NRici - Profil | Út 11.1.2005 22:59:46
Nemělo náhodou být:" Těmam funkcema?" Som volaký zmetený!
Piju nějaké moravské vínko, tuším Kabernet saviňóón a nějak si nejsem jistej.
NRici - Profil | Út 11.1.2005 22:56:52
Ha, vidíš, to mě nenapadlo:-)) No zkrátka, jsem nadšen těmi funkcemi a představuji si, co všechno s tím dokážu:-))
Takže furt hledím do manuálu, cvakám a říkám si: " špatný, špatný, no to docela de, špatný, a tak furt dokola.
NZN - Profil | Út 11.1.2005 22:32:20
Rici: jak můžeš být spokojený, když s ním neumíš? A co teprve, až budeš umět!!!
NRici - Profil | Út 11.1.2005 22:29:38
Já kupoval CANON PowershotA75 na fotoplaneta.cz a zatím jsem s ním spokojen a vůbec s ním neumím:-)).
S kartou 128MB za 6300,-. To se mi zdálo slušný a maj ho tam za tu cenu furt.
NKato | Út 11.1.2005 20:40:30
rybomil: teď měsíc jsem si s cenama hrál a všude hledal a ceny na té stránce jsou průměrné. U něčeho levné, u něčeho drahé. Jestli chceš, můžu sem hodit seznam eshopu na foťáky, nebo zašlu na meil. Celkem levné jsou zahraniční obchody, ale výrobek ti pošlou bez CZ manuálu a záruka je rok(druhý rok tam výrobek musíš poslat na své náklady viz.
www.pixmania.com).
NXAXAP - Profil | Út 11.1.2005 16:23:20
ja bych to shrnul, uz se tady splechti o nicem!!!!
1. vyser se na digital! zere moc baterek a neni spolehlivej!
2. kup si Nikonose, 50ku sklo a je to! :-) a muze ti i klido spadnout do vody! :-)
Nv*l*k | Út 11.1.2005 13:11:20
Jistě má ZN pravdu, ale např. rozdíl mezi fuji S500 a olympus mju410 je obrovský. Oba stojí téměř stejně, ale kvalita fotek z S500 je daleko lepší. Samozřejmě mju je malinké a kovové, takže má zase své výhody. Prostě si musíš uvědomit k čemu to chceš používat. Mě to místo až tak nevadí. Ale do vesty, na hory,.... jedině kompakt, pokud možno kovové tělo. Jinak k otázce se taky přikláním k tomu Fuji. Fotil jsem všema značkama co máš uvedené i co jsou zde probrané a ve finále si myslím, že opravdu fuji je na tom dobře. Začínal jsem fotit na rybách "megáčem" a z 20 fotek byly vždycky aspoň 4 dobré, které by jsi řekl, že jsou z nějakého foťáku přes desítku.
NZN - Profil | Út 11.1.2005 12:10:32
Kato: ten web zkouknu, nemám teď moc času. Dám vědět.
NZN - Profil | Út 11.1.2005 12:06:15
všichni: když si tady přečtete názory, tak zjistíte, že spousta lidí je naprosto spokojena s tím co má. A to se jedná o foťáky různých firem. To jenom potvrzuje má slova, že na normální focení nejde prakticky šlápnout vedle. Ať 4 nebo 12 tisíc, jedná se jen o velikost fotky, ne umění foťáku a fotícího. Proto si kupte takový digitál, který se vám líbí a zvažte, jak ho potřebujete nosit(velikost). Je potřeba se naučit využívat jeho funkcí(clona, čas) a budete spokojeni, což dokazují příspěvky tady. Je tady někdo, kdo je vyloženě nespokojen, a když tak proč?
NYchtyl | Út 11.1.2005 9:33:39
Zapiomeň a všechny tyhle foťáčky, který jsi tu uvedl. Kup si budto Canon S1 IS nebo Panasonic FZ 20. Nebudeš litovat
Nvladys | Út 11.1.2005 8:40:20
Vlastnim A70 viac ako rok a nedam nan dopustit. Jednoduchy manual, kvalitne fotografie,prijemna cena. Mozem len odporucit.
Nšeptal - Profil | Út 11.1.2005 8:35:16
XAXAP : Čoveče, tys je tam snad obě táhnul kvůli focení. ;o)
Ndrda - Profil | Út 11.1.2005 7:28:28
Kato: zeptej se, jaký má Kodak u nás servis. Myslím, že to není nic slavného.
