Problém nedostatečné kontroly RS

Myslíte si že v ČR funguje RS dostatečně úměrně tlaku rybář na volné vody?
Autor diskuse: Nick Nash - Profil , 4.3.2016 všeobecné - ostatní
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nsven - Profil | Pá 1.4.2016 20:55:30

čudlař02 >> § 16
Oprávnění rybářské stráže
Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna

b) požadovat
1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného
rybářského lístku a platné povolenky k lovu,
2. od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu anebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu,

Odpověď zní: ano může.
Ovšem pouze v bezprostřední blízkosti rybářského revíru a v případě důvodného podezření ze spáchání přestupku nebo trestného činu..

Otázkou je, kam až sahá bezprostřední blízkost a rovněž satisfakce v případě prokázání neodůvodněného podezření....

Nic Ti nebrání abys v případě újmy, ať majetkové či nemajetkové, pakli Ti taková vznikla, podnikl kroky k nápravě....
http://www.bulletin-advokacie.cz/nemajetkova-ujma-d​le-noveho-obcanskeho-zakoniku

    NVash - Profil | Pá 1.4.2016 20:39:38

    čudlař02 >> Může.... :o)

      NPetras - Profil | Pá 1.4.2016 20:33:04

      čudlař02 >> A co by ti tak kontrolovali ?

        Nsidla - Profil | Pá 1.4.2016 19:45:11

        čudlař02 >> mám takový dojem ze pokud je předpokladem že jsi lovil a nebo budeš lovit tak ano

          Nčudlař02 - Profil | Pá 1.4.2016 19:41:18

          Zdravím, měl bych dotaz na kontrolu RS. Může mě kontrolovat když odcházím po lovu od vody směrem k autu nebo přímo u auta?

            NJuraj - Profil | So 5.3.2016 19:26:26

            Jinak mám na porybný vyloženě kliku a kontrol docela dost. Jeden mi jí píše jen jednou do roka, ale když jde okolo, tak mu ukážu, že mám vše v pořádku a on na to, že mi to nebude psát 10x do roka.

            Jeden rok jsem měl měl na začátku pět docházek a čtyři kontroly (na různých revírech).

            Ročně mám běžně 3-10 zápisů v povolence. Jen houšť a větší kapky. Před každým, kdo dobrovolně lítá kolem vody smekám. Ono by trochu úcty z našich řad taky neuškodilo. Jsou lidi, kteří mají vše v pořádku a při kontrole se tváří, jak kdyby mu RS sežral nedělní oběd.

              NJuraj - Profil | So 5.3.2016 19:16:30

              hraji >> Tak je pravda, že Svitava 1 je čestná výjimka. Byli jsme tam s klukama loni v únoru a za 4 hod. dvě kontroly a to jsi se ani nenamáhal dostavit. :-)

              Ne všechna čest. Tak by to mělo vypadat všude.

                Nkakr - Profil | So 5.3.2016 19:16:27

                Mrknato >>
                Dnes už konec, musím jít s fenečkou na špacír, pokračování příště........

                  NMrknato - Profil | So 5.3.2016 19:13:34

                  kakr >> Karle, já nabyl dojmu, že se mi blatníky vysmíváš, tak jsem přitlačil na pilu...... Tak to mi promiň, tu ránu pod pás, po té co jsi hodil ručník do MRKu.....

                    Nkakr - Profil | So 5.3.2016 19:08:06

                    Mrknato >>
                    Jsi již zřejmě unaven a utlumen medikamenty. Jinak by jsi se určitě všiml , že citát "BP jsou víc než zákon končí blatníky (smajlíky).
                    Fakt patříš na Olšiny, na MRKu je tě škoda.

                      NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 19:05:33

                      Mrknato >> 473 300 kdo nevěří ať tam běží :-)

                        NMrknato - Profil | So 5.3.2016 19:02:33

                        kakr >> Nějak to pleteš, to bude asi tou únavou.
                        1) Pokud jsou BP víc než zákon, tak to měl mít zákon 99/2004 jen jeden § a to :
                        paragraf č.1
                        Veškeré podmínky VRP tento zákon svěřuje k vyřešení BP uživatelů, kteréšto BP tímto stanovuje.

