- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Problém nedostatečné kontroly RS
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nsven - Profil | Pá 1.4.2016 20:55:30
Oprávnění rybářské stráže
Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna
b) požadovat
1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného
rybářského lístku a platné povolenky k lovu,
2. od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu anebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu,
Odpověď zní: ano může.
Ovšem pouze v bezprostřední blízkosti rybářského revíru a v případě důvodného podezření ze spáchání přestupku nebo trestného činu..
Otázkou je, kam až sahá bezprostřední blízkost a rovněž satisfakce v případě prokázání neodůvodněného podezření....
Nic Ti nebrání abys v případě újmy, ať majetkové či nemajetkové, pakli Ti taková vznikla, podnikl kroky k nápravě....
http://www.bulletin-advokacie.cz/nemajetkova-ujma-dle-noveho-obcanskeho-zakoniku
Nsidla - Profil | Pá 1.4.2016 19:45:11
Nčudlař02 - Profil | Pá 1.4.2016 19:41:18
NJuraj - Profil | So 5.3.2016 19:26:26
Jeden rok jsem měl měl na začátku pět docházek a čtyři kontroly (na různých revírech).
Ročně mám běžně 3-10 zápisů v povolence. Jen houšť a větší kapky. Před každým, kdo dobrovolně lítá kolem vody smekám. Ono by trochu úcty z našich řad taky neuškodilo. Jsou lidi, kteří mají vše v pořádku a při kontrole se tváří, jak kdyby mu RS sežral nedělní oběd.
NJuraj - Profil | So 5.3.2016 19:16:30
Ne všechna čest. Tak by to mělo vypadat všude.
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 19:16:27
Dnes už konec, musím jít s fenečkou na špacír, pokračování příště........
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 19:13:34
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 19:08:06
Jsi již zřejmě unaven a utlumen medikamenty. Jinak by jsi se určitě všiml , že citát "BP jsou víc než zákon končí blatníky (smajlíky).
Fakt patříš na Olšiny, na MRKu je tě škoda.
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 19:02:33
1) Pokud jsou BP víc než zákon, tak to měl mít zákon 99/2004 jen jeden § a to :
paragraf č.1
Veškeré podmínky VRP tento zákon svěřuje k vyřešení BP uživatelů, kteréšto BP tímto stanovuje.
2) BP mohou být uvedeny v povolence a co když nejsou uvedeny, tak to zákon neplatí?
3) Kde je prosím uvedeno, že BP platí i mimo povolenku, že jsou zákonu nadřazeny?
4) Podmínky VRP stanovil příslušný RO v dekretu. Pokud je uživatel nedodržuje, dekret je mu odejmut.
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:55:04
BPVRP jsou víc než zákon, neb ze zákona vycházejí:-))
Navíc dle zákona jsou BP nedílnou součástí povolenky, ale to jistě víš.
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:52:08
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:49:47
Zeptám se tě jinak. Jistě jsi svědomitá RS. Když budete mít na revíru např. udělenu vyjímku z lovné míry sumce ze 70 cm na 40cm a z denní doby lovu (tzv. nonstop) tak co budeš při kontrole rybáře požadovat předložit, pokud tyto vyjímky nebudou uvedeny v BPVRP v povolence?
NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 18:44:58
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:42:16
Tak splň svou občanskou povinnost, navštiv nejbližší služebnu PČR a podej trestní oznámení na neznámého pachatele, který zlovolnými BPVRP przní zákon.
František, známý práskač ti jistě rád pomůže.
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:37:44
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:35:01
Ještě se dovíme, že jsme blbí a země je fakt placatá, Až se obávám, o co vše přijdu zítra, když nebudu doma :-)
PS: Pořád čekám, kdy na svazy podá ty žaloby. Jako občan, který ví, že se porušuje zákon, by to měl minimálně ohlásit na nejbližší služebně PČR ne?
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:34:41
Od kdy je nějaké stanovisko, nebo č.j. relevantní, když je v přímém rozporu se zákonem a jeho vyhláškou? To jsou obecně platné zákonitosti, není to mé stanovisko...
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:29:07
Už nemůžu...
Stanovisko Mze je irelevantní.
Stanovisko pomateného geometra je jediné správné.........
NFRANK71 - Profil | So 5.3.2016 18:22:45
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:21:43
Kolonka ve vaší povolence schválená v roce 2004 mě neirituje, ani její schválení MZe. Je to úplně stejné, jako když MZe napíše stanovisko, že uživatel revíru může vyhlášku zpřísňovat a zvyšovat lovné míry dle svého uvážení.......
