- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nefunkční jednocestné ložisko u rotoru navijáku
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Npetko38 - Profil | Pá 1.1.2016 16:43:18
NP!F - Profil | Út 29.12.2015 23:13:24
NPvl - Profil | Út 29.12.2015 23:04:46
NBláža - Profil | Út 29.12.2015 23:03:54
NP!F - Profil | Út 29.12.2015 23:00:14
Teda pokiaľ sa nejedná o Renault, tam ta logika tak nejak absentuje, asi to bude tým znakom...
NPvl - Profil | Út 29.12.2015 22:50:36
NBláža - Profil | Út 29.12.2015 22:11:20
Takové drama to bylo, čekal jsem s napětím u kompu jak to dopadne. ;o)))
Nhaluzář - Profil | Út 29.12.2015 21:35:18
NBřemo - Profil | Út 29.12.2015 21:30:22
Nhaluzář - Profil | Út 29.12.2015 21:16:36
NBřemo - Profil | Út 29.12.2015 21:15:16
sepnuty ! A to je v pořádku....Vzadu na tom antizeverzu je plíšek který chodi (přepína se)
Nhaluzář - Profil | Út 29.12.2015 21:12:08
Noreno - Profil | Út 29.12.2015 21:11:16
NCalex - Profil | Út 29.12.2015 21:04:23
NBřemo - Profil | Út 29.12.2015 20:56:21
Nhaluzář - Profil | Út 29.12.2015 20:52:27
NCalex - Profil | Út 29.12.2015 20:43:42
Noreno - Profil | Út 29.12.2015 20:41:34
Noreno - Profil | Út 29.12.2015 20:40:19
prečítaj si moju odpoveď Calexovi (nižšie) je tam ďalšie upozornenie ku kompletizácii
Noreno - Profil | Út 29.12.2015 20:35:12
tu pozri, máš tu pekne v pôdoryse správnu polohu struniek
http://www.mrk.cz/Data/Pics/2015/351/1292282_0b14d.jpg
Nhaluzář - Profil | Út 29.12.2015 20:32:09
Noreno - Profil | Út 29.12.2015 20:26:56
na začiatku diskusie je vložený tento obrázok: http://www.mrk.cz/Data/Pics/2015/351/1292282_0b14d.jpg na ňom vidieť pekne správnu polohu struniek :)
ešte si dovolím upozorniť, že pri kompletizácii treba OPATRNE !!! ukladať to horné viečko (s plsteným krúžkom) .... čudliky, ktoré vyčnievaju z viečka treba smerovať do voľného priestoru vedla struniek a až následným potočením viečka zaaretovať strunky v správnej polohe
Noreno - Profil | Út 29.12.2015 20:06:01
natoč všetky strunky do správnej polohy ... správna poloha strunky = prstenec pekne dosadá (na 1. foto vpravo)
Nhaluzář - Profil | Út 29.12.2015 18:31:05
NPepa z depa - Profil | Čt 24.12.2015 10:09:42
ještě jednou přeju hezký vánoce bohatýho ježíška a zdraví v příštím roce. a hodně ryb. ;-)))
Nsven - Profil | St 23.12.2015 23:53:45
Tak to bohužel byla spíš jen bouře ve sklenici vody... http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=629876
Nnekut - Profil | St 23.12.2015 19:47:25
Nnekut - Profil | St 23.12.2015 19:28:17
NPepa z depa - Profil | St 23.12.2015 12:42:59
nemusel by mít rplničku na ložisku stačilo by futro z nějakýho dobrýho plastu. s modernější kabátem souhlasím a i s tím že by si svý kupce našel. v cizině sou z tapů vybzíkaný a kdyby byl zmodernizovanej tak by díru do světa určitě udělal. v rybolovný technice ho má snad každej. do dálky je nepřekonatelnej. tak to nevím a ani sem to neslyšel že by ho někdo chtěl vzkřísit. kdybys měl nějaké novo info tak se zmin.
taky Ti přeju pěkný a klidný svátky a hlavně to zdraví at slouží!
měj dobrej den u vody je dneska krásnej den.