NPer | Út 11.1.2005 6:56:54
Doporučuji se porozhlédnout zde :
http://www.digineff.cz/, je tam dostatek recenzí, které napoví... Ale není to vše k dobrým fotkám je potřeba ještě něco!
NKato | Út 11.1.2005 0:03:40
NZN - Profil | Po 10.1.2005 22:49:37
Kato: Kodak je historicky první firma, která dala světu ve velkém přístupnou fotografii. Takže renomé bezesporu má. Ale to neznamená, že je lepší ve foťácích jak další renomované firmy. Fotky skutečně můžeš udělat stejné s foťákem za tři nebo 15 tisíc. Ať od té nebo oné firmy. V tom to skutečně není. A profi fotografie je o fotografii, ne o foťácích, to je jen pomůcka. Profi foťáky nemájí více funkcí nebo něco navíc. Spíše naopak.
Takže si vyber foťák, který se ti líbí.
NKato | Po 10.1.2005 22:09:47
No jo, ale tady mluvíte o trochu jiných foťácích, jiná cenová kategorie. Já tak profi fotit nebudu. Všichni chválí A85, ale na fórech i zahraničních má horší fotky, než i A70. Kdežto ten Kodak si většina lidí pochvaluje. Do téhle země Kodak teprve začíná přicházet, ale třeba v USA má velmi dobrou pověst.
NPetr <´)))>< - Profil | Po 10.1.2005 21:15:28
s Canonem A85 mám několik zkušeností... super! O tom Kodaku nic nevim.
NZN - Profil | Po 10.1.2005 20:35:25
Kato: vrať se na první stranu a pročti vše. Pak to bude jednoduché.
NKato | Po 10.1.2005 20:23:39
Tak tedy prosím o radu, kterej: Canon A85, nebo Kodak DX7440.
NPoradím | Po 10.1.2005 20:15:53
ZN: neber to tak vážně, člověk se musí rozhodovat podle několika kriterií: foťák co nejmenší, co největší rozlišení atd. . Velikosti normální fotky bude dneska vyhovovat skoro všechno. Tady to jde rychle dopředu.
NZN - Profil | Po 10.1.2005 19:17:40
Poradím: já si myslím, že se dozvěděl úplně všechno. Jen musíš lépe číst. No a na tom webu se kromě jednotlivých parametrů nedozví vůbec nic. Ale v jednom máš pravdu, nejlepší fotky jsou z mobilu!
NPoradím | Po 10.1.2005 19:03:05
Jak si to tak čtu, tak ses dozvěděl H.Podívej se na
http://www.fotoexpert.cz/ a tam tě navedou co základního od fotáku očekáváš. A dneska fotíš i mobilem.
NZN - Profil | Po 10.1.2005 17:47:05
XAXAP: myslím, že Dak už z toho musí být hotový. Ještě začne hledat modelku a vizážistku, 450 sklo, no nazdar. Tu vizážistku využívals nebo používal? A měls u sebe FUJI,Olympus, Minoltu, nebo co?(ať neodbočujem od otázky)
NXAXAP - Profil | Po 10.1.2005 17:26:24
ZN: hele, ale vizazistku uz jsem s trojkama videl! A byla bi! huuuuuuuuuuuuuuu! at zijou otazky na digitalni aparatky! :-)))
NZN - Profil | Po 10.1.2005 16:42:42
septal: XAXAP mě předběhl, už jsi viděl modelku s trojkama?
NXAXAP - Profil | Po 10.1.2005 16:36:28
septal: 450ka sklo a trojky kozy, to je jasny, to dava smysl! to je reseni, jak modelku splostit :-))))
NZN - Profil | Po 10.1.2005 16:28:38
jidoš: no a co jsi myslel??? Úplně ty samé fotky uděláš s foťákem za čtverku, akorát u digiťáků je problém velikosti fotky. A znovu, převážná část fotících nedělá fotky 30x40. A na velikost 13x18 ti stačí uplně ten samý za čverku. Prakticky žádný rozdíl.
Njidoš - Profil | Po 10.1.2005 16:03:45
ZN - kua, takže já si vlastně koupil foťák do kapsy za desítku :-(
NZN - Profil | Po 10.1.2005 15:54:40
rybomil: je to přesně tak. Převážná část fotících fotí stejně pro sebe, takže musíš být spokojen převážně ty. A pokud se fotky líbí, jen dobře. A to fakt není foťákem, ale úplně něčím jiným. A k tomu, aby jsi se mohl případně pochlubit, všechny tyto foťáky stačí. Proto jsem uvedl, že pro mě digiťák musí splňovat hlavně kritérium velikosti( vlést se do kapsy). Na větší focení mám jiný foťáky.
