- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Od kolika let se může lovit v MRS na 2 pruty?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nmasař00 - Profil | Pá 27.2.2015 19:28:58
Nklobonek - Profil | Pá 27.2.2015 19:17:23
Jinak k věci, chytat můžeš na dva pruty v tom roce, kdy dosáhneš 16 let. Ale už to tu určitě zaznělo. Tak ať ti to bere chlape a stále tě to baví i v budoucnu.
Nunudle - Profil | Pá 27.2.2015 19:11:27
Ndosec - Profil | Pá 27.2.2015 17:27:16
Nmasař00 - Profil | Pá 27.2.2015 16:46:53
Nmasař00 - Profil | Pá 27.2.2015 16:44:51
Nunudle - Profil | Pá 27.2.2015 10:13:45
Nkakr - Profil | Pá 27.2.2015 9:50:21
Nějak mi hlava nebere, proč se tu probírá lov v ČRS ?????
Přitom správná odpověď byla napsaná hned v začátku diskuze.
Nmasař00 - Profil | Čt 26.2.2015 23:05:39
Nalfonz42 - Profil | Čt 26.2.2015 23:04:30
Nmasař00 - Profil | Čt 26.2.2015 22:58:29
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 22:54:50
Observace tvých úlovků v profilu, budí spíš soucit než závist....
Nmarmyš - Profil | Čt 26.2.2015 22:47:21
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 22:45:24
Nmasař00 - Profil | Čt 26.2.2015 22:40:13
Nmasař00 - Profil | Čt 26.2.2015 22:38:23
Nmarmyš - Profil | Čt 26.2.2015 22:33:23
NBufamur - Profil | Čt 26.2.2015 22:29:50
NBufamur - Profil | Čt 26.2.2015 22:12:15
Nunudle - Profil | Čt 26.2.2015 22:11:54
Nmasař00 - Profil | Čt 26.2.2015 22:07:23
Nblackfish - Profil | Čt 26.2.2015 22:03:59
Doufám, že jsem pomohl. Takže na dva od 16 včetně.Takhle to je bez debat!!:))
NJarda Š. - Profil | Čt 26.2.2015 21:46:07
Nmarmyš - Profil | Čt 26.2.2015 21:34:55
Nmarmyš - Profil | Čt 26.2.2015 21:32:27
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 21:29:25
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 21:24:53
Možná si ten dohled, pleteš s lovem lovem dítěte mladšího deseti let, které není držitelem povolenky..
Dozor nad držitelem MP povolenky mladšího 15 let byl zrušen cca 1996 -7 co si pamatuju. Mám to v garáži, můžu se zítra kouknout.. Dozor na P platil dle RŘ až do nového zákona 99/2004
Jinak hošanovi jsem dal ignor, protože si z druhého profilu, dával sám sobě líbiče a mně nelíbiče. +
http://www.mrk.cz/clen.php3?id=80313 Srabík.....
Nchřenovák - Profil | Čt 26.2.2015 21:10:26
Nmarmyš - Profil | Čt 26.2.2015 21:03:12
Dohled osoby, držitele povolenky starší 18 let platil pouze na vodách pstruhových."
NBufamur - Profil | Čt 26.2.2015 20:59:28
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 20:48:56
No, to se může stát každému. Jen ne každý, umí přiznat svou chybu ...Ale vidím, že ty na to prostě nemáš....
Domlouvat se není o čem...
NBufamur - Profil | Čt 26.2.2015 20:40:10
Já jsem nikde nenapsal že se mě to týkalo, špatně jsi to pochopil, narážel jsem na to že ačkoliv bylo několik let po tom co zrušili dozor tak jsem se stále potýkal s tím, že místní důchodci mě ještě v roce 2004 tvrdili že dozor mít musím, a smím chytat pouze na jeden prut což už i to bylo v roce kdy já jsem začínal chytat na papíry zrušené, i přesto že se jim říkal že už žádný dozor mít nemusím nevěřili mi a pořád mleli tu svou. Kdyby si četl dál a nevytrhával mojí větu z kontextu dočetl by jsi se že porybný mi nic neudělal za to že jsem chytal na dva pruty bez dozoru neboť žádná vyhláška mi to nezakazovala a důchodci se uklidnili protože RS jim potvrdila že mládež už nemá žádná omezení. Napsal jsem to jenom jako situaci kterou jsem skutečně několikrát zažil a kaprařovi1 by se mohlo klidně stát že nějaký neznalý rybář ho bude upozorňovat že chytat na dva pruty nesmí tak ho chci povzbudit aby si s toho nic nedělal a odkázal ho na BP.
Blbost si napsal akorát ty - "Dohled osoby, držitele povolenky starší 18 let platil pouze na vodách pstruhových."
