Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

Npeterb - Profil | Čt 27.6.2019 17:53:23

CsabaC >> Ja zas neviem pochopit privlac. Hadzes tam nejaky plech ci plast o ktory ryba vobec nejavi zaujem a pripadam si uplne mimo.

    Npeterb - Profil | Čt 27.6.2019 17:36:36

    CsabaC >> Treba rozlisovat boiliesovanie na rieke a na priehrade. Na rieke pri brehu ak je ryba aktivna sa vzdy nieco deje. Samozrejme pri love vacsich ryb nemas tolko zaberov ale to neznamena ze sa mala ryba nezaujma o vacsiu nastrahu aj ked ju nevie nasat. Ak su ryby aktivne na spici vzdy vidis pohyb a ked je aktivita vacsinou pride aj zaber od vacsej ryby. Na priehrade na vyvazku je to nuda to si myslim aj ja.

      NCsabaC - Profil | Čt 27.6.2019 17:16:20

      peterb >> a co sa deje? Sedis, cakas. Ja aspon prehadzujem pri plavacke :)

        Npeterb - Profil | Čt 27.6.2019 17:09:22

        CsabaC >> Akoze by sa nic nedialo?

          Nmart1k - Profil | Čt 27.6.2019 16:48:09

          CsabaC >> mna uz nakazil :)

            NCsabaC - Profil | Čt 27.6.2019 15:47:20

            PoligoN >> to ma skor nakazi Jakub s muskarkou :D

              NCsabaC - Profil | Čt 27.6.2019 15:47:07

              PoligoN >> o tom pochybujem. aby som sedel tam a cakal na nejake prasiatko a nic sa zatial nedialo, to teda tak skoro nebude. hlavne uz len preto, ze uz ma unavuje aj pri plavacke a feedri tahat veci.

                NPoligoN - Profil | Čt 27.6.2019 13:46:14

                CsabaC >> uvidi sa, možno ťa časom nakazím :D, mne akurat dnes vyrobili súčasti na delo na výrobu boiliesov. teraz by som mal byť schopný spraviť cca 30kg za deň, aktualne davam 10kg.

                  NCsabaC - Profil | Čt 27.6.2019 12:10:47

                  PoligoN >> mno..na boilesovanie sa ani tak nedam :)

                    NPoligoN - Profil | Čt 27.6.2019 11:57:27

                    CsabaC >> Vidiš a ja čo chytam kapre na boile tak som ich už chytil neurekom :)

                      NCsabaC - Profil | Čt 27.6.2019 11:42:31

                      peterb >> ved uz si stihol :D ja som za 3roky co krutim o fúzatého ani nezavadil

                        Npeterb - Profil | Čt 27.6.2019 11:28:02

                        Palusko >> Tak som to objednal dufam ze este stihnem v lete nejakeho fuzaca.

                          Nerin - Profil | St 26.6.2019 6:34:46

                          Rasto. >> bie to som chalanovi co privlacuje viazal na stuky

                            NRasto. - Profil | Út 25.6.2019 22:04:15

                            erin >> som zvedavy ako ti to pokde hadzat. Teda ak planujes hadzat to musakom

                              Nerin - Profil | Út 25.6.2019 21:59:30

                              Na stuku

                                Nmarktomark - Profil | Út 25.6.2019 21:40:49

                                peterb >> Ja mam skusenost na md a dunaji taku, ze ked trafis miesto kde tie sumce su, tak chytam len sumce, nic ine. Obcas sa mi stane ze byvaju iba tukance, a vacsinou do 5 minut su cervy zozrate, vtedy ale vacsinou nic nechytim, stale len prazdny hacik vytahujem.
                                pijavice su lepsia volba, tie sa daju kupit v senci teraz aj. Sumce sa mi malo kedy seknu same, z tej velkej papule hacik lahko vybehne von.

                                  Npeterb - Profil | Út 25.6.2019 18:32:13

                                  rumo-x >> Ok skusim inac ten sumik co mi zabral cez vikend urobil jazdu ako velky kapor. Na tazko by sa mohol aj sam zaseknut nie?

                                    Nrumo-x - Profil | Út 25.6.2019 17:13:53

                                    peterb >> za svetla ano. To sa neopati chytat na cervy . Tam to obere do minuty biela ryba. Ale po prelome za tmy uz to neatakuje biela ryba. Mam take skusenosti ze ak po tme v rieke nahodis cervy , tak pokial ich nenajde sumec tak tie cervy ti tam ostanu az do briezdenia a hned na svitani ti ich zas biela ryba obzere. Ale ked to vytiahnes po tme takmer naisto tam budes mat cervy. A ked budes mat v noci zaber tak sekaj vsetko aj jemne zabery. Metrovky sumce robia zaber jak 15 cm pleskac len take pinkance 😁. Neseknes nechytis na cervy alebo pijavice sa sumec malokedy chyti sam 😉

                                      NPoligoN - Profil | Út 25.6.2019 17:08:44

                                      Palusko >> myslim ze co sa tyka vystroje mam vsetko. Sonar mamvzdy na clne. Budem potrebovat len poradit s vyberom gum a jigov na tu hlbku. Palicu mam 15- 45g takze s tym by sa malo dat chytat. A budem presne chytat hrany a dost ich poznam lebo kapre su na podobnych miestach.

                                        Npeterb - Profil | Út 25.6.2019 16:09:26

                                        Palusko >> No cez vikend na cv komare vobec a ryby brali fakt dobre. Jedine kaprom sa moc nechcelo.