Navijaky na medium speedmastery

Chcel by som si dať poradiť. Potreboval by som navijaky na Shimano Speedmaster Medium Feeder. Doteraz som chytal s navijakmi Catana 4000FB, ktoré mi vyhovovali. Teraz by som však chcel lepšie navijaky. Čítal som o navijakoch dosť, ale stále ich je veľa.
napríklad:
Shimano Aero Spin 4000FA
Shimano Technium 4000
Ryobi Artica 4000
Ryobi Zauber 4000
Spro Gold Arc 4000
Spro Black Arc 4000

Ktoré navijaky by boli najvhodnejsie na speedy ? Chytám zvyčajne na 20-30g krmitka, občas (cca 5x ročne) aj na 80-max 100g krmitka.
Autor diskuse: patrikpk - Profil , 7.1.2016 feeder - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nfheavy - Profil | Pá 13.1.2017 21:28:39

Vimpy >> ono mnohdy "amater" ktery na zavody nechodi vi o navijacich vic nez mnohy zavodnik,uz v tom zadani je to trochu protichudny speed medium 20-30g krmitka a dal 80-max.100g kdyz pripoctu krmeni tak jsme nad ramec nosnosti toho prutu.
Chytani ryb na cas ve vymezenem prostoru a casu,vetsinou mensich velikosti nema dost casto moc spolecnyho z chytanim v realu,tzn.na zavody budu volit rychlejsi a kvalitni navijak zvladjici lehci krmitka,no a na tezsi podminky delsi nahozy vetsi ryby budu mt druhou sestavu,delsi trochu tuzsi prut,vetsi a silnejsi navijak na odhoz a stahovani tezsich krmitek.Na tohle vededeni nemusis zrovna chytat extraligu,staci pouzit vlastni zkusenosti a znalosti,:-)

    NVimpy - Profil | Pá 13.1.2017 17:10:01

    patrikpk - >> soory, ale ked chytas zavodne, nemas aky taky prehlad? Kto co okolo teba pouziva, kolegovia zavodnici...? Zda sa mi zvlastne aby si zavodnik nechaval radit od amaterov a ludi ktori mozno chodia 10x za rok na ryby. To je ako keby sa futbalista spytal v krcme, ktore kopacky si ma kupit...

      NxDanielS - Profil | Pá 6.1.2017 20:23:54

      Pidess >> JJ, Nordfishing takhle funguje. Mně se to trošku zdrželo přes svátky, ale psal jsem jim, že to zase tak nespěchá :-)
      Teď jsem objednával Stradicy a nějaký vlasce

        NPidess - Profil | Pá 6.1.2017 20:19:48

        xDanielS >> tak včera jsem objednal a dneska jsou doma, pecka :-) a jsou z Vídně
        Pidess

          Nskwor - Profil | Pá 6.1.2017 19:34:53

          Bacha >> Ta bude plus mínus odpovídat aspoň barevně.

            NBacha - Profil | Pá 6.1.2017 19:32:52

            skwor >> Právě ta cívka je na té Arctice II moc pěkná, takže něčím ji nahrazovat asi nebudu. Na toho Red Arca se ale mrknu:-)

              NPidess - Profil | Čt 5.1.2017 21:18:32

              xDanielS >> upřimně nevím, mají sklady v Německu i Rakousku. Ale je mi to jedno, prostě se těším :-)

                NxDanielS - Profil | Čt 5.1.2017 21:04:22

                Pidess >> A nejedou náhodou spíš z Rakouska? :-D

                  NPidess - Profil | Čt 5.1.2017 21:02:36

                  mě už jedou na nové Trabucca tyto mašinky z Německa Ryobi ProTarget 4000 :-)

                    Nskwor - Profil | Čt 5.1.2017 20:15:04

                    Ronon >> Můj hlas by dostalo Ryobi, ale chytat s tím budeš sám :)

                    Bacha: Ony jsou kompatibilní, takže by tam měla jít i z jiného Ryobi nebo jejich klonu ve stejné velikosti. A třeba cívka ze starého Red arcu je barevně skoro totožná, takže by to ani vizuálně nerušila.

