Jaké mušky na okouny

Dobrý den , chtěl bych začít s muškařením ( příští týden si budu kupovat svůj první muškařský prut ) . Chodím na Vltavu na místo kde je
hodně okounů , tak se chci zeptat jaké mušky jsou v tomto ročním období na okouny nejlepší .
Předem díky za odpověď :)
Autor diskuse: simao - Profil , 24.2.2016 muškaření - nástrahy, návnady

NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 21:15:47

Řízek 5,125 >> nerek jsem nic jinyho snad, ne ? Jen jsem reagoval, ze chytani na zazranou nedelam, ze jsem to pouzil pouze a jen v tomto pripade... Nic vic v souvislosti s candatama. Jen s nadsazkou, ze to na radu JR zkusim...

    NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 21:14:57

    mlíčnák >> Týýývole, na vokouni přece stačí trojkový Hends a vobyčejnej goldík na duháci na šestnáctce, to ví u nás i malé děcko, co na to chytá dublety!
    Ale co když máš v revíru pořádný ryby, he...? :-)))
    Jo, a nechlastej! :-))))

      NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 21:13:09

      Jirka R. >> O.K. to jsou argumenty, na ktery nemam co rict. Snad jen spadla celist... :-) A gratulace.
      Ja loni na MP u nas minimalne, bo uz zacali splavnovat. Tukam proto, ze fotky mensich candatu ani okounku nemam :-)
      Predloni jsem pred zacatkem hrabani byl pod jezem tak 10 a asi 4x jsem candata nechyt. Jinak pokazdy, okouny vzdycky. Velikostne to nestoji za rec. Do 60. Nefotim to, ani na tyhle rybacky fotak nenosim...
      Jedna ryba za ty roky stoji za rec. Bolen 87cm....

        Nwelbin - Profil | Čt 25.2.2016 21:12:37

        JVC >> Byl jsi tam?
        Ten nám dal na prdel,a to jsem byl druhý s časovým limitem z vody,aby byly bodíky na čas,první byl dr Zachar,Kuba odchytal skvostně.

          Nmartcv - Profil | Čt 25.2.2016 21:09:38

          Jirka R. >> Tak to má vypadat...:-)

            NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 21:08:56

            Mácík >> chytání lososů mám uspěšně za sebou, vím vo co tam gou,
            a jak losos bere nástrahu.

            je to jiný příběh, než candátí....

            opět dále viz kolega Jirka R:-)

              NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 21:08:52

              medvěd >> Vím, že jsem se odkopal, ale mě to baví...! :-))))

                Nmedvěd - Profil | Čt 25.2.2016 21:06:36

                Jirka R. >> Ty jsi hrůzná vydra

                  Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 21:05:11

                  Jirka R. >> Tak jednonulka už je kramle jak prase . Osobně na okuny si to nedokážu vůbec představit na to chytat .Možná štika či sumatra .

                    NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 20:55:47

                    Mácík >> U nás v Dolním Posázaví (je to kousek od Prahy, takže tam lehce dopadá stín intelektu hlavního města!) platí jen "vokázaná". Posílám ti tedy jednu dílčí koláž z loňské strýmrovací sezóny (takových mám do roka víc).
                    Argument: já se u nás můžu, ba i občas skutečně potkám s poctivými dravci, žádnými okouními mrdečkami, a s těmi lurkovými prdítky bych je nezaujal už vůbec, ba ani nezdolal.
                    V koláži žádní obři, ale než něco porád ťukat, tak proto ta vokázaná, včetně "děsně tajných" nástrah, pod kramli 1/0 jdu málokdy, nejsem na Volyňce nebo nad Horní Vltavicí. :-)

                      NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 20:15:19

                      Jirka R. >> ano, Jirko, rozumim vsemu, cos prave napsal. Nejsem ani z desetiny takovej MP a ceckovej specialista, takze Ti v tomto ohledu plne duveruji. Myslim ale, ze to vubec nepopira nic z toho, co jsem napsal ja. Ja je obcas chytam na rece, stojak nahodne mezi rybama, ktere se v tom stojaku vyskytuji...
                      Ale jinak bych ty ludry fakt delal na ty mnou uvedene hacky. Na rece i ty candaty bez problemu seknu na tyhle hacky pri strymrovacce bolenu, okounu i jinych ryb. Nevymyslim si. Pokud bych mel nejaky fatal problem, zacal bych ho resit.
                      A jinak barvy i typy musek ted potvrdil i martcv, ac jsou to tezkotonaznejsi nastrahy na vlacku s poctivejma hackama, jak pises...