                        2) BP mohou být uvedeny v povolence a co když nejsou uvedeny, tak to zákon neplatí?
                        3) Kde je prosím uvedeno, že BP platí i mimo povolenku, že jsou zákonu nadřazeny?
                        4) Podmínky VRP stanovil příslušný RO v dekretu. Pokud je uživatel nedodržuje, dekret je mu odejmut.

                          Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:55:04

                          Mrknato >>
                          BPVRP jsou víc než zákon, neb ze zákona vycházejí:-))
                          Navíc dle zákona jsou BP nedílnou součástí povolenky, ale to jistě víš.

                            NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:52:08

                            Rožnovák >> Jak může být na normálním revíru vyhlášen ChaP? Tomu nerozumím. Nikdo nic takového na revíru nemůže vyhlásit, pokud se jedná o skutečný revír.

                              NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:49:47

                              kakr >> Tohle jsme si už vysvětlili ne? Zápis sebevětší píč*viny do povolenky není přestupek ani TČ. Zneužití pravomoci se ale může dopustit RS, která nasedne na tuto vějičku.

                              Zeptám se tě jinak. Jistě jsi svědomitá RS. Když budete mít na revíru např. udělenu vyjímku z lovné míry sumce ze 70 cm na 40cm a z denní doby lovu (tzv. nonstop) tak co budeš při kontrole rybáře požadovat předložit, pokud tyto vyjímky nebudou uvedeny v BPVRP v povolence?

                                NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 18:44:58

                                Mrknato >> Uvedu Vám všem jeden konkrétní případ,který se stal na jednom malém revíru ChaP.Mladý klučina chytal u mostu na tomto revíru,revír prochází centrem města,kolemjdoucí na něho začli útočit co tam dělá že se tam chytat nesmí(samozřejmě se tam chytat smělo žádné omezení tam není), a zavolali na něj dokonce dva státní policisty.Ti místo toho ,aby si věc ověřili u odpovědných orgánů podlehli tlaku veřejnosti,která se domnívala že u mostu se loviti nesmí,a mílému mladíkovi vyhrožovali převedením na služebnu,dotyčný to po 10 minutách vzdal a vzdálil se,a už fakt že ho nezadrželi i když podle nich chytal tam kde se nesmí,ale pouze ho vykázali je důkazem že by tu RS u toho potřebovali.

                                  Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:42:16

                                  Mrknato >>
                                  Tak splň svou občanskou povinnost, navštiv nejbližší služebnu PČR a podej trestní oznámení na neznámého pachatele, který zlovolnými BPVRP przní zákon.
                                  František, známý práskač ti jistě rád pomůže.

                                    NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:37:44

                                    kakr >> Já zákon nevykládám, čtu ho, znám ho a řídím se jím. Dělám něco špatně? To by mě věru mrzelo......)))

                                      Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:35:50

                                      Mrknato >>
                                      Sorry, já zapomněl, že jsi vykladač zákonů.......

                                        Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:35:01

                                        kakr >> vydrž, wifina stále jede. Odpočineš si po půlnoci.
                                        Ještě se dovíme, že jsme blbí a země je fakt placatá, Až se obávám, o co vše přijdu zítra, když nebudu doma :-)

                                        PS: Pořád čekám, kdy na svazy podá ty žaloby. Jako občan, který ví, že se porušuje zákon, by to měl minimálně ohlásit na nejbližší služebně PČR ne?

                                          NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:34:41

                                          kakr >> Tak si odpočiň!
                                          Od kdy je nějaké stanovisko, nebo č.j. relevantní, když je v přímém rozporu se zákonem a jeho vyhláškou? To jsou obecně platné zákonitosti, není to mé stanovisko...

                                            Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:29:07

                                            Mrknato >>
                                            Už nemůžu...
                                            Stanovisko Mze je irelevantní.
                                            Stanovisko pomateného geometra je jediné správné.........