                      NBacha - Profil | Čt 5.1.2017 20:07:51

                      skwor >> Je to ale správné upozornění, protože třeba na Actica II se nedají sehnat.. Na ten Cynos snad jo.

                        NRonon - Profil | Čt 5.1.2017 20:04:24

                        skwor >> O té cívce vím, ale to mě netrápí. Rozhoduju se mezi ním a Daiwa Revros. Asi si hodim korunou...

                          Nskwor - Profil | Čt 5.1.2017 19:44:59

                          Bacha >> Vím, ale preventivně upozorňuji.

                            NBacha - Profil | Čt 5.1.2017 19:43:27

                            skwor >> To nemá víc typů Ryobi...

                              Nskwor - Profil | Čt 5.1.2017 19:37:56

                              Ronon >> Jestli se nepletu, tak nemá náhradní cívku, na to pozor.

                                NBacha - Profil | Čt 5.1.2017 19:37:01

                                Ronon >> Mám ho v hledáčku už dost dlouho. Strašně se mi líbí vzhledově. Myslím, že kvalitativně bude někde na úrovni Arcticy, nebo mezi ní a Zauberem. Zatím pro něj nemám prut:-)))

                                  NRonon - Profil | Čt 5.1.2017 17:32:06

                                  Když tu byla řeč o navijácích Ryobi, nemáte někdo zkušenost s Ryobi Cynos ? Uvažuju o koupi ve velikosti 4000 k feederu 120g.

                                    Nfheavy - Profil | Po 2.1.2017 18:10:47

                                    Pallermo >> ok čus,ten tady neni:-)

                                      NPallermo - Profil | Po 2.1.2017 18:09:14

                                      fheavy >> :D jsem se prekoukl no snad ne :D at kldine to smaze :D

                                        Nfheavy - Profil | Po 2.1.2017 18:04:47

                                        Pallermo >> zas tak moc se nestalo,ale kluci v privlači ti asi poradi lip.

                                          NPallermo - Profil | Po 2.1.2017 18:02:45

                                          fheavy >> malinko :D

                                            Nfheavy - Profil | Po 2.1.2017 17:46:55

                                            Pallermo >> nejak sis spletl diskuzi !!

                                              NPallermo - Profil | Po 2.1.2017 17:19:47

                                              vyplati se koupit na obcasnou privlac navijak Spro Blackarc 8200 | za 1200 kc v akci :?

                                                Nlacozamba - Profil | St 3.2.2016 10:05:04

                                                murphyy >> navyše, treba to doladiť

                                                  Npatrikpk - Profil | Po 1.2.2016 11:36:31

                                                  Neviem. Nevšimol som si nič....

                                                    Nmurphyy - Profil | Po 1.2.2016 0:12:47

                                                    kura11 >> alebo ju tam ma navyse. nejako zvlastny je ten navin

                                                      Nkura11 - Profil | Ne 31.1.2016 23:28:45

                                                      patrikpk >> nejako mas blbo navinuty vlasec.. Asi ti tam chyba podlozka..

                                                        Nfheavy - Profil | Ne 31.1.2016 16:18:11

                                                        Miron 8 >> aero 4000 feeder u mne tak jedna sezona a mrtvola,tak dobrej na krmitka do max.40 g,light feeder tam snad,ale na medium do 90-100g nee

                                                          Npatrikpk - Profil | Ne 31.1.2016 11:27:13

                                                          clovek1 >> Áno, len nech dlho kruti...ďakujem.
                                                          Nakoniec som sa rozhodol pre tieto navijaky, a neberiem aera id shimana...objednam si este jeden aby som mal rovnake :))

                                                            Nclovek1 - Profil | Ne 31.1.2016 10:22:03

                                                            patrikpk >> krasavec, ať ti šlape jako hodinky a přinese mnoho rybářských úspěchů ;-)

                                                              Npatrikpk - Profil | Ne 31.1.2016 9:44:26

                                                              Miron 8 >> Aero Feeder istotne nie je najlepší pro Speed, pretože má velmi vysoký prevodový pomer. Takže feedrove aero na feeder nie je vhodne.

