Vše o značce Matrix

Zdravím všechny kolegy rybáře, zde naleznete diskuzi o značce MATRIX, zejména zkušenosti (spokojených) uživatelů.

* Odkaz na stránky Matrix: http://www.fishmatrix.co.uk/

* CZ katalog Matrix 2018 ke stažení: https://issuu.com/fox-international/docs/matrix_2018_cz

* CZ katalog Matrix 2017 ke stažení: https://issuu.com/fox-international/docs/matrix2017_czech

* Matrix Fishing TV - YouTube: https://www.youtube.com/user/ifishmatrix/featured
Autor diskuse: Pafka - Profil , 22.2.2016 všeobecné - náčiní, doplňky
Dále moderují: ronny Profil + krm Profil

Daty - Profil | Po 8.6.2026 22:19:38

vilda:-) >> to bohužel netuším, předpokládám, že s cenou by měla růst kvalita (někdy tomu tak i je)

    vilda:-) - Profil | Po 8.6.2026 21:43:59

    Daty >> A ty vyšší řady, jako Ultra-X nebo XR-C?

      Daty - Profil | Ne 7.6.2026 19:50:04

      vilda:-) >> Když jsem vybíral picker tak jsem o něm uvažoval, ale jak jsem ho měl na prodejně v ruce, tak to nešlo. Koupil jsem Trabucco.

        vilda:-) - Profil | Út 2.6.2026 22:38:40

        Ahoj, má někdo zkušenosti s pruty Matrix Aquos Ultra-C Feeder? Sháním se po nějakém jemném proutku, na kterém by bylo cítit každé ťuknutí, a aby byl progresivnější (při zdolávání se zapojila téměř celý blank až k rukojeti).
        Tyhle pruty jsou teď i za docela fajn cenu a vypadají dobře, ale rád bych se takto ještě poptal. Děkuji moc. Konkrétně zvažuju ten jejich 3,3m, 50g. Nebráním se tipům i na jiné pruty od jiných značek.

          rhinitisX - Profil | So 28.3.2026 17:35:16

          Kdyby se chtěl někdo zbavit prutu Ethos XRF 3,6 m a navijáku Horizon 4000 budu rád za SZ.
          Díky

            Lukyn13 - Profil | Po 22.12.2025 16:58:55

            Ahoj
            Nebudete se nekdo zbavovat bedny:?
            S36
            XR36

            Kdyztak sz

              Petasss - Profil | Pá 7.11.2025 22:32:24

              Zdravím všechny příznivce značky Matrix. Chtěl bych touto cestou informovat, že jsou k dispozici 4 feedery Matrix. Mám toho už moc a z důvodu místa při transportu jsem musel přejít na trojděličky (jiné značky). Pokud by měl někdo zájem, tak ať se ozve do SZ a dohodneme se.

                Goďák - Profil | St 1.10.2025 6:44:34

                MrtweyUbrus >> Tak jasně není to u nás jako Labe👍
                Já si do 50 gr většinou vystačím😁 a slabší navazce si mohu dovolit.

                  MrtweyUbrus - Profil | St 1.10.2025 0:21:37

                  Goďák >> Není řeka jako řeka, na Labe asi ne ale jsou řeky a úseky kde udržíš na prostředku 40g, já to nevyužiju, už nechodím s návazcem pod 0,16mm ani v zimě.

                    Goďák - Profil | Út 30.9.2025 23:42:37

                    MrtweyUbrus >> Tak cena tady hraje rolí a je lákavá 😁 Volal jsem kvůli ZXT a budou nebo 3,9 bude do 10 dnů ale odradil mě od objednávky zrovna tvůj komentář🤣🤣🤣 že si neumíš představit tento prut na řece 🫣
                    Parametry se mi hodně ale líbí protože chci zimní prut.
                    Zaujal mě ještě od Guru 12 Ft pro 60 gr a mám něco rozjednany z Maďarama tak čtvrtek rozhodne 🫣

                      MrtweyUbrus - Profil | Út 30.9.2025 22:40:53

                      Goďák >> Měl jsem z téhle řady distance 4m/100g, byl to jedinej feeder který jsem kdy zlomil a navíc mi neuznali reklamaci né úplně levného prutu, tím pro mě tahle značka skončila.
                      Což nemusí vůbec nic znamenat 🙂 Jelikož je nová řada předpokládám že je ve výprodeji za fajnovou cenu?
                      Brát zimní prut počkám na Identity ZXT medium