                                              NFRANK71 - Profil | So 5.3.2016 18:22:45

                                              kakr >> ale jdi ty brepto. Je úsměvné, že svaz má jako pílíř ochranu přírody a chová se jako dobytek.

                                                NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:21:43

                                                kakr >> Před dveřmi úřadů, býval popelník, s cedulkou "zde odložte doutník". Musel ho tam dát i ten, kdo ho nekouřil? Viz "u pokladny stál"......

                                                Kolonka ve vaší povolence schválená v roce 2004 mě neirituje, ani její schválení MZe. Je to úplně stejné, jako když MZe napíše stanovisko, že uživatel revíru může vyhlášku zpřísňovat a zvyšovat lovné míry dle svého uvážení.......
                                                Kde ke kontrole takových podivností vezme RS pravomoc? V povolence? Když rybář stojí na břehu a loví dle zákona, vyhlášky a zákonných vyjímek?

                                                Edit : někdo zase vydává dekret svazu za dekret MO.... jo lidi jsou divný.......

                                                  Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:21:11

                                                  LosPafkos >> na to snad mají vyjímku jako na sport, nebo tak...
                                                  Na tyhle věci ani nemyslím, jde to mimo mě a asi mimo všechny normální lidi, co mají rybařinu rádi a nepotřebují si při ní poměřovat velikost přirození s jinými/ sportovat atd.

                                                    Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:16:29

                                                    Mrknato - 5.3.2016 18:10:29 >>
                                                    Parkování v potoce bych nepodceňoval. Existuje odpovědný MRKmen, který neváhá ukrást fotku na které je onen zločin zaznamenán a stěžovat si u svého guru. Bylo mu to platné, jako navléci mrtvému zimník, ale svou občanskou povinnost splnil.

                                                      NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 18:12:40

                                                      nofish >> Volat policii na každý plavačkovo-feeder závod, tak tě zavřou za šíření poplašné zprávy :-))

                                                        NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:10:29

                                                        Rožnovák >> Hele a koho voláš, když jedeš autem a protijedoucí řidič telefonuje, nebliká při předjíždění a odbočování a jede rychle???? Koho voláš, když uvidíš, že auto parkuje mimo silnici a nebo dokonce v potoce? Tady jde o zdraví a život. Když si někdo "laškuje s prutem za stromem", tak to dotyčného baví, ať má nastraženo cokoliv. To se bude dít i u prvních povolenek pro děti zdarma a u RL na 30 dní bez proškolení. Tedy škoda minimální, jinak by to ČRS nerozjížděl.......

                                                        Záležitosti okolo "Pytláků" jsou něco jako záležitosti her člověče nezlob se, nebo v mariáši. Když je někdo poruší, svět se nebortí, ale lidi okolo si o dotyčném udělají svůj názor. Může se ale stát, že establišnent vytuní pravidla tak dokonale, že pytlák bude hrdinou. A to není vůbec nutné.

                                                          Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:04:31

                                                          Rožnovák >> pokud se jedná stále o porušení zákona, musí to policista řešit.
                                                          Řeknu ti to obecně. Zjistí, že máš 6 kaprů. Nejde o trestný čin, škoda je 1000Kč. Ale pořád to nevyšumí do ztracena. Budeš pozván na kafe na úřad a zaplatíš pokutu.

                                                            Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:03:57

                                                            Mrknato >>
                                                            Kdyby jsi se koukl pořádně, tak uvidíš, že schválení formuláře povolenky je z roku 2004, tedy od doby platnosti zákona 99/2004. Kolonka "kontrola" je tam uvedena pro Ducha Svatého, neb kdo jiný může lovícího kontrolovat?
                                                            Vždyť ani příslušný úřad, který RS ze zákona ustanovil, nemá žádnou zákonnou moc ji úkolovat a nedej Bože posílat na nějaké kontroly. Ale možná se mýlím a dostanu odkaz na příslušný zákon či vyhlášku kde je o tom zmínka.

                                                              NFRANK71 - Profil | So 5.3.2016 18:03:11

                                                              LosPafkos >> ten nyní točí videa.