                                                                NMiron 8 - Profil | Ne 31.1.2016 0:42:21

                                                                Shimano Aero FEEDER 4000 , nejlepsi pro Speed

                                                                  Nkubah - Profil | Ne 31.1.2016 0:04:46

                                                                  patrikpk >> dobrý naviják...

                                                                    Npatrikpk - Profil | Ne 31.1.2016 0:02:33

                                                                    kubah >> A už je doma :)

                                                                      Npatrikpk - Profil | Čt 28.1.2016 16:58:47

                                                                      kubah >> Takže nič zlé by ste o nich nevedeli povedat ? :)

                                                                        Nkubah - Profil | Čt 28.1.2016 15:50:11

                                                                        patrikpk >> zkušenosti dobré, měl jsem je delší dobu

                                                                          Npatrikpk - Profil | St 27.1.2016 21:10:37

                                                                          kubah >> A skusenosti dobré ? Kolko ste snimi chytali ?

                                                                            Nkubah - Profil | St 27.1.2016 20:37:59

                                                                            patrikpk >> No, podivný výběr...

                                                                            Já měl dva Blacky bez jediného problému na medium feederu.

                                                                              Npatrikpk - Profil | St 27.1.2016 19:41:17

                                                                              Alebo toto ?
                                                                              Black (60-70€), Aero (110€)

                                                                                Npatrikpk - Profil | St 27.1.2016 19:40:01

                                                                                Tak znova sa hlàsim ja...uz mam "vybrate" 2 navijaky, ale v roznej cenovej kategorii.


                                                                                Neviem, či brať Black Arc , alebo Aero Spin o 50% väčšia cena , než black.

                                                                                  Njak41 - Profil | So 23.1.2016 13:26:15

                                                                                  rájovec >> Na kochání jsou jiný stroje. Tohle vypadá docela jako dělník. A na těch pár závodů ročně se mi zdá solidní. Rychlý chytání s těžším krmelcem.

                                                                                    Nrájovec - Profil | So 23.1.2016 13:16:05

                                                                                    jak41 >> Na první pohled to docela zarazí. Ale navoš za ten litr jde.

                                                                                      Njak41 - Profil | So 23.1.2016 13:14:01

                                                                                      rájovec >> Právě že neviděl. Kouknu jesti je někde v Praze mání. Díky.

                                                                                        Nrájovec - Profil | So 23.1.2016 12:57:21

                                                                                        jak41 >> Nevím, jestli jsi ji viděl live, to není stříbrná, ale šedá. Mě to nevadilo, ale je to malinko jak barva na sloupky u plotu.

                                                                                          Njak41 - Profil | So 23.1.2016 12:52:48

                                                                                          rájovec >> Díky. Nevypadá špatně a kdyby za prachy vydržela dva, tři dny roky, asi by to stačilo

                                                                                            Nrájovec - Profil | So 23.1.2016 12:50:47

                                                                                            jak41 >> Dík za info o SR3 :-). Ta Cambrie byla 3000 LD, takže zřejmě fakt 10 ložisek. Přišel jsem k ní při nějakým handlu. Byla na Fox Royale Barbel asi půl sezony a za mě bez chyby. Kapacita cívky jako Technium 5000, tělo možná i malinko větší, síla jak má u Ticy být,návin vlasce slušný. Neduhy o kterých se tady píše - vůle na klice atd. možná trochu ano, ale asi jsem ji neměl tak dlouho aby se to stihlo výrazněji projevit. Krmítka jsem používal do 40. a to bylo v pohodě. Jeden seriózní pán v seriózních Ryb. potřebách říkal, že na media f. léta nic jinýho nepoužívá. Mě posloužila bez chyby, pak si prut odnesl mlaďák a i naviják šel dál.

                                                                                              Njak41 - Profil | So 23.1.2016 12:19:43

                                                                                              rájovec >> Jak Jsi spokojenej s tou Cambrií? Máš ten desetiložiskovej model? Ta 40 velikost už asi bude dost velká/ těžká... Utáhne to těžší krmítko- pokud ji máš teda na feeder. Díky. Jinak SR3 maká, jsem spokojenej!