Npajda - Profil | Po 10.1.2005 15:50:16
ZN: Samozřejmě, že ta fotka bude zkreslená a já to dělám s úmyslem tu rybu vizuálně zvětšit. Ale samozřejmě mám tu samou rybu i v 35. Rád však využiji všech možností přístroje a ta 28 je, jak jsem již psal, třeba 1 : 10. Viděl jsem i ryby, co měli mít 80cm a já jim nehádal víc jak 65. Shodli jsme se s několika kolegy, že 28 potěší, ale neuškodí. Stalo se i tobě, že jsi někomu ukázal pěknou rybu a oni ji "ubrali" 10cm?
Nrybomil | Po 10.1.2005 15:41:19
ZN: " Nejdůležitější parametr je spokojenost fotícího " - jako bych slyšel bráchu. Když mu pomáhám " stíhat" dění na svatbě, stejně mi z jeho asi 4 cajků vyhovuje jen jeden, možná síla zvyku. Budu se tedy tím řídit především, ikdyž míra spokojenosti může být u různých lidí různá.
NZN - Profil | Po 10.1.2005 15:39:12
pajda: pořád nechápu, jak chceš 28 zvýraznit rybu a nemět fotku zkreslenou. Aby jsi toho dosáhl, musel by jsi mít značný odstup. No, ale to by už nebylo k chlubení, protože by tu rybu pro malé rozměry nebylo přádně vidět.
Npajda - Profil | Po 10.1.2005 15:24:23
ZN: Já to nemyslel, jako že rybu zvětšuji z desítky na patnácku, ale pro zvýraznění ryby. Nikdy bych nedal takové foto do soutěže. Ty prsty udělají své. Ale při sezení u vody se my kapraři (a nejen kapraři) rádi pochlubíme. Při mé poslední rybě jsem udělal 14x foto a jen JEDNA byla dělaná s 28.
NZN - Profil | Po 10.1.2005 15:10:49
pajda: právě že Tě znám, tak mi to nejde do hlavy. Kapr dělaný 28 vypadá stejně blbě, jak duhák dělaný 28. Ta 28-ka má sloužit k úplně jiným věcem, jak ke zvětšování ryb a prstů. Věř mi, pod 35 nechodit!!! Je to zkreslené a rve to oči.A ještě nanáhneš ruky, a pak to fakt vypadá jak ET. A tu 35-ku má prakticky každý foťák této cen.kategorie.
barbel: recenze jsou skutečně poplatné době, ty jsou na prd. Záleží, kdo si ji objednal, nebo kdo si co subjektivně oblíbí či nikoliv. Jedinný objektivum jsou parametry danného foťáku, pak si ho musíš koupit a mít štěstí, aby to byla pravda. Když budeš spokojený, tak ti je úplně fuk, jestli máš Nikona, Olympus, FUJI atd. Nejdůležitější parametr je spokojenost fotícího
Npajda - Profil | Po 10.1.2005 14:53:52
ZN: Já to mám hlavně na kapry, jako bys mě neznal. Ona taková desítka vypadá s 28 mnohem líp.
Nšeptal - Profil | Po 10.1.2005 14:13:18
XAXAP: Trojky kozy a 450ka sklo? Mě to k sobě moc nejde. ;o)))
Nrybomil | Po 10.1.2005 14:10:27
Vse co píšete jsem s bráchou tak nějak obstojně probral.Došli jsme k resumé, že bez dobrý optiky to fakt asi není ono. Jenže pak to holt má gramáž navíc.Taky mi radil, abych zvolil něco, čehož obsluhu jako začátečník zvládnu. Fotí poloprofesně, hlavně na svatbách apod., ale třebas i pro ornitology.
NXAXAP - Profil | Po 10.1.2005 13:48:37
ZN: ja stativ rozdelam na plny koule, soupnu na to svou starouckou E-20 s 450kovym sklem, hodim pres rameno, do batohu pridam dva reflektory, pod batohem mam spojarskou civku s kablem, kterym tahnu strum z nejblizsi vesnice a za druhou ruku vlacim polonahou modelku s trojkama kozama, ktera jeste nese odrazky a tahne polonahou vizazistku, jeji lesbickou pritelkyni! A to bys cumel! To jsou pak krajinky!!!! :-)
Ndrda - Profil | Po 10.1.2005 13:43:53
ZN: přesně jsi to s tou pomalostí Olympusů vystihl. To byl jeden z hlavních důvodů proč jsme ho nakonec nevzali.