                                                                NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 18:00:57

                                                                nofish >>v tomto případě jistě, no jo ale co když ji má? :-), a je to kolega řadový rybář který na to dlabe,jako že když berou vemu kolik unesu a kulové plovátko na pstruhovce proč ne

                                                                  Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:00:46

                                                                  hraji >> tak za prvé. Poslouchej taky.
                                                                  Ty jsi dnes zkontroloval 11 lidí. Já včera strávil dvě hodiny zase něčím jiným, ve středu taky, dnes mám jediný den v týdnu volno a zítra do práce. Nevím, proč bych to tady měl ale řešit.
                                                                  Opakuji, že to co jsem napsal možné, jak legislativně, tak prakticky. Nikde netvrdím, že je to rozumné. Osobně jsem do toho šel jednou, když šlo o velké množství ryb. Omezení osobní svobody nemusí být vůbec o násilí a o to tady hlavně jde a pokud máte u vás pytláky, kteří se v klidu doznají a nevykrucují, buď jenom rád.

                                                                    NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 17:59:24

                                                                    FRANK71 >> Vůbec ne,kauza bobrman-jeep by se dala spojit a literárně zpracovat,Netipa by z toho udělal bestseller :-))

                                                                      NFRANK71 - Profil | So 5.3.2016 17:55:38

                                                                      LosPafkos >> ty chceš, aby se kakrovi zvednul tlak.😊😊😊

                                                                        NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 17:51:01

                                                                        LosPafkos >> To je další věc,Svaz by taky nezkrachoval kvůli inkoustu kdyby se v popisu revírů za každý revír napsal aspoň telefon na vedoucího RS nebo hospodáře.Pytláctví, to není jen o dokladech,Já jako řadový člen pytláka vždycky překvapím,prostě se odněkud vynořím,někdy jen tak na procházce, a on tam šaškuje s klacem a podběrákem nebo silonem.Nebo je to kolega řadový rybář který na to dlabe,jako že když berou vemu kolik unesu a kulové plovátko na pstruhovce proč ne.

                                                                          NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:49:30

                                                                          kakr >> Karle, ty si mě trumfnul i s tím Jeeeeepem, to musím uznat. Jistě že Mze může upravit vzor povolenky v novele vyhlášky, tu má v gesci, nicméně nemůže nařídit RS aby tam zápis prováděla, RS k tomu nemá zákonné zmocnění, stejně tak, aby RS kontrolovala BP uživatele z volné myšlenky, o kterých si uživatel myslí, že to jsou ty pravé a nefalšované BP. MZe nemá RS co nařizovat a vykládat zákon, ten v gesci nemá, mimo zmocnění které ji zákon dal a to v § 11 a 13. Nařizovat může ale pověřeným obcím a mnozí pomatení čilimníci na tom staví haldy BP..... a myslí si že jsou součástí zákona.......

                                                                            Nhraji - Profil | So 5.3.2016 17:49:22

                                                                            nofish >> poslouchej, já nepotřebuji Googlit, já strávím za rok desítky hodin kontrolou na revíru, dokonce i dneska, zatímco vy si tu odíráte prsty na klávesách v marném boji, jsem prošel revír zdola nahoru a zpátky, zkontroloval 11 lovících a obhlédl, jak nám zvýšený průtok hospodaří na revíru. Já tvrdím naší RS, že je mám rád zdravé a rozumné, proto jim jakýkoliv pokus o fyzický kontakt nedoporučuji. Nekouká z toho nic dobrého. Za to nám žádný grázl nestojí.
                                                                            Ono by se totiž těžko prokazovalo, že tím pytláctvím vznikla taková škoda s tak zásadní společenskou nebezpečností, že bylo potřeba zasáhnout násilím. A jinak by to asi nešlo.
                                                                            Na rozdíl od tebe jsem zajistil několik pytláků, kteří předložili občanský průkaz, a stejně je na tom i můj kolega, ten měl těch pytláků vloni asi sedm (počet bez záruky).

                                                                              Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:42:03

                                                                              kakr >> MZE je pomatené, to tvrdí většina Mrku, jinak už by byl lov 25 hod denně a všude, to je jasné, ne? :-)
                                                                              Já to chápu, ale vysvětli to Mrknatovi, o tom to je.....