                                                                                                Nfheavy - Profil | So 23.1.2016 10:13:39

                                                                                                patrikpk - 22.1.2016 16:13:39 >>kdybys byval vzal ode mne ty aernosy ak jsi mel temer univerzalni pruty,urcite vydrzi vic nez ty speedy v mediu,tak se mne zda zes trochu prebral,ale pruty jsou to pekny.

                                                                                                  NxDanielS - Profil | Pá 22.1.2016 23:01:24

                                                                                                  roman >> Na výdrž jsem zrovna nemyslel, spíš na komfort.

                                                                                                    Nroman - Profil | Pá 22.1.2016 22:26:46

                                                                                                    xDanielS >> nj převod vím, ale taky může celkem dost vydržet...ale jo to byl jen námět,já feedr chytám už dost málo až vůbec bo času mám pořád miň....

                                                                                                      NxDanielS - Profil | Pá 22.1.2016 18:35:29

                                                                                                      roman >> 5.7:1, krásný je, ale na feeder moc vhodný není

                                                                                                        Nrájovec - Profil | Pá 22.1.2016 16:25:31

                                                                                                        fheavy >> o.k.

                                                                                                          Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 16:20:29

                                                                                                          rájovec >> nevim sice na jaky ucely jsi ho kupoval ale budiz,ja ho pouzivam vedle toho rarenia ci4 4000 a nijak nezaostava,tak nevim,pokud chcu tahat neco vetsiho a tezsiho tak na to mam pruty a navijaky jine kategorie,mam vlastne 4 sestavy,light,medium,heavy a xheavy treba na heavy bych nedal ani tu 5000 technium-maly a slaby,ale na medium vpohode

                                                                                                            Nrájovec - Profil | Pá 22.1.2016 16:13:39

                                                                                                            fheavy >> Věřím vám oběma. Pro účely, co jsem ho koupil mi nevyhovoval a tak šel dolů. Dal jsem místo něho jetou Cambrii 3000 a sestava opět povýšila mezi spolehlivé. Neřešil bych to. Chytil jsem se na líbivý vzhled a už jsem se tady dočetl, že ne sám se stejným výsledkem.
                                                                                                            Pokud se tady někdo takovou dobu snaží vyzvědět co je pro něho správně, je to stejně 50 : 50, že koupí něco s čím nebude spokojený.

                                                                                                              Npatrikpk - Profil | Pá 22.1.2016 16:13:39

                                                                                                              Popytam sa aj na SPRO, a rozhodnem sa.

                                                                                                                Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 16:01:05

                                                                                                                rájovec >> a jestli neveris mne tak se jeste podivej na recenzi p.Tychlera zde na mrku,coz je jeste kompetentnejsi clovek nez ja k tomuto posouzeni.

                                                                                                                  Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 15:58:54

                                                                                                                    Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 15:57:28

                                                                                                                    rájovec >> tak ten mam a taham na neho na medium jak jsem psal vsechno,zateze/krmelce do 80 g mam i jine navijaky v tehle velikosti a treba v porovnani s btr usa 4000 D je o neco lepsi pri stahovani tezsich krmelcu,silove je srovnatelny s rareniem 4000 fa ktery chytam taky,nevim co jsi s nim tahal,ale proste ho mam vyzkouseny jak na rybe tak ne zatezich a uplne vpohode a kluci co znam a maji ho tak ok,ses zatim prvni od koho slysim ze je slabej,tak nevim kdo ma pravdu,pokud se teda bavime o navijaku na medium feeder coz jsou pruty s odhoz.zatezi v prumeru do 80-90g.

                                                                                                                      Nfheavy - Profil | Pá 22.1.2016 15:47:24

                                                                                                                      patrikpk >> kdyz chces na zavody a neco od spra tak se zeptej primo kolegy"numena" ten o tehle navijacich/spro/bude vedet hodne.anebo "rene"

                                                                                                                        Nrájovec - Profil | Pá 22.1.2016 15:46:29

                                                                                                                        fheavy >> spin 4000