NSisi 05 - Profil | Čt 26.2.2015 20:36:25
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 20:13:19
To co si tu zkopíroval, platilo, když ty jsi ještě nebyl na světě, srandisto.:-))
A skončilo to tuším v roce1996. Můžu to dohledat přesně. Mám všechny RŘ od roku 1992 od kdy jsem vedl rybářský kroužek ...
Tedy se tě to netýkalo ani náhodou. Neboť si začal rybařit až v roce 2003
Sám jsi napsal toto: ..."Když si vzpomenu na své začátky mám úsměv na rtech. Každý důchodce na mne pokřikoval kdykoliv jsem přišel k vodě (rok 2004 + ) ..."
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 19:57:24
Já dole napsal :
".....BPRŘ upravovaly lov dětí do 15 let, na použití jednoho prutu a zákaz lovu na živou rybku.
Což bylo zcela v pořádku.. Alespoň se děcko naučilo aktivně a dobře rybařit a ne jen sedět jako pecka u dvou prutů s pingpongáčema na špagátě....,
Dohled osoby, držitele povolenky starší 18 let platil pouze na vodách pstruhových...
A tady máš ten odkaz :-)
V. Rybolov mládeže
Mládež do 15 let (včetně), do konce kalendářního roku, v němž mladistvý dosáhl 15 let, může na vodách mimopstruhových lovit na 1 prut. Dětem do 10 let se povoluje manipulace s udicí bez příslušných dokladů na jeden prut držitele povolenky staršího 18 let v rozsahu jeho oprávnění. Mládeži do 15 let se nepovoluje lov na živou rybku. Mládež od 16 do 18 let má stejná práva a povinnosti jako dospělý člen.
VIII. Rybolov mládeže na pstruhových revírech
Mládež do 15 let může lovit na jeden prut pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Povolenku může mládež do 15 let získat po absolvování I. ročníku rybářského kroužku. Může lovit muškařením, přívlačí na třpytku a rostlinnou návnadu.
Mládež od 16 do 18 let má stejná práva a povinnosti jako dospělý člen. Dětem do 10 let se povoluje manipulace s udicí bez příslušných dokladů na prut držitele platné povolenky staršího 18 let v rozsahu jeho oprávnění.
Já tedy žádný rozpor nevidím :-)
NBufamur - Profil | Čt 26.2.2015 19:45:44
Tady je celá problematika rybolovu mládeže z objektivního zdroje.
RŘ v roce 1992: Mládež do 15 let (včetně), do konce kalendářního roku, v němž mladistvý dosáhl 15 let, může na vodách mimopstruhových lovit na 1 prut za doprovodu osoby starší 18 let. V případě, že doprovázejícím není zákonným zástupcem dítěte, musí být sám držitelem platné povolenky na příslušný revír. Dětem do 10let se povoluje lov ryb udící bez příslušných dokladů na 1 prut držitele povolenky staršího 18 let.RŘ v roce 1995: V tomto roce byla doplněna předchozí definice o následující větu. Mládeži do 15 let se nepovoluje lov na živou rybku. Mládež od 16 do 18 let má stejná práva a povinnosti jako dospělý člen.RŘ v roce 2003: udává stejnou definici jako v předchozích letech.Ovšem zlom nastává v roce 2004, kdy v zákoně o rybářství č. 99/2004 Sb., ovšem ani v jeho prováděcí vyhlášce č. 197/2004 Sb., se o lovu ryb dětí a mládeže nehovoří a žádná speciální úprava tedy neexistuje. Musíme tedy vycházet z toho, že pokud má rybář platný rybářský lístek a povolenku k lovu ryb, pak bez rozdílu věku má všechna práva a musí plnit všechny povinnosti, které stanoví zákon, vyhláška a na jednotlivých revírech tzv. bližší podmínky výkonu rybářského práva stanovené uživatelem rybářského revíru. Přitom se zachovaly cenové výhody pro děti a mládež při nákupu povolenky k lovu ryb.
Dodatek: Nevztahuje se na MRS kde smí lovec lovit na dva pruty až od roku v kterém dosáhne 16ti - let.
(zdroj net:)
NBobertik - Profil | Čt 26.2.2015 19:43:59
MRS má některá pravidla a podmínky jiná než ČRS. Mě se to sice nelíbí, ale tak to je.
NVitali - Profil | Čt 26.2.2015 19:38:47
Nzdevac - Profil | Čt 26.2.2015 19:37:12
Aha, promiň, nevím. V násvosloví se nevyznám. Chtěl jsem, abych mohl chytat v Praze, v okolí Prahy na Labi a na Vltavě na Slapech a Kamýku. Je na tom napsáno Povolenka k lovu ryb. Platili jsme to asi 1100 za mě a 300 za kluka??
