Jaký feeder koupit ??

Dobrý den, už dlouho se rozmýšlím jaký feeder koupit, značek je velmi mnoho a modelů a typů ještě více už jsem se rozmýšlel nad mnoho pruty , ale vždy najdu nějakou recenzi kde si feeder nechválí nebo ho spíše kritizují . Feeder bych si představoval v délce 3.60. Předem děkuji.
Autor diskuse: Ensodyar - Profil , 31.12.2015 feeder - náčiní, doplňky

Nfheavy - Profil | So 13.2.2016 21:25:29

johny1 >> presne jsi to popsal blank prutu troufnu si rict lepsi nez ten windcast ale ty ocka to je slabina mam sice heavy 420 ale to medium jsem videl taky a postaveni a vel.je temer totozny.

    Ncizmik - Profil | So 13.2.2016 21:25:24

    Kluci děkuji za rady, ještě se pořádně mrknu na ty proutky. Třeba do toho skočí i jiná značka. Ale zatím se rozhoduji mezi tou Daiwou a Sportexem, i když se mi více líbí ten Sportex.......

      Njohny1 - Profil | So 13.2.2016 20:50:32

      cizmik >> zdar, vlastním Sportex medium feeder v 390 cm a 90-150 g. a zrovna jsem po dlouhém rozhodování k nim sehnal Shimano Ultegru CI4 xtb vel.5500. Nemůžu ti říct postřehy, u vody ta sestava ještě nebyla, ale už se těším na jaro. Jinak ty Ultegry paráda,lehké, krásné zpracování,kvalitní ložiska, Baitrunner spool ryche nastavitelná dráha brzdy a natrefil jsem je díky Xdanielsovi tady v bazaru. Jinak Sportex asi není co dodat, kvalitní zpracování,silný a rychlý prut s pevnou páteří, o něco menší velikost oček oproti Daiwa Windcast a větší počet, ale já jsem s ním hodně spokojený...

        Nfheavy - Profil | So 13.2.2016 19:48:05

        cizmik >> ahoj sportexy mam dva xh a hf oba 420 ,le u tohodle prutu bych pod 390 ani nesel,nastesti to heavy myslim ve360 ani nedelaji,blank vuci sile je temer bezkonkurencni,pokud to chces i na daleky nahazovani tak to ma jednu chybu mensi ocka a jejich sestaveni .

          NxDanielS - Profil | So 13.2.2016 19:32:22

          cizmik >> Na 390/150 mám ultegry 5500 a za mě dobrý. Jsou super na odhoz, ale třeba na řeku, na těžká olova a krmelce bych možná použil něco více rumpálovitého. Na 420/230 mám longcast medium. Výhodou je, že mají shodné cívky. Ci4 jsou podobné jako LC medium, pomalejší oscilace, 5x SARB. Za mě dobrá volba.

            Ncizmik - Profil | So 13.2.2016 19:19:42

            xDanielS >> To mi zatím nevadí, třeba se časem taky dopracuji k tomu abych pruty spároval.
            Na tu Daiwu určitě někde mrknu. A ten navi je tedy dobrá volba?

              NxDanielS - Profil | So 13.2.2016 19:06:57

              fheavy >> Karle, máš tu pacoše ! :-D

                NxDanielS - Profil | So 13.2.2016 18:16:23

                cizmik >> Jo, tak to já rád nemám. Potřebuju chytit prut do ruky a vědět, co nich mám. Se dvěma různýma prutama si neustále zvykám na nához, nejsem tak přesný ani jistý. Ale proti gustu....

