy >> perfektny priklad pre a-ckovu akciu je bic ktorym sa lovi ,,na cvakacku,, a naj kaprove pruty su d akcie ostatne pruty su nieco medzi tym. 😊

          Nračet - Profil | Po 9.1.2017 21:06:11

          Aďo >> presně ako hovoríš akcia tých mrenových špeciálou je naozaj taká ako píšeš

            Nfheavy - Profil | Po 9.1.2017 20:08:14

            Rybkin >> presne tak,proto jsem kdysi zacal chytat na feeder,znelo to tak expresionisticky,takovy jako fajnovy:-) ))
            No a nakonec mne to postizeni zustalo.!?))

              NRybkin - Profil | Po 9.1.2017 20:04:22

              fheavy >> Přesně tak,já na ty barbely taky moc parem nechytim.Koupil jsem je s tim že na ně budu tahat kapř
              To barbel tam jen hezky zní:-))

                NJarda Š. - Profil | Po 9.1.2017 20:03:28

                Aďo >> To bych až tak netvrdil, že se pozná u prutů se stejnou odhozovou zátěží jen podle akce, jestli je prut vhodný spíš na menší nebo na větší ryby. To podle mého záleží na celkové konstrukci blanku, zejména na tom, jakou má tzv. silovou rezervu. Pruty z tvého obrázku se obvykle uvádějí: ten horní jako prut s odhozovou akcí, ten spodní jako prut se zdolávací akcí a ten prostřední jako prut s kompromisní akcí. Obvykle se to ovšem v popisech uvádí u kaprových prutů, u feederových málokdy. Tebou uvedený údaj 2,25 lb je tzv. testovací křivka, vrhací zátěž (která se obvykle udává v gramech) z něj lze odvodit.

                  Nfheavy - Profil | Po 9.1.2017 20:02:45

                  Rybkin >> vsak jo ja si z toho delam jen prdel ,osobne mne je jedno jestli je tam napsany barbel nebo carp,nebo avon.dulezity je aby to byla dobra hulka na muj zpusob lovu a jyslim ze vetsina z nas to tak bere ne?:-)

                    NRybkin - Profil | Po 9.1.2017 19:57:48

                    fheavy >> Carp má kde kdo že:-)))

                      Nfheavy - Profil | Po 9.1.2017 19:55:53

                      Knedla12 >> vsak 2lb prutu je jak hnoje a nemusi se jmenovat zrovna barbel
                      Ale zni to tak anglicky že?:-)

                        NKnedla12 - Profil | Po 9.1.2017 19:51:58

                        fheavy >> Je to reklamní tah (neukamenujte mě), ale myslím si, že na menší ryby určitě bude 2lb lepší než nějaká lešaňářská trubka 3,5lb kaprák a těch parem které by 2lb prut neutáhl je daleko méně jak šafránu. Ona i ta detekce bude furt lepší. Co bych chtěl ale podotknout, že většina angličanů na žádné extra drahé náčiní nechytá. Nedávno jsem se díval na video kde chlap doporučoval prut za tuším 12 a naviják 10 liber. Kdybychom měli platy jako oni tak věřím, že máme jenom ty nejlepší (nejdražší) pruty a navijáky, ale oni to tak prostě nemají, teď mluvím o barbel specialistech.

                          Nfheavy - Profil | Po 9.1.2017 19:44:31

                          Knedla12 >> no ja si nepripadam o nic povolanejsi nez ty,akorat jsem v tom vyrostl od mala a o rozdilnych akcich prutu jsem mel prvni vedomosti asi v 10 letech,mne spis fascinuje ta specifikace Barbel,kdysi se delali podobne pruty kdy se na rece chytalo stejnym zpusobem ,i muj deda tak chytaval pred vic jak 40 lety,akorat tomu nerikal barbel,dnes jsou samozrejmne kvalitnejsi materialy,vetsi vyber prutu,vzdyt se delaji i pruty ktere nemaji v nazvu specializaci na parmy a muzou fungovat uplne stejne.zrovna tady nize kolega HrubecT ma sice barbel jiz v nazvu ,ale tam kde chyta tak nikdy zadnou parmu nechytne,takze bych to slovo barbel
                          v nasich podminkach bral s hoodne velkou rezervou:-)

                            NHrubecT - Profil | Po 9.1.2017 19:29:38

                            Já mám Daiwu theory barbel 1,75 a naprostá spokojenost. Navyjáky 40 spro kixx. Chytám jen stojáky, vlasce colmic fendreel 0,225 s návazcem 0,18 stroft gtm. Když zůstanu za něco viset, je obrovský problém to utrhnout. Limitující pro mě je velikost háčků preston 12. Když se víc opřu při zdolávání, vyříznou se. Krmítka se mi nejvíc osvědčily 40g, maximální nához při plném krmítku zvládnu cca 60 metrů (měřeno).
                            Doporučuji, neměnil bych :-)

                              NKnedla12 - Profil | Po 9.1.2017 19:13:41

                              fheavy >> Chtěl jsem ať to napíše někdo povolanější než já, podepisuju se pod to :)

                                Nfheavy - Profil | Po 9.1.2017 18:51:35

                                Aďo >> nezlob se ale tvoje hodnoceni vhodnosti prutu dle akce neni zrovna dle myho presvedceni,krom snad te Béčkove akce na parmy,ale ze je prut se pickovou akci vhodny hlavne na male ryby a parabola na kapra by se dalo uplne snadno prevest naopak:-)
                                Zalezi kde chytas a jak velky ryby tvuj priklad neni uplne spatny ale jen hodne vseobecny a vhodny pouze nekde,

                                  Ndavca valach - Profil | Po 9.1.2017 18:38:04

                                  Nepřemýšlel jste někdo nad temahle klackama? http://www.sarfix.cz/Korum-Barbel-rod-12-ft-2-lb-d2​1.htm?tab=description docela by se mi líbilo na lehkou kaprarinu dělaj je i v 1.75lb