Malý Dunaj a Čierna Voda | MRK.cz

Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 13:23:56

Rasto. >> a este provokuj s mojou oblubenou rybou... heh, dobry vyber navijaku ;)

    NMiroslav Kanďár - Profil | Čt 2.3.2017 13:22:28

    Poslal som ti SZ

      NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 13:18:42

      CsabaC >> uff ..netusim skusim zistit...fakt podarene udice niektore...

        NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 13:15:53

        Rasto. >> a kde sa da zakupit? akurat som pozeral tie privlacovky a fakt pekne su takto z obrazka a parametre

          NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 13:12:14

          CsabaC >> volzanku mam privlacovku a nic jej nechyba..fakt dobra palica.....hlavne je skoro zadarmo oproti ostatnym paliciam ktore mam...

            NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 13:03:51

            Ako pise Rasto, 6ku. to je taky univerzal, ze este sa s tym na 90% zmestis aj tam, kde su vyssie stromy a aj menej skuseny ju zvladnu. A zaujimava volba je aj bic. Na CV som nosieval aj 8m bic a pekne sa s tym da zachytat. Na Vahu v lete ani nehovoriac.

              NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 12:55:26

              Miroslav Kanďár >> ty blaho..toto by som bral v casoch ked som este aktivne pretekal..uz len z recesie s tou azbukov :D a ta hmtnost, hmmm...da sa to niekde u nas, ci v CZ kupit?

                NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 12:32:07

                erin >> na stojaku je zas matchka top lapanie...treba trochu potrenovat vychytat si montaz a pak uz moc nespekulovat..plati to pre bolo aj pre matchku...

                  Nerin - Profil | Čt 2.3.2017 12:16:07

                  Rasto. >> toto je dobra rada, nevystihol by som to lepsie. A ked ta bude bavit bolo, dokupis match a dostanes sa oboma udicami pod 200

                    NRasto. - Profil | Čt 2.3.2017 11:56:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    peterb >> moja rada este raz je..kup bolo 6m...neber zbytocne drahe (lahke) radsej si torsku pocvic. Nie zas uplne ohrebla gumove. Nejaku strednu cestu. Ja mam roky awashimu okawa a co ta zvladla na to ze ju nemam rad je az hruza.(aj sumce m+) ...na rieku je bolo univerzalnejsia lebo vies chytat aj vo vracaku ale vies aj v prude pribrzdovat plavak....na vacsiu vody MD pripadne Vah treba ist asi este do dlhsej...plavacke sa uz tolko nevenujem ale ak po nejake palicke siahnem na rieku tak je to bolo...na stojaky mam 4,2 nu matchku a 4,5 telematchku...bolo mam este 7ku ...tiez super palica co zvladne dost ale ako som uz pisal dole nieje to uz take flexibilne ako 6ka...hrubka palice vobec nehra rolu (nemyslim lesenarsku trubku) .

                    Jo a navijaky pouzivam take 2000-2500 predna brzda mi vzdy sedela viac ako zadna..konstrukcne zadna nikdy nebude taka citliva ako predna

                      Nerin - Profil | Čt 2.3.2017 11:50:49

                      peterb >> Ja som nachytal vsetky tieto ryby aj na svoju bolo a urcite to nieje ziadny zazrak a a sa s ka. Ja som svoju bolo kupoval na slepo. Len ze, Dusan Ryba, co mal v TT predajnu (ak ktoremu bevyhradne verim). Doslova si pamatam, ze hovoril to je taka polo profesionalna udica. A on ma prehovoral na tu 7m.

                        NMiroslav Kanďár - Profil | Čt 2.3.2017 11:45:51

                          NMiroslav Kanďár - Profil | Čt 2.3.2017 11:44:13

                            Npeterb - Profil | Čt 2.3.2017 11:19:08

                            CsabaC >> K tej maverke pisu ze konzultanti na nu chytali na europskych riekach mreny, jalce a pleskace. Tak asi to bude mat dost sily. Ten prut sa ale neda vyskusat. Pochybujem ze by ho na Slovensku vobec niekto ponukal.

                              NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 11:03:51

                              erin >> ja som chytal na VNK aj s klasickou bolo na match plavak aj pod priehradou na panelke. Zaseky su v pohode, len treba sledovat silon a potopit ho, resp ak jemne prudi voda, mat ho bez obluku. Najvacsiu vyhodu vidim v tom ze je stihlejsia ta bolomatch a vietor sa tak do nej neopre. Ale ak chytas rieku, ze plavak splavujes je to ine. A matchku sa asi kazdy natrapi, kym sa s nou nauci chytat :D Rok som matcku nemal v ruke a ak bude cas, a vsetko klapne, tak buduci tyzden konecne pojdem na Vah match, ci bolo, alebo MD na delicku. Bude to ale kazdopadne oboje trapenie a ucenie sa od znova :D

