Fan klub feederů Maver

Diskuse pro příznivce feederových prutů Maver
Autor diskuse: Colasrumem - Profil , 8.12.2016 feeder - náčiní, doplňky
Dále moderuje: milans14 Profil

Nfheavy - Profil | Po 19.12.2016 19:40:03

Nachos >> myslis ze ne ? Ve studene vode urcite,zalezi na teplote vody a cistote, aktivite ryb a sila kmene je taky jeden z ovlivnujicich faktoru pro pocet zaberu obzvlast u feederu ,coz je taky o primerene sestave kdy napr.asi nedam na lightko do 40-50g kmen 22-25:-)

    NColasrumem - Profil | Po 19.12.2016 19:37:35

    fheavy >> Víš co, ono taky na Moravě jsou ty řeky trochu jinde než tady, větší hlubší tady je to taková pohoda.

      NColasrumem - Profil | Po 19.12.2016 19:36:28

      svaro >> Ahoj, já myslím, že to bude stejné jako Trabucco nebo Tubertini, oni ti Italové v tom moc výrazné rozdíly nemají. Ručku pod 1500kč bych nebral nikde. To jsou všechno většinou žvejky, který ti ten lov dokážou hodně znepříjemnit, hlavně když máš hustou síťku.

        NJunior2 - Profil | Po 19.12.2016 19:35:37

        Nachos >> 😉

          NNachos - Profil | Po 19.12.2016 19:35:11

          Junior2 >> to všechno vysvětluje :))

            NJunior2 - Profil | Po 19.12.2016 19:34:54

            svaro >> Já mám Maver power slim. A maximální spokojenost. Neni to žádná žvejka jak levnější ručky.

              Nfheavy - Profil | Po 19.12.2016 19:34:14

              Colasrumem >> vpoho,ja chodim hodne na reku ale pokud mozno ne na rovnyregulovany useky,ale clenitejsi brehy ,zatacky,pproudy apod.su taky rad za kazdou rybu,ale chytani ryb do 30 cm to mne bavi tak akorat v zime kdyz to moc nebere ale jak se rozjari tak odkladam pickery a postupne navysuju medium-heavy az po xh,nejde mne o trofeje ale radeji si povodim jednu vetsi rybu nez 5 malejch ,oboji je dobry ale tech malejch je za ty roky uz fakt hodne
              Jak rikas kazdj po svym:-)

                NJunior2 - Profil | Po 19.12.2016 19:31:57

                Nachos >> Do silnějšího průměru, ryba spíš nabourá a vyplaší se. To nevíš?:-)))))

                  Nsvaro - Profil | Po 19.12.2016 19:31:46

                  Máte nieko skúsenosť s podberákovými rúčkami od tejto značky? Konkrétne ma zaujíma Maver Powerlite. Dík

                    NNachos - Profil | Po 19.12.2016 19:28:15

                    fheavy >> jaký vliv na počet záběrů má kmen? :)

                      NColasrumem - Profil | Po 19.12.2016 19:21:43

                      fheavy >> Jo určitě, tohle chápu, já tu slávičky nikde nemám, jen bahno nebo šutry, takže je fakt, že jsem tenhle problém nikdy řešit nemusel. Pak se ti nedivím, že potřebuješ silný vlasec i kvůli otěru. Zatím, jsem ani nemusel řešit, že by mi to vetší ryba urvala. Pokud neurvu vlasec silou prutu, tak mi ho ryba neurve taky, navíc vždycky jde první návazec. Na bomba nepočítám s větší rybou a pokud přijde tak je to 50:50. Ne nepotřebuji trofejní ryby, žádný větší požitek mi to nepřináší, chlubit se tím nepotřebuju, jsem rád u vody a každá ryba bez rozdílu velikosti má stejnou cenu. Radši chytím 10ks 20cm podouství než jednu 50cm. Ale to máme každý jinak a tak je to správně.

                        Nfheavy - Profil | Po 19.12.2016 19:13:26

                        Colasrumem >> to je mne jasny,ale kdyz chytas na rece kde jsou slávičky ,kameny apod. tak kolikrat ani nemas co sekat,takova prumerna parma nebo kaprik ti to urizne pres povolenou brzdu driv nez stacis zvednout prut ,to te casem vyskoli,tam neni cas na nejaky predvadecky.Cilene chytani mensich ryb ti tam nepomuze,temer vzdy bez vyjimky ti zabere neco slusnejsiho a pokud ti nevadi prichazet treba o trofejni parmy,jeseny adalsi ryby mimo kapru tak mne treba jo. Zkousel jsem chytat jemneji ale vic ryb mne to neprineslo a to z duvodu casteho navazovani urizlych montazi a neumerne dlouheho zdolavani vetsich ryb,za tu dobu ze silnejsim kmenem a navazcem misto tehle prostoju proste taham ryby .

                          NColasrumem - Profil | Po 19.12.2016 19:08:30

                          černásmrt >> Já to taky občas upálím jak se vytahá vlasec, ale rozhodně ne výrazně častěji než s 18 nebo 20kou.

                            Nčernásmrt - Profil | Po 19.12.2016 19:06:41

                            Colasrumem >> Já ti nevím ale s tou 0,14mm chytáš s krmítkem? Já na bombu mám 0,18mm TT (Takže 0,20mm) a stejně sem tam nějaký to krmítku upálím, ony ty mylinká očka tomu také nepomáhají.

                              Nfheavy - Profil | Po 19.12.2016 19:04:02

                              Nachos >> pro nekoho to vtip ma,ale na nekteych vodach je to nepouzitelny,
                              Obcas jak rikavam min znamena vic/co se tyce zaberu/ aspon teda pro mne je lepsi vic vytazenejch ryb a min zaberu nez naopak:-)

                                NColasrumem - Profil | Po 19.12.2016 19:03:21

                                Nachos >> žádný výrazný, spíš toho mám doma ranec a pokud mi to poslouží nemám důvod dávat silnější:o)) Na ostatních mimo bomba mám 0.20TT, takže 0.22.

                                  NColasrumem - Profil | Po 19.12.2016 19:02:34

                                  fheavy >> pokud jsi schopný přivázat vlasec 0.25 a výš za kořen a prutem ho urvat, tak je to u mě násada na krumpáč. Já neurvu ani 0.20, to dřív zlomím prut:o))) já chytám tak, aby se mi větší ryby vyhýbaly, kapra beru jako nutné zlo a nechtěný úlovek, mám radši podoustve nebo tlouště, tomu odpovídá i moje výbava a styl lovu. Proto je pro mne takové lano nepředstavitelné.

                                    Nchřenovák - Profil | Po 19.12.2016 19:00:42

                                    Nachos >> Na cívce 0,14 skutečnost 0,18☺

                                      NNachos - Profil | Po 19.12.2016 18:57:48

                                      Colasrumem >> ahoj , dotaz,,jaký význam má kmen 0,14? například oproti 0,18-0,20.

                                        Nchřenovák - Profil | Po 19.12.2016 18:57:08

                                        Colasrumem >> Na bomba mám 0,16 kmen níž už bych neriskoval☺