                                                                                Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:40:54

                                                                                Rožnovák >> policista, zjistí, že člověk nemá povolenku/povolení. Je mu jasné, že je něco špatně. Vše další se děje na služebně. Dohledá co se porušilo, jakým způsobem atd. Oni ty paragrafy neznají, ale najdou :-)

                                                                                  Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:38:50

                                                                                  hraji >> Skus trošku googlit. V krajním případě máš právo zadržet jedince na místě do příjezdu policie. Pokud nenajdeš přímo pytláctví, hledej informace pro sekuriťáky. Někde jsou i výpisy z rozsudků následných soudů, okolo těchto věcí. Otázka, je, jak se nezvrtne/zvrtne, aby zajištění bylo ještě akceptovatelné. - ovšem stejně může jednat jakýkoli občan.
                                                                                  RS nemá o moc větší pravomoci. Případ, který popisuješ ty, je možný. Ale já se fakt nikdy nesetkal s tím, aby se případný pytlák v klidu přiznal a předal své údaje. Asi tam máte slušné pytláky a zloděje, jenom dobře.



                                                                                    NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:38:03

                                                                                    *Shimi* >> Jestliže zákon, vyhláška i všechny dotčené orgány a organizace, které mají spojitost s VRP předpokládají, že rybář, lovící, bude dodržovat zákonný rámec rybolovu, tak i rybáři mohou předpokládat, že všichni, kteří tento rybolov organizují a dohlížejí na něj, budou postupovat obdobně. To ale není pravda.

                                                                                    RS má dohlížet, zda jsou dodržovány povinnosti stanovené zákonem 99/2004 (všechny), dle zákonného zmocnění v §17, odst. (1), písm.c). A to ne jen povinnosti rybářů, ale i povinosti uživatelů a dalších subjektů, znečišťovatelů, MVE.... Tady evidentně RS měřitelně selhává, ale její zřizovatel, pověřená obec má zase metodické řízení, od subjektu, který je s uživateli kámoš a tím se nic nikam nepohne. Naopak drzost čilimníků stoupá, úměrně tomu, jak v řekách klesá vody a ubývá původních druhů ryb.......

                                                                                      NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 17:36:22

                                                                                      Rožnovák >> Ne každý zná číslo na hospodáře,nebo RS na daném revíru. Povolat MP,PČR se zdá být na místě,ale nemyslím si,že budou tyto složky konat.
                                                                                      Jak získám pocit,že jsem svědkem pytláctví ? Budu ze své vůle požadovat předložení dokladů opravňujících k lovu od ostatních lovících ? Ponechám stranou chytání na rybku v lednu,únoru,ale i to je v MRS pomalu bez trestu (viz MRKkauza) :-))

                                                                                        Nkakr - Profil | So 5.3.2016 17:35:44

                                                                                        nofish >>
                                                                                        K zápisu kontroly do povolenky - MRS má formulář povolenky schválený Mze pod č.j. viz první strana povolenky červeně. Kolonka kontrola je na stranách zápisů rybářů také v červeně vyznačena.

                                                                                        Táži se pomatenců, kteří možnost zápisu kontroly zpochybňují, zda je Mze v jehož gesci je zákon i vyhláška o rybářství také pomatené??

                                                                                          NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 17:35:06

                                                                                          nofish >> mě jde spíš o opačný efekt,jestli městský strážník nabo státní policista neznalý dané problematiky,má za povinnost přivolat si k ruce RS aby delikt zdárně vyřešil,aby věděl bez přítomnosti RS co má řešit :-)

                                                                                            Nhraji - Profil | So 5.3.2016 17:32:43

                                                                                            nofish >> nesouhlasím, v loňském roce naše RS zajistila několik pytlačících občanů (lovících bez povolenky a RL) a nepotřebovala volat Policii. Je to potřeba pouze tehdy, pokud se přistižený zdráhá prokázat totožnost. A v tomto případě stejně nemá RS žádnou možnost donutit přistiženého, aby setrval na místě a vyčkal příjezdu PČR.

