Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 21:15:05

peto88 >> okamu mam aj ja, niekedy ju oprasim. A zato vtedy to forum branove bolo super, vela veci sme sa dozvedeli, vymenili infa. A chytas aj aktivne preteky?

    NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 21:12:24

    peto88 >> jj...dvojklucky mam aj ja :-) ale ta daiwa, co peto dal link je pekna...ale na mna pomala :-) a s podberakom ho nestraste, ja nosim zo 4m len vrchny diel a hlavu...v kombiku to vojde pod plato k rezerve :-) a ako feedrista isto mas aj dlhy podberak a zopar dalsich slusnych navijakov.

      NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 19:40:39

      peto88 >> no jo Braňo mi tiež dal veľa rád...Ale to už je sto rokov dozadu

        Npeto88 - Profil | Čt 2.3.2017 18:40:00

        CsabaC >> Pozeram, ze tu prispievaju ludia, co mi volakedy radili, ked som zacinal s match - stare dobre Branove forum onarb.sk :))) a oblubenu Awashimu Okama match mam tiez a na kapriky slape super :)

          Npeterb - Profil | Čt 2.3.2017 18:39:29

          Rasto. >> Podberak mam 3m ten by mal stacit.

            Npeto88 - Profil | Čt 2.3.2017 18:37:13

            peterb >> Ja mam 6m bolo Mikado competition a na nej mam stradic 3000 s bojovkou - https://www.nordfishing77.at/shimano-stradic-3000-s​-gtm-rc-2378. Podla mna ked chytat na match, alebo bolo - tak traba dvojklucku :)

              NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 18:16:21

              peterb >> myslím že to bude okej..Ja som mal na bolo aj 1500 aj 2500..Bolo nedovazis ničím..Zapries pod pupok a v pohode chytas.... :-) Dôležitá vec pri bolo je podberak..Pri 6ke stačí 3m ..Pri 7ke už lepšie 4m..A to už je pak dosť ohreblo ak nekúpis nejakú drahu uhlikovu rucku..

                Npeterb - Profil | Čt 2.3.2017 17:40:27

                Rasto. >> Ja mam vsetky navijaky od daiwy. Mam hlavne feedrove navijaky kedze chytam hlavne na feeder. Tak to skusim najskor asi s tym co mam. Mam napriklad tento 3000ku https://matchanglershop.de/shop/Rollen/Stationaer-R​ollen/Team-Daiwa-Match-Feeder-Rolle-Modell-2011::12​80.html?MODsid=52b9fb9bd282b3bbf28f2b934de5c245 S tym by som vyskusal.

                  Npeterb - Profil | Čt 2.3.2017 17:37:04

                  CsabaC >> Ten Maver nebude na male ploticky. Ma vrhaciu zataz 30g co je slusne a je urcena na vacsie ryby ako mreny, velke pleskace a jalce. Tu si mozes precitat o nej viacej https://matchanglershop.de/shop/Ruten/Bologneserute​/Maver-Bolognese-ARTHEMIS-MX-6m-Modell-2017::3403.h​tml?language=de&MODsid=52b9fb9bd282b3bbf28f2b934de5​c245 Je to sice po nemecky ale pisu tam ze to ma tvrdsiu akciu a je to vhodne na vacsie biele ryby co mi vyhovuje. Zatial je to jednoznacne kandidat cislo jedna.

                    NGastanko - Profil | Čt 2.3.2017 15:05:03

                    erin >> Mno, ja som bol na tom este horsie. Jedna 3 ozka na Aernosa za 35,5 eur a to som prut kupil z druhej ruky za 60 eur !! Ale tak mozem si za to sam. Nepojdem 2 krat na pivo a mam peniaze spat - toto samozrejme nie je pravda to si vymyslam :)

                      NMiroslav Kanďár - Profil | Čt 2.3.2017 15:03:28

                      Ja som s Mikadom problém nemal, zlomila sa mi špica na UL, vymenili, i keď to mesiac trvalo. Problémy s výmenou má aj Daiwa (Windcast) a Greys (Prodigy feeder), tam som musel volať až do Británie a keď mi chlapík oznámi cenu za tri špice s dopravou, tak som si povedal, že ten kút, v ktorom stojí už neopustí.... Mám teraz ruské, výmena v pohode, majú všetky náhradné diely aj na prúty aj na navi...