Nsven - Profil | St 23.12.2015 12:31:31
Ne ale vážně. Už jsem to tu kdysi psal. Kdyby měl TAP rolničku na ložisku a dát mu tochu modernější kabát, určitě by si své místo na trhu našel. Dodnes jej někteří nadšenci používají v RT v dálce pro jeho opravdu křížové navíjení. Sice jsem zaregistroval, že se nějaký odvážlivec pustil do jeho znovuzrození ale jak to dopadlo, to netuším.
Přejí Ti pěkné svátky.
Já mizím alespoň na chvíli k vodě. Je krásně a bylo by škoda to nevyužít.
NPepa z depa - Profil | St 23.12.2015 12:29:53
NPvl - Profil | St 23.12.2015 12:22:32
NPepa z depa - Profil | St 23.12.2015 12:17:25
Nsven - Profil | St 23.12.2015 12:03:52
Nejedná se ani tak o omyl, jako o nepochopení.
Ložiska v Tapu jsem samozřejmě nepočítal ale použil v konverzaci s kolegou steiza, jen jako slovni obrat k ilustraci, že kvalita navijáku nemusí nutně korespondovat s kvantem ložisek, Nic víc v tom netřeba hledat. Kdysi jsem Tapy také měl, byly to pěkné mašinky. Ani nevím, proč jsem se jich zbavil...
"Vejkresu" jsem patřičnou pozornost, pravda nevěnoval. Což je u bývalého kovomodeláře a nástrojaře na pováženou a projevem neomluvitelné nedbalosti a lehkomyslnosti.
Přijmi prosím mou hlubokou omluvu.
Dle tvého doporučení jsem se pro radu, na odborníky tedy obrátil: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=624313&page=665
NPepa z depa - Profil | St 23.12.2015 11:38:11
NPepa z depa - Profil | St 23.12.2015 11:36:51
Nsven - Profil | St 23.12.2015 11:30:29
Pokud ses tedy rozhodl opruzovat a chytat mě za slovo, zvlášť pokud nebylo určeno Tobě, tedy věz, že ve skutečnosti měl TAP ložiska tři. Když už tedy...
NPepa z depa - Profil | St 23.12.2015 11:23:15
Nfheavy - Profil | St 23.12.2015 11:19:17
Npoldeci - Profil | St 23.12.2015 11:15:56
Nfheavy - Profil | St 23.12.2015 10:56:07
Nsteiza - Profil | St 23.12.2015 10:36:44
Nsven - Profil | St 23.12.2015 10:16:42
Každý kousek se počítá. A kdyby se mohlo zdát, že jich je ještě málo, tak si jich třeba pět přidáme... on do toho stejně nikdo nekouká a papír to unese..
http://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=211&id=2862&hilightkw=navij%E1k%20mivardi
Takový TAP měl jedno ložisko, bratru za 3,40 Kčs, tehdy ještě podložených zlatem a a ostatními aktivy banky Československé a běhá dodnes :-)
Jinak už jsem to dole zmínil :-)
sven - ® [Poslat soukromou zprávu.] Pá 18.12.2015 11:36:14
Líbí: 0 Nelíbí: 0 [Napsat si svou soukromou poznámku k tomuto záznamu.]
jaa1959 >> osobně bych se přiklonil spíš než k označení "ložisko", třeba k názvu jednocestná volnoběžka, pouzdrová volnoběžka, jednosměrná volnoběžná spojka apod.
"Ložisko" je v tomto případě matoucí obchodní označení a budí v laikovi potřebu, nacpat do něj vazelínu :-)
Nnekut - Profil | St 23.12.2015 9:31:21
Nnekut - Profil | St 23.12.2015 9:28:53
NKáceč - Profil | Út 22.12.2015 23:30:44
Nsteiza - Profil | Út 22.12.2015 23:03:28
Nsteiza - Profil | Út 22.12.2015 22:02:53
Nsven - Profil | Út 22.12.2015 21:17:08
Já bych se v tom víc nevrtal ...
Jak si správně psal dole, nepatří to sem. Jsme na diskusi o technickém problému s funkcí jednocestného ložiska.
