Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Nfheavy - Profil | So 7.1.2017 22:28:28

marasOV >> to ani netvrdim,jen rikam ze v urcitych podminkach je bolo primo kontraproduktivni,znam par lidi co tam chodi a umi,a prichazeji pravidelne o vetsi parmy nebo kapry
Ale presto tam chodi,obcas se stestim nejakou vetsi vytahnou,a i kdyz jsou to zkuseni plavackari
Je to tam dnes uz mimo beznych vazek a kamenu sama slavicka,zakze vesmes vetsi rybu vytahnou jedine tehdy kdyz ta ryba sama chce a to je malokdy,mimochodem jsou tam i jine useky kde to proboem neni,tam mivaji zase navrch plavackari,tam zase ja nelezu:-)

    NmarasOV - Profil | So 7.1.2017 22:20:11

    fheavy >> osobně nejsem úplně vyhraněný k jednomu či druhému,taky se snažím využít to co je v danou dobu efektivnější, jen jsem chtěl říct že lov na bolo neznamená že těm rybám děláme peklo, teda samozřejmě se správným přístupem.

      Nfheavy - Profil | So 7.1.2017 21:07:45

      marasOV >> mas svym zpusobem pravdu ale aspon u nas jsou misty useky reky
      Kde sice z bolonkou rybu sice chytnes asi vic a driv nez treba na feeder nebo barbel ale pocet zdolanych parem az do konce/do podberaku/bude min.tak 1:5 v neprospech jemnejsi bolonky,samozrejmne zalezi i na sile navazce a kmene kde u bolonky nepredpokladam nic extremniho.takze tm kam chodim vesmes míň znamená víc,a to je pro mne celkem padnej duvod pouzit trochu silnejsi sestavu.:-)

        Nskwor - Profil | So 7.1.2017 20:08:03

        marasOV >> Hezky napsáno, máš líbí. Ona ta jemnost je docela dvousečná zbraň. Jestli občas sleduješ diskuze o vláčce, tak tam jsou často hlasy proti UL přívlači. Jenomže ona může být v některých případech fajn. Ať už na duhákodromech, nebo na potocích, kde je to kolikrát jediná šance, jak se dostat k větší opatrné a zkušené rybě. Jenomže pak jde někdo s UL po závodnicku chytat mezi nasazené štičky a candáty a to už je blbě. Tam udělá víc škody než užitku.

          NmarasOV - Profil | So 7.1.2017 20:03:44

          skwor >> Když se člověk podřídí aktuálnímu místu a podmínkám je schopen chytat efektivně a bez újmy lovit ryby i třeba na bolonézku, je bez debaty že je třeba k cílové rybě i podřídit veškeré vybavení atd. a mám ten pocit co si tady mezi sebou vyměňujeme názory, že to všichni víme, teda snad. Ale je taky samozřejmě dobře, že se to tady zmiňuje páč to je i pro ostatní co to tady čtou návod jak se dobře připravit a co nejmíň nadělat škody ;) Ohledně té jemnosti či rádoby sportovnímu přístupu jak se tady zmiňovalo, tak či tak co si budeme nalhávat ono se to stejně vymstí.

            Nfheavy - Profil | So 7.1.2017 16:34:04

            E.T. >> to je dobra cena ,ovsem zalezi hodne na pouzitych komponentech mimo blank tam jsou docela rozdily ,muzes mit treba ocko do 100kc anebo taky za 400kc,to stejny sedlo
            Potom rukojet ,tam to bude docela litat ta cena ,nemyslim i ze by u nas naprosto stejnej prut stal o tolik vic,musel bych presne do detailu vedet veskery pouzity komponenty a s tim se prisel zeptat u nas treba k Pipalovi nebo Mikeraskovi.:-) jinak je to z nasi strany pouze nepodlozena domnenka.

              NE.T. - Profil | So 7.1.2017 16:19:09

              fheavy >> jak píšeš bude stát balík:-) Není problém napsat pár řádek stavěči z uk a cena bude poloviční:-) Za 225 liber to je slušná cena.

                Nfheavy - Profil | So 7.1.2017 16:16:40

                E.T. >>stejnej barbel prut ze stejnyho blanku si muzu nechat udelat i u nas i z ockama torzite ,akorat to bude taky balik:-)
                Uk neni podminka ,I nasi staveci umi udelat minimalne stejne dobry pruty.

                  NE.T. - Profil | So 7.1.2017 16:09:59

                    Nfheavy - Profil | So 7.1.2017 15:55:03

                    skwor >> ja ty nejvetsi stejne chytnu na kule pri kaprofeederu,a tam parma do 70 ma timeout tak 5 kdyz moc tak 10 min/a to spis tehdy kdyz nesedim bezprostredne u prutu a ryba odjede kousek dal,ty nej uz daji vic ale tech zas tolik neni.Zadnej prostor jim nedavam a stejne ju kolikrat musim drzet ve vode nez se vzpamatuje,predloni v lete mela voda jednu chvilu 26°C !!

                      Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 15:54:22

                      račet >> to by opravdu mělo stačit.

                        Nračet - Profil | So 7.1.2017 15:52:21

                        draveček >> opava ostravice olše je to taková menší náhrada za feeder ale na velké řeky to asi nebude

                          Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 15:50:06

                          račet >> vypadají hezky,parmice by se na ně lapaly super.55 gramů odhoz to by mělo stačit.

                            Nskwor - Profil | So 7.1.2017 15:33:39

                            fheavy >> V pohodě. Já to píšu spíš proto, že na prvním místě by měla být ryba a ne nějaký rádobysportovní zážitek s hodinovým zdoláváním na nesmyslně jemném náčiní. Stačí se podívat jenom na podmínky v místech, kde se parmy většinou chytají.

                              NFlying trout - Profil | So 7.1.2017 15:28:25

                              račet >> musím ti poděkovat, sice bych radši něco ve 3 metrech, ale tohle bude super universální prut!

                                Nfheavy - Profil | So 7.1.2017 14:39:54

                                skwor >> sorry prehldl jsem,mas pravdu.:-)

                                  Nskwor - Profil | So 7.1.2017 14:18:34

                                  fheavy >> Dole to píšu, jemnost stranou.

                                    Nfheavy - Profil | So 7.1.2017 14:16:47

                                    draveček >> parma obzvlast v teple vode je treba co nejdriv zdolat a pustit,
                                    Nejaky obdivovani ze zdolavaci krivky apod.nesmysly v tomhle pripade nejsou vubec na miste a kazda chvilka navic te rybe akorat ublizuje,takze tvrdsi cajk a zadny srani panove,to je to nejlepsi co muzezete pro parmu udelat:-)

                                      Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 13:38:42

                                      račet >> a které jsou favorité?