Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

Npeterb - Profil | Pá 3.3.2017 18:15:52

erin >> Asi tak. Vyskusam ju s mojimi navijakmi co pouzivam na feeder a uvidime. Verim ze to bude ok.

    Nerin - Profil | Pá 3.3.2017 18:10:24

    peterb >> Jasne, nemusi to by ono. Ale napr ja by som ani nevedel na co si mam davat pozor pri kupe udice, ked som tak nikdy nechytal. A pri tej znacke a cene, pocitam ze bude super. A ak nie, vymenim za moju :o) A ked sa ti bude ta moja pozdavat, ta tvoja bude urcite kvalitnejsia...
    A urcite sa moze stat aj to, ze si ju omakas na predajni, tam sa to zda super a das na to navijak, silon, plavak a pri vode az zistis, ze to nieje ono.

      NRasto. - Profil | Pá 3.3.2017 17:50:55

      Kazda palica kupovana naslepo je risk

        Npeterb - Profil | Pá 3.3.2017 17:37:21

        gonokok >> Kde si podla teba vyskusam takuto bolonu co som kupil? Nechce sa mi chodit kvoli tomu do Prahy alebo do Budapesti na vystavu. Na slovensku ju podla mna nikto nema. Vsak to poslem naspat do obchodu ked sa mi nebude pacit. Prave preto neobjednavam zo Slovenska ale z Nemecka. Tam tie obchody funguju inac ako u nas. Do 14 dni ju mozem vratit bez udania dovodov. Velmi pochybujem ze by sa mi ten prut nepacil. Je urceny nato co chcem chytat a prut v tejto cenovej kategorii asi bude zodpovedat aj kvalite.

          Ngonokok - Profil | Pá 3.3.2017 16:06:32

          Pri boloneze nie je dolezita vaha, ale skor vyvazenie. Cez net na slepo by som bolo urcite nekupil, moze z toho byt velke sklamanie. Bolo si treba osahat, aj ked je to pri dnesnej ponuke v obchodoch tazke.

          Mal som 6m bolo od Mikada vraj vhodnu aj na zavodny lov, po roku isla do sveta. Vadilo mi na nej malo ociek a hlavne vaha aj ked mala cca 280g. Bola nevyvazena a strasne padala na predok, nepomohol ani vacsi navijak ani opieranie o telo. Liezlo mi to strasne na nervy. Osahal som si aj ine lacnejsie bolonezy a nevybral by som si ani jednu.

          Neskor sa mi dostalo do ruk 6m bolo od Trabucca s vahou okolo 200g a ta mala uplne super vyvazenie, ale nova stala okolo 10k SK pred cca 13 rokmi. Tu nebolo v ruke vobec citit. Niekde na MRKu som cital ze za meter kvalitnej bolonezy treba zaplatit 1000 CZK. Pri tejto to teda platilo.

          Na CV a do vracakov na MD mi vyhovuje viac 4,5m match, prip bic 5-7m. V prude je podla mna efektivnejsi feeder ako sa tam trapit s plavakom..

            NPalusko - Profil | Pá 3.3.2017 15:35:55

            Rasto. >> No tie co sa daju zohnat v EU isto japan nebudu, take casy pominuli :)

              Nerin - Profil | Pá 3.3.2017 15:08:19

              peto88 >> na jesen?

                Nromarius - Profil | Pá 3.3.2017 15:01:56

                peto88 >> fuj jake prasatko ))))))

                  NRasto. - Profil | Pá 3.3.2017 15:00:37

                  CsabaC >> no ten co som ja dal je japan...a ma aj surodenca dvojicku :-)

                    NRasto. - Profil | Pá 3.3.2017 14:59:44

                    peterb >> skus to tak...zbytocne nespekuluj..uvidis ze navijak nieje problem..ak mas ale ten pocit ze nieco kupit potrebujes tak kup prednobrzdak

                      Npeto88 - Profil | Pá 3.3.2017 14:59:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      peterb >> Je to ulozene z mms, takze nic moc kvalita, snad nebude kamos pindovat, co ho chytil, ze to sem davam :)

                        NCsabaC - Profil | Pá 3.3.2017 14:59:22

                        Rasto. >> o tom pochybujem....tipujem malajzia...co uz taka vyrabaju dnes v japane?

                          NRasto. - Profil | Pá 3.3.2017 14:58:03

                          Palusko >> made in Japan?

                            Nromarius - Profil | Pá 3.3.2017 14:49:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            nech sa paci nieco z md cka z cias minulych )))).

                              NCsabaC - Profil | Pá 3.3.2017 14:44:00

                              Ked uz tema bologna, dnes v ryb tv je akurat lov s bolo. Asi vah. Taka zimna bolo s drsnejsim cajchom, lebo ja som v zime niekedy musel siahnut aj po 0.06mm navazci aby som docielil zaber. Celkom pekne ryby Mato pochytal v tom videu. Inak ta uprava anteny je vyborna vec hlavne v zime pri jemnych zaberoch. Presne to sme robili v zime na jemne zabery ( nasadaky, pleskace) s tym, ze sme podla vrchu nasli plavak na vode a len na karbonovej tycke sme videli zabery vo forme pol centimetroveho dvihnutia. Ale na prudnejsiu vodu ta antenka dobra nie je.

                                Npeterb - Profil | Pá 3.3.2017 14:32:57

                                romarius >> Spravne :) Hod sem foto :)

                                  Npeterb - Profil | Pá 3.3.2017 14:32:23

                                  peto88 >> Ja mam navijaky s predobrzdami od daiwy. Skor som rozmyslal ci bojovku alebo prednu brzdu. Ale vacsina mi radi predobrzdu tak asi vyskusam tie co mam najprv a uvidim.

                                    Nromarius - Profil | Pá 3.3.2017 14:26:08

                                    peto88 >> ako hovori jeden kamarat " neni foto neni ryba" ))))

                                      NPalusko - Profil | Pá 3.3.2017 14:23:40

                                      peterb >> Ten novy stradic ci4+ je nieco uplen ine ako tie stare biele, je to minimalne o triedu ak nie dve lepsi navi, je to tak na urovni rarenia mozno ese lepsie, ak nan mas tak urcite do neho chod. A urcite chod do prednej brzdy, aspon podla mna :) Konkurencia z daiwy k nemu su navijaky zo zaionu ale to su uz podobne a vyssie ceny.

                                        Npeto88 - Profil | Pá 3.3.2017 14:04:32

                                        A inac info k MD, dnes rano chyteny krasny kaprik 14,5 kg v Malinove :)