Kvalitní boty k vodě

Ahoj, Uvažuji o koupi nějakých slušných bot na ryby.Na MRKu jsem něco málo našel,ale bohužel staršího data.Vybral jsem dvě varianty,ale rád bych se zeptal na zkušenosti od uživatelů
.http://www.usumce.cz/boty-prologic-max-4-polar-zoone-boots.html
http://www.usumce.cz/boty-prologic-survivor-boot-new-green.html
Mělo by jít víc o zimní boty.Nechodím k vodě za mrazů,ale i když je kolem nuly,tak nohy promrznou.Samozřejmě,že používám kvalitní Zimní termo ponožky Dr.Hunter,ale boty nejsou asi to pravý.Budu rád za každej tip.Cenový strop 2500kč.Díky za solidní odpovědi.
Autor diskuse: Mirek M. - Profil , 8.12.2015 všeobecné - ostatní
48 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NPfero - Profil | St 1.11.2017 10:03:55

Sidla: jo prabosky mě nenapadly :) tyhle nevypadají zle! díky za tip

    NPfero - Profil | Út 31.10.2017 16:35:47

    Ahoj, řeším podobný problém. Nechci vyloženě zimní boty, ani nemusí být vyloženě trekové, zase tolik toho nenachodím. Co Salomon https://www.eobuv.cz/salomon.html máte nějaké zkušenosti? Není to jen takové značka, že je o ni hodně slyšet, ale nakonec nevydrží? Díky

      Ntoughpower700 - Profil | St 26.10.2016 18:51:18

      AČR :) Je to za pár českých a maká to.. Ať už na ryby zima/léto, vejšlap, kopání s deťákem, nebo průzkum podzemí... Jen je toho třeba mít více (typů) páč pro danou aktivitu a jakýsi komfort jeden typ (alespoň mě) nestačí :D A fusakle ať už jsou boty jakékoliv taky nepodceňovat, páč to je polovina "úspěchu".. :)

        NMilf64 - Profil | St 26.10.2016 18:10:44

        V zimě je chladno,v letě je horko.A tak tu žijem.Když chceš jit k vodě na podzim,obleč se pořadně,hlavně hlava je citlivá na prochlazeni celeho organizmu.A vykašli se na hadky o obuvi.Vem boty ktere nepromoknou(ne gumaky)a vyraz.Nejnej je noha v suchu,ažpak nasleduje zbytek.Chodidla nejsou topeni ktere obališ a budou udržovat vlastni teplo,!!!!!!!!!!

          Ndrvoštěp - Profil | St 26.10.2016 17:18:19

          Vojc29 >> Plha se hlásí :)))

            NVojc29 - Profil | St 26.10.2016 15:33:57

            drvoštěp >> Dobrá. Třeba se najde ještě někdo další.

              Ndrvoštěp - Profil | St 26.10.2016 15:29:55

              Vojc29 >> Ne,mám to z jinè diskuse.Až omrknu tak to sem hodím

                NVojc29 - Profil | St 26.10.2016 15:24:00

                drvoštěp >> OK. :)) S tím nemám problém :) No myslíš na některé z těch co jsem dával odkaz já ano?

                  Ndrvoštěp - Profil | St 26.10.2016 15:14:20

                  Vojc29 >> Na nás musíš pomalu ;)) Zítra se jdu podívat do toho Hervisu na ty boty zde z odkazu.Jinak já mám holiny z Eva materiálu s vložkou a pak policejní zimní kanady.Zatím vše OK

                    NVojc29 - Profil | St 26.10.2016 15:00:48

                    Hoši nechte staré starýma a šup nějaký info :D :D :)))

                      Ndrvoštěp - Profil | St 26.10.2016 14:57:13

                      Pvl >> No jestli jsi ještě doma ;))))

                        Ndrvoštěp - Profil | St 26.10.2016 14:55:46

                        Vojc29 >> Už to funguje.Zkoušel jsem to 4x a vždy to ukázalo dlouhá doba připojení.A teď to maká zase normálně.

                          NPvl - Profil | St 26.10.2016 14:55:09

                          drvoštěp >> Omyl ..co by asi viděl ??

                            Ndrvoštěp - Profil | St 26.10.2016 14:54:15

                            Pvl >> Ti čuměl na starou ;)))

                              NVojc29 - Profil | St 26.10.2016 14:53:52

                              drvoštěp >> Mě taky funguje :))) Nevím na naší straně problém nebude :)

                                NPvl - Profil | St 26.10.2016 14:51:35

                                drvoštěp >> asi to máš rozbitý :o§)) U mne to jde tak silně že se koukal soused z balkonu

                                  Ndrvoštěp - Profil | St 26.10.2016 14:49:05

                                  Vojc29 >> Ani jeden odkaz mi nefunguje.

                                    NVojc29 - Profil | St 26.10.2016 14:35:30

                                    Ahoj,

                                    Oživím téma. Přemýšlím o těchto botech teď do chladna už

                                    http://www.vseprolov.cz/obuv/kamik-kanadska-obuv/ka​mik-nationplus-8805.html

                                    nebo

                                    http://www.vseprolov.cz/obuv/afars-lovecka-obuv/obu​v-zimni-storm-6466.html

                                    Máte zkušenosti někdo nebo ne? Popřípadě tak do 2500Kč něco doporučit? :) Díky

                                      NSorbon - Profil | Čt 10.12.2015 22:05:42

                                      Merrell Alpha

                                        NSorbon - Profil | Čt 10.12.2015 22:03:03

                                        Mirek M. >> čau, já jsem strávil výběrem teplých bot hodně času, zkusil jsem hodně znacek a za mě je top č. 1 - Merrell Alpha. Neexistuje, aby Ti v nich byla zima. Má to vnitřní botu, goretex membránu, můžeš v tom chodit ve vodě, ve sněhu...
                                        V mojí velikosti, vel. 42 těžko sehnatelná, ale nakonec jsem je sehnal za 3200,-
                                        Vřele doporučuju...

                                          NDefrost1 - Profil | Čt 10.12.2015 19:40:07

                                          Mirek M. >> Tam jsou trošku loupežníci, ten obchod ber spíše jen informativní co se týče velikosti bot a nabídky ob fy, Prabos.

                                            NMirek M. - Profil | Čt 10.12.2015 19:39:55

                                            Kubajz >> Ještě tomu dám čas,abych se neukvapil.Ty Pro logiky ale kupovat nebudu.Jak jsem tady už psal,jsou hodně tvrdý-lyžáky.Zdarec

                                              NKubajz - Profil | Čt 10.12.2015 19:35:12

                                              Mirek M. >> Můj názor je,že se ti ta investice vyplatí,ale pokud nejsi ochotný ty peníze dát,ten Prologic není nejhorší.Má ale dost tvrdou podrážku,rozšlápl jsem ji snad po třech letech a teče do nich v jednom místě kde je šef ze tří vrstev materiálu přes sebe.Takže vodu rády nemají.to jsou moje postřehy.zdar i tobě

                                                NMirek M. - Profil | Čt 10.12.2015 18:54:34

                                                Kubajz >> Pokud bych chtěl dát za boty pět litrů,tak je výběr velikej.Meinel,Prabos,Mamut....to fakt ale nechci.ZDAR

                                                  NKubajz - Profil | Čt 10.12.2015 18:29:20

                                                  Na Prologicy se vyprdni.Není to zas tak dobrá bota.Mám je už asi 4 roky.Sice vše drží,proto je mě líto je vyhodit,ale za ty peníze nebo trochu víc koupíš lepší.Já už bych si vybíral u meindla,ale je to jednou tolik peněz.

                                                    NMirek M. - Profil | Čt 10.12.2015 17:57:57

                                                    Defrost1 >> Ahoj Tak dneska jsem byl na te Hybešce.Tu značku tam maji,ale nejlevnější boty tam jsou za 4500, což je docela dost.Je ale pravda,že ty botky jsou hodně solidní.Třeba se přemluvím něco došetřím a půjdu donich.ZDAREC

                                                      NMirek M. - Profil | St 9.12.2015 17:47:27

                                                      Defrost1 >> Jo to vím, tam jsou nějaký oděvy do přírody.Mrknu Diky

                                                        NDefrost1 - Profil | St 9.12.2015 17:22:14

                                                        Mirek M. >> zkus se mrknout do kšeftu na začátku Hybešky směrem od malé ameriky je to pravé straně cca 5-tej barák.

