Jaké mušky na okouny

Dobrý den , chtěl bych začít s muškařením ( příští týden si budu kupovat svůj první muškařský prut ) . Chodím na Vltavu na místo kde je
hodně okounů , tak se chci zeptat jaké mušky jsou v tomto ročním období na okouny nejlepší .
Předem díky za odpověď :)
Autor diskuse: simao - Profil , 24.2.2016 muškaření - nástrahy, návnady

NJirka R. - Profil | Čt 25.2.2016 18:38:05

Řízek 5,125 >> Jezerní háčky, co na mouchách v článku, podmiňuje ovšem nechat je candátovi 60+ pěkně zažrat, ...ať si klidně vytáhne jeden dva průvěsy... :-))))

    NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 18:28:19

    Řízek 5,125 >> jo...
    Muškařím. Nevláčím.... :-D

      NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 18:25:35

      Mácík >> dyt to je jak na duhácí!
      a sme zase na začátku:-))
      ok. beru na vědomí.

        NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 18:22:18

        Řízek 5,125 >> vůbec to neberu osobně... Jen píšu, co si myslím.
        Jo, na ludru takhle navázanou i na candáta bych použil vel. 8, 10 - úplně v klidu. To jsou kramle jaxviňa...

          NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 18:18:29

          welbin >> já to na to taky vážu, tedy všechny 4 candátová strýmry, co sem loni umotal:-))

            NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 18:17:02

            Mácík >> na candáty takhle prtavý háčky?
            když normálně más na 8cm twistru velikost 1 nebo 1/0?

            neber to osobně, je to normální diskuze.

              Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 18:10:15

              Řízek 5,125 >> par ceckovych dublet narece taky probehlo,velikost tedy mensi .

                Nwelbin - Profil | Čt 25.2.2016 17:44:46

                Řízek 5,125 >> Bych nelitoval peněz a smotnul bych to na 8-10 TMC 800,či 811 S,ty vydrží vše :-))

                  NLe Big Mac - Profil | Čt 25.2.2016 17:37:56

                  Mates PB >> Jo, to je pravda, omlouvám se.

                    Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 17:32:32

                    u.x.a. >> zme tu samozrejmé za exoty ale ver ze nam to vubec nevadi.pockej az letos budu sjizdet moravu na boutu s musakem,to taprva bude prca:-)

                      NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 17:29:08

                      Řízek 5,125 >> Jo, tak budem řešit háčky... Ty voe...
                      Já bych to smotnul na klasický H230 vel, 8, 10, 12... Podle toho co a jaký ludry. Nymfy a jigy jsou tam myslím na zcela odpovídajích háčcích. Stačí?

                      Já, nevím, proč v tom furt hledat nějaký složitosti.
                      O háčcích jsem se fakt vůbec nebavil a vůbec jsem při diskuzi s Matesem na ně nemyslel... Vy jste se chytili háčků... Jestli je to chyba (moje), nevím.
                      Prostě jsem to neřešil, bo vím, že kdybych si je vázal pro sebe, navázal bych si je na to, co bych uznal za vhodné... Typově a barevně podobný mouchy. Tečka.
                      Navíc, když si to všechno přečtete zpátky, opravdu jsem psal o barvách, proporcích a typech mušek, nikoli o háčcích.
                      Spíš si myslím, že každej se tady snaží furt zpochybňovat to, co někdo jjinej napíše. O to víc mě... Ale je mi to fakt u zádele. Já jsem vysvětlil, jak jsem to myslel.

                        Nu.x.a. - Profil | Čt 25.2.2016 17:27:13

                        mlíčnák >> na a Mp mezi kapraře s mušákem jsem dříve také chodil, postupem času mi tato činnost přijde trapná.. tak tam raději vláčím..

                          NŘízek 5,125 - Profil | Čt 25.2.2016 17:15:13

                          Mácík >> mě tam taky příde ten háček prtavej, na to, že candát má tvrdou a kostnatou tlamu, ale což, moje mouchy to nejsou a muj boj taky ne:-))

                            Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 17:08:04

                            u.x.a. >> ty taky neprekvapis:-) u nas prd pstruhovek tak zkusame co se da.boleny,parmy,a i ty okunovite.je to tezke pochopit?

                              Nu.x.a. - Profil | Čt 25.2.2016 17:03:36

                              candát a okoun by měl zůstat vláčkařům....

                                Nmlíčnák - Profil | Čt 25.2.2016 16:56:47

                                Mácík >> naprosty souhlas.jen mne mrzi ze sem tam tehda s milanen nebyl.lapal sem jinde,na rece.o jejich lovu v ten den se vypravi legendy:-) fakt.ve trojku za dopoledne jich lapli neco pres 30ks.legendy pravi az 60ks:-) je to tak 3_5let tomu nazad.trefili den,proste pekne zahajeni.to zazit tak se pose.u:-)

                                  NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 16:20:33

                                  Le Big Mac >> Petře, myslím, že není řeč o videu, ale o článku p. Steuera - odkaz dal mlíčňák...
                                  EDIT: druhej...

                                    NMates PB - Profil | Čt 25.2.2016 16:19:48

                                    Le Big Mac >> Aj, jeden o voze druhý o koze, nereagoval jsem na video, ale na článek na Mkkv.

                                      NLe Big Mac - Profil | Čt 25.2.2016 16:04:06

                                      Mates PB >> Špatně mě chápeš, já to video jen proběh a krabičku jsem zahlédl, ale háčky nezkoumal. Já tu na mp Otavě chytám okouny na menší mouchy, ale klidně bych tam fláknul i tohle. Jen znovu říkám - nevšiml jsem si háčku. Barevně a velikostně mi přijdou OK.

                                        NMácík - Profil | Čt 25.2.2016 16:03:57

                                        Mates PB >> Jak erudovanější? Jakýkoli moje "erudovaný" názory a dobře myšlené snahy tady byly vždycky, podotýkám vždycky :-) po zásluze oceněny, takže na to tak nějak se... Ve finále právě tím tvým: byls všude 2x a všechno viděl 4x... Nikomu nic nevnucuju, vždycky jsem to co říkám, myslel dobře...

                                        K těm mouchám. Já myslím, že barevně i proporčně jsou v pořádku. Je třeba říct, že ten článek je asi už taky dost starej...
                                        Ano, tedy bych v současný době použil háčky, který aktuálně používám (všimni si, že nepíšu žádnpou značku, abych nebyl obviněn z reklamy a komerčních sdělení) a ludry jako takový takhle normálně vážu/vážeme (stejně jak píše LbM). Ano, dneska je stavíme i jinak (dubovaný) marabu okolo háčku, je to celý takový živější...
                                        Ale jinak fakt nevidím na těch okounových a candátích mouchách (zde prezentovaných) nic tak špatně a o nymfách už vůbec nemluvím.
                                        Jak totiž napsal Lojza (bosanac) - u těchhle ryb podle mého skromného názoru až tak nezálzeží na tom, jak ta moucha vypadá.
                                        Podstatný je ty ryby najít, musej mít zrovna žravou a pak jen záleží jak jim to prezentuješ, správně s tím "mrmláš", aby do toho šli. Na stojáku potápky s booby, mídy různých rychlostí, atd. Řeka, klasický nymfování, nadzvedávání, atd. Taky celkem běžný a známý oživování... Nevím, co víc bych k tomu erudovanějšího řekl.
                                        Chodím u nás na MP pod jezy, když najdu okouny a občas i candáty, daj se jich nachytat kvanta. Jindy zase chytnu úplný howno :-)
                                        To se u pstruhů a lipanů neděje, tam se dá chytit něco vždycky...