Jaké mušky na okouny

Dobrý den , chtěl bych začít s muškařením ( příští týden si budu kupovat svůj první muškařský prut ) . Chodím na Vltavu na místo kde je
hodně okounů , tak se chci zeptat jaké mušky jsou v tomto ročním období na okouny nejlepší .
Předem díky za odpověď :)
Autor diskuse: simao - Profil , 24.2.2016 muškaření - nástrahy, návnady

Nwelbin - Profil | Čt 25.2.2016 22:14:31

JVC >> ano a vlastní ploutve,kdyby na něj někdo taky vyjel, pomůžeš?
Asi to na MRK už znáš
P.s koukal jsem na Spartu,dnes,hezké :-)))

    NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 22:00:00

    Mácík >> sw varianta TMC proto, že často chytáš u dna a hák příde do styku s šutry, a tenhle hák má dlouhou pevnou a velmi ostrou špičku, která se snadno netupí a když, tak se dá docela dobře dobrousit...

      Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 21:51:48

      Jirka R. >> co sem asi dnes půl dne dělal ?:-)Fakt nenašel. Tak tedy zitra druhý pokus .

        Nu.x.a. - Profil | Čt 25.2.2016 21:50:55

        Mácík >> závodnící pasou po malých rybách to je jasná věc,platí pro vás taky míra lipana 40cm?

          NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 21:48:44

          Jirka R. >> O.K. Mas mnohem vic zkusenosti s timto stylem a lovem opravdovych dravcu, nejlepe velkych. Ja budu v tomto ohledu elev a vystacim si zcela s tim, co jsem popsal a jakkoli se nad clankem a muskama p. Steuera nepohorsuju... Pro me osobni MP lovy nepouzivam jine vybaveni ani musky, nez o kterych z me strany byla rec. A to rikam taky s plnou vaznosti. Pravda je, a to se opakuju, ze zde nemam Tve zkusenosti ani z desetiny.
          A H230 neni jezerni hacek. Dle meho nazoru je to naprosto univerzalni hacek, velmi pevnej a pouze zalezi na zvolene velikosti a co na to navazes. Tim je nechci jakkoli propagovat, jen vim, ze se na ne daj vytahnout neskutecne silny ryby (i na NZ). A ze mi nejaka ta ryba spadne? To i z jinejch kramli... U jedlyho candata mi to teda i zavadi. To ale neznamena, ze nasadim protihrot a saltwater variantu.
          Na velikost pindoura bych zcela jiste prohral :-)
          Tobe preju i nadale mnoho takovych uspechu a mnoho velkych dravcu. Je opravdu videt, ze to umis.

            NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 21:47:34

            mlíčnák >> Vlez mi na muskari.cz do videa a tam to je. Hezky surfuj! :-)))

              Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 21:42:52

              Jirka R. >> Nemáš někde prosím odkaz na ten první Ujčov ? Nemožu to najít, jen ten druhý .Dík. Rád bych si večer zas pustil večerníček :-)Třeba sz.

                NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 21:31:14

                Mácík >> Tak si, holt, budeme ukazovat pinďoury... :-) Sekundárně při odchytu candátů, 90+ cm. Hlavu jsem si uříznul, jsem vošklivej...

                A teď vážně a dokončeme to. Kdo míní s muškařskou výbavou chytat okouny, může v podstatě na cokoli. Kdo však cílí na dravce, myslím ty skutečné - vyskytují-li se, pak by tomu měl podmínit nejen výbavu, ale i nástrahu a její konstrukci. Háčky na jezero jsou pak volovina.
                Konec debat, těším se na případnou smysluplnou další. :-)

                  NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 21:30:11

                  Mácík >> věřím!:-)
                  btw-mi to říkali taky, ta teorie je asi všude stejná:-)

                    Ndoliz - Profil | Čt 25.2.2016 21:26:34

                    u.x.a. >> :-D pěkný streamery od rapaly. Jaktože to není na catanu?

                      NJVC - Profil | Čt 25.2.2016 21:25:00

                      welbin >> Jo tuším, že měl taky nějakou bůbu, pokud si to pamatuji dobře.

                        Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 21:24:59

                        Mácík >> mám o hodně menší ale vše na lurkostrýmry od 4 do 12cm na háčkách max 6 .Ale podobnou obludu sem tahal na vláčku před lety na 5cm gumu .

                          NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 21:22:29

                          Řízek 5,125 >> jo, ja tomu rozumim. To mi vsecko borci vysvetlili. Ja to jen tak popsal, ze nez se otocil a namiril si to ke dnu, tak mi na ferovku 3x zavrcel Hardy navijak. A to nelzu ani trosicku :-)

                            NJVC - Profil | Čt 25.2.2016 21:21:53

                            welbin >> Jasně, že jsem tam byl

                              Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 21:20:16

                              Jirka R. >> Hendsa mám jen v sedmě no ,je ještě teda nezajetý :-) Dlouho ho čekat ale nenechám , se neboj :-) Trojku ani nemám ,začínám až od pětek .Jen pososávám , neboj v klídku .

                                NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 21:19:54

                                mlíčnák >> to jako jo, ale ten byl na pupu chrostika, he... Zadnej strymr na hacku 1/0 :-)
                                Normalne pasl a uz je to tak 7 let zpatky...

                                  NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 21:18:53

                                  Mácík >> losos to nemá na zažranou, von by tu mušku nesežral,
                                  musíš počkat až zavře pořádně tlamu, což dělá, až když se otáčí ke dnu, po chvilce pak hubu zase votevře a mušku by vyplivnul, pokud se tahem šnůry nesekne....

                                    Nu.x.a. - Profil | Čt 25.2.2016 21:18:23

                                    nástraha streamer...

                                      Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 21:16:07

                                      Mácík >> Bolen 87 je hodně silný argument , kua taky bych rád.

                                        NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 21:16:02

                                        Mácík >> náhodou, ted je tam krásně zatrubněná řeka, a je to uživatelsky velice příjemné:-))