Apropos těch 95 mám taky ale nejsem tlustý, jen říkám, že mám malou výšku.
NZN - Profil | Po 10.1.2005 13:43:24
Pajda: nechápu tvou podmínku s širokým sklem. Přirozený lidskému oku a vjemu je ohnisko zruba 50. Je potřeba si uvědomit, co s tímto foťákem chce člověk fotit, proto jde spíše o přepravní rozměry. S foťáky těchto cenových kategorií lze fotit prakticky vše, k vážnější práci se stejně nehodí, takže je v podstatě jedno, co koupíš. Všechny tady jmenované foťáky jsou od známých firem a prakticky nejde střelit. A jde s něma fotit všechny běžné situace, je to standart a jeden velký kompromis.
Pike,XAXAP: proč by se nemělo přiznat, že se střelí vedle (nádobíčko-muš.navijaky)?
NZN - Profil | Po 10.1.2005 13:20:48
XAXAP: při mých 95 kilech se cítím jak rybička, proto nepotřebuju tvůj stativ, šílenče.Sám jeden takový podobný vlastním. A s velkým Nikonem a tříkilem to dá taky slušnou váhu, takže bych se dostal nad 100-ku. Ty by jsi mi ho stejně nepůjčil, soukromníku. Netaháš ty sebou ještě skleněné desky?
Dak: pro mne byly jedním z hlavních kritérií(krom ostatního) při koupení digi-rozměry a váha.. Nutnost nošení ve vestičce byla podmínkou, takže mysli na to, k čemu bude sloužit.
drda: souhlasím, že Olympus má docela dobrou optiku(už jsem to psal), ale je fakt pomalejší (dva roky jsem ho vlastnil). Teď mám Nikona 5200 a je to znát.
NPike | Po 10.1.2005 13:19:50
xaxap: Covece, tak v tomto s tebou budu souhlasit. Je to tak, ze se priznani koupe shitu za velke penize malokdy prizna. Idealni postup, jak postupovat pri nakupu neexistuje, rozumne je postupovat systematicky. Stanovit si budget, dale co od fotaku (zbozi chci), tim se neco proseje, pak porovnat funkce finalistu, zeptat se znamych odborniku, beznych uzivatelu atd. Proste dat tomu system a nekoupit prvni, na co narazis. Proto chvalim tuhle otazku, na rozdil od otazek typu. Koupil jsem si prut (navijak, fotak.......) XYZ, co na nej rikate?
Npajda - Profil | Po 10.1.2005 13:17:12
Tak vás tady už nějakou chvilku sleduji a dostal jsem chuť si taky nějaký koupit. Už když jsem kupoval svou první zrcadlovku ( Minolta Dynax 505 Si ) tak první otázku, na kterou jsem chtěl znát odpověď bylo, zda má širokoúhlý objektiv. Věděl jsem, že jako rybář to víc využiji, než 10x zoom. Nejsem odborník na digi, ale už se u já pomalu chystám něco pořídit. Asi zůstanu u Minolty, i když např. Dimage Z3 se stabilizátorem je fajn, nemá v základu široko. Ten je za příplatek cca 3000,- +,- autobus. Budu i nadále hledat a nechám se překvapit. Určitě však doporučuji širokoúhlý objektiv.