                                                                                              Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:28:03

                                                                                              Rožnovák >> rozumné. RS, nebo hospodář totiž stejně musí přivolat policii. Nemají jakékoli zvláštní pravomoci. Ono když budou zloději vykrádat sousedovi barák asi taky nejdřív zavoláš policii a ne jeho - doufám :-)

                                                                                                NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 17:25:53

                                                                                                Nerad ruším,ale tohle jsem musím dát,náhodou jsme to objevil.Tenhle bod si schválila jedna nejmenovaná MO na loňské členské schůzi jako doporučené pro své členy:

                                                                                                Při zjištění pytláctví nevolat hospodáře nebo rybářskou stráž, ale rovnou městskou
                                                                                                nebo státní policii.

                                                                                                  Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:18:04

                                                                                                  *Shimi* >> bohužel se mýlíš. Ač RS jmenuje stát, dělá tomu na základě návrhu uživatele. Ten také řídí její činnost, provádí školení. A RS vetšinou navrhuje spolek pobočný, spolku hlavnímu, ten ji pak navrhne úředníčkovi. Pokud toto není správně upozorněte na to MZE písemně, chci vidět odpověď.
                                                                                                  BPVRP už jsou moc ohraná věc. Dej to do kupy s Pavlem a podejte podnět k prošetření BPVRP, pokud podle vás dvou jsou v rozporu se zákonem. Pak policie vyloženě zatočí se svazem, pro porušování zákona.
                                                                                                  Moc to s ním žerete. Kdyby bylo vše jak tvrdí, už dávno by padaly žaloby.

                                                                                                    Nhraji - Profil | So 5.3.2016 17:18:01

                                                                                                    *Shimi* >> hele, zkus mi logicky odpovědět na jednu otázku. Jestliže zákon ukládá uživateli revíru navrhnout RS k jeho ochraně, je zřejmé, že tedy uživatel za ochranu revíru zodpovídá, jak může zodpovídat za něco, co nemůže podle vašich (podle mého názoru zcela zcestných) výkladů nijak ovlivnit?

                                                                                                      NMrKos - Profil | So 5.3.2016 17:17:48

                                                                                                      *Shimi* >> pokud dává MO povolenku nějakému členovi RS, tak za to možná něco očekává... a to očekávání jsou ty představy... třeba je to ta jedna kontrola ročně , třeba je jich víc

                                                                                                      je snad jasné, že v mezích zákona... nepřekrucuj to

                                                                                                        NMrKos - Profil | So 5.3.2016 17:15:24

                                                                                                        Mrknato >> správně a teď uznej, že pokud RS bude kontroly zapisovat (i když nemusí) a bude konat dle zákona (na četnost nehleďme), tak výsledné číslo na konci roku zjistí opět a pouze tato MO... nikoliv nespokojený občan rybář svazomasaj

                                                                                                        jak jsi přišel na tu jednu dostačující kontrolu, je povinnost provést jednu? já vidím jednu kontrolu jako adekvátní za roční povolenku, ale to je asi tak všechno

                                                                                                          N*Shimi* - Profil | So 5.3.2016 17:13:02

                                                                                                          Mrknato - >> Pavle tohle je boj s větrnými mlýny. Tady si někteří pomatenci, a tak nějak se mi zdá, že je jich čím dál tím víc, myslí, že by RS měla konat podle potřeb MO. Viz. komentář MrKose "....pokud má MO informace o tom, že člen RS nekoná podle jejích představ.....". To je neuvěřitelný. Kurňa podle jakých představ MO????? RS má konat jen a pouze podle zákona i kdyby to mělo jít v některých případech proti "vlastní" MO. Viz. nesmyslné BPVRP apod.