                        NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 14:55:42

                        Tak ale feeder spicka, ci delicka sa skorsie zlomi. No matchku, ci bolo si myslim najskor pri nevhodnom transporte nez pouzivanim. Jedinu jednu matchku som praskol a aj ta sa dala navinom a epoxidom spravit. Odniesla si zatvaranie dveri toho casu na aute. Osobne najvacsi respekt mam z udicce prvy mesiac, ak vtedy nepraskne, nezlomi sa pri nejakej skrytej vyrobnej vade, tak uz potom pri beznom pouzivani tazko.

                          Nerin - Profil | Čt 2.3.2017 14:55:37

                          Gastanko >> Inak so servisom je fakt problem, vela znaciek nema u nas okrem predaja ziadnu inu podporu. Clovek si musi davat bacha aj na to. Chalan, co ma obchod mi popisoval mikado. Ze tam sa to tak meni, ze ani nevie od koho ma objednavat. Spicu na moj feeder som musel objednat z ciech. 10 eur doprava, 13 eur sada, cize 26 spolu.

                            NGastanko - Profil | Čt 2.3.2017 14:50:54

                            Rasto. >> To ano, to je problem, musim priznat. Ja osobne som si myslel, ze sa mi to nikdy nestane a potom som nalozil na stary teleskopicky "spomb" viac ako bolo vhodne a porucal sa. Tak isto som si vravel, ze sa snad neda zlomit feedrova spicka. Bol ladik a bol ladik aj v ocku a spicka sa tiez porucala. Radsej keby neexistoval servis, bolo to shimano a jej cena bolela :)

                              NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 14:39:25

                              Gastanko >> horsie ked to zlomi..servis nula...trabucco na slovensku uz nieje co byvalo...

                                NGastanko - Profil | Čt 2.3.2017 14:31:02

                                Gastanko >> Dodatok: Ja osobne mam stary sensas, 6 m, okolo 500g. Fakt ma bolelo, ked som si na chvilu pozical tu kamaratovu bolonezku. Rozdiel bol neporovnatelny :))))) Na druhu stranu aj na tu moju ryby pochytam a ked sa potrebujes naucit a zisti co by ti vlastne vyhovovalo nemusis hned minut 150 eur. Staci aj rozumne 70 eur. Na druhu stranu lacna 30-40 eurova palica, tazka a nemotorna ako hrom (napriklad ta moja :) moze potom niekoho uplne odradit od daneho typu lovu. Mne sa to nastastie nestalo.

                                  NGastanko - Profil | Čt 2.3.2017 14:27:24

                                  Cca dva roky dozadu som poradil kamaratovi. Ak nepotrebujes osahat, skus pozriet aj Tubertini alebo Trabucco a podobne. Take Trabucco ma za sebou uz strasne vela modelov a teda model roku 2015 moze byt za celkom slusny peniaz. Ako postupovat:

                                  1. Pozri stary alebo novy katalog a prut co by ti vyhovoval napr:
                                  https://issuu.com/trabucco_ita/docs/trabucco_fishin​g_2017_ita_catalogo_

                                  2. Najdi cenu v zahranicnom eshope napr:

                                  295g Erion STX Slim Bolo - 74 eur
                                  https://escaepescashop.it/it/categorie-prodotti/249​3-trabucco-erion-stx-slim-bolo.html#/86-canne_bolog​nesi-mt_6_00

                                  230g Energhia TXL Plume - 190 eur
                                  https://www.piscor.it/p/trabucco-energhia-txl-plume​

                                  atd, podla vyberu, nehladal som len som si vybral.

                                  3. Objednaj
                                  - z eshopu
                                  - alebo skus napriklad siluruskn.sk davnejsie dodaval napriklad trabucco a vedel objednat presne podla poziadavky.

                                  Kolega takto nakoniec kupil:
                                  - 6 m
                                  - trabucco
                                  - okolo 250g tusim 230g
                                  - do 20g
                                  - s dopravou a dodanim do 100 €

                                  Podobne nieco sa da z casu na cas najst aj tu na bazari.

                                    NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 14:14:07

                                    CsabaC >> poslal som ti SZ....navijak som nekupoval ale tiez celkom funkcny...

                                      NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 13:28:33

                                      Miroslav Kanďár >> ano

                                        NMiroslav Kanďár - Profil | Čt 2.3.2017 13:25:02

                                        Rasto. >> je to SAI ? nevidím dobre detaily