                                NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 10:54:24

                                peterb >> Peter. Treba davat este na jednu vec pozor. Lahka neznamena hned najlepsia. Sam som spomenul hmotnost, ale ani super lahke nemusi byt to prave orechove. Niekde ju zostihlovat museli a hlavne su to palice na preteky, kde sa chyta na rychlost. V mojom okoli ani jeden pretekar nebral top model, najlahsiu udicu. Nase vody nie su v style francuzke kanali, kde chytas vela a drobne ryby 100-200g. Sam mam matchku crystal tica 5-15g. Lahka palica, zvlada v zime navazce 0,06mm, ale na preteku som ju musel odlozit, lebo som sa bal dvihat ryby 150-200g na prsia a stracal som cas s podberakom.Zalezi od terenu a vody, ake su prekazky, ako prudi a ine, aby zase nedoslo k poskodeniu palice. Lahka palica je fajn na zavodnu rybacku, kde kmitas a zvacsa su ryby mensie do 1 max 2kg, s tym ze ked zapnes slona, radsej odpalis navazec, aby si setril cas. kludne pozeraj palice aj okolo 250-280g. Hlavne vyskusaj, co ti sedi v ruke. Navijak podla vkusu. Dlhe roky som fical na shimanach exage 3000 mrh- rychly prevod. Mam asi 4-5ks doma. Vela ludi tie exage odsudzovali a brali stradiky, no ja s nimi nemam ani po viac ako 5rokoch zlu skusenost. Ale posledne obdobie som sa dal na privlac a sedi mi viacej predna brzda a navijak v style ryobi arctica. Osobne by som bral teraz daku 4000ku, najlepsie match bubon, alebo nieco v tom style ako ma to ryobi ze je fakt ta cievka siroka a dosahujem s nou dlhsie hody. Ale nieco s rychlym prevodom, lebo pri plavanej som zvyknuty na tu rychlost a ked taham na prazdno som vyslovene nervozny z pomaleho prevodu Daiwa ma pekne v tomto smere. Hmotnost neriesim. To by som riesil tak, ze zoberiem palicu a navijak a ako je s nim palica vyvazena a aky z nej mam pocit. Na druhej strane, nikdy pri 6m prute nedocielis to, ako pri privlacovke, ze mam prut tak vyvazeny, ze ak vystrem prst a na nu polozim palicu v mieste, kde ju drzim, tak je v rovnovahe, ci spicka sa jemne naklana dole. Vyhoda prednej brzdy je este v tom, ze je citlivejsie nastavitelna. Nevyhoda, pri zdolavani, musis sahat do predu na cievku. V tomto su super exage, lebo cez tu packu vzadu sa da brzda pekne ovladat. Ale osobne by to bola predna brzda a velkost tej 4000ky. Ako som vsak pisal, to je vec zvyku a vkusu, takze tu sa hlavne sustred na to, co tebe sedi. A pri palici aj na to, aky prut chces ci A-ckovu ci B-ckovu akciu. toto maju energofishaci popisane uplne presne na strankach.

                                  Nerin - Profil | Čt 2.3.2017 10:24:29

                                  CsabaC >> Jasne. Len otazka ci to nebude s tym anglicakom len trapenie.Ja sa snazim chytat na plavacik roky a stale to s tou matchkou nieje na 100 percent.A pripadne ma napada,ze by mohol byt problem aj pri zasekavani ryby. Mas 6 m dlhy kol a nahodis 40 m. Neviem neviem, treba odskusat. Pri mojej bolo, musim mat stale kontakt s plavakom, inak, neviem vcas reagovat pri zabere.
                                  Na tecucu vodu by to mohlo byt ale super.

                                    Npeterb - Profil | Čt 2.3.2017 10:07:47

                                    CsabaC >> Chcem to hlavne na rieku. CV+MD chcem kvalitu nevadi mi cena. Musi byt ale lahka. Ta co som posielal vazi 200g. Aky je podla teba vhodny typ navijaku na bolo? Predobrzda? Bojovka?

                                      NCsabaC - Profil | Čt 2.3.2017 9:30:26

                                      erin >> tak nie je to zase ako s match 4,2-4,5 ze dvojsvih a 50+m. Teda uprimne nechytal som s nou a kedze nebola moja som len skusil nahodit atd a neoprel som sa do toho :) ine je keby ju mam a postupne zistujem limity. kazdopadne s nou v pohode vies hodit 30-40m s 14-16g anglicakom a na priehrady uplne super palica. 20g anglicak uz je fakt na velku vzdialenost, ci tazke parkovanie-kapre. je to taky univerzal aj na rieku aj na hlbsie stojaky, kde ma voda jemny tah. a hlavne u nas na vahu by som ju vyuzil lebo by som nemusel vlacit 2-3palice. ale ani ja ju nemam, mam bolo a zopar matchiek. no na CV a MD si myslim taka 6ka by bola idealna. A niet asi krajsej rybacky, ako ked zoberies jednu stolicku (mam taky obdlznik 50x40 hlbka so suflikom a s vrchom otvaracim 10cm) do nej teleskpicke nozky, jedna palica a krmenie a ides. Netreba sa narobit s nosenim vercajgu a da sa dobre zachytat. Mne to pripomina detstvo, ked sme nahanali ryby s jednou palicou a rozkladackou stolickou, co ledva stacila pod pol zadku :D

                                        Nerin - Profil | Čt 2.3.2017 9:00:29

                                        CsabaC >> bolomatch som ani nepocul. nasiel som nejaku daiwu za cca 200 eur. Neviem si to prestavit ako sa chyta s tym napr s 20 g plavakom ked hadzes daleko. 4,20 svihnes plnou silou. S otu 6m dlzkou, to musi mat aj velky odporupri hadzani. Chcelo by to odskusat.
                                        Inak uplna pravda. ja moju bolo ked som kupil mal som ju asi 3 krat v ruke a potom mi pol roka stala doma niekde v kute. Mam 7m a zle sa mi na to chytalo a zacal som aj lutovat, ze som ju kupoval. Potom som sa prinutil par krat si ju vziat na MD, chytil som prveko velkeho pleskaca/kaprika a uz som ju z ruky nedal :o)