NXAXAP - Profil | Po 10.1.2005 13:05:39
apropos, jeden komentar a rada pro Daka:
V CR temer nejsou navenek nespokojeni zakaznici! Malokdo rad priznava, ze udelal chybu, ze vyhodil prachy za neco, co neni uplne tak ono. Takze na zdejsi, MRKovske recenze bych moc nesazel. Na siroce popularizovanych serverech ala Digineff apod. taky vitezi marketing. Takze pokud chces za sve penize totalni (nebo co nejlepsi) odezvu, najdi si skutecneho fotografa a s nim nakup konzultuj. Takovy clovek vi, na co se ma koukat a nezajimaji ho az tak bombasticke "prednosti", jako spis fakticke vysledky. Ale jestli nemas koho otravovat (nebo nechces), muzes si byt jisty, ze vsechny tebou vyjmenovane pristroje foti a na beznou uroven fotografii (napr. prezentovanych zde) uplne staci! :-)
Ndrda - Profil | Po 10.1.2005 12:57:10
Já se za za digiodborníka nepovažuji, přesto se pokusím ti pár mých postřehů napsat. Především je potřeba si udělat představu o částce, kterou do toho můžeš investovat. I když v našem případě (udělali jsme si radost s mojí ženou) jsme ji nakonec dvojnásobně překročili. Bylo to tím, že jak jsem studoval digiliteraturu, tříbil jsem si představy, co vlastně chci fotit a jak velké fotky budu dělat. Ještě je třeba si uvědomit, že určitě při nákupu foťáku nekoupíš holý přístroj, ale budeš potřebovat nějaké příslušenství (nabíječku, paměťovou kartu, pouzdro, stativ, DO spouště atd, v neposlední řadě i (jak píšeš) podvodní pouzdro - mimochodem počítej s cenou několik tisíc korun. Dobře to napsal xaxap. My taky chtěli jít do desetinásobného zoomu a teď jsme rádi, že jsme od toho upustili. U vody ho využiješ jen minimálně, aparát je "neskladný" a výrobce ti místo velkého zoomu nabídne jiný parametr, který u vody využiješ daleko víc - např.clonové číslo menší než 3. V jediném si s xaxapem dovolím nesouhlasit (i když on to podmínečně vlastně připouští) a to, že Olympus brát. Podle mých informací právě tato firma se podstatně zlepšila v kvalitě optiky a jeden z jejích výrobků byl naším horkým favoritem až do konce rozhodování. Nakonec zvítězil Canon Power Shot S 60. Perfektní přístroj s mnoha funkcemi a širokoúhlým objektivem. Doporučuji ti přečíst si pár článků o digitálních fotoaparátech na netu případně k tomu ještě pár recenzí a obrázek si budeš schopný udělat sám.
NXAXAP - Profil | Po 10.1.2005 12:53:45
ZN: jen se nestyd si rict a neschovavej svoje touhy po atleticke postave! Vzdyt ja ti ho s radosti pujcim! :-) A neboj! Zas to neni tak hrozny, vic jak 7kg nema a kdyz na nej soupnes nejake slusne, kovove telo a sklicko kolem 400, jsi na deseti kilech, coz je pry optimalni hmotnost pro formovani problematickych partii! :-)
Ngulll Honza - Profil | Po 10.1.2005 12:44:55
cau taky jsem se rozhodoval před Vánoci a podle rad odborníku jsem si vybral Olympus C-725UZ a jsem maximálně spokojenej a podle rad mi všichni řikali že nejhorší může být právě tato Minolta, takže tu nedoporučuju. Jinak vše o Olympusech je na
www.olympus.cz a ke každýmu foťáku návod kterej je dobrej. Dej vědět co si vybereš ale já doporučuju určitě jakkýkoli Olympus.
NZN - Profil | Po 10.1.2005 12:12:17
XAXAP: nepotřebuju být štíhlej jako proutek. Jsem spokojený. Jinak jsem rád, že jsi mi dal za pravdu s Fujinou. Přesně jak říkáš, žádný extrémy, solidní střed.
Njidoš - Profil | Po 10.1.2005 11:59:36
Pike - hele nezvyšuj mu ego :-) ikdyž máš pravdu.
NPike | Po 10.1.2005 11:57:38
Septal: Xaxap se orientuje solidne ve vsem
Nšeptal - Profil | Po 10.1.2005 11:34:47
XAXAP: Pozoruju, že se v tom solidně orientuješ. Hoď sem nějaký trochu konkrétní tip. Výhledově totiž taky zvažuju koupi nějakýho digitála. Díky.
NXAXAP - Profil | Po 10.1.2005 11:31:29
jestli cesi necemu rozumi, tak vzdy platilo, ze fotbalu a dneska taky algografum (rozumej digitalni fototechnice) :-)
Nemel jsem v hnate ani jeden ze zminovanych, ale:
- pokud Olympus zasadne nevylepsil chip a optiku (mela u starsich modelu hooodne vad a zkresleni), Olympus nebrat
- Minolta me vzdycky srala svejma digi-hledackama, vnucovanim cervene a tepleho nadechu do vsech fotek, aniz by to nekdo chtel a relativne horsim ostrenim
- Kodak znam jen vyssi tridu, ale nazev Easy Share je hroznej :-)
- Fujina byla za poslednich par generaci slusnym kompromisem vseho, nehnala se do vysek na ukor jine funkcnosti apod. ale jak uz jsem psal, je to kompromis
A hlavne, ja bych se byt tebou vyprdnul na ten silenej zoom! V tehle tride neni aparat, ktery by ho zvladnul na solidni urovni. A z vlastni zkusenosti a ze zkusenosti sveho okoli, tlac spise na spodni ohniskovy udaj objektivu, to vyuzijes mnohem casteji. A je vzdy lepsi konvertovat sirokac na tele nez tele na sirokac.