                                                                                                            Nrybař20 10 - Profil | So 5.3.2016 17:12:30

                                                                                                            sven >> 401 011

                                                                                                              NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 17:10:38

                                                                                                              kakr >> Fotka parkujícího jeepu v potoce by to tu hodně pozvedla a možná by se objevil i František :-)

                                                                                                                NKlobasa1 - Profil | So 5.3.2016 17:09:43

                                                                                                                LosPafkos >> Ano souhlasím, to je velká pravda. Pro toho kdo zná Prahu a ví jak se tady jezdí, je dost nepředstavitelná věc, to banální dodržování rychlosti a samotného mě až zaráží, že v cizině to dokážu:-) Vím že to dělám špatně, umím si to přiznat, přesto v tom vědomě hodlám pokračovat, ale vyvracet nikomu názory nehodlám a zase tak velký prase jak si myslíš nejsem a dělám to třeba jen tam, kde jsou dálkové světlomety pražských letištních taxikářů nekompromisní:-) V tomhle možná nikdy nedospěju.

                                                                                                                  Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:08:54

                                                                                                                  kakr >> ale zas furt mele o zápisu do povolenek. Poslední dobou. Dokud se nenajde nové téma, bude otravný s tímhle.
                                                                                                                  Mi připadá, ž vždycky někde něco vyčte, 100% si k tomu domyslí a otravuje s tím do doby, než najde něco jiného. Když nabouráme web a poradnu ČRS, dáme tam nějaký blábol, on si to přečte a bude s tím otravovat taky :-)

                                                                                                                    NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:08:18

                                                                                                                    MrKos >> Co si myslí neryba mě vůbec nezajímá, je to hulvát a s takovými lidmi nekomunikuji. Že si myslí něco o rozhození, je jeho věc a já mu to nebudu vyvracet.

                                                                                                                      Nkakr - Profil | So 5.3.2016 17:06:16

                                                                                                                      nofish >>
                                                                                                                      Musíš vydržať, je sobota wifina v raplhauzu je dnes zapnutá až do půlnoci, zítra také.
                                                                                                                      Ale zatím je to slabší, chybí múčky, bojlíz, samosek ,ani o Jeepu tu zatím nebyla zmínka.

                                                                                                                        NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:03:32

                                                                                                                        MrKos >> A jak prosím tě taková MO zjistí, že RS provedla 5 kontrol, nebo 150? Pokud bude RS dodržovat zákon, není žádný důvod ji nikým peskovat. Nikde není stanoveno, kolik kontrol má RS provést. Jedna dostačuje....... a neexistuje žádná povinnost, aby RS prováděla do povolenky zápis o kontrole.

                                                                                                                          NMrKos - Profil | So 5.3.2016 17:02:42

                                                                                                                          Mrknato >> mám tu vzkaz od kolegy Nofishe a měl by sis vypnout tu ignoraci. To je nástroj pro pomatené jedince a možná pro děti. Je to podobné, jako když zavřeš oči a myslíš, že tě nikdo nevidí.

                                                                                                                          N nofish - ® So 5.3.2016 16:55:31

                                                                                                                          MrKos >> Prosím tě, on mě má ten blázen v ignoraci, potom co jsem ho už kdysi rozhodil tak, že nedokázal odpovědět. Vyřiď mu jenom, že jak pořád mele o povolenkách pro RS zdarma, že o tom nic nevím. U nás nedostává RS povolenku automaticky. Není na to snad ani ždný nárok. Je to spíš taková odměna za činnost, i když odměnit by měl spíš zřizovatel, tedy úřad/stát.

                                                                                                                            Nnofish - Profil | So 5.3.2016 16:55:31

                                                                                                                            MrKos >> Prosím tě, on mě má ten blázen v ignoraci, potom co jsem ho už kdysi rozhodil tak, že nedokázal odpovědět. Vyřiď mu jenom, že jak pořád mele o povolenkách pro RS zdarma, že o tom nic nevím. U nás nedostává RS povolenku automaticky. Není na to snad ani ždný nárok. Je to spíš taková odměna za činnost, i když odměnit by měl spíš zřizovatel, tedy úřad/stát.

