Navijaky na medium speedmastery

Chcel by som si dať poradiť. Potreboval by som navijaky na Shimano Speedmaster Medium Feeder. Doteraz som chytal s navijakmi Catana 4000FB, ktoré mi vyhovovali. Teraz by som však chcel lepšie navijaky. Čítal som o navijakoch dosť, ale stále ich je veľa.
napríklad:
Shimano Aero Spin 4000FA
Shimano Technium 4000
Ryobi Artica 4000
Ryobi Zauber 4000
Spro Gold Arc 4000
Spro Black Arc 4000

Ktoré navijaky by boli najvhodnejsie na speedy ? Chytám zvyčajne na 20-30g krmitka, občas (cca 5x ročne) aj na 80-max 100g krmitka.
Autor diskuse: patrikpk - Profil , 7.1.2016 feeder - náčiní, doplňky

NxDanielS - Profil | Čt 7.1.2016 22:20:49

patrikpk >> Jinak mám 19 navijáků od Shimana....

    Nfheavy - Profil | Čt 7.1.2016 22:17:07

    patrikpk >> muzu porovnat s tim co mam vyzkousene rarenium ci4 4000 uzsi civka kvalitni bez chyby delsi brzda,btr usa 4000 vetsi vaha ,jemna brzda.modely ci4 jsou zase cenove vys,je to jen strucny zhodnoceni /subjektivni/ mam i dalsi ale jine velikost na jine kategorie

      NxDanielS - Profil | Čt 7.1.2016 22:12:06

      patrikpk >> Stradic je na feeder na prd. Je moc rychlej....

        Npatrikpk - Profil | Čt 7.1.2016 22:09:21

        fheavy >> môžem sa opýtať ake mate este navijaky ? S akymi navijakmi by ste to vedeli porovnat ?
        Ešte som našiel na nete za dobru cenu Shimano Stradic CI4 4000FA, vaha len 250g, akurát že nema NC :/.

          Nfheavy - Profil | Čt 7.1.2016 22:03:20

          patrikpk - >>z tveho seznamu shimano aero spin 4000 ,vse vpoho,pouze tišsi cvcek n brzde,2 sezony na mediu dost dobrej

            Npatrikpk - Profil | Čt 7.1.2016 21:53:34

            petko38 >> Každopádne preteky. Rychly lov, mensie rybky, pleskace. No ale dufam nechcete povedat ze ten navijak by nevydrzat vacsie ryby-kapor 5-10kg občas neuškodí :))))

              Npetko38 - Profil | Čt 7.1.2016 16:40:55

              otazka je este ake velke rybi chces chitat lebo ak zacnes na sukromakoch tak treba volaco silnejsie

                NxDanielS - Profil | Čt 7.1.2016 16:35:45

                patrikpk >> Co k tomu jen říct. .... :-D

                  Npatrikpk - Profil | Čt 7.1.2016 16:27:48

                  xDanielS >> áno. Dnes som bol v rybarskom obchode a porovnal som si spro 40 s aerom 40. To aero mi pripada luxusnejsie, krajsie, a hlavne ta cievka-isto z nej bude krasne letiet. Tak ja sa rozhodujem pre aerá :)

                    NxDanielS - Profil | Čt 7.1.2016 10:29:43

                    patrikpk >> Tak, asi je to spíš o osobních preferencích. Spro má starší design, ale asi nezničitelné převody, Aero je modernější, teoreticky to z něj bude lépe lítat...

                      Nu.x.a. - Profil | Čt 7.1.2016 10:12:40

                      shimano catana 4000 s přední brzdou

                        NJarda Š. - Profil | Čt 7.1.2016 9:46:36

                        patrikpk >> Dle mého se to vyplatí jen v tom případě, že bys měl pocit, že Aero Spin ti lépe padne, podstatný kvalitativní rozdíl mezi nimi nevidím.

                          Npatrikpk - Profil | Čt 7.1.2016 9:28:28

                          xDanielS >> Tak ja som pozeral ceny, a teraz by som si vedel kupiť Aero Spin 4000FA za 107€, Gold Arc má cenu okolo 80-90€. Akurát neviem či sa oplatí priplatiť cca 20-30€ k Aeru, alebo kuoiť gold arc. Neviem...

                            Npatrikpk - Profil | Čt 7.1.2016 9:26:08

                            jdmteg >> Kukal som, no skôr by som bral niečo s prevodom 4;8:1, to by bolo na feeder najideálnejšie.

                              NxDanielS - Profil | Čt 7.1.2016 8:43:30

                              patrikpk - >> Hoj, na 20-30g krmítka je to celkem jedno. Cokoliv s převodem 5:1 a nižším. 5x ročně 80-100g krmítka, která předpokládám šoupneš 10-20m do řeky, to taky zvládne kterýkoliv z nich. Osobně mám na médiích (70g) AR-C Aera, na jiných Aernosy 4000. Z toho co píšeš, se mi docela zajímavě jeví GoldArc. Má šnekový převod a teď se dá sehnat za tašku hrušek. Kromě snad trošku hrubšího chodu by měl být neutahatelný.

                                Nkubah - Profil | Čt 7.1.2016 7:59:50

                                Také bych doporučil Zaubery

                                  Njdmteg - Profil | Čt 7.1.2016 7:28:06

                                  A na Shimano Rarenium 4000 jsi nekoukal?

                                    Nmikin99 - Profil | Čt 7.1.2016 6:44:55

                                    Pokud mohu doporučit, tak za mě určitě Ryobi zauber 4000. Mám je na medium feedrech a jsem s něma maximálně spokojený. Hodně štěstí při výběru.

                                      Nel.ou - Profil | Čt 7.1.2016 2:55:09

                                      Technium neber, na feeder nevydrží. Je na menší zátěž. Mám to vyzkoušené, na speedovi medium 30g method krmítka začal po měsíci klepat. Používám Twina a zrovna teď ho nahrazuju Biomasterem FB. V této třídě za mě Ryobi Zauber, nebo ještě SPRO Red, to jsou držáky za dobé peníze. Artica začne za čas klepat a šustit taky. Aero Spiny měl kamarád, dal je pryč a nahradil Fin - Nory a prý o dost lepší. Na 100g krmítka si kup min.Ultegra 5500 XTC, Penn Slammer 460 nebo ty Fin-Nory. To už je těžká kaprařina. Speedem medium při 100g krmítku + futru na beton nikam nenahodíš a zřejmě prut i zlomíš.