Písník Boudy (Hrádek 451 033)

Ahoj, chci se zeptat zda je možné chytat na úseku vyznačeném v obrázku. Dle řádu se tam chytat může, ale realita je prý jiná a jde o soukromé pozemky a chytat se zde nemůže. Prosím o radu zda tomu tak opravdu je a chytat se tam nesmí nebo mám věřit rybářskému řádu? Případně zda je možné po nějaké dohodě s vlastníky na těchto místech rybařit. O rybaření od silnice zájem nemám, prý je to tam samý karavan a to mě vůbec neláká. Děkuji
Autor diskuse: rejmanek - Profil , 25.4.2016 kaprařina - revíry, cestování

NDušan_hp - Profil | Út 7.1.2025 17:05:33

Kerberos88 >> věř mi, že kdyby tam někdo vyhrožoval střelnou zbraní je večer na Nově. Nereálné.

    Nrájovec - Profil | Út 7.1.2025 15:00:28

    show must go on >> :-)))

      Nshow must go on - Profil | Út 7.1.2025 14:28:08

      rájovec >> Myslis, ze se kazdy zesere z nejakeho "majitele soukromého pozemku"?

        Nrájovec - Profil | Út 7.1.2025 13:39:25

        Kerberos88 >> jj kluci mají dětské představy :-)

          NKerberos88 - Profil | Út 7.1.2025 11:20:17

          Klikař >> již nekolikrat tam byla v akci 9mmka pak už nikdo nepřijel

            Nshow must go on - Profil | Út 7.1.2025 9:28:31

            Klikař >> Přesně tak! Ja se divim, ze se nedokazou 3 chlapi 190/120 domluvit a jit.... Nejaky jouda by srazil paty....

              NKlikař - Profil | Út 7.1.2025 9:11:16

              show must go on >> ja si myslim ze pokud karma funguje :)) je jen otazka casu kdy tam prijedou 2-3 rybari kteri si nenechaji nasrat na hlavu a bude to zajimave. Vseobecne toto chovani tech ,,mistnich” vrha spatne svetlo na celou rybarskou komunitu.

                Nshow must go on - Profil | Út 7.1.2025 9:06:37

                Klikař >> Bud si jistý, ze se tak chovaji vsichni do jednoho! Ja byt místní, necham se tam odvezt a sednu klidně nekomu na ten jeho "tzv. soukromý pozemek". Co by asi tak mohl delat!?

                  Nshow must go on - Profil | Út 7.1.2025 9:01:07

                  supinna >> Prida se tam "rybář", ktery chce mit jiste misto u vody, necrcat se s bivakem, mit prijezd autem az na misto......

                    Nsupinna - Profil | Út 7.1.2025 8:23:22

                    Asi se nestane,že by se zrovna tady došlo k nějakému jednoznačnýui závěru. Ve vlivu diskuse jsem se znovu podíval na satelitní snímek tě kolonie a říkám si ,kdlo může dobrovolně přistoupit na to,že se tam upíchne a přidá se... Fakt otřesný pohled🙈

                      NKlikař - Profil | Po 6.1.2025 21:28:51

                      splávkař >> jadro problemu je ze se mistni rybari (doufam ze ne vsichni ) chovji huz nez …. Vse ostatni neni relevantni. Ty jses ocividne jednim z majitelu/najemcu ci jinak zpriznen a proto nebudes objektivni to si uznej 😉

                        Nsplávkař - Profil | Po 6.1.2025 21:10:01

                        haas >> A když si rybář to své místo rýčem zvelebí a pobřežní hranu o pár metrů posune(naprosto obvyklá věc) tak majitel běží tuto skutečnost dát zapsat na katastr? Kdepak, soukromé to tam je 30,3,0metrů na břeh i do vody. Ve videu vedoucí RS již v první větě vystihl jádro problému- mluví o tom, že za závorou je pískovna ČRS v druhé větě ukazuje místo upravené k VRP. P. Holého jsem poznal asi před 30 lety o pár set metrů dál a potkal jsem se tam s ním mnohokrát. Jeho práce si vážím a vím, že od vody uklidil spoustu těch co k vodě nepatřili. Jsem si také jistý, že si je vědom toho, že ta pískovna není ČRS , že ČRS až u soudu uznal práva majitele a uhradil svůj dluh. Jeho řeč tam naprosto vystihuje vztah ČRS k majitelům, sousedům vod ke kterým má ČRS dlouhodobě obrovský dluh a i takovéto chování (svazoarogance) se nám v budoucnu vymstí nebo prodraží.