                        Goďák - Profil | Út 30.9.2025 14:34:46

                        Ahoj, najde se tu vlastník tohoto prutu? Kdyby ano poprosil bych názor. Zajímá mě celkové chování, co dokáže hodit ( gramáž i vzdálenost)
                        Uvažuju nad ním pro zimní chytání, takže menší krmítka do 50 gr a slabý navazce . Cílová bílá ryba ale aby zvládl i kapříky 😁
                        Popřípadě porovnat s tímto Prut Matrix Horizon X Ultra Pro X-Class Feeder 3,8 m / 60 g
                        Díky👊
                        Chytání na řece z mírným tahem

                          milošs - Profil | Po 11.8.2025 16:05:21

                          MrtweyUbrus >> 3 metrová by mi asi stačila, kdyžtak dám na zadek půlmetr nástavec. Můžeš mi ten Response srovnat s ručkou Cresta xtreme carpetition? Pevnost a závit, až potáhnu patnáctku do vejšky, aby se mi neurvala hlava od tyče :-). Kdyžtak do SZ, díky.

                            MrtweyUbrus - Profil | Po 11.8.2025 12:37:22

                            milošs >> Kdybys toužil po 3m dvoudilný Carp Response mám jednu nepoužitou na prodej.

                              milošs - Profil | Po 11.8.2025 11:55:08

                              Lukyn13 >> vzal bych raději 2 dílnou, míň spojů je míň problémů. Stačí mi přes tři metry. Spíš potřebuju hodně bytelnou věc, důkladný závit, aby vydrželo váhu hlavy s rybou na kolmý tah. Ještě mě napadla ručka od Prestonu - response competition, musím to někde omrknout in natura. Ten matrix ethos power se mi líbí. Zatím mám cresta carpetition x-treme 3,2 m, není vůbec špatná a za dobrý peníz. Matrix ethos by mohl být vejš.

                                Lukyn13 - Profil | Po 11.8.2025 6:43:44

                                milošs >> ahoj, resil jsem to stejny. Nakonec jsem ji vzal v 4,5m. Pokud tam mas vysokej breh, tak nebyla by ta delsi lepsi? Uz jen kvuli preprave.

                                  milošs - Profil | Ne 10.8.2025 20:15:12

                                  Ahoj, máte někdo chlapi zkušenost s ručkou Matrix Ethos XR Power 3,5 m? Má 2 díly, to mi vyhovuje. Povedlo se mi rozšlápnout cresta carpetition x-treme ručku, když jsem valil k záběru a řeším co nejpevnější bytelnou ručku s délkou přes 3 metry. Mám dobrej flek s vysokým břehem a musím rybu v podběráku tahat kolmo nahoru. Je to Labe, tak se občas zadaří těžší kapr a pak to je problém. Ten matrix ethos power vypadá pěkně. Díky.

                                    Lukyn13 - Profil | St 25.6.2025 20:05:25

                                    Ahoj
                                    Poustim par veci, kdyby nekdo neco uzil, dejte vedet

                                      Lukyn13 - Profil | Ne 18.5.2025 13:18:51

                                      Ahoj
                                      Kdyby se nekdo zbavoval toho vetsiho XL plata popr i se striskou, tak dejte vedet

                                        Petasss - Profil | Ne 2.2.2025 16:50:03

                                        Ahojte...... s těžkým srdcem musím prodat své pouzdro na pruty. Jedná se o nejlepší model z nabídky: Horizon XL Rigid Rod Holdall 3-6 195 cm. Pohodlně se do něj vejde 6 navázaných prutů s navijáky. V boční kapse dostatek prostoru pro podběrákové ručky, hrazdy a pod................................... Pouzdro je ve výborném stavu, žádné poškození a je čisté. Nechal bych ho za 3.500,- Kč...měl by někdo zájem?

                                        https://www.parys.cz/matrix-pouzdro-na-prut-horizon-xl-rigid-rod-holdall-3-6-195-cm-p162276/

                                          MrtweyUbrus - Profil | Čt 7.11.2024 16:54:26

                                          Ethos XRS někdo zkušenost?