                                                          NMirek M. - Profil | St 9.12.2015 16:55:13

                                                          Defrost1 >> Docela jsi to vystihl.Fakt nepotřebuju boty na dírky,ale na bobkařinu v chladným počasí.Ty probosy vypadaj solidně,ale nevim jestli bych si pomohl.Třetím rokem používám tyto http://www.tahoun.cz/boty/brodaky/trekove-boty-mont​-blanc a nejsou špatný,ale chtěl bych něco teplejšího.Možná ta membrána je u těch Probosu lepší a tím pádem je v nich tepleji.Jasně že fusky mám solidní a ty boty používám skoro celou sezonu-krom parných dnů a jak píšeš s dobrou ponožkou jsem v suchu.Jestli na ty Probosy někde v Brně narazím,tak na ně mrknu.Takhle po netu je kupovat nechci.DIKY

                                                            NDefrost1 - Profil | St 9.12.2015 16:31:48

                                                            Mirek M. >> Podivej ty nepotřebuješ super zateplené boty, ale kvalitní membránu. Ty prabosy jsou z přírodní usně která zabraňuje pronikáni chladu a "nejkvalitnější" membránu (schválně píšu do uvozovek, pro urejpance) . Ty prologic píšou zateplené takže dost dobře nechápu proč tam mají psané pro všechny roční období?#!@. V létě by jsi v tom chcip, naopak prabosy jsem měl i v létě a v kombinaci dobrou tenkou ponožkou jsem měl nohy v suchu. Používám jen ponožky Voxx na podzim a na jaře B v zimě C a vyjímečně D-čka. Hlavně si nenech radit od lidí co si koupí super zateplené boty a napíší ti že " uplně super pohodlíčko a teploučko" ale už ti nenapíší že to používají jen na dírky a v nej. mrazech protože jak se trochu oteplí tak se jim zapaří čapy, bo maj nahovno membránu. Prostě si kup boty s membránou Gore-tex a máš klid. Na trhu máš víc bot s touto membránou takže si můžeš vybrat.

                                                              NBoncho - Profil | St 9.12.2015 14:39:58

                                                              ZoeB >> Já už je mám 5 let a proto je doporučuji. Mimochodem před dvěma týdny jsem byl na rybářském veletrhu v Lublině a prodávali se tam i speciály do - 70 stupňů

                                                                NMirek M. - Profil | St 9.12.2015 14:29:36

                                                                Defrost1 >> Dnes jsem zkoušel vysoký Prologiky a je fakt,že jsem byl jako v lyžákách.Jsou dost tvrdý.Ty Prabosy vypadají solidně.Jsou trochu zateplený? Jaký jsou na zimu?? Díky

                                                                  NPr3v1t3k - Profil | St 9.12.2015 14:10:13

                                                                  Já mám od téhle značky boty z dob studií v zámoří. Mám předchozí model těchto bot, které již dvě sezony vychvaluje můj tatík neb se nechal rád přesvědčit :-D To je varianta zimní...další najdeš tamtéž :-)

                                                                  http://www.rockyboots.com/rocky-mens-boots/rocky-br​ute-waterproof-insulated-outdoor-boot/RKYS097.html?​dwvar_RKYS097_color=21#sz=12&start=61

                                                                    NKrl - Profil | St 9.12.2015 13:55:01

                                                                    Asi 8-10 let jsem velice spokojen s těmito botami.http://www.grundik.cz/cz-detail-135581-obuv-demar-h​unter.html

                                                                      NZoeB - Profil | St 9.12.2015 13:26:04

                                                                      Boncho >> Ty gumáky jsem viděl na prodejně a nevěřím, že jsou do -30 stupňů... Chci se zeptat, máte ty gumáky Lemigo? Drží teplo jak uvádí popis? Díky

