Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

NSmrtak - Profil | Ne 15.9.2019 12:58:33

Zdenal77 >> ano, T-éčka majú baitspool S-ká maju klasicku maticu.

    NZdenal77 - Profil | Ne 15.9.2019 12:36:52

    veverkatom >> platí to i u těchto modelů?

      NMatyášek - Profil | Ne 15.9.2019 10:45:20

      dukin >> čekal jsem, jestli se ozveš 😉 Jinak ta zlatá krytka opravdu vypadá jako oko - býčí oko 😁

        Ndukin - Profil | Ne 15.9.2019 10:21:13

        Matyášek >> Hmm 🙂
        Jakože ty zlaté doplňky k tomu fakt jdou. Vypadá to dobře 😎

          Nveverkatom - Profil | Ne 15.9.2019 10:05:18

          Zdenal77 >> Ahoj.U shimanaT v označení navijaku vždy znamenalo,že oproti S má baitspool matici brzdy.

            NMatyášek - Profil | Ne 15.9.2019 9:04:54

            Trošku oživení - chtěl jsem se malinko odlišit od těch, kteří tyto navijáky vlastní 😉

              NMatyášek - Profil | Ne 15.9.2019 7:54:56

              Zdenal77 >> jinak stříbrnou Ti schvaluji, máš mé sympatie 👍

                NZdenal77 - Profil | Ne 15.9.2019 6:42:54

                Matyášek >> výborně, děkuju

                  NMatyášek - Profil | So 14.9.2019 22:03:32

                  Zdenal77 >> Ahoj, žádný jiný rozdíl mezi nimi než v barvě není. Uvnitř jsou úplně totožné 😉

                    NZdenal77 - Profil | So 14.9.2019 21:11:16

                    Čau, mám dotaz pro znalce. Je nějaký zásadní rozdíl mezi Shimano Ultegra 14000 Ci4 + XS-C a XT-C mimo barvu? Uvažuji o koupi a líbí se mi víc právě model stříbrný.

                      Nmurphyy - Profil | Pá 13.9.2019 17:03:26

                      hajetotom >> lozisko daj take iste ako mas na lavej strane hnacieho kola..
                      inak ten navi vydrzi fakt vela, ak by som uz chcel lepsi s viac loziskami, tak by som kupil ultegru ci4+
                      no jo, kazdemu ako chut..

                        NWillow - Profil | Pá 13.9.2019 15:53:54

                        Smrtak >> Na léto dobrá.Na podzim a zimu nevhodná.
                        Za nižších teplot opravdu je to kit.
                        Ale ono spíše záleží na vyrobci a značce.

                          Nhajetotom - Profil | Pá 13.9.2019 15:45:32

                          Ahoj chlapi, prosim jake loziska davte do shimano speedcast 14000?? A jakou vazelinu pouzivate?? Dekuji

                            NSmrtak - Profil | Pá 13.9.2019 14:48:54

                            kaprus >> nejaký strojar tu raz písal, že teflonova vazelina je pre mazanie ložísk vrcholne nevhodná.

                              Nkkkarlos - Profil | Pá 13.9.2019 10:46:19

                              kaprus >> dle mého neutrefíš množství vazelíny, popřípadě oleje. Jasně ono to ani trefit nejde, ale jakmile se přebytečné množství dostane ven tak se ztratí to šustění a jede volněji...
                              Je to jen můj názor, teflon bych v tom nehledal..

                                Nkaprus - Profil | Čt 12.9.2019 17:02:14

                                Lajnator - >> hoydas. Potřeboval bych něco vysvětlit, klidně od kohokoliv. Takový poznatek.
                                Vyndám ložisko z relu. Chodí pěkně tiše. Ale dělám údržbu. Tak ho rozeberou, vyčistím vysusim. Chodí furt hladce. Námazu ho lehce (slugslimem) popřípadě kapnu Olejicek, podle potřeby. A ložisko už troska šustí. Nikdy nechodí tak jak když no vyberu s tou vychozenou vazelínou. Seskládam to a je to slyšet. Ale časem se to ztratí. Rozchodi. Čím to je?? Napadlo mě že tam sou jaké ty částice teflonu který se rozemelou ale to se mi nějak nezdá že by to šlo tak cítit. Odmastuju těch. benzínem. Někdy se mi zdá že zanechává takový bílý povlak ale to by chodilo špatné aji na sucho. No fakt nevím.
                                Diik

                                  NPeter94 - Profil | Ne 25.8.2019 17:32:26

                                  icokarp >> dakujem pekne
                                  Tieto Albridy sa od ultegry xta ci4 lisia prevodom 4,3 a brzdnou maticou (klasicka,miesto baitrunner spool)
                                  Inak su rovnake

                                    Nicokarp - Profil | Ne 25.8.2019 17:08:20

                                    Peter94 >> Ahoj Peťo,asi Ti budem musieť poslať tie moje Ultegry Ci4 5500XTA,ktoré su výzorovo také isté,ako Tvoje Albridy na takuto proceduru,ale mne sa páčia aj bez nej,su to výborné mašinky,ktoré u mna dlho ostanu.Naozaj,ako vždy pekná práca!

                                      NPeter94 - Profil | Ne 25.8.2019 15:50:36

                                      Shimano Albrid Ci4

                                      -vymenena klucka z ultegry XSD 5500
                                      -vymenene madlo+doplnene dve loziska
                                      -doplnene dve loziska v tele navijaku ,miesto plastovych puzdier
                                      -vymeneny sroub
                                      -carbontex podlozky miesto plstenych

                                        Nkaprus - Profil | St 21.8.2019 22:03:30

                                        statik >> Este dodám. Takovou komickou věc. Ten preklapec se taky zkrátil. Říkal sem si no uvidíme. Zalepili sem , poskládal, zatočil. Málem mi vyletěli oči z dulku. Říkám si je to v tyči.
                                        No a pak sem si všimnul že jsem z druhé strany nedal na rotor krytku.😂 Ležela na stole.
                                        Tak sem mu tam dal a bylo to z ničeho nic jako nové 🙌

                                          Červené karty: Matyášek