                          Nveverkatom - Profil | Po 6.1.2025 21:01:07

                          splávkař >> Já o voze,ty o koze.Dovoluji si tvrdit že většina karavanu a různých pofiderních staveb obklopených mrdníkem je na pronajatých pozemcích se souhlasem majitele.Majitele,který těží z toho,že mu tam svaz nasype ryby a on za úplatu poskytne místa rybářům kteří si tam hospodaří podle svých pravidel.Schválně si do takové kolonie zajeď zachytat a uvidíš jaká to je parádička,bude tam většina těch vymožeností z toho lesa.Na druhou stranu když přijede někdo na cizí pozemek dělat bordel a majiteli se to nebude líbit,je přeci možnost ho vypakovat.viz například Rusek.Žádný bivak,žádný spaní,nic.

                            NKlikař - Profil | Po 6.1.2025 20:42:58

                            ČÁP >> ja psal o vstupu na pozemek pri vykonu ryb.prava.
                            A co mel CRS udelat, koupit veskere pribrezni pozemky ? To je scifi. Spis zaspal stat a nedal durazne do zakona ze pri poruseni tohoto prava je trest takovy a takovy. Ja jsem obecne pro prevenci pred represi ale co je psano je dano!

                              Nsplávkař - Profil | Po 6.1.2025 20:30:19

                              veverkatom >> Za nikoho nekopu.
                              Krom rybaření rád jdu na houby do lesa. Ten les také něčí je a majitel je ze zákona povinen mě tam pustit sbírat houby nebo třeba borůvky a také tak obvykle činí. Jak myslíš, že by to dopadlo kdyby se každý třetí houbař vydal na základě toho zákona do lesa s karavanem a partou, vysekali si tam nějakou tu mýtinu aby jim svítilo na soláry nezbytné k chlazení piva a pohonu grilu, kousek opodál založili skládku aby si svůj palouček udrželi v čistotě a takhle si tam týden v klídku se dvěma promilema houbařili?

                                NSlavíček - Profil | Po 6.1.2025 20:21:31

                                tonouš >> Správčák to ani nezmiňuj to je mrtvá voda ani ta hájena zóna nepomohla . Navíc není pomalu kde ani chytat a taková krásná voda to byla .Ukázka jak rychle se dá zničit voda

                                  NČÁP - Profil | Po 6.1.2025 20:19:14

                                  Klikař >> tím jsem si nebyl jistý, když tu zaznělo něco o 3 metrech, nebo "pokud se nepletu (nevim presne ) nelze si koupit pribrezni pozemky" ... neber to prosím jako útočení.
                                  samotnému mi není jedno, co se kolem vody děje, ale tady ČRS prostě zaspal, času jsme na to měli jako spolek dost

                                    NKlikař - Profil | Po 6.1.2025 20:09:15

                                    ČÁP >> ano a o to tady celo dobu jde to preci vsichni vime

                                      Ntonouš - Profil | Po 6.1.2025 20:07:17

                                      Byl jsem tam několikrát vláčet nebo vábit sumce z lodi, zvlášt ty první roky, kdy se to povolilo a stačilo. I když člověk jede 300m od břehu, tak hned začnou vyrážet čluny, co si dovoluju tam vláčet, když tam je vyvezeno a podobně..a to jsem povětšinou chytal kolem toho poloostrova, kde je loděnice, dřív se z toho poloostrova chytat nemohlo, nevím jak je to teď.

                                      Za mě je největší chybou, že se tam lov z lodi povolil. Ty písáky dostali hrozně nafrak. Pardubický i Hradecký. Dá se říct, že kde je lov z lodě povolen, tam je to od dravců vyčištěný. Bohužel, kapraři si tyhle návrhy vznesly. A jelikož kaprař má dnes nejsilnější hlas, tak to hnedle prošlo. Mělo se povolit jen zdolávání z lodě a ne chytání. Nebo hájit půlku písáku, třeba jak je to na Správčicích.

                                        NČÁP - Profil | Po 6.1.2025 20:00:10

                                        takže nějaké parkování, bivaky, úprava míst, nocování jakýmkoliv způsobem a jiné radovánky jsou mimo...
                                        Je potřeba si uvědomit, že pokud vlastníkem pozemku, ať už pobřežním nebo pod vodou není ČRS, tak člen ČRS vždy bude tahat za kratší konec.