- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Třpytka nebo muška
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NLojza - Profil | Út 28.12.2004 22:38:48
NKUBA - Profil | Út 28.12.2004 21:34:09
NLojza - Profil | Út 28.12.2004 21:06:16
GMoolis,Rici: diky.
NBrona | Út 28.12.2004 18:04:59
NAlan | Út 28.12.2004 17:18:28
NPike | Út 28.12.2004 16:32:48
Njepice.cz - Profil | Út 28.12.2004 16:31:44
NAlan | Út 28.12.2004 11:40:01
Ndenyg | Po 27.12.2004 11:32:23
Ndenyg | Po 27.12.2004 11:31:32
Snad tu bude ten obr.
NRici - Profil | Po 27.12.2004 11:24:04
K otázce: přestože s mouchou letos začínám a nemám tím pádem moc zkušenností tak ale můžu potvrdit, že na třpytku nebo strýmra se u nás na revíru chytí daleko víc větších potočáků než na blešouna nebo nymfičky.
Jednoháček by měl být na P vodách samozřejmost a dám to na schůzi jako návrh.
NKUBA - Profil | Po 27.12.2004 11:03:53
NMiloš_diakritický | Po 27.12.2004 11:02:13
Velmi se Ti omlouvám za můj mluvnický exces, zmátlo mě Tvé české jméno a příjmení !
No a Moolisovi, který mě uvedl do latě, se omlouvám též.
NMiloš_diakritický | Po 27.12.2004 10:36:54
Sorry, z jeho karty jsem to nepoznal, taky mě mohlo napadnout, že Lojza je typické jméno zajordánského Nubijce.....
Lojzo, promiň. :-)))
S rovnáním patnáctiletých kluků jsem po hluboké sebereflexi skončil, doufám, že jsi to zaregistroval.
NG.Moolis - Profil | Po 27.12.2004 10:15:29
Milošdia: Poučovat o českým pravopise cizince, stejně tak jako rovnat patnáctiletýho kluka, to musí být lábuž, co?
NMiloš_diakritický | Po 27.12.2004 8:42:05
My muškaři jezdíme chytat štiky na strýmry do Švédska, víš ? U nás už tolik metrových štik není, a řekl bych, že je to P, protože tam jsou i mořští pstruzi.....
A mimochodem, prosím tě , dynamit se píše vážně s tvrdým Y !!!!!!
NZN - Profil | Ne 26.12.2004 23:27:15
KUBA: myslíš, že ve Švedsku neplatí český RŘ?
NPan Slamáček | Ne 26.12.2004 21:11:56
NKUBA - Profil | Ne 26.12.2004 20:39:34
numi> nevím o čem mluvíš, "hájení celé vody a vy jste byli ti co křičeli ..." atd, trojháček na potočáky nepoužívám několik let
Nnumi - Profil | Ne 26.12.2004 8:20:22
NThommaso | So 25.12.2004 23:35:39
K tym protihrotom mam aj ja taky pocit, a to najma ked muskarim na kratko staci len slaby protipohyb a ryba sa zasekne sama, a mam menej nepremenenych zaberov. Bude to asi tym ze hacik bez protihrotu sa zasekne skor-nestihne sklznut na koniec tlamy a rychlejsie, ved kladie mensi odpor lebo je tensi.....Lovu Zdar !
NThommaso | So 25.12.2004 23:29:56
NThommaso | So 25.12.2004 23:28:30
NLojza - Profil | So 25.12.2004 21:53:58
NKUBA - Profil | So 25.12.2004 19:52:02
Potočáci mezi 20ti a 35ti cm jsou (dle mého laického názoru :-) ryby v nejproduktivnejším věku a měli by v revíru zůstat, aby se alespoň 2-3krát rozmnožili, pokud jim někdo sešije tlamu trojháčkem je to skoro stejné jako je rovnou vzít domů na pánev..., chci tim říct hlavně to, že není podstatné jestli jsem si vzal 3 nrbo 4 povolené ryby domů, ale kolik jsem jich odepsal nešetrným zacházením a to může být v některých případech číslo v řádu DESÍTEK!!! za jednu vycházku...
NBrona | So 25.12.2004 18:47:34
NBrona | So 25.12.2004 18:42:50
Njidoš - Profil | So 25.12.2004 18:27:07
V čr se už nesmí chytat na P vodách na rybku, že?
NThommaso | So 25.12.2004 18:12:43
Njidoš - Profil | So 25.12.2004 15:55:57
Nbrach - Profil | So 25.12.2004 15:07:34
Na druhou stanu se mi stalo, že jsem sjel po strání a skončil na břehu s velkým rachotem. Postavil jsem se a a zkusil ve vodě rotačku jen tak vymáchat pod nohama - a prásk a byl na tom (něco přes 40 potočák). Nejlepší voda je slabě zakalená, pak na kratší vzdálenost dostávám pstruhy i tam, kde je normálně chytám z velké vzdálenosti. Chytám hlavně proti proudu, protože jsem nucen místama brodit. Zkrátka, vyplatí se jít k vodě potichu, správně ustrojený a co nejméně lézt do vody.
NBrona | So 25.12.2004 14:28:35
NZN - Profil | So 25.12.2004 13:27:12
Njidoš - Profil | So 25.12.2004 13:25:43
Njidoš - Profil | So 25.12.2004 13:22:55
NKUBA - Profil | So 25.12.2004 13:16:19
Srovnani musky a vlacky neni jednoznacne, ale nesrovnaval bych nymfu s rotackou, protoze nymfa je spis srovnatelna s plavanou a rotacka se strymrdem. Pokud uvidim v rece potocaka, nabrodim si kousek vys nad timto mistem a strymrda mu opatrne spoustim po vode, vetsinou se nepoplasi..., je to zpusob jak dostat napodobeninu i k rybe, kterou vidim, ale je pod nejakou prekazkou - trpytku tam nedostanu nijak (neresim zpusoby typu lodicka z kousku kury, ze ktere trpytku pod vetvemi strhnu :-) Celkove je ale potreba rici, ze na malych revirech je velmi casto mnohem ucinejsi velmi jemna vlacka ciste z duvodu lehci manipulaca s nastrahou... co se tyce trojhacku, je to tema probrane zde asi tisickrat, ale stejne me to vzdycky neda, je potreba male trojhacky na pstruhy ZAKAZAT!!! neni nic hloupejsiho, nez se divit, ze v rece nejsou vetsi ryby a pravidelne decimovat obsadku malych potocaku trojhackem...
NThommaso | So 25.12.2004 11:57:08
NZN - Profil | So 25.12.2004 9:27:07
Co máte proti potápění v listopadu, vám se to ještě nestalo?
NMiloš_diakritický | Pá 24.12.2004 12:56:01
Taky se mi to stalo - zastávám empiricky podložený názor, že rybu, kterou vidíš, nechytíš...:-)))
NBrona | Pá 24.12.2004 12:04:32
NMiloš_diakritický | Pá 24.12.2004 11:09:35
dupat se dá i na břehu, při "opatrném" brodění spojeném s excelentním ovládáním šňůry na dlouhou vzdálenost se dá do určité míry přiblížit vodou i k velkému pstuhovi.
šňůra proti nebi:
dovolím si tvrdit, že je to předsudek - teda u suché šňůry.
třpytka:
je pravda, že velký pstruh vyhledává možná raději větší sousto, nicméně třpytka je nahraditelná strýmrem, kromě toho když zaváznu s muškou, klidně jí utrhnu a navážu jinou, což o vláčce někdy neplatí - zvláště u woblerů, pro které jsou prý někteří vláčkaři ochotní se potápět i v listopadu, takže jedna koupel a v tom místě si už koupající ani nikdo další, kdo přijde po něm asi moc nezachytá....
NBrona | Pá 24.12.2004 11:00:24
Nv*l*k | Pá 24.12.2004 8:08:53
Nmorsky das - Profil | Pá 24.12.2004 0:07:41
Kde to žije - všechna témata
17:06NATTs hlásiče a ATTx příposlech 541
16:34NRybáři vs ochránci přirody 57
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
-20% akce ANGLICKÝ TýdenZa 79 Kč
ANGLICKÝ TÝDEN -20% od středy 17.6. do úterý 23.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na sortiment značek SONUBAITS, KORUM, PRESTON, FOX, CC MOORE a AVID. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_AN20. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
lovtour.cz
Rybářské expedice za tajmenem a ostatními druhy ryb Sibiře. Objevování nových destinací a návštěvy osvědčených míst.
Naši partneři z rybaření
Další partneři: Kempy a tábořiště ČR a SR, Fitness.cz, Pavel Babáček grafický designer, ČEJKA KOMÍNY, suchejezy.cz, Svatby na klíč, Zachraňme lipana a pstruha potočního
Informace
© 1996 - 2026 MRK.cz s.r.o., ISSN 1801-9668. Na všechny materiály zde uveřejněné se vztahují autorská práva. Za obsahy sdělení jsou zodpovědni jejich zadavatelé. MRK.cz nemá povinnost rozhodovat o pravdivosti či legálnosti sdělení uživatelů. Vložením informací na tento web souhlasíte s jejich zveřejněním a úpravou na potřebný formát. Automatické vytěžování textů a dat z této internetové stránky ve smyslu čl. 4 směrnice 2019/790/EU je bez souhlasu MRK.cz s.r.o. zakázáno. Zpracování osobních údajů, YouTube Terms of Service, Google Privacy Policy











