Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

Nvanuz - Profil | Po 27.2.2017 16:13:40

na MD bolo treba onoho casu stale laborovat s dlzkou navazca, co sa tyka feedra, preco neviem, ale niekedy to chceli 30cm, niekedy kludne meter....

    NRasto. - Profil | Po 27.2.2017 16:05:01

    erin >> to je jasne..tiez som to tak mal...ono sa to ale casom nazbieralo a teraz si mozem vyberat s cim pojdem chytat... :-) A na CV beriem prave 6ku bolo...na MD moc uz nechodim...tam by som braval 7ku ktora mi zatial ale sedi v kute...

      Nerin - Profil | Po 27.2.2017 16:01:31

      Rasto. >> Jo jo svata pravda. Bolo je nenahraditelna na rieke. Ale ak by som mal stale len tu matchu a nekupil by som si bolo, tak by som tam dnes urcite aj tak skusal na plavak :o)

        NRasto. - Profil | Po 27.2.2017 15:58:34

        erin >> 6ka bolo je dla mna najuniverzalnejsia...7ka uz je dlha to uz chce ine zaobchadzanie...pri bolo prave ide o to vedenie plavaka...s matchkou sa to na takej vode neda...je to proste kratke...

          Nerin - Profil | Po 27.2.2017 15:53:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          peterb >> Ale ber ma s rezervou :o). Hlavne si myslim, ze feedristi nekrmili dostatocne a pochybujem, ze krmili presne. Mozno aj na feeder by to slo, len to chcelo podla mna hadzat nie do stredu koryta a hlavne presne.
          Znovu sa mi potrvdilo, ze zaber bol skor ked sa mi plavak spomalil oproti prudu.
          Suhlasim ze na MD bolo. Inak da sa aj s match, mam 4,20 a chodil som ked som nemal bolo. 4,20 je tak celkom na hrane. Dalo sa este nahodit, ale par krat som si chytil travu pod nohami a o vedeni plavaku alebo spomaleni nieje ani rec. Ale zachytal som si, par kaprikov, pleskac, jalec. Chytaval som hned pri brehu ako koncila hrana a dalo sa to Bolo mam 7m, uplne by stacila na MD 6m. Mikado zozenies za cca 40 eur.
          Co je uplne super na takej dlhej udici je to, ze nemusis sa bat pouzit tenucky navazec. Ta dlzka prutu to dokaze krasne odpruzit. Na kratku feederku sa tenucke navazce casto trhaju. A usetris na kosikoch. Ale zas to chce viac krmit. U mna je plavak top

            NRasto. - Profil | Po 27.2.2017 15:44:57

            boriak >> a na tej bolo bolo aj nieco na haku? :-)

              Nboriak - Profil | Po 27.2.2017 15:44:05

              Rasto. >> ej...v sobotu na md feeder tromfol bolo)...3:2

                NRasto. - Profil | Po 27.2.2017 15:40:39

                peterb >> bolo je jednoznacne na md cv lepsia...matchka je kratka...a plavana je dla mna lepsia teraz ako feeder...

                  Npeterb - Profil | Po 27.2.2017 15:15:58

                  romarius >> Preco myslis ze je lepsia bolo? Ja teda nie som plavackar ale skor by sa mi pacil nejaky match prut.

                    Nromarius - Profil | Po 27.2.2017 15:07:02

                    peterb >> no ak sa chystas chytat na md a cv doporucujem radsej Bolonezu nejaku

                      Npeterb - Profil | Po 27.2.2017 15:05:46

                      erin >> Musim asi kupit nejaku macku.

                        Npeterb - Profil | Po 27.2.2017 15:04:15

                        erin >> Heh tak v tom to bude zakopane. To mam smolu kedze nemam ziadny plavackovy prut :)

                          Nlukas683 - Profil | Po 27.2.2017 14:38:30

                          erin a kde si bol na md? Pod elektrarnou?v novej dedinke?

                            Nerin - Profil | Po 27.2.2017 13:49:03

                            Hlasim uspech na MD. 1 plotica 10cm, 2 belicky, 1 jalec 30 cm a 3 pleskace 35 cm cca. Myslim si, ze treba krmivo a skor vsadit na plavacik. Boli tam 2 feedristi a nic nechytili. Lajci bol svedok :o)

                              NPalusko - Profil | Po 27.2.2017 1:05:18

                              erin >> no ten delphin ako pises, to je taky dost patyk, ja to pouzivam na moravu, na miene alebo do riadneho prudu, tiez by som na MD bral toho DG.
                              A v cine sa sice robia ale v rovnakej fabrike pochybujem :)

                                Npeterb - Profil | Ne 26.2.2017 21:56:54

                                peto88 >> Hmm to sa mi nechce ani verit. Nejde ani biela ryba nieto este kapor.

                                  Npeto88 - Profil | Ne 26.2.2017 21:43:14

                                  Tak mam info, ze par dni naspat uz bol na MD pri Moste pri Ba. chyteny kaprik okolo 5kg na boiles - tak sa uz asi prebudzaju :)

                                    Nerin - Profil | Ne 26.2.2017 20:21:26

                                    peterb >> zajtra tak 4 hodky planujem na COV, ale len doobeda, tak uvidime.

                                      Npeterb - Profil | Ne 26.2.2017 20:05:44

                                      erin >> Nic to ked pozeram pocasie vyzera to velmi optimisticky. Na buduci tyzden uz sa to musi zlomit.

                                        Npeterb - Profil | Ne 26.2.2017 19:56:06

                                        erin >> Nie okolo mna nikto nic a bolo ich tam veru dost :)