                                                                                                                              NMrKos - Profil | So 5.3.2016 16:50:11

                                                                                                                              Mrknato >> pokud navážeme na myšlenku níže, že člen RS má 100 docházek a přitom 5 kontrol (zde nehodnotím, jestli je to dost), tak nejspíš pouze MO může tuto informaci na konci roku relevantně prověřit a zvážit, zda takového člena RS nadále podporovat a udržovat... a dále jak píšeš

                                                                                                                              asi těžko bychom se Pavle spokojili s tím, že napřed počkáme na dostatečný počet nespokojených občanů-rybářů a potom na základě jejich vskutku objektivního hodnocení, tu objektivitu vidíme zde všude okolo dnes a denně, bude obecní úřad jakkoliv konat... to je utopie

                                                                                                                              a proto bych si opět troufnul tvrdit to, že pokud má MO informace o tom, že člen RS nekoná podle jejích představ a přitom nic nedělá, tak má máslo na hlavě

                                                                                                                                NMrknato - Profil | So 5.3.2016 16:30:24

                                                                                                                                MrKos >> Ptám se tady znova, "proč má MO máslo na hlavě"? Podle mě je povolenka grátis pouze "všimné" za to, že dotyčný souhlasil se svým navržením za RS....... Vše ostatní okolo jeho osoby úřední, pokud bude obecním úřadem ustanoven, bude zaviset jen na onom obecním úřadu. Jistě že výkony jak hokejistů, starosty, policie, i RS mohou občané a tedy i rybáři hodnotit a příp. kritizovat, ale není normální to svalovat na MO. To mohou jen hovádka a pomatení jedinci, viz LosPafkos.

                                                                                                                                  Nnofish - Profil | So 5.3.2016 14:46:22

                                                                                                                                  LosPafkos >> no comment, došla slova :-)

                                                                                                                                    NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 14:44:28

                                                                                                                                    nofish >> Na Mrku jsem získal jistotu,že ryb.svaz je združení hovádek a pomatených jedinců :-)
                                                                                                                                    Tímto bych chtěl MM poděkovat.

                                                                                                                                      Nnofish - Profil | So 5.3.2016 14:40:30

                                                                                                                                      LosPafkos >> držel jsem se zpět, nechtěl jsem soudit, ale jak vidím, napsal jsi to za mě...
                                                                                                                                      Není nad vola, který někoho zabije, když porušuje pravidla, protože spěchá do přírody striktně dodržovat pravidla...

                                                                                                                                        NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 14:37:23

                                                                                                                                        Klobasa1 >> Pro většinu běžné populace je prase na silnici jak se sám tituluješ daleko nebezpečnější,než prase u vody.Měl by jsi konečně dospět.

                                                                                                                                          Nnofish - Profil | So 5.3.2016 14:29:00

                                                                                                                                          MrKos >> To není ale jen u RS ale u většiny funkcí ve svazu. Málo kde mají lidé to štěstí, že se jim finančně vyplatí, dělat, co dělají. Někde sice ano, ale....
                                                                                                                                          O tom to je. Určitě nepodporuji zdejší křiklouny, na druhou stranu jsem jen chtěl vyjádřit názor, že by si lidé měli uvědomit, aby pokud chtějí něco u svazu dělat, tak to dělali pořádně, nebo se na to vyprdli, protože se to nevyplatí.

                                                                                                                                            NMrKos - Profil | So 5.3.2016 14:20:40

                                                                                                                                            nofish >> ano, to jsi popsal dobře z toho pohledu člena RS, který dostane zaplaceno za jednu kontrolu a už při převzetí funkce je smířen s tím, ze to jednou kontrolou neskončí a ze bude muset byt samaritanem. Vlastně je to asi většina členů RS. Druhým extremem je RS, který má 100vychazek a 5kontrol. V tom jsme zajedno, ale zde má máslo na hlavě opět MO. Nicméně porad tvrdim, ze zdejší tluchubove od klavesnic nemaji právo kritizovat RS třeba za to, ze chodi podle nich málo, nebo jenom někam a nebo ze dostává tak dobre "zaplaceno" a nic nedělá. On si málokdo uvědomuje, co ta cinnost obnasi a třeba ja bych za roční povolenku nesel kontrolovat ani jednou, protože nejsem ten spravnej srdcar. A finančně se to rozhodně nevyplatí.