                                            Button - Profil | Čt 19.9.2024 18:43:24

                                            Sammael >> Moc dík 🙂👍

                                            Také bych tak chytal , prostě na lehko , jeden prut ;)

                                            Moc dík , pak sem hodím foto :)

                                              Sammael - Profil | Čt 19.9.2024 16:00:26

                                              Button >> Takže mezi železy je 47 a látkový podsedák je 41.

                                                Sammael - Profil | Čt 19.9.2024 13:47:46

                                                Button >> Hele to můžeš být v klidu. Já mám 90 a sedím na tom občas taky. Ale mám jednu vidličku bokem a až konec prutu položený na podpěře, která je na židli...

                                                  Button - Profil | Čt 19.9.2024 12:21:19

                                                  Sammael >> ahoj , pěkná fotka 👍 moc díky 🙂👍

                                                  Na tom velkém jsem seděl a při té velikosti by to chtělo aspoň 30mm nohy , to menší měl kamarad před lety ale moc jsem o něj zájem neměl , sedel jsem na korumu. Teď mám bednu a nejnovější CUZO , přeci jen je to větší křeslo a někdy se s tím tahat moc nechci, nevadí mě menší křeslo. Mám 177cm a 79-80kg

                                                    Sammael - Profil | Čt 19.9.2024 9:55:42

                                                    Button >> Já Mám, až přijdu domů, změřím...za mě ideální kompromis k velkému křeslu.

                                                      Button - Profil | So 14.9.2024 15:38:03

                                                      Čaues , má někdo to menší křeslo od Matrix ? Můžete mi prosím změřit šířku sedací části ?

                                                      Moc diky 🙂👍

                                                        Lukyn13 - Profil | St 14.8.2024 21:06:52

                                                        Goďák >> ahoj, at dobre slouzi 🙂 na udrzbu by byla urcite lepsi ta matrix, ale tady do te das vsechno co potrebujes a jeste neco navic 🙂

                                                          Goďák - Profil | Út 13.8.2024 14:16:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                          Lukyn13 >> Ahoj, tak jsem koukal po několika taškách Opravdu super zpracování ale neměli multi net bag ten z kapsou. Po týdnu rozhodování jsem se rozhodl vzít Ethos small ale ještě tam měli jeden kus Aquos tak ho šel hledat, no a u toho vzal do ruky tašku od Prestonu a bylo rozhodnuto🤓O 9 cm teda širší než malá verze od Matrixu ale má kapsu která se mi líbila a zpracování vypadá taky ok. Tak uvidíme co ukáže čas. Ještě jednou všem díky za jejich čas. Kvůli ty kapse mám nakonec skoro stejně velkou krávu jako předtím🤣🤣

                                                            Goďák - Profil | Po 29.7.2024 23:32:12

                                                            Lukyn13 >> Jasně pokud vezmu tak dám vědět ale tenhle úzký multi bag se mi líbí že bych mohl oddělit mokrou hlavu od podložky

                                                              Lukyn13 - Profil | Po 29.7.2024 22:38:23

                                                              Goďák >> tak pak dej vedet co jsi vybral 🙂 nemas vbc za co.

                                                              Mam i nejakou dalsi taskovinu od matrixu, tak kdyby jsi nad necim premyslel klidne napis.

                                                                Goďák - Profil | Po 29.7.2024 22:09:13

                                                                Lukyn13 >> Super velké díky za ochotu. V sobotu odjíždím na dovolenou a zjistil jsem že v místním obchodě mají několik variant od Matrixu tak kouknu. Nejlepší je že má přítelkyně se na to vrhla a starou opravila🤣🤣🤣 Ještě jednou díky všem👍
                                                                Tahle vypadá suprově ale

                                                                  Lukyn13 - Profil | Po 29.7.2024 21:44:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                  Goďák >> pro ty tvoje potreby ti staci ta uzsi verze co mam. K vezirku das klidne podlozku, nebo vice podberakovych hlav.

                                                                  V te presni casti nosim plato, hlavu, podlozku a skladaci kyblik.

                                                                  Zpracovani paradni.

                                                                    Sammael - Profil | Po 29.7.2024 21:36:54

                                                                    Petasss >> psal jsem, že právě nic igelitem přikrývat nemusím 😏
                                                                    Jediná taška, co jsem měl a nebyla z té řady horizont X, ta mi "prochcala"...