                        NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 20:13:26

                        martcv >> Vláčka, ale alespoň poctivé háčky... :-))

                          NJVC - Profil | Čt 25.2.2016 20:10:20

                          welbin >> Ostatně zeptejte Kuby Teršípa. Ten na okounech vyhrál Belly boat na Labské jak si jistě pamatuješ.

                            Nmartcv - Profil | Čt 25.2.2016 20:01:59

                            Jestli můžu taky přispět......mám celkem dost odchytáno s peřím tyhle dravce.....sice s trochu víc zatíženým a přívlačí, ale barvy budou stejný.....konstrukce klidně taky....
                            dám pár fotek.....to bude asi lepší
                            barevně se podepíšu pod níže uvedenej článek....

                              NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 19:25:06

                              Mácík >> Strýmrovačka je posledních patnáct let 60 % mojí muškařiny, dravci převážně na MP. Jeden si alespoň potahá slušnou rybu, kterou na P svazorevírech málokdy. Však to zde o mě pár lidiček ví, co jsem za nehodnou masařku, když jde o candátí muskulaturu. :-)

                              Zkrátka, na tohle bych chytal leda okouny, to jo, ale riskovat vypnutí z tvrdé candátí tlamy u těch event. jednoho dvou záběrů za vycházku, to je už velký sport, či spíše už lov na placebo.
                              Ale jsme liberální, každý jak mu libo, či libido, ...že? :-)

                                NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 19:08:11

                                Jirka R. >> Jirko, zrovna tohle bych řekl bude přiblblo (jigovej háček s tgn asi nebo to je přímo nalitej jig?) spíš na okouny a "mrmlání" při nymfování.
                                To bych za luru nepovažoval... Tím bych na stojáku s mídou asi neházel... Ale neříkám, že by to candát nesežral. Pravda je, že to uzavření háčku a dlouhej hrot ke kouli nebude dávat ty nej pravděpodobnosti pro zásek do velký candátí tlamy...
                                Ale znovu opakuju, já ty mouchy háčkově až tak nestudoval...
                                Psal jsem, navázal bych to na 8,10 H230, ne jigy s menší kuličkou... A za tím stojím. Záseky do C bez problémů, jsem o tom přesvědčen.

                                  NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 18:58:37

                                  Řízek 5,125 >> tuhle metódu jsem úspěšně praktikoval dle rady lokálních kamarádů ve Walesu na řece Dee při týdenním lovu lososů v roce 1997...
                                  3 záběry za týden, 2 x zásek prý mooooc brzo, tak jak jsme zvyklí, když jsem měl prostě záběr... Totál do prázdna...
                                  Furt říkali, nech ho až ti zavrčí naviják :-D
                                  O.K. ten poslední, lososí kluk, poslední den než jsme jeli dom zavrčel 3x. Jak Kuba Wágner. Fakt :-D A visel za jazyk. Normálně nepochopitelný. Pool, 2,5-3m hlouka, plovoucí lajna, doublehand, muška tak 30-50 cm pod hladinou. A ta ryba si pro tu malou nevýraznou mr.,dku vyjede až k hladine a seká se, až se pomalu vrátí ke dnu... Pro nás nepochopitelný. Lososí dvojháček vel 10 (možná menší, mám to doma na zdi, celou rybu i mušku v hubě)...
                                  Není to jako moc směroplatný, 1 ryba za tejden. Pravda je, že za ten tejden jsme tam v celý grupě mnoha rybářů, chytili rybu akorát já a Jája, oba stejným způsobem :-D Malinká nevýrazná muška. Vše děláno podle rad místního salmobijce, kterej tam na úseku, v kterým jsme se pohybovali, chytne z cca 20 lososů za sezónu (všemi rybáři) sám 10...
                                  Na závěr tedy podotknu, že na candáty jsem to nezkoušel. Vyzkouším na rady JR...:-)

                                    NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 18:52:15

                                    Řízek 5,125 >> A proporčně některé nástrahy taky divné, ovšem u menších candátků je naděje, že se sice nepíchne, ale kule zas neprojde mezi řidkými psími zoubky. :-)))
                                    Foto staženo z článku.

                                      NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 18:44:53

                                      Mácík >> Viz kolega Jirka R:-)

                                        Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 18:40:16

                                        Jirka R. >> Tys tu chyběl :-))Že sem sem vůbec lez :-) Aspoň máte o čom plkat a jak zahnat absťák :-)))