                                                                        NDefrost1 - Profil | St 9.12.2015 11:15:10

                                                                        Vyprdni na prologic a kup si Prabos Condor, mám je už několik roků a maximální spokojenost. Můžeš s nima trajdat ve vodě a nosit je v zimě i v létě. Jsou to goráče a do ceny se taky vlezeš :-)

                                                                          Ndrvoštěp - Profil | St 9.12.2015 7:41:04

                                                                            NMirek M. - Profil | St 9.12.2015 7:16:51

                                                                            metalbrute >> Vypadají dost dobře.Taky mrknu

                                                                              NMirek M. - Profil | St 9.12.2015 7:07:05

                                                                              alžběta >> Díky Určitě na to mrknu.Máš naprostou pravdu,že na botách se nemá šetřit.O peníze až tak nejde,ale všeho s mírou.

                                                                                Nmetalbrute - Profil | Út 8.12.2015 22:57:10

                                                                                koupil jsem letos na jaře toto. Sice jsem u vody letos tolikrát nebyl, ale zažily už pár dobrejch masakrů a zimu ani mokro jsem nepoznal.
                                                                                http://www.engelbert-strauss.cz/Obuv/bezpecnostni_o​buv_S3/S3_vysoka/e_s_S3_Bezpecnostni_vysoka_obuv_Ne​mbus_high-1300510-93649-820-591.html

                                                                                  Nalžběta - Profil | Út 8.12.2015 21:59:21

                                                                                  k botám je třeba přistoupit tak, že "nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné nekvalitní věci". Vydrží ti 3x tolik.

                                                                                    Nalžběta - Profil | Út 8.12.2015 21:45:12

                                                                                    Ahoj. Poohlédni se prosím po speciál outdoor značkách. Pro mě je to nejdůležitější součást výbavy do přírody a troufnu si říci, že se velmi vyznám.
                                                                                    Doporučuju Garmont nebo Mammut, ale značek je více. Noha musí být hlavně zpevněná. Za tyto dvě značky ručím vlastním mužstvím. Sice Prologic také nejsou špatné boty, ale mezi nima a Garmontkama je dost rozdíl. Pohodlí, teplo, trvanlivost a vodotěsnost. Nemusíš ani moc připlácet.
                                                                                    V dnešní době už bych si do přírody nekoupil nikdy boty bez goretexové membrány. Tu pokud se neplatu Prologic nemají.

                                                                                      NMirek M. - Profil | Út 8.12.2015 21:14:39

                                                                                      ZoeB >> Ahoj, Taky jsem se díval po těch Mach 4.....,ale nikde je už nemají.Ja je teda nikde v mojem čísle 42-3 nenašel.Taky asi nebudou tak do zimy.Díky

                                                                                        NZoeB - Profil | Út 8.12.2015 20:34:43

                                                                                        Mirek M. - >> Doporučuji si je někde vyzkušet, neboť boty Prologic mají "divné" velikosti, já osobně mám PL Max 4 Gripp Trek a Cross Grip Trek a jsem s nimi velice spokojeny.. moje velikost bot je normálně 42-43, boty od Prologicu mam ve velikosti 41.

                                                                                        Uvažoval jsem taky nad těmi, které si vybíráš a to Max 4 Polar Zone, jen sem se v nich necítil, připadal jsem si v nich jak v lyžácích... do sněhu a do mrazu asi ideální, ale v těchto podmínkách já na ryby nechodím :-)

                                                                                          NCasio - Profil | Út 8.12.2015 20:33:18

                                                                                          Mirek M. - >> Ahoj, já mám boty Prologic ale Grip. To co už zažily se divím že drží ,tedy už mic ne,ale drží. Jen se mi asi po dvou letech přešoupaly nitě ve švu na malíkový straně boty, švec opravil a drží víc než původní. Myslím že Polary to budou mít podobný. Druhý boty na zimu mám Rocky. Jsou to lyžáky,ale neřekl bych že o moc teplejší. Málo propouští ven a docela pak začne zábst.Kdybych je tenkrát koupil za plnou řachu asi bych byl nas. Ale za 1800,- to byla povinnost :-). Takže jestli nechodíš vyloženě v mokru volil bych Polary , ty New bohužel neznám...