Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Nračet - Profil | Po 9.1.2017 16:31:27

1992 electro fishing video

na youtube odlov barbín agregátem

    NAďo - Profil | Po 9.1.2017 15:44:28

    Baklous >> V podstate poziadavka na mrenovy prut je taka aby ukazoval zaber( jemna spicka-viac ociek lepsie) a pevny chrbat(prut musi zvladnut aj naozaj velke ryby).

      NBaklous - Profil | Po 9.1.2017 15:19:09

      Aďo >> Díky, takže to je ten rozdíl mezi kaprovým a parmovým prutem. Zase jsem o něco chytřejší:) Teď jen dobře vybrat.

        NE.T. - Profil | Po 9.1.2017 12:56:07

        Petrstaif >> Myslím že ne:-(( Nedávno jsem je na netu hledal. Ale asi by nebyl problém si je v zahraničí objednat.

          NPetrstaif - Profil | Po 9.1.2017 12:43:10

          Nastala nějaká změna ohledně dostupnosti prutů Grauvel Barbel ? Dodneška mě prodej tich prutů mrzí...

            NAďo - Profil | Po 9.1.2017 12:29:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Baklous >> Prut si musis vybrat podla akcie a nie podla odhodovej zataze. Vid. prilozeny obrazok. Vrchny prut je vhodny na male ryby, kde akcia je spickova. Stredny prut na mreny, kde as ohyna prva polovica a spodny je vhodny na kapra. Stale vsak hovorime o rovnakej odhodovej zatazi v tvojom pripade 2.25Lb

              Ndraveček - Profil | Po 9.1.2017 11:18:55

              Baklous >> tak to se ti bude určitě líbit, na ryby které píšeš, to bude fajn pochytanicko ;-)

                NBaklous - Profil | Po 9.1.2017 10:31:19

                černásmrt >> Díky. Budu si je ale stejně muset někde omrknout. Na výstavě v Brně nevím, prý je to tam rok od roku slabší, zkusím nějaký obchod v JM kraji. Jinak ty vaše fotky od vody, to je krásná reklama na proutky, už mě svrbí ruce:)

                  Nčernásmrt - Profil | Po 9.1.2017 10:21:44

                  Baklous >> Té 1.75lb bych se vůbec nebál, měl jsem tu první generci a na krátko ten prut dal i 100g olovo, vlasec 0,30mm a zvládnul ukočírovat i velké říční kapry.

                    NBaklous - Profil | Po 9.1.2017 10:12:48

                    draveček >> Je to krasavec:) Já mám dva pruty 3,30m 100g na kapry a dva fídry od Mikada UV a ty moc nevyužívám, zjistil jsem, že ve většině případů všechno odchytám na kaprový. Ale ty parmový se mi líbí čím dál víc, cílová ryba cejn, karas, semtam kapr, menší sumci, úhoř.

                      Ndraveček - Profil | Po 9.1.2017 9:50:19

                      Baklous >> mi se nejvíce zamlouvá ten multik ;-)

                        NBaklous - Profil | Po 9.1.2017 9:11:05

                        draveček >> Právě nevím, jestli není 1.75lb málo. Chtěl bych, aby to byl trochu univerzál, když půjdu párkrát do roka na rybník na kapry a budu potřebovat dál nahodit. Nejlepší by bylo, někde si ho osahat, líbil by se mně třeba ten Foxík 2.25lb.

                          Ndraveček - Profil | Po 9.1.2017 9:04:42

                          Baklous >> tak to bý ti mohlo stačit 1,75lb nebo nějaký multi,ale já zatím barbely nemám, taky sonduju, kluci ti tady určitě poradi ;-)

                            NBaklous - Profil | Po 9.1.2017 8:36:19

                            Díky za tuhle diskuzi pánové:) Letos si chci koupit nové pruty na řeku a byl jsem rozhodnutý vyměnit svoje 20 let staré Eurostary za nové kapráky. Ale jak to tak vidím, tak k narozeninám si nadělím barbely. Jenom nevím jakou libráž, chytat chodím na Svratku a Jihlavu na rousnice na těžko nebo brčko u břehu.

                              Nračet - Profil | Ne 8.1.2017 14:22:20

                              draveček >> nejlepší je sedmička jak tam sebou jebne :-)))))

                                Nračet - Profil | Ne 8.1.2017 14:14:49

                                draveček >> Barbel fishing 1

                                tohle zadej do youtube

                                  NDr. Greenthumb - Profil | Ne 8.1.2017 14:12:48

                                  račet >> to víš zima je Dlouhá tak nekteré znám z paměti