Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

Npeterb - Profil | Út 25.6.2019 16:07:02

Palusko >> Ano tiez si myslim na feederku by som neskusal. Ale zasa 600g udica je prehnane na takyto lov skor tvrdsia privlacovka. Pozeral som tie driftove udice okolo 300g to by malo stacit. Tie dazdovky nemusia byt zle ale asi nie su vhodne cely rok hlavne nie v lete.

    NPalusko - Profil | Út 25.6.2019 15:56:07

    Vcera som bol podvecer trochu zavlacit na md stale tecie mlieko a chytil som prd :) Co je ale horsie, tak po tych vikendovych dazdikoch tie komare su este besnejsie, asi to neprejde len tak rychlo.

      NPalusko - Profil | Út 25.6.2019 15:54:23

      PoligoN >> Ak chces na VNK zachytat nie len na nahodu tak sonar je nutnost, treba najst hrany a tam brnkat po dne. Najst tam tu rybu je problem, ale ked uz najdes dobre miestecko mozes zachytat paradne. Inak bavime sa o zubacoch, mozno ostriezoch, vsetko ostatne su len nahodne ulovky na takychto priehradach v hlbke z clna.

        NPalusko - Profil | Út 25.6.2019 15:51:30

        peterb >> Na cv nepotrebujes cln, sak to nahodis ak mas tvrdu palicu, alebo na podvodak odporucam kamen nan trhaci silon a hodit ten kamen normalne rukou, 2-3m od brehu. Kazdopadne sumcova udica aspon 400g a viac je plus, alebo aspon tvrda kaprarka. Dazdovky by som neskusal, to ti zozere hocico, ked uz tak pijavice ale ryba je istota, aspon 15-20cm. Dalsia vec ze na dazdovky alebo pijavice pochytas len malych. Ta ryba musi pracovat, ked je sumec zravy ide po vsetkom co sa hybe, v takom jarku ako je CV ked tam hodis zivu rybu do cesty a pojde nejaky sumec okolo isto ju nenecha na pokoji.

          NMeny1 - Profil | Út 25.6.2019 10:10:48

          marktomark >> Tak neviem, neviem. Pred pár rokmi som to skúšal na ťažko, Výsledok bol že pri rybačke na dážďovky a nadáje biela ryba to trhala v kuse. Po 10 - 15 minútach keď prestalo trhanie, vedel som že mám prázdny háčik. Pri podvoďáku bolo menej záberov na bielu rybu a viac sumčekov(ale tiež iba drobci) Takže podvoďák nie je všeliek na sumcov iba na selektovanie. Pri love na malú rybku zas nepustí ju niekde sa zašiť na dne, ale pekne pracuje

            NPoligoN - Profil | Út 25.6.2019 9:53:45

            CsabaC >> Tak jasne že nie v lete, skor jar a jesen.

              NPoligoN - Profil | Út 25.6.2019 9:50:53

              marktomark >> Stravil som na vnk vela času, a dosť som si všímal ktoré miesta vláčkari navštevuju. Myslím že tam problém nebude. Tak musím sa najprv naučiť vláčiť ešte som nechytil žiadnu rybu.

                Ngonokok - Profil | Út 25.6.2019 9:32:03

                peterb >> vyskusaj a budes prekvapeny. netreba nic specialne vymyslat

                  Npeterb - Profil | Út 25.6.2019 9:29:24

                  marktomark >> Jedine ak s kaprovou delickou by som si trufol. S dlhymi feederkami tam chytat nechcem a kratke nie su dost tvrde.

                    Nmarktomark - Profil | Út 25.6.2019 8:51:30

                    CsabaC >> na cv ja velmi chytat nechodim. Ale na md a dunaji takto chytam.

