Navijaky na medium speedmastery

Chcel by som si dať poradiť. Potreboval by som navijaky na Shimano Speedmaster Medium Feeder. Doteraz som chytal s navijakmi Catana 4000FB, ktoré mi vyhovovali. Teraz by som však chcel lepšie navijaky. Čítal som o navijakoch dosť, ale stále ich je veľa.
napríklad:
Shimano Aero Spin 4000FA
Shimano Technium 4000
Ryobi Artica 4000
Ryobi Zauber 4000
Spro Gold Arc 4000
Spro Black Arc 4000

Ktoré navijaky by boli najvhodnejsie na speedy ? Chytám zvyčajne na 20-30g krmitka, občas (cca 5x ročne) aj na 80-max 100g krmitka.
Autor diskuse: patrikpk - Profil , 7.1.2016 feeder - náčiní, doplňky

Njak41 - Profil | So 23.1.2016 13:26:15

rájovec >> Na kochání jsou jiný stroje. Tohle vypadá docela jako dělník. A na těch pár závodů ročně se mi zdá solidní. Rychlý chytání s těžším krmelcem.

    Nrájovec - Profil | So 23.1.2016 13:16:05

    jak41 >> Na první pohled to docela zarazí. Ale navoš za ten litr jde.

      Njak41 - Profil | So 23.1.2016 13:14:01

      rájovec >> Právě že neviděl. Kouknu jesti je někde v Praze mání. Díky.

        Nrájovec - Profil | So 23.1.2016 12:57:21

        jak41 >> Nevím, jestli jsi ji viděl live, to není stříbrná, ale šedá. Mě to nevadilo, ale je to malinko jak barva na sloupky u plotu.

          Njak41 - Profil | So 23.1.2016 12:52:48

          rájovec >> Díky. Nevypadá špatně a kdyby za prachy vydržela dva, tři dny roky, asi by to stačilo

            Nrájovec - Profil | So 23.1.2016 12:50:47

            jak41 >> Dík za info o SR3 :-). Ta Cambrie byla 3000 LD, takže zřejmě fakt 10 ložisek. Přišel jsem k ní při nějakým handlu. Byla na Fox Royale Barbel asi půl sezony a za mě bez chyby. Kapacita cívky jako Technium 5000, tělo možná i malinko větší, síla jak má u Ticy být,návin vlasce slušný. Neduhy o kterých se tady píše - vůle na klice atd. možná trochu ano, ale asi jsem ji neměl tak dlouho aby se to stihlo výrazněji projevit. Krmítka jsem používal do 40. a to bylo v pohodě. Jeden seriózní pán v seriózních Ryb. potřebách říkal, že na media f. léta nic jinýho nepoužívá. Mě posloužila bez chyby, pak si prut odnesl mlaďák a i naviják šel dál.

              Njak41 - Profil | So 23.1.2016 12:19:43

              rájovec >> Jak Jsi spokojenej s tou Cambrií? Máš ten desetiložiskovej model? Ta 40 velikost už asi bude dost velká/ těžká... Utáhne to těžší krmítko- pokud ji máš teda na feeder. Díky. Jinak SR3 maká, jsem spokojenej!

                Nfheavy - Profil | So 23.1.2016 10:13:39

                patrikpk - 22.1.2016 16:13:39 >>kdybys byval vzal ode mne ty aernosy ak jsi mel temer univerzalni pruty,urcite vydrzi vic nez ty speedy v mediu,tak se mne zda zes trochu prebral,ale pruty jsou to pekny.

                  NxDanielS - Profil | Pá 22.1.2016 23:01:24

                  roman >> Na výdrž jsem zrovna nemyslel, spíš na komfort.

                    Nroman - Profil | Pá 22.1.2016 22:26:46

                    xDanielS >> nj převod vím, ale taky může celkem dost vydržet...ale jo to byl jen námět,já feedr chytám už dost málo až vůbec bo času mám pořád miň....

                      NxDanielS - Profil | Pá 22.1.2016 18:35:29

                      roman >> 5.7:1, krásný je, ale na feeder moc vhodný není

                        Nrájovec - Profil | Pá 22.1.2016 16:25:31

                        fheavy >> o.k.

                          Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 16:20:29

                          rájovec >> nevim sice na jaky ucely jsi ho kupoval ale budiz,ja ho pouzivam vedle toho rarenia ci4 4000 a nijak nezaostava,tak nevim,pokud chcu tahat neco vetsiho a tezsiho tak na to mam pruty a navijaky jine kategorie,mam vlastne 4 sestavy,light,medium,heavy a xheavy treba na heavy bych nedal ani tu 5000 technium-maly a slaby,ale na medium vpohode

                            Nrájovec - Profil | Pá 22.1.2016 16:13:39

                            fheavy >> Věřím vám oběma. Pro účely, co jsem ho koupil mi nevyhovoval a tak šel dolů. Dal jsem místo něho jetou Cambrii 3000 a sestava opět povýšila mezi spolehlivé. Neřešil bych to. Chytil jsem se na líbivý vzhled a už jsem se tady dočetl, že ne sám se stejným výsledkem.
                            Pokud se tady někdo takovou dobu snaží vyzvědět co je pro něho správně, je to stejně 50 : 50, že koupí něco s čím nebude spokojený.

                              Npatrikpk - Profil | Pá 22.1.2016 16:13:39

                              Popytam sa aj na SPRO, a rozhodnem sa.

                                Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 16:01:05

                                rájovec >> a jestli neveris mne tak se jeste podivej na recenzi p.Tychlera zde na mrku,coz je jeste kompetentnejsi clovek nez ja k tomuto posouzeni.

                                  Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 15:58:54

                                    Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 15:57:28

                                    rájovec >> tak ten mam a taham na neho na medium jak jsem psal vsechno,zateze/krmelce do 80 g mam i jine navijaky v tehle velikosti a treba v porovnani s btr usa 4000 D je o neco lepsi pri stahovani tezsich krmelcu,silove je srovnatelny s rareniem 4000 fa ktery chytam taky,nevim co jsi s nim tahal,ale proste ho mam vyzkouseny jak na rybe tak ne zatezich a uplne vpohode a kluci co znam a maji ho tak ok,ses zatim prvni od koho slysim ze je slabej,tak nevim kdo ma pravdu,pokud se teda bavime o navijaku na medium feeder coz jsou pruty s odhoz.zatezi v prumeru do 80-90g.

                                      Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 15:47:24

                                      patrikpk >> kdyz chces na zavody a neco od spra tak se zeptej primo kolegy"numena" ten o tehle navijacich/spro/bude vedet hodne.anebo "rene"

                                        Nrájovec - Profil | Pá 22.1.2016 15:46:29

                                        fheavy >> spin 4000