Kde ke kontrole takových podivností vezme RS pravomoc? V povolence? Když rybář stojí na břehu a loví dle zákona, vyhlášky a zákonných vyjímek?
Edit : někdo zase vydává dekret svazu za dekret MO.... jo lidi jsou divný.......
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:21:11
Na tyhle věci ani nemyslím, jde to mimo mě a asi mimo všechny normální lidi, co mají rybařinu rádi a nepotřebují si při ní poměřovat velikost přirození s jinými/ sportovat atd.
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:16:29
Parkování v potoce bych nepodceňoval. Existuje odpovědný MRKmen, který neváhá ukrást fotku na které je onen zločin zaznamenán a stěžovat si u svého guru. Bylo mu to platné, jako navléci mrtvému zimník, ale svou občanskou povinnost splnil.
NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 18:12:40
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 18:10:29
Záležitosti okolo "Pytláků" jsou něco jako záležitosti her člověče nezlob se, nebo v mariáši. Když je někdo poruší, svět se nebortí, ale lidi okolo si o dotyčném udělají svůj názor. Může se ale stát, že establišnent vytuní pravidla tak dokonale, že pytlák bude hrdinou. A to není vůbec nutné.
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:04:31
Řeknu ti to obecně. Zjistí, že máš 6 kaprů. Nejde o trestný čin, škoda je 1000Kč. Ale pořád to nevyšumí do ztracena. Budeš pozván na kafe na úřad a zaplatíš pokutu.
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 18:03:57
Kdyby jsi se koukl pořádně, tak uvidíš, že schválení formuláře povolenky je z roku 2004, tedy od doby platnosti zákona 99/2004. Kolonka "kontrola" je tam uvedena pro Ducha Svatého, neb kdo jiný může lovícího kontrolovat?
Vždyť ani příslušný úřad, který RS ze zákona ustanovil, nemá žádnou zákonnou moc ji úkolovat a nedej Bože posílat na nějaké kontroly. Ale možná se mýlím a dostanu odkaz na příslušný zákon či vyhlášku kde je o tom zmínka.
NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 18:00:57
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 18:00:46
Ty jsi dnes zkontroloval 11 lidí. Já včera strávil dvě hodiny zase něčím jiným, ve středu taky, dnes mám jediný den v týdnu volno a zítra do práce. Nevím, proč bych to tady měl ale řešit.
Opakuji, že to co jsem napsal možné, jak legislativně, tak prakticky. Nikde netvrdím, že je to rozumné. Osobně jsem do toho šel jednou, když šlo o velké množství ryb. Omezení osobní svobody nemusí být vůbec o násilí a o to tady hlavně jde a pokud máte u vás pytláky, kteří se v klidu doznají a nevykrucují, buď jenom rád.
NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 17:59:24
NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 17:51:01
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:49:30
Nhraji - Profil | So 5.3.2016 17:49:22
Ono by se totiž těžko prokazovalo, že tím pytláctvím vznikla taková škoda s tak zásadní společenskou nebezpečností, že bylo potřeba zasáhnout násilím. A jinak by to asi nešlo.
Na rozdíl od tebe jsem zajistil několik pytláků, kteří předložili občanský průkaz, a stejně je na tom i můj kolega, ten měl těch pytláků vloni asi sedm (počet bez záruky).
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:42:03
Já to chápu, ale vysvětli to Mrknatovi, o tom to je.....
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:40:54
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:38:50
RS nemá o moc větší pravomoci. Případ, který popisuješ ty, je možný. Ale já se fakt nikdy nesetkal s tím, aby se případný pytlák v klidu přiznal a předal své údaje. Asi tam máte slušné pytláky a zloděje, jenom dobře.
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:38:03
RS má dohlížet, zda jsou dodržovány povinnosti stanovené zákonem 99/2004 (všechny), dle zákonného zmocnění v §17, odst. (1), písm.c). A to ne jen povinnosti rybářů, ale i povinosti uživatelů a dalších subjektů, znečišťovatelů, MVE.... Tady evidentně RS měřitelně selhává, ale její zřizovatel, pověřená obec má zase metodické řízení, od subjektu, který je s uživateli kámoš a tím se nic nikam nepohne. Naopak drzost čilimníků stoupá, úměrně tomu, jak v řekách klesá vody a ubývá původních druhů ryb.......
NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 17:36:22
Jak získám pocit,že jsem svědkem pytláctví ? Budu ze své vůle požadovat předložení dokladů opravňujících k lovu od ostatních lovících ? Ponechám stranou chytání na rybku v lednu,únoru,ale i to je v MRS pomalu bez trestu (viz MRKkauza) :-))
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 17:35:44
K zápisu kontroly do povolenky - MRS má formulář povolenky schválený Mze pod č.j. viz první strana povolenky červeně. Kolonka kontrola je na stranách zápisů rybářů také v červeně vyznačena.
Táži se pomatenců, kteří možnost zápisu kontroly zpochybňují, zda je Mze v jehož gesci je zákon i vyhláška o rybářství také pomatené??
NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 17:35:06
Nhraji - Profil | So 5.3.2016 17:32:43
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:28:03
NRožnovák - Profil | So 5.3.2016 17:25:53
Při zjištění pytláctví nevolat hospodáře nebo rybářskou stráž, ale rovnou městskou
nebo státní policii.
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:18:04
BPVRP už jsou moc ohraná věc. Dej to do kupy s Pavlem a podejte podnět k prošetření BPVRP, pokud podle vás dvou jsou v rozporu se zákonem. Pak policie vyloženě zatočí se svazem, pro porušování zákona.
Moc to s ním žerete. Kdyby bylo vše jak tvrdí, už dávno by padaly žaloby.
Nhraji - Profil | So 5.3.2016 17:18:01
NMrKos - Profil | So 5.3.2016 17:17:48
je snad jasné, že v mezích zákona... nepřekrucuj to
NMrKos - Profil | So 5.3.2016 17:15:24
jak jsi přišel na tu jednu dostačující kontrolu, je povinnost provést jednu? já vidím jednu kontrolu jako adekvátní za roční povolenku, ale to je asi tak všechno
N*Shimi* - Profil | So 5.3.2016 17:13:02
NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 17:10:38
NKlobasa1 - Profil | So 5.3.2016 17:09:43
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 17:08:54
Mi připadá, ž vždycky někde něco vyčte, 100% si k tomu domyslí a otravuje s tím do doby, než najde něco jiného. Když nabouráme web a poradnu ČRS, dáme tam nějaký blábol, on si to přečte a bude s tím otravovat taky :-)
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:08:18
Nkakr - Profil | So 5.3.2016 17:06:16
Musíš vydržať, je sobota wifina v raplhauzu je dnes zapnutá až do půlnoci, zítra také.
Ale zatím je to slabší, chybí múčky, bojlíz, samosek ,ani o Jeepu tu zatím nebyla zmínka.
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 17:03:32
NMrKos - Profil | So 5.3.2016 17:02:42
N nofish - ® So 5.3.2016 16:55:31
MrKos >> Prosím tě, on mě má ten blázen v ignoraci, potom co jsem ho už kdysi rozhodil tak, že nedokázal odpovědět. Vyřiď mu jenom, že jak pořád mele o povolenkách pro RS zdarma, že o tom nic nevím. U nás nedostává RS povolenku automaticky. Není na to snad ani ždný nárok. Je to spíš taková odměna za činnost, i když odměnit by měl spíš zřizovatel, tedy úřad/stát.
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 16:55:31
NMrKos - Profil | So 5.3.2016 16:50:11
asi těžko bychom se Pavle spokojili s tím, že napřed počkáme na dostatečný počet nespokojených občanů-rybářů a potom na základě jejich vskutku objektivního hodnocení, tu objektivitu vidíme zde všude okolo dnes a denně, bude obecní úřad jakkoliv konat... to je utopie
a proto bych si opět troufnul tvrdit to, že pokud má MO informace o tom, že člen RS nekoná podle jejích představ a přitom nic nedělá, tak má máslo na hlavě
NMrknato - Profil | So 5.3.2016 16:30:24
NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 14:44:28
Tímto bych chtěl MM poděkovat.
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 14:40:30
Není nad vola, který někoho zabije, když porušuje pravidla, protože spěchá do přírody striktně dodržovat pravidla...
NLosPafkos - Profil | So 5.3.2016 14:37:23
Nnofish - Profil | So 5.3.2016 14:29:00
O tom to je. Určitě nepodporuji zdejší křiklouny, na druhou stranu jsem jen chtěl vyjádřit názor, že by si lidé měli uvědomit, aby pokud chtějí něco u svazu dělat, tak to dělali pořádně, nebo se na to vyprdli, protože se to nevyplatí.
NMrKos - Profil | So 5.3.2016 14:20:40
Kde to žije - všechna témata
21:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
20:11NRybáři vs ochránci přirody 65
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