                S touto cenovou relací ti neporadím. Mám sice mnoho prutů, ale žádný v této relaci. Fheavy používá Sportex a tuším TD Tournamenty. Prut na dlouho se u mě nevyskytuje :-D

                  Ncizmik - Profil | So 13.2.2016 17:44:55

                  xDanielS >> těch 10tis.Kč bylo myšleno na prut. Chtěl bych opravdu kvalitní proutek co mi dlouho vydrží. To samé bych chtěl i od navijáku, proto přemýšlím nad tím Shimano Ultegra CI4 5500 XTB.
                  To budu asi vyjímka :o) zatím mi nevadí chodit k vodě s dvouma odlišnýma prutama :)

                    NxDanielS - Profil | So 13.2.2016 17:33:56

                    cizmik >> Tak Ci4 XTB má všech 5 ložisek SARB, pomalejší oscilaci a je samo lehčí. Ale to se už do 10ti nevejdeš. Sportex není určitě špatnou volbou, tam by ti poradil Fheavy, ale to jsme už kolem 15ti dohromady. A s H a XH se většinou s jedním k vodě nechodí :-D

                      Ncizmik - Profil | So 13.2.2016 17:17:08

                      xDanielS >> >>xDanielS Nad Daiwou jsem taky přemýšlel nebo je ještě ve hře Sportex. Navi jsem předběžně vybral Shimano Ultegra CI4 5500 XTB. Tu délku si prvně musím vyzkoušet. I 360cm mi přijde dost dlouhý prut :)

                        NxDanielS - Profil | So 13.2.2016 17:08:13

                        cizmik >> To je dost na jeden a tak akorát na dva, nebo jeden s navi. C bude asi správně. U gramáže 150+ bych bral proutek o číslo delší. Lépe háže a má větší plochu na práci. Rysky jsem na prutu ještě neviděl, takže tenhle bod nesplním. V této gramáži mám Daiwa Windcast 390/150. Pro mě absolutní kaprofeeder. Akce semiparabolická, takže slušně háže i slušně zdolává. Rukojeť je u loňského modelu celokorková a u letošního část duplon, část korek. Očka u 150g verze větší. Navi používám ultegru 5500.

                          Ncizmik - Profil | So 13.2.2016 16:25:28

                          xDanielS >> xDanielS>> cca. 10tis.Kč

                            NxDanielS - Profil | So 13.2.2016 16:14:54

                            cizmik >> Kolik peněz?

                              Ncizmik - Profil | So 13.2.2016 16:11:25

                              Chtěl bych si časem koupit feeder na větší rybky. Jen stále přemýšlím jaký. Délku bych chtěl 360cm, jsem na ni zvyklej a nerad bych po koupi delšího prutu zjistil, že mi "nesedí". Odhozovka kolem 150g a výš. Nejlépe kdyby měl na dílech rysky kvůli přesnému složení a korkovou rukojeť. Nějaký tip? Hlavně kvalitu :)

                                NSLAVEK 51 - Profil | Po 8.2.2016 8:53:06

                                Zdravím Doporučuji Giants Fishing LXR 12ft 50-100g.Krásné provedeni ,výborná akce a hlavně vydrží. Mám ho druhým rokem bez problému.Naproti tomu bych Vás varoval před pruty od OKUMY!Konkretné se jedna o řadu OKUMA Solitron Feeder 3.30 nebo 3.60 cm 30-70 g.Po 3 měsících šetrného používání popraskaly na několika místech.Ovšem dle jejich rádoby odborníku v opravně je chyba na moji straně!!Celkově je tato značka na štíru s kvalitou a to nemyslím pouze pruty.Servis a to není jen má zkušenost, reklamace neuznává!!

                                  NKnedla12 - Profil | Po 11.1.2016 17:53:36

                                  xDanielS >> A jo! To mě nenapadlo! :D

                                    NxDanielS - Profil | Po 11.1.2016 17:35:48

                                    Knedla12 >> No jo, tak ho taky vem občas k vodě :-D

                                      Nráky - Profil | Po 11.1.2016 17:33:48

                                      Knedla12 >> No tak jse ti brzo oloupe:)

                                        NKnedla12 - Profil | Po 11.1.2016 16:45:11

                                        ráky >> Já ho mám dva roky a nic se mi neoloupalo ;)