                      Nmarktomark - Profil | Út 25.6.2019 8:50:26

                      peterb >> tak ako rumo pise. A na zaciatok skusit ti staci s udicami ktore mas. Ja si zvyknem nazberat rosnace v noci a na ne chytam potom. Ked pride cas sumcov na md alebo cv ti to budu zrat iba sumci ak si na vhodnom mieste, vacsinou teraz do 22h. Aj tak vacsinou chytis krpatych, sem tam nejaky vacsi.
                      Ja som bol teraz 2 veceri na dunaji, chytili sme nejakych krpanov.
                      Sme pred tyzdnom skusali feeder s cervami na tazko vs. podvodny plavak s cervami. Na tazko 4 krpale, a na podvodny 1 krpaty sumec.
                      Na podvodny plavak by som dal skorej zivu rybku, ked chces chytit sumca

                        Npeterb - Profil | Út 25.6.2019 8:13:08

                        CsabaC >> Kde su mali musia byt aj velki

                          NCsabaC - Profil | Út 25.6.2019 7:35:00

                          marktomark >> a skusal si takto cv prechytat? ja som bol x rokov dozadu, ze kopec sumcov, taky okolo metra. sedeli sme tam do rana a chytili sme kazdy asi 20sumcov. ani jeden nebol vacsi ako 30cm :Dlamaci palic. a presne takto na cervy. na druhu udicu, kde bola rybka sme ani tuk nemali

                            NCsabaC - Profil | Út 25.6.2019 7:33:24

                            PoligoN >> nie na vnk, na vahu. nemas proste miesta kam by si sa dostal len ty sam a vies ako to v lete je. prehanaju sa hore dole cez den, mala voda, vyvezene bojky, somariny, nie je to len tak, ze sadneme na cln ide sa. bol som parkrat na vahu a viac som chytil z brehu zatial.ale tu hranu na tvojom mieste by som skusil aj cez den. no ked sa ochladi v septembri a odidu kocovnici z iných krajov a clny. ta vnk tam sa to strati, len treba najst rybu a prist na to, kedy a ako na nu. a to pri nasom case, teda mojom ze 1rybacka za 2tyzdne aj to 2h asi nebude take lahke. tiez tu jesen vidim realnejsie, lebo teraz aj dovolenka, prázdniny deti, plus aj do prace treba :) tak to bude casovo fakt narocne. vidim to skor tak, ze s drobcom ak opadnu komare, pôjdeme pred zotmenim na rybku nahodit

                              Npeterb - Profil | Út 25.6.2019 5:45:08

                              rumo-x >> Ale nezeru ti to rybky male?

                                Nrumo-x - Profil | Út 25.6.2019 1:54:25

                                peterb >> tak ja na rosnaky alebo na pijavice zo dna mam niekolko nasobne viac sumcov ako na podvodak 😉 akurat podla prudu bud predlzujem alebo skracujem navazec.

                                  Npeterb - Profil | Po 24.6.2019 23:54:17

                                  marktomark >> Ale nemozes sumca chytat na dazdovky zo dna. To treba zo stlpca chytat.

                                    Npeterb - Profil | Po 24.6.2019 23:44:34

                                    marktomark >> Jo tak som si to nejako predstavoval ale na feeder sumce to nie je ono :) To si kupim nejake sumcove udice a skusim aj na MD.

                                      Nmarktomark - Profil | Po 24.6.2019 23:36:22

                                      K vlaceniu z clna asi tolko, ze nieje to take jednoduche ako sa zda. V prvom rade je to o miestach. Chodime vlacit z clnu aj z brehu na dunaj obcas. Z brehu chytim viac ryb ako z clna.vyhoda clnu, menej trham. Na vnk je z brehu problem zeliny, tym padom je tam lepsi cln, ale treba najst miesta kde su ryby, to chce kopec cadu. Bol som s clnom na vnk asi 2x, no nic sme nechytili.

                                        Nmarktomark - Profil | Po 24.6.2019 23:28:29

                                        peterb >> ty chces chytat na cv sumce na podvodny plavak?
                                        Na ten "potok" z brehu by som chytal bud na feeder do 200g, alebo nejake ine vhodne palice, klasicky priebezka, olovo, nadvezec s hakom max1/0. Na hak cervy alebo pijavice. Jednoduche, ucinne.