ZN: na ryby doporucuji nosit zasadne nejake pekne Manfrotticko! jeden rok vychazek a jsi stihlej jako proutek! :-)
Nblood - Profil | Po 10.1.2005 10:57:40
pokud chces nutne ultrazoom vybiral bych si z tehle cos vymenoval olympus 765, nebo Z2. Jo a co se tyce optiky do tehle fotaku, si myslim ze to je jedno ;-) natoz spekulovat nad jinou optikou
Nrybomil | Po 10.1.2005 10:37:48
Carlos: Jakou má ta Z3 optiku ? Brácha mi doporučoval koupit Z2, ale s jinou optikou než origoš. Ale ty objektivy Carl Zeis ( nebo jak se to píše ) jsou prý možný montovat jen na Canon, Olympus. Ve většině prodejen mi prodavači ( spíš podavači ) nedokázali odpovědět , co za lepší optiku na Z2. Tak stále váhám.Snad na Interkameře v březnu ?
NKato | Po 10.1.2005 0:46:29
No já jsem se tak nějak určitě rozhodl pro Kodak DX 7440.
Nvraník - Profil | Ne 9.1.2005 18:32:37
podívej se na stránku
www.megapixel.cz, je tam možnost srovnání mnoha foťáků včetně novinek za dobrý peníze-obchod je v Praze, já osobně ze svých foťáků preferuji na ryby a do přírody Pentax Optium 4, malý, 100 gr.,rychlý start,3 x zoom a číňani na něj vyráběj i pouzdra. Na velké dálky je potřeba objektivu+stativu viz příspěvek ZN-pod to se podepisuji
Nmalys - Profil | Ne 9.1.2005 18:26:39
Dak: ja mam olympus C-765 UZ a perfektni prace, foti na jednicku a za tu cenu je perfektni.
Njidoš - Profil | Ne 9.1.2005 17:37:29
miki - přesně tak, zmačkneš do mezi polohy, trochu jinak je to pri manualnim ostreni.
Nmiki | Ne 9.1.2005 17:10:24
Spinner-Jidoš: Před úplným zmáčknutím spouště(do poloviny) by se ti měli zobrazit zaostřovací rámečky a foťák ti pípne, že máš zaostřeno.(U makra to chce opatrně držet) Jinak si můžeš zobrazit přímo na LCD histogram, který ti ukáže, jestli je fotka "pře", nebo "pod"-exponovaná a podle toho se rozhodnout, jestli ji necháš, nebo vymažeš.
Njidoš - Profil | Ne 9.1.2005 16:46:54
Spinner - na LCD jde něco poznat, až to vyfotíš, tak si tu fotku dej do nahledu a zoomem si ji zvěč, tam trochu poznaš jak je ostra :-)
NSpinner - Profil | Ne 9.1.2005 16:42:39
Jak poznate na digitalu, ze mate zaostreno?Treba pri foceni makrem staci par milimetru a uz je to rozmazany.Bohuzel na LCD to clovek nepozna, protoze je to maly...
NZN - Profil | Ne 9.1.2005 13:04:00
jidoš: ve vestě vzadu nosím takovou malou potvoru. Ale někdy je potřeba.
Časy-přesně tak
Njidoš - Profil | Ne 9.1.2005 13:01:34
ZN - kam ho do té vesty dáváš, zadní kapce.
Jo vím na časy co neudržím v ruce atd.
NZN - Profil | Ne 9.1.2005 12:57:23
jidoš: mám tři. Jeden hodně velkej, jeden lehký skládací a jeden mini do vesty. Typ ani cenu nevím, ale ty ceny normálně použitelných stativů jsou přijatelné( nedávno jsem viděl v nějaké akci tuším okolo litru, a byl dostačující). Myslím, že i levnější jsou na trhu, ak vodě ti budou určitě stačit.
Nejen já a krajinka. Při vyřazení blesku a delším čase i na další focení.