MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Nezadouci rostlina v rybniku

Dobry den
nevim na koho bych se obratil. Mam rybnik cca. 500 m2, hloubka cca. 1,5m, v podstate je to spodni voda, pred 3 lety jsem si vsiml rostliny, ktera byla na vodni hladine.
Objevi se na Jare a na Podzim zmizi, momentalne je rybnik pokryt s 80%. V rybniku je z vetsi casti jen plevelna ryba, ktere mam v planu se zbavit a nasadit Kapra, Amura. V priloze zasilam foto rostliny.
Prosim o identifikaci a jak rostlinu z rybniku dostat, nejlepe nejakou eko cestou.
Mistnimi ,,odborniky,, bylo doporucena modra skalice............2mg na m3 vody, Vapno....atd.


Dekuji Hanak

Autor diskuse: pepek vyskoc ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 4.6.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N alžběta - ® So 2.7.2016 14:17:30
Rožnovák >> :-) děkuji :-))
N nofish - ® So 2.7.2016 13:54:01
Rožnovák >> vyhrabat, zkompostovat a prý to chce dost vápna na prosypání (já to nikdy kompostovat nemusel, přesadíš rybník a kapr si s tím poradí). Ale pokud to nepoteče, doroste to zas, tak zkus prověřit tu chemii. Tak i tak se pak aplikace do řeky nějak konzultuje s životním prostředím, myslím.
Pokud máš tu chytrou knížku, vydanou svazem, něco tam určitě najdeš. Jsou tam stejně zase jenom sepsané (občas s chybami...) informace z rybářských učebnic.
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 13:49:15
alžběta >> máš líbí za nekonvenční a inovativní přístup. :-))
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 13:47:58
nofish >> dík, sbírám podklady, abych nebyl za troubu a mohl něčím přispět s troškou do mlýna a potom se i aktivně zapojit až se rozhodne co s tím míní dělat,Jinak mámé štěstí že máme tento úsek ohraničují dva velké jezy a nad horním a pod dolním jezem jsem tento problém zatím nezaznamenal. Tak snad se nějaké řešení upeče natáhnem si galoše vyrvem a potom to něčím ještě s asanujem.
N rájovec - ® So 2.7.2016 13:09:55
alžběta >> Pokud přípravek funguje jak ukazuje obrázek, mělo by být jeho použití v příhraničních oblastech uzákoněno.
N alžběta - ® So 2.7.2016 13:03:00
co vysadit hrocha? Rostliny spase, ryby nežere, před pytláky ochrání...
N venca1 - ® So 2.7.2016 12:52:47
Rožnovák >> Tak po jedenácté.: hrábě.:-)))
N nofish - ® So 2.7.2016 12:41:52
Rožnovák >>
Není nálada a čas, ale někde v chytrých knížkách jsou psány koncebtrace postřiků, které by měly zabrat a přitom ještě nezabít ryby. Vyhubí to ale i plankton a takovéto kytky mají vysoký obsah křemíku a dlouho se rozkládají. Koncentrace ti ale říkat nebudu, bude to špatně a mám průser :-) Vím, že se dal použít i normální roundup biakktiv a reglone - zkus se na to někde poptat, jestli s to tak jmenuje, vyrábí a který z nich použít. Co jsme našel, tak spíš tan druhý, roundup prý moc nefunguje pod vodou. Asi by to chtělo udělat test, co na to ryby a co kytky a uvidíš.