Nekazme si předvánoční čas :-)
Nnekut - Profil | Út 22.12.2015 21:13:38
Nnekut - Profil | Út 22.12.2015 21:07:27
Npetko38 - Profil | Út 22.12.2015 18:43:12
Njaa1959 - Profil | Po 21.12.2015 21:02:50
Nsven - Profil | Po 21.12.2015 20:23:02
Čím jsem já starší, tím víc věřím, že daleko větší "katastrofa", jak si onu změnu vlastnických vztahů nazval, nastala mnohem, mnohem dříve. Jednak v roce 1919 a následně v roce 1945.
Příkladem první vlny, budiž například "Pozemková reforma" 1919 https://cs.wikipedia.org/wiki/Pozemkov%C3%A1_reforma_v_%C4%8Ceskoslovensku
Příkladem druhé vlny, např. řada dekretů presidenta E.Beneše z roku 1945
(Doporučuji alespoň nakouknout. Velmi zajímavé, v kontextu dnešního výkladu poválečných dějin)
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-100
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-101
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-102
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-103
V porovnání s předcházejícími, by se třetí vlna v roce 1948, dala nazvat už jen pouhým paběrkováním...
Pokud jsem zmínil absenci vývoje a výroby tuzemských navijáků, měl jsem na mysli několik posledních desetiletí, konkrétně tři poslední.
Současná nabídka obchodů, je téměř 100% ně zahraniční provenience....
Technická úroveň rybářských produktů českých firem, pokud se budeme držet předmětu diskuse, tedy navijáků, vždy pokulhávala za světem. A to bez ohledu na politické zřízení. Netřeba si nalhávat, že jsme patřili k evropské špičce, tím méně světové.
Jen jsme se vždy chlácholili legendou o zlatých českých ručičkách....
Od roku 1989 uplynulo už 26 let demokratického kapitalismu… Tedy dostatečně dlouhá doba k tomu aby se některý z našich výrobců pochlapil a prokázal svou konkurenceschopnost.
S politováním je třeba konstatovat, že za celou dobu, jsem nezaregistroval jedinou českou firmu, která by se v Česku do výroby pustila. Ani do licenční, natož vlastní konstrukce.
Z tuzemských výrobců rybářského náčiní, přežívá pouze firma Sona.
Jediným kliknutím na nabídku jejího výrobního programu, lze zkonstatovat, že se za 26 let "svobody", vývojově nepohnula z místa ani o píď...
http://www.sona.cz/shop.php?…
Jak je to možné, když v současnosti žádné politické zřízení, technologický rozvoj nebrzdí…? :-))
Nnekut - Profil | Po 21.12.2015 19:17:31
Njaa1959 - Profil | Po 21.12.2015 17:32:12
Nsven - Profil | Po 21.12.2015 11:15:10
Nejednalo by se o zahlcení trhu, už jen vzhledem k ceně takové mašinky ale ukojení chtíče náročných zákazníků v řádu stovek a výhledově možná tisíců.
Mistrovské hudební nástroje, sportovní náčiní atd.. z rybařiny třeba ručně stavěné pruty atd. také neleží v regálu každého supermarketu. Třeba na špičkové štípané pruty se u mistra čeká měsíce až roky.
NJarda Š. - Profil | Po 21.12.2015 11:12:06
Npoldeci - Profil | Po 21.12.2015 11:05:51
Nsven - Profil | Po 21.12.2015 11:03:42
Pořádné, poctivé, strojařsky zpracované....třeba s doživotní zárukou.. Určitě by se našla řada tuzemských i zahraničních zájemců, kteří by si za kvalitu rádi připlatili..
Nnekut - Profil | Po 21.12.2015 10:32:07
Čtenáři této diskuse také sledují
NMethod feeder a vše kolem něj40291
NFeeder na Dunaji1192
NS feederem na kapry96912
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NFeeder videa - výběr MM201
NFeederařina na řece64303
NPickermánia-ultra light fishing49055
NPreston - vše kolem této značky.4055
Kde to žije - feeder
18:25NFeederařina na řece 64303
15:36NPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
ÚtNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...

