NLuk_L - Profil | Čt 26.2.2015 19:31:21
Nzdevac - Profil | Čt 26.2.2015 19:27:24
Ndosec - Profil | Čt 26.2.2015 19:21:17
NLadadar - Profil | Čt 26.2.2015 19:17:10
XI. Rybolov mládeže:
Mládež do 15 let včetně může lovit na vodách mimopstruhových na 1 prut. Mládež do 15 let včetně nesmí lovit na nástražní rybky, ani jejich části, rovněž tak nesmí lovit nástražní rybky do čeřínků. Přívlač je povolena pouze s umělou nástrahou. Dospělí lovící, držitel povolenky a rybářského lístku, může v rámci svého oprávnění provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let.
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 19:12:31
Když už něco píšeš měl bys o tom něco vědět..
Pokud si přesvědčen, že nemám pravdu, tak si nejprve přečti RŘ z roku 2003 na který jsem ti dal odkaz...
Narnošt - Profil | Čt 26.2.2015 19:06:58
NBufamur - Profil | Čt 26.2.2015 19:05:40
Nsven - Profil | Čt 26.2.2015 18:53:41
Žádný zákon nikdy neřešil nějaký dozor nebo lov dětí na jeden prut ..
Pouze BPRŘ upravovaly lov dětí do 15 let, na použití jednoho prutu a zákaz lovu na živou rybku.
Což bylo zcela v pořádku.. Alespoň se děcko naučilo aktivně a dobře rybařit a ne jen sedět jako pecka u dvou prutů s pingpongáčema na špagátě....,
Dohled osoby, držitele povolenky starší 18 let platil pouze na vodách pstruhových...
https://www.google.cz/search?q=ryb%C3%A1%C5%99sk%C3%BD+%C5%99%C3%A1d+2003&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=cVrvVJzQIcf7ygPM6ICgCg
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Čt 26.2.2015 18:52:06
NBufamur - Profil | Čt 26.2.2015 18:34:38
Ahoj, gratuluji od letoška můžeš chytat na dva pruty a pokud ti někdo bude tvrdit opak, zaklepej na čelo a řekni mu ať si prostuduje zákon. RS ti určitě neřekne ani slovo :)
Když si vzpomenu na své začátky mám úsměv na rtech. Každý důchodce na mne pokřikoval kdykoliv jsem přišel k vodě (rok 2004 + ) kde mám dozor a proč chytám na dva pruty ať to okamžitě sbalím že někoho zavolá. Když přišel porybný neřekl ani popel a popřál mi šťastný lov, dědkům praskali cévky :D Měl jsem to štěstí že první povolenku jsem obdržel v prvním roce co tento nesmyslný zákon přestal platit, díky bohu za ČRS.
NJuraj - Profil | St 25.2.2015 21:07:18
Narnošt - Profil | St 25.2.2015 20:33:21
NBobertik - Profil | St 25.2.2015 20:13:43
Nsima.mrk - Profil | St 25.2.2015 20:02:50
Nkakr - Profil | St 25.2.2015 8:46:56
Odpověď znáš, pro sichr ji zopáknu.
Když letos dovršíš 16 let jsi ročník 1999,povolenku MP koupíš za 500kč a smíš lovit na dva pruty. Není podstatné jestli jsi narozen 1.1 či 31.12.
Pokud otázku nezamkneš, bude následovat exhibice znalce všeho práva................
NMrknato - Profil | St 25.2.2015 8:34:20
NSoulfish - Profil | St 25.2.2015 8:28:22
a když si do kalkulačky doplníš rok narození, tak ti vypadne, že máš platit poloviční povolenku, tedy lov na 2 pruty
NSoulfish - Profil | St 25.2.2015 8:11:11
na případné nejasnosti bych se spíš, být tebou doptal na MO, než na MRKu
NZajda - Profil | St 25.2.2015 7:33:31
NPETLOV - Profil | St 25.2.2015 7:04:18
NModrý šílenec - Profil | St 25.2.2015 6:55:53
Poloviční členské ... 350,-Kč
Povolenka ...500,-Kč
+ poplatky v organizaci.
Kde to žije - všechna témata
20:41NPodběrák Solar Bow Loc Carbon Fibre 87
20:02NLabe fishing store 21
19:51NJezero Štít A , místo R1 5
19:05NTrofeje - lín obecný 1
17:56NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 16
17:56NPoradna: Muškaření 3852
17:53NV Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky (Bleskovka) 2
17:42NRybáři a vinařství 933
15:57NLov pod jezem v letních vedrech? 47
15:43NČluny Raptor 805
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
Co je nového - všeobecné
16:24NBleskovka: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17










