- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vynucení odchodu z místa
dneska sem si sednul k vodě a setkal se rybářem, který se nejdříve zeptal jak se chytá a potom mě začal vyhazovat z místa. Zeptal jsem se jestli to má nějak rezervované a odpovědí bylo "Hele moc si nevyskakuj nebo tě hodím do vody :D". Sebral jsem se a šel jinam. Nějak jsem neměl náladu se s někým hádat. Začal se ohánět "rybářskou etikou", jako že když někam přijedu a vidím upravený místo tak ho prý nikdy nenapadne si tam sednou.
Místo bylo upravené, vykopané a chápu, že to dalo dost práce. Ale i tak mě docela překvapilo takové jednání.
Takže moje otázka zní existuje něco takového jak mi bylo naznačeno tedy "rybářská etika" v tom kam si sednout a kde chytat.
Díky za reakce
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Ngeriatrix