PS: Při těch průtocích/neprůtocích na našich pstruhovkách se dívám, že zarůstá všechno a všude. Za pár let to asi bude sranda....
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 12:12:06
Prosil bych o nějaké inovativnější nápady než hrábě, pokud jsou na skladě. Již před zadáním své otázky mi bylo jasné, že nejjednodušší cesta odstranění je mechanická.Tak prosím zkuste zapátrat v paměti a vyšťourat nějakou technologickou pecku a nejlépe i nějakou prevenci,aby odstranění bylo permanentní. ale hrábě už mi nepište ať to tu není 10 krát.Děkuji všem za rady.:-)
N Sa(l)micka - ® Pá 1.7.2016 23:42:31
Mno, pokud by šlo o rybník, přisaď kapra=zvíří bahýnko=do vody půjde míň světla=kytka hůř poroste. V kombinaci s tim, že kytku, na kterou dosáhneš hráběma, vytaháš a zkompostuješ, to bude optimum. Podobnej problém jsme řešili na městě - a klaplo to. Leč pstruhovej revír řešit jak řikají ostatní: hrábě a kompostér. Zkrátka tam máte parádně čistou vodu.
N Rožnovák - ® Pá 1.7.2016 22:59:58
chřenovák >> navrhnu našemu spolku komerční chov kapybar a zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Udržíme rdes v rozumné míře a budeme soběstační v samo zásobéní klobásek a jiných uzenin z tohoto dietního masa :-)
N chřenovák - ® Pá 1.7.2016 22:49:20
Rožnovák >> Asi není na to žadná prevence podle mě jenom asi mechanicka☺
N Rožnovák - ® Pá 1.7.2016 22:44:28
chřenovák >> a nějakou prevenci? nemáš?
N chřenovák - ® Pá 1.7.2016 22:41:58
Rožnovák >> Hrabě a hrabat☺
N Rožnovák - ® Pá 1.7.2016 22:35:54
Po roce přidám příspěvek abych neotvíral zbytečně nové téma. Chci se zeptat jak řešit problém s rdesem kadeřavým na pstruvé řece.Loni za extrémního sucha se průtok vody mezi stupni defakto zastavil a kačeny ho zavlekly z nějakého stojáku do toku.Velmi rychle se rozšířil prakticky po celé délce toku která protéká městem,kde je tok rozdělen stupni.Letos ani memuselo dojít k poklesu hlediny,ale jakmile se oteplilo začal zase velmi rychle bujet.Takže odn června je část revíru nechytatelná a když poklesne voda pstruzi a lipani v kombinaci s touhle rostlinou,mají ještě horší pomínky pro život. Amura do řeky nasadit nemůžem tak prosím o radu.Příkládám aktuální foto postiženého místa revíru.
N sven - ® Pá 5.6.2015 12:18:59
bremic >> :-)))
N bremic - ® Pá 5.6.2015 12:12:25
sven >> takový slimák na koberci musí v rozespalých očích evokovat různé domněnky :)
N sven - ® Pá 5.6.2015 11:59:29
bremic >> :-)))
Tak s tím mám také nějaké zkušenosti :-) Předevčírem jsem jich učil plavat asi pět... Jak rozbalíš krmení tak už lezou.... Přes co přelezou, to osliznou....plzáci, slizáci, hnusáci...
Ale zatím jich letos moc není, bylo i hůř.
Už se mi dvakrát povedlo si je přinést v tašce domů .Jednou si tak večer sedím u počítače a nejednou koukám, jeden už byl asi metr vysoko na skříni...:-) Asi byl schovaný v tašce nebo ve futrálu.
Ještě, že už přítulka spala ...-)) I když je pravda, že vydejchala i půllitr uprchlých pinek v lednici .-))
N sven - ® Pá 5.6.2015 11:45:57
Chosé 2 >> ahoj .-)
My máme to "štěstí", že na sportovní vodě je překapříno a přecejnováno a tedy žádné rostlinstvo moc šancí nemá...
A na chovných se usídlila jen Elodea canadens. S ní se úspěšně potýkají přisazení amuři, později zákal od kapříků a nakonec zimní výmrz po výlovech. Ale stejně je tam příští rok zas... je to prostě nezmar...
Věřím, že kdybys ji chtěl pěstovat úmyslně, tak už dávno chcípla :-)))
N bremic - ® Pá 5.6.2015 10:09:05
R.P. >> jinymi slovy co jsem psal nize :)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Termo oblek (SLEVA 52%)

Za 2.199
Dvojdílný zateplený oblek extrémně odlehčený. Dvoudílný rybářský oblek udrží teplo i ve velmi chladném počasí. 100 % odolný proti promoknutí i profouknutí. Broušený pevný nylon 210 T, pohodlná, teplá vlněná podšívka. Bunda s odnímatelnou kapucí.

akce, rybareniNejširší sortiment bivaků v ČR na skladě

Dodáme do 24 hodin a bez balného a poštovného a za nejnižší cenu.Nyní s mnoha akcemi v podobě dárků(lehátka, spacáky a td.)Pokud se přihlásíte, obdržíte další bonus v podobě 3%.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby- SWEETFISH Rybářské potřeby- SWEETFISH

Břeclav, Lidická 3461/9B