Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Nračet - Profil | So 7.1.2017 13:37:25

draveček >> upřímně ještě bych jedem pár snesl ale nemohu se rozhodnout :-)

    Nčernásmrt - Profil | So 7.1.2017 13:36:26

    račet >> Dělají se i bolo kategorie power na velké ryby a silnější vlasce, jasně že jít cíleně na parmy s prutem do 15g a forpasem 0,10mm je zhovadilost.

      Nračet - Profil | So 7.1.2017 13:36:01

      draveček >> vole :-))

        Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 13:35:54

        račet >> nebudeš se zbavovat nějakých barbelů,když jich máš tolik?

          Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 13:35:16

          račet >> zase dobře týýýý:-)))

            Nračet - Profil | So 7.1.2017 13:32:38

            draveček >> ne filozof nejsem brácho, jen jsem ti to rozepsal aby jsi to pochopil :-))))

              Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 13:30:09

              račet >> dobře týýýý,ty jsi uplný filozof parmí problematiky a jejich lovu.Nejvhodnější je určitě feeder v tom musím souhlasit:-)

                Nračet - Profil | So 7.1.2017 13:23:21

                draveček >> z mého pohledu je v tom více záporu než kladu, jelikož jde o velmi jemnou sestavu :

                -nelze se do ryby pořádně opřít tudíž ti neukáže svůj silový potenciál, prostě ji musíš utahat,
                -vyšší riziko ztráty ryby,
                -v některých případech je ryba vlivem neúměrně dlouhého zdolávání natolik vyčerpána že může dojít k jejímu uhynu,
                -rovněž zvlášť na menších řekách dochází k rozplašení lovného místa.

                Na druhou stranu u tohoto způsobu lovu jde o:

                - nepřirozenější prezentaci nástrahy,
                -určitě ve většině případu uděláš mnohem víc záběru,

                o tom žádná ale to mně nepřesvědčuje o tom že tento způsob lovu je na lov parem ten nejvhodnější.

                  Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 12:27:12

                  marasOV >> moc pěkné pokoukání,ten záběr,byl luxusní:-))

                    Nskwor - Profil | So 7.1.2017 12:00:09

                    draveček >> Já se to právě snažím zbytečně nenatahovat, stejně je pak třeba tu rybu přidržet, než sama nabere sílu a odjede sama od sebe. Jemnost jde stranou. Ať berou.

                      NmarasOV - Profil | So 7.1.2017 11:48:57

                      draveček >> Včera večer jsem se dráždil tímhle, tady je pěkný duel, koukni ve 27min. jak mu to uklidí ;) https://www.youtube.com/watch?v=lWy-twf5MqE

                        Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 11:44:07

                        skwor >> tak to jo,s bolem je to vždy na dlouho,pokud máš větší rybu,ale moje bola jsou celkem v pohodě a jde s nimi pěkně zdolávat ryby okolo 4 kil,ale to je už jiná pohádka která tady nepatři.Lovu parem Zdar!!!

                          Nskwor - Profil | So 7.1.2017 10:54:39

                          draveček >> Ahoj, nějaké starší Trabucco. Klasiku, žádný speciál na větší ryby to není. Mě už to připadalo docela na hraně a zbytečně to tu zdolávačku protahovalo.

                            Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 10:53:21

                            skwor >> ahoj a co to máš za bolo, že se ti tak ohýbá??

                              Nskwor - Profil | So 7.1.2017 10:48:48

                              marasOV >> Já teda preferuju matchovku před bolo. Sice je delší a líp se s ní ovládá splávek, ale stačilo mi zapřáhnout v proudu jednu lepší (asi dvaašedesát pokud se nepletu) a vrátil jsem se k matchovce. Boloňka byla ohnutá na hranu možností a v podstatě veškerou práci odváděl naviják.

                                Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 10:19:19

                                marasOV >> tak to musím souhlasit :-) mi na ty pelety moc nechcou brát, v místech kam chodím,to nějak nemají v oblibě ;-) proto raději všude mrskam bolem :-)

                                  NmarasOV - Profil | So 7.1.2017 10:06:13

                                  draveček >> pohodlí, nepohodlí ty zdolávačky na bolo se nedají s ničím srovnat :) na druhou stranu takhle v létě v podvečer na feeder peletu a pak to uklidí slušná parmice to taky není k zahození.

                                    Ndraveček - Profil | So 7.1.2017 9:08:43

                                    račet >> a přitom ti to šlo náramně, ale pohodlí s prutem v ruce,to není,jako u barbelovani, co ;-)

                                      Nskwor - Profil | So 7.1.2017 8:34:48

                                      KóĎA >> Letos bych jí rád zkusil s mušákem, klidně malou. Bude to těžší, ale výzva :)

                                        Nusak - Profil | Pá 6.1.2017 22:04:02

                                        PepanD >>Nemam sice Theory, ale kdyz jde vata z topolu, rikas? :-) Tady v tom hnusu jsem měl paradoxně ty fidrove spice :-)