- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaké mušky na okouny
hodně okounů , tak se chci zeptat jaké mušky jsou v tomto ročním období na okouny nejlepší .
Předem díky za odpověď :)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 21:15:47
NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 21:14:57
Ale co když máš v revíru pořádný ryby, he...? :-)))
Jo, a nechlastej! :-))))
NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 21:13:09
Ja loni na MP u nas minimalne, bo uz zacali splavnovat. Tukam proto, ze fotky mensich candatu ani okounku nemam :-)
Predloni jsem pred zacatkem hrabani byl pod jezem tak 10 a asi 4x jsem candata nechyt. Jinak pokazdy, okouny vzdycky. Velikostne to nestoji za rec. Do 60. Nefotim to, ani na tyhle rybacky fotak nenosim...
Jedna ryba za ty roky stoji za rec. Bolen 87cm....
Nwelbin - Profil | Čt 25.2.2016 21:12:37
Ten nám dal na prdel,a to jsem byl druhý s časovým limitem z vody,aby byly bodíky na čas,první byl dr Zachar,Kuba odchytal skvostně.
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 21:08:56
a jak losos bere nástrahu.
je to jiný příběh, než candátí....
opět dále viz kolega Jirka R:-)
NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 21:08:52
Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 21:05:11
NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 20:55:47
Argument: já se u nás můžu, ba i občas skutečně potkám s poctivými dravci, žádnými okouními mrdečkami, a s těmi lurkovými prdítky bych je nezaujal už vůbec, ba ani nezdolal.
V koláži žádní obři, ale než něco porád ťukat, tak proto ta vokázaná, včetně "děsně tajných" nástrah, pod kramli 1/0 jdu málokdy, nejsem na Volyňce nebo nad Horní Vltavicí. :-)
NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 20:15:19
Ale jinak bych ty ludry fakt delal na ty mnou uvedene hacky. Na rece i ty candaty bez problemu seknu na tyhle hacky pri strymrovacce bolenu, okounu i jinych ryb. Nevymyslim si. Pokud bych mel nejaky fatal problem, zacal bych ho resit.
A jinak barvy i typy musek ted potvrdil i martcv, ac jsou to tezkotonaznejsi nastrahy na vlacku s poctivejma hackama, jak pises...
NJVC - Profil | Čt 25.2.2016 20:10:20
Nmartcv - Profil | Čt 25.2.2016 20:01:59
dám pár fotek.....to bude asi lepší
barevně se podepíšu pod níže uvedenej článek....
NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 19:25:06
Zkrátka, na tohle bych chytal leda okouny, to jo, ale riskovat vypnutí z tvrdé candátí tlamy u těch event. jednoho dvou záběrů za vycházku, to je už velký sport, či spíše už lov na placebo.
Ale jsme liberální, každý jak mu libo, či libido, ...že? :-)
NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 19:08:11
To bych za luru nepovažoval... Tím bych na stojáku s mídou asi neházel... Ale neříkám, že by to candát nesežral. Pravda je, že to uzavření háčku a dlouhej hrot ke kouli nebude dávat ty nej pravděpodobnosti pro zásek do velký candátí tlamy...
Ale znovu opakuju, já ty mouchy háčkově až tak nestudoval...
Psal jsem, navázal bych to na 8,10 H230, ne jigy s menší kuličkou... A za tím stojím. Záseky do C bez problémů, jsem o tom přesvědčen.
NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 18:58:37
3 záběry za týden, 2 x zásek prý mooooc brzo, tak jak jsme zvyklí, když jsem měl prostě záběr... Totál do prázdna...
Furt říkali, nech ho až ti zavrčí naviják :-D
O.K. ten poslední, lososí kluk, poslední den než jsme jeli dom zavrčel 3x. Jak Kuba Wágner. Fakt :-D A visel za jazyk. Normálně nepochopitelný. Pool, 2,5-3m hlouka, plovoucí lajna, doublehand, muška tak 30-50 cm pod hladinou. A ta ryba si pro tu malou nevýraznou mr.,dku vyjede až k hladine a seká se, až se pomalu vrátí ke dnu... Pro nás nepochopitelný. Lososí dvojháček vel 10 (možná menší, mám to doma na zdi, celou rybu i mušku v hubě)...
Není to jako moc směroplatný, 1 ryba za tejden. Pravda je, že za ten tejden jsme tam v celý grupě mnoha rybářů, chytili rybu akorát já a Jája, oba stejným způsobem :-D Malinká nevýrazná muška. Vše děláno podle rad místního salmobijce, kterej tam na úseku, v kterým jsme se pohybovali, chytne z cca 20 lososů za sezónu (všemi rybáři) sám 10...
Na závěr tedy podotknu, že na candáty jsem to nezkoušel. Vyzkouším na rady JR...:-)
NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 18:52:15
Foto staženo z článku.
Kde to žije - muškaření
StNO muškách, umělých 34434
StNPovídání JEN o vázání a muškách 22021
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...


















