Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

peto88 - Profil | Pá 3.3.2017 14:02:37

peterb >> S tou bojovkou maju pravdu, casom to urcite zacne lepit - mne sice vsetky funguju, ale na niektore chytam iba par krat za rok. Lepit mi pre istotu zacala brzda na shimano baitrunery, ale nejaky cas kupujem uz iba predne brzdy a vlastne iba Ryobi, ktore slapu bez chyby. Ak nemas na navi limit a chce nieco krasne a lahucke, zober tento https://www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-c-​3000-fb-neu-2017-5681 - len ti to nebude farebne ladit k zelenemu maveru :)

    boriak - Profil | Pá 3.3.2017 13:42:35

    CsabaC >> morská víla..)

      erin - Profil | Pá 3.3.2017 13:34:13

      Miroslav Kanďár >> Pocuj a to sa da objednat? http://volzhanka.eu/rubriky/home Na stranke nieje ziadny eshop a ani ceny. Len ten katalog

        CsabaC - Profil | Pá 3.3.2017 13:30:39

        Rasto. >> Rasto, uz neprovokuj...zubac, sumec :) co bude dalsie? :D

          Miroslav Kanďár - Profil | Pá 3.3.2017 13:16:55

          CsabaC >> máš pravdu, musím to opraviť. na originálnej stránke Volzhanky je pre dĺžku 6 m váha 246 g. Ja som mal tabulku zo starého katalógu

            erin - Profil | Pá 3.3.2017 13:07:57

            Rasto. >> Jasne, ale uz tam je potrebne chytit klucku navijaka, tak som to myslel. Fesak sumec

              Rasto. - Profil | Pá 3.3.2017 12:56:15

              erin >> 40+ kaprik nieje na bolo velka ryba :-) tu je zhodou okolnosti twin power 1500vka co som spominal...Inak je to k teme CV/MD

                peterb - Profil | Pá 3.3.2017 12:52:27

                erin >> Tak na to sa uz tesim :) Mam taky pocit ze ma s bolonou jednoznacne prechytas

                  Rasto. - Profil | Pá 3.3.2017 11:41:05

                  6ka prevod..predna brzda ..dvojklucka...len sa uz asi bude tazsie zhanat :-)

                    CsabaC - Profil | Pá 3.3.2017 11:15:03

                    Miroslav Kanďár >> Miro, je nejaky pdf katalog na tie volzhanky? Pozeral som tu komfort bolo a ta sa mi pozdava a do tej by som v 6ke siel. Som ale jelen z tej hmotnosti...lebo na troch roznych strankach som nasiel 3 rozne hmotnosti palice. 210/246/310g. Osobne si myslim ze stredna je spravna a to je stale super pre tu palicu a tu gramaz.

                      erin - Profil | Pá 3.3.2017 10:22:25

                      peterb >> A ja co mam bolo, tak navijak pouzivam iba na velke ryby, cize kaprik 40+, pripadne mrena,co mi taha z cievky. Inak staci na ten usek, co prechytavam mat vytiahuty vlasec v ruke. Ved uvidis :o)

                        CsabaC - Profil | Pá 3.3.2017 10:17:37

                        peterb >> tiez mam bojovky na exagoch. ako pise Rasto, moze sa lepit. Od dazda sa mi to nestalo, no treba ich cistit, lebo ten chod uz potom nie je taky. Je to o zvyku. Mne tie shimana pridu smiesne, odkedy vlacim..ta konstrukcia, ten preklapac tenky drotik. Ale to je pocit, lebo slapu na 100percent. Ale ak sa uz rozhodnes i pre ten stradic tak ber fakt 4000ku a dvojklucku ak je na vyber. Velmi rychle si na nu zvyknes. Ta daiwa je zaujimavejsia ;)

                          peterb - Profil | Pá 3.3.2017 9:45:27

                          Rasto. >> Predobrzdy mam aj ine na feeder mam aj tuto 3000ku napriklad: http://daiwasports.co.uk/product/match-winner-0

                            Rasto. - Profil | Pá 3.3.2017 8:51:49

                            peterb >> bojovka je blbost...dobre nastavena predna a dobrzdovat rukou...mal som par verklov s bojovkou ...aj este mam jedneho twinpowera..viac tu brzdu cistim aby nelepila ako na to chytam...staci ze zaprsi dostane sa ti tam bordel a lepi to...ak bojovka tak zohnat stareho stradica ci aero gtm...

                              peterb - Profil | Pá 3.3.2017 8:46:31

                              CsabaC >> Zaujmavy. Navi este musim preskumat ze aky. Viacej sa mi pozdava bojovka. Rozmyslal som nad tymto http://fish.shimano-eu.com/content/eu/en/Home/produ​cts0/reels/spinning/stradic-ci4plus-ra.html

                                CsabaC - Profil | Pá 3.3.2017 8:15:44

                                peterb >> co sme sa bavili navijak, tak ja by som teraz miesto tych shiman so zadnou brzdou bral nieco taketo...nemyslim znacku, ale styl velkost okolo tej 4000ky, match cievka a rychly prevod, dvojklucka
                                http://www.ebay.com/itm/NEW-Sensas-Luxor-FV-3500-Ma​tch-Reel-by-Pezon-Michel-/182465224215?hash=item2a7​bc65e17:g:DoEAAOSw~AVYrwek

                                  CsabaC - Profil | Pá 3.3.2017 8:02:39

                                  peto88 >> hej, bola to fajn stranka..vela info sa dalo najst aj medzi riadkami :) poznam to, dospeli sme :D uz niet tolko casu...ved i preto som zacal privlacovat, lebo tam staci 1-2 h v noci, ked uz drobec spi

                                    CsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 23:23:49

                                    peterb >> super, si sa rychlo rozhodol ;-) v tom bajlepsom case ju mas doma

                                      peterb - Profil | Čt 2.3.2017 22:54:40

                                      Objednana bohyna Arthemis :-) Akurat si na nu budem musiet pockat 2-4 tyzdne :-(

                                        peto88 - Profil | Čt 2.3.2017 22:20:44

                                        CsabaC >> Branove forum bolo super, asi nikde inde sa nedalo dokopy tolko pretekarov a tolko informacii priamo z prvej ruky. Skoda bola, ako to s Branom a Vadom dopadlo a potom to forum islo dole vodou. Ryby chytam, ale k pretekom som sa nedostal - dosli deti,chalupa,prerabka bytu - hlavne casu je uz pomenej :)