- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nové navijáky do 7k
Dobrý den,
koupil jsem si tyto pruty : http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/40-1-Slevy-a-akcni-sety-1-1-zdarma/426-2-Pruty-1-1-Zdarma/5/6968-JRC-Contact-LR-Tele-Carp-393-3lbs-1-1-ZDARMA.
Nyní hledám vhodné navijáky pro tento set. Chodím hlavně na kaprařinu, ale občas i jen tak na krmelec na řeku či na stojáky. Uvažuji o těchto možnostech.
1) http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/2-1-Navijaky-a-multiplikatory/223-2-Volnobezna-brzda-baitrunner/5/5582-Shimano-Baitrunner-8000-OC
2)http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/2-1-Navijaky-a-multiplikatory/223-2-Volnobezna-brzda-baitrunner/5/3702-Daiwa-Regal-Z-5000-BR
3)http://www.nikl.cz/p2729-shimano-baitrunner-8000-deu.php
4)http://www.nikl.cz/p2713-sonik-tournos-8000.php
5)https://www.chytapust.cz/Navijaky-s-volnobeznou-brzdou/Fox-Navijak-EOS-10000
Jak jste si všimli jsou tam 4 baitrunnery a 1 s volnou brzdou, protože ty Tournosy od Soniku se mi vcelku líbí a jsou za dobrou cenu, sám ještě nevím pro jaké se rozhodnout, Chtěl jsem za ně dohromady max dát těch 7 tisíc. Chytal jsem do teďka s Okumou longbow, která byla fajn, ale už malinko dosluhují. Proto bych Vás požádal o radu, které by jste mi doporučili a proč, a nebo jestli bait a nebo klasiku přední brzdu. Vím že dotazů na toto téma je tu dostatek a proto se omlouvám za dosti podobný dotaz.
Děkuji moc za Vaše odpovědi
koupil jsem si tyto pruty : http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/40-1-Slevy-a-akcni-sety-1-1-zdarma/426-2-Pruty-1-1-Zdarma/5/6968-JRC-Contact-LR-Tele-Carp-393-3lbs-1-1-ZDARMA.
Nyní hledám vhodné navijáky pro tento set. Chodím hlavně na kaprařinu, ale občas i jen tak na krmelec na řeku či na stojáky. Uvažuji o těchto možnostech.
1) http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/2-1-Navijaky-a-multiplikatory/223-2-Volnobezna-brzda-baitrunner/5/5582-Shimano-Baitrunner-8000-OC
2)http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/2-1-Navijaky-a-multiplikatory/223-2-Volnobezna-brzda-baitrunner/5/3702-Daiwa-Regal-Z-5000-BR
3)http://www.nikl.cz/p2729-shimano-baitrunner-8000-deu.php
4)http://www.nikl.cz/p2713-sonik-tournos-8000.php
5)https://www.chytapust.cz/Navijaky-s-volnobeznou-brzdou/Fox-Navijak-EOS-10000
Jak jste si všimli jsou tam 4 baitrunnery a 1 s volnou brzdou, protože ty Tournosy od Soniku se mi vcelku líbí a jsou za dobrou cenu, sám ještě nevím pro jaké se rozhodnout, Chtěl jsem za ně dohromady max dát těch 7 tisíc. Chytal jsem do teďka s Okumou longbow, která byla fajn, ale už malinko dosluhují. Proto bych Vás požádal o radu, které by jste mi doporučili a proč, a nebo jestli bait a nebo klasiku přední brzdu. Vím že dotazů na toto téma je tu dostatek a proto se omlouvám za dosti podobný dotaz.
Děkuji moc za Vaše odpovědi
Autor diskuse: Shoky - Profil , 24.10.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Luger46 - Profil | Po 27.10.2014 14:34:58
Pallermo >> nebo kopie starýho BBLC :)) cenově srovnatelné se Shímem, si dělají prcku :)
Luger46 - Profil | Po 27.10.2014 14:30:29
Pallermo >> nemůžu se dočkat je otestovat příští víkend, ta anaconda je okopírovanej novej long cast od shimana:))) mám od nich bivak ale navy anaconda bych si nekoupil.
Redyth - Profil | Po 27.10.2014 13:29:31
Za sebe doporučuji taky Soul. Mám je letos první rok a nemůžu na ně říct ani půl špatnýho slova.
Radim1974 - Profil | Po 27.10.2014 8:02:56
clarence >> Radím mu souly, protože mám s nima dobré zkušenosti a myslím že jsou v dobré cenové relaci. A já nic neprodal. Jen jsem chtěl chvíli navijáky v černém kabátě.
Luger46 - Profil | Ne 26.10.2014 21:43:16
clarence >> Baitruner u všech Shiman má ten nejjednodušší systém bez zbytečných přidaných táhel a je nejméně poruchový, proto ho mají patentovaný a nikdo jiný ho nemůže dělat. Pokud chceš srovnávat starý navy tak srovnávej se starým králem baitrunnerů BBLC, mají je pomalu víc jak deset let a to jsou držáky, Jakub Vágner je vozil po celém světě. Co se týká Ulteger tak podle mě na BBLC nemají ani náhodou a proto jsem si přiobjednal Penny páč na Technia nemám :)
clarence - Profil | Ne 26.10.2014 20:34:54
Luger46 >> Už rakama prošlo dost navi měl samo i BB LC nové CI4 má kolega chod super ale kdybych měl vybírat bait tak vezmu Infinity.Čas nám řekne co jsou větší držáky u Infinitty to víme zbývá nové Šímo.Paradox je v tom,že sám vlastním po dlouhém zkoušení Ultegry ale musím říci,že Infinitty je prostě pro ty kteří holdují baitu bomba.J
Luger46 - Profil | Ne 26.10.2014 16:35:25
clarence >> určitě je kvalitní ale nový BBLC mají lepší hladší chod s pomalou oscilací a tím pádem lepší ukládání vlasce, ano měl jsem je v ruce a koupil BBLC :) P.S. nehaním Daiwu
clarence - Profil | Ne 26.10.2014 12:46:45
Luger46 >> Myslíš,že Daiwa Infinitty BRA nedosahuje kvality BB LC?Měl jsi je někdy v ruce?J
molca - Profil | Ne 26.10.2014 12:04:04
meteor >> tyhle pruty jsem kupoval v akci 1+1 a nedám na ně dopustit 100g olova s tím lítají jak nic, není akce jako akce :-))
www.rybarskyvercajk.cz/www-rybarskyvercajk-cz/eshop/1-1-Pruty/0/5/1805-Milfa-Force-Strike-Telecarp-390-3-5lbs
www.rybarskyvercajk.cz/www-rybarskyvercajk-cz/eshop/1-1-Pruty/0/5/1805-Milfa-Force-Strike-Telecarp-390-3-5lbs
Luger46 - Profil | Ne 26.10.2014 11:19:50
Kup si penn surfblaster 7000 nebo 8000 a budeš spokojenej. Nebo affinity lc. Jediny bajty co za něco stoji tak sou longcasty od shimana.
mmmml - Profil | Pá 24.10.2014 15:50:36
Shoky - >> Hlavně nekupuj D. Regal!!Vidím že taky jdeš do bajtu,tak člověk očekává že Ti dá hlasitým hrčákem vědět že máš jízdu(když zrovna nesleduješ kolky) ale tenhle navi s tichým hrčákem u zap.bajtu Tě vyšplouchne!(pípáky nepoužívám)
meteor - Profil | Pá 24.10.2014 15:13:44
Shoky - >> lehce mimo téma: proč máš vybrány TELESKOPICKÉ pruty (IMHO celkem shitoidní) a k nim si vybíráš dražší navijáky? Je jasné, že je vhodné mít kvalitnější navijáky nežli pruty, ale takováhle kombinace... je takový kočkopes :-)
Když už zřejmě řešíš krátkou transportní délku, tak 1) se podívej po trojdílech (které jsou v pohodě na přenos a zároveň budou mít lepší akci) nebo 2) se plácni přes kapsu a kup si pořádný teleskop (třeba Shimano "užsinevzpomenunajménomodelu" :-) které mělo vyvázaná očka).
Jinak akcím "1+1 zdarma" moc nevěř, tento prut se dá v "singlu" koupit za necelých 1.300,- Kč (bez akce) :-)
http://www.rybarskyshop.eu/produkt/jrc-contact-tele-360-cm-3-lb/
Závěrem jenom vyjádřím podivení nad tím, že nejsi rozhodnul ohledně baitrunneru, to je IMHO celkem zásadní rozhodnutí z hlediska výběru navijáku ;-)
Když už zřejmě řešíš krátkou transportní délku, tak 1) se podívej po trojdílech (které jsou v pohodě na přenos a zároveň budou mít lepší akci) nebo 2) se plácni přes kapsu a kup si pořádný teleskop (třeba Shimano "užsinevzpomenunajménomodelu" :-) které mělo vyvázaná očka).
Jinak akcím "1+1 zdarma" moc nevěř, tento prut se dá v "singlu" koupit za necelých 1.300,- Kč (bez akce) :-)
http://www.rybarskyshop.eu/produkt/jrc-contact-tele-360-cm-3-lb/
Závěrem jenom vyjádřím podivení nad tím, že nejsi rozhodnul ohledně baitrunneru, to je IMHO celkem zásadní rozhodnutí z hlediska výběru navijáku ;-)
Sochyč - Profil | Pá 24.10.2014 15:00:02
Mám velmi dobrou zkušenost s navi OKUMA PL 865- nebo 860, bait bez problémů cenovka okolo 1600 za kus i levnější, kapři nad 10kg bez problémů - velká cívka cca 450m 30mm, Mě jsem je na teleskopech podobných co jsi vybral a teď na děličkách a super zatím bez potřeby měnit. Jinak přeju dobrý výběr.
Flying trout - Profil | Pá 24.10.2014 14:10:10
Hele, jestli bajt nebo přední brzdu, to je jen na tobě. Předpokládám, že když jsi měl Okumy LB, tak jsi zvyklej na bajt, proč chceš nový navijáky? Okumy nejedou? Jen pro zajímavost, kámoš si je teť taky koupil. Abys nekoupil ty Soniky a nemohl si zvyknout na utahování přední brzdy, ale neříkám, že je to něco složitýho :)
Jo a volnoběžka = bajt!
Jo a volnoběžka = bajt!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
8:29Krátkodobá kaprařina x 9972
ČtLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtFanclub značky Shimano 16402
ČtDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky













