- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Extrémě zarostlá voda
Nazdar Borci kaprolovu...Objevil jsem v pohraničí, v lesích další zapomenutý rybníček cca 150x100m. Strávil jsem u něj opakovaně několik hodin pozorováním a mám z něj klepotici...
To co se tam místy prohání těsně pod hladinou jsou buď ponorky nebo kapři a amuři z pohádek. Jen pro představu, nenašel jsem nikoho a žádný údaj o tom, kdy byl naposled vyloven či vypuštěn - možná, že vlastně nikdy. Kdysi byl součástí prvorepublikového rekreačního zařízení, ze kterého je zřícenina kousek od rybníčku.
O co mi jde - celé dno je pokryto takovou houbovitou řasou do výše cca 30cm, vypadá to jako zelený rosol nebo sluc s bublinkovými oky. S tím, bych se ještě pomocí montáží "ZigRig či ChodRig" dokázal tak nějak vypořádat, ale co mě tíží mnohem víc je nějaká vodní tráva - úplný blázen.
1) Rybník má tvar nakloněné vany bez nějakých přechodů. Tedy ve smyslu hloubky začíná u kdysi vybetonované (dnes rozhpadlé) pláže 0cm a následně v pravidelném sklonu padá do 4m hloubky u hráze.
2) Po opravdu celé ploše rbyníka tvoří dno ty divné zelené řasy v konzistenci houbovitého rosolu.
3) Vodní tráva o které mluvím (neumím ji pojemnovat, ale zřejmě se jedná o vodní mor kanadský) je v podobě šlahounů, které rostou hustě vedle sebe ze dna a vzlínají až k hladině a mají na sobě taková patra jakýchsi stolístků -kdysi jako dítě jsem to snad viděl i někde v akváriu. Na hladině se místy točí do jakýchsi vrkočů, které místy kvetou...
4) Volná hladina je pouze uprostřed vody, ale předpokládám, že ve sloupci to nejspíš bude to samé.
5) Opakovaně u břehů jsem buď na hladině nebo do metru pod hladinou opakovaně viděl opravdu nádherné snad metrové ryby, jak se tím svinstvem proplétají. Uberu ve velikosti pozorovaných ryb max. na 90cm...
Otázka zní: jakou montáž zvolit do těchto podmínek, pokud nechci chytat na chlaba z hladiny?
Fotokgrafii, používám ilustrační pro jen pro představu, jak to tam na většině plochy vypadá.... D9ky za typy, odpovědi typu "jdi jinam" budu mazat. Zdarec
Autor diskuse: Wamp - Profil , 17.7.2015 kaprařina - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
76x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Wamp - Profil | So 25.7.2015 17:48:35
obrisek >> hodil jsem tam ty hrábě minimálně 50x, pak jsem je přitahoval po dně až k sobě, udělal jsem tam tam takovej randál, že určitě zdrhnul i vodník...myslím, že ráno bude jakorát...
Wamp - Profil | So 25.7.2015 17:36:45
Malda512 >> 0,38 kmen berkley Triline, 5m šokovka AssoUltra 0,50/26kg, prut Sportex Morion a navi: Shimano Superbaitrunner 6000... tak schválně kdo z koho... :-))
mascha - Profil | So 25.7.2015 17:31:23
Moc nechápu tu nechuť tam chytat z hladiny na chleba. Žádná práce a nejlepší záběry. Pletenkou se při zdolávání ryba zeleninou prořeže, ne?
obrisek - Profil | So 25.7.2015 17:15:30
Malda512 >> tak tak, jeden starej domorodec lovil štiky tak, že 5 metrovou haluzí chvíli mlátil do pole ze stulíky, všechno vyplašil.Pak nahodil na okraj a jak se štiky vraceli, měl je:)
obrisek - Profil | So 25.7.2015 17:12:31
Jinak já osobně bych tam šel tak s 030 pletenkou a jednohák owner gorila, nebo nějakej malej sumcovej a velký nástrahy.Ty ryby zřejmě nebudou moc opatrný.Na dravca bych tam mrskl mrtvou ze dna aspon 15-20 čísel.No prostě hodně nadimenzovat :)
Malda512 - Profil | So 25.7.2015 17:11:58
Wamp >> všechno špatně.... tam jsi měl lovit už dneska. Možná si myslíš, že ty ryby budou vyplašené ale není tomu tak. taková šance se nakrmit částečky ze zvířeného dna je pro ryby neodolatelná.
Wamp - Profil | So 25.7.2015 16:47:48
Malda512 >> Hodina a půl házení, čištění, prostě dřiny (jak burlak na Volze), jsem spálený až na pr..., ale je snad hotovo.
Flek (spíše tunel) 3x12m a cca metrák bordelu, je tam toho neuvěřitelné množství. Ze začátku jsem vůbec necítil pod hráběmi dno, musel jsem se k němu vyloženě protrhat, ale už je i zakrmeno. Zítra se svítáním mi držte palce.
Flek (spíše tunel) 3x12m a cca metrák bordelu, je tam toho neuvěřitelné množství. Ze začátku jsem vůbec necítil pod hráběmi dno, musel jsem se k němu vyloženě protrhat, ale už je i zakrmeno. Zítra se svítáním mi držte palce.
Malda512 - Profil | Pá 24.7.2015 12:41:46
Wamp >> wamp - 23.7.2015 21:05:49 >> čau.. to je v pohodě... jen je ta tráva všude až k hladině ? pokud ne tak když bude na dně někde místo kde bude tráva ležet na dně tak to netrhej a polož montáž přímo na tu trávu,.
ps . nooooooooo to si dáš do těla než tam vytvoříš přijatelnej flek,.
tam bych to protrhal pouze kotvou.. hrábě bych vůbec nepoužíval. jak to vytrháš tak ti garantuji, že ten den budeš mít brutální rybačku. jak rozvíříš dno tak se ryby mohou zbláznit
UPLNĚ NEJLEPŠÍ BY BYLO SI NAJÍT NĚJAKOU MĚLČINU A TY VYTRHAT. TA TRÁVA JDE TRHAT UPLNĚ NÁDHERNĚ. NA REVIRU KDE LOVÍM JE JÍ TAKÉ HOTOVÉ POLE.
ps . nooooooooo to si dáš do těla než tam vytvoříš přijatelnej flek,.
tam bych to protrhal pouze kotvou.. hrábě bych vůbec nepoužíval. jak to vytrháš tak ti garantuji, že ten den budeš mít brutální rybačku. jak rozvíříš dno tak se ryby mohou zbláznit
UPLNĚ NEJLEPŠÍ BY BYLO SI NAJÍT NĚJAKOU MĚLČINU A TY VYTRHAT. TA TRÁVA JDE TRHAT UPLNĚ NÁDHERNĚ. NA REVIRU KDE LOVÍM JE JÍ TAKÉ HOTOVÉ POLE.
Licas - Profil | Pá 24.7.2015 6:43:53
Tak to je nádhera. Doporučuji silnější vlasec (osobně bych nešel pod 0.45) a nějaký ten metr pletené šňůry. Byla by škoda ztrácet ryby. Osobně bych do vody moc nelezl. Tu zelenou potvoru znám a dokáže tě pěkně obtočit. Tak opatrně! Drž se a asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že na raport se tu těší všichni. Ať to hrčí!
TWIN 69 - Profil | Čt 23.7.2015 21:33:57
Wamp >> Kuwa,chlape,Ty jseš připravený jak se patří:-)))
Tak přeji ať se daří a pak podej report.
Tak přeji ať se daří a pak podej report.
Wamp - Profil | Čt 23.7.2015 21:31:27
TWIN 69 >> zitra vecer to vypukne, mam pripravene zelezne hrabe bez nasady na 15m horolezecke šňůře na jedno vytipovane misto u takoveho rozpadleho betonoveho schodu a druhe misto cca 45m od brehu, kde to zkusim ciste na odhoz do takoveho oka cca 2x4m, ktere ma cistou hladinu, ale o sloupci si nedelam iluze.
Na plotne se mi maceruji dva 10l hrnce s repkou a psenici v pomeru 1:2, ve vlastnim vyvaru, zasadne neslévám. Do rana to ten partikl vsecko vysaje i s tim olejickem co ta repka pouští.
Zitra dopoledne se bude cistit tunel v tom vodnim moru, vecer krmim a v nedeli se svitanim - děj se vule sv. Petra... :-)) uz mam horečku.
Na plotne se mi maceruji dva 10l hrnce s repkou a psenici v pomeru 1:2, ve vlastnim vyvaru, zasadne neslévám. Do rana to ten partikl vsecko vysaje i s tim olejickem co ta repka pouští.
Zitra dopoledne se bude cistit tunel v tom vodnim moru, vecer krmim a v nedeli se svitanim - děj se vule sv. Petra... :-)) uz mam horečku.
TWIN 69 - Profil | Čt 23.7.2015 21:12:06
Wamp >> Stálo by za pokus naházet na pár míst dobře připravenou kukuřici+řepku a za dva dny se přijet podívat jestli to místní ponorky zajímá,nebo ne.
Wamp - Profil | Čt 23.7.2015 21:09:47
TWIN 69 >> No jasný, právě že hotový ponorky, jinak bych kvůli tomu "očku" tak neblbnul... :-))
Červené karty: u.x.a.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9912
NKaprařský top vercajk3167
NZlatá kaprařská malina1332
NDomácí swinger - výroba624
NLexikon boilies komponentů901
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NFanclub značky Shimano16387
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNLabe fishing store 18
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNKyjský rybník, Džbán 50904
PoNKrátkodobá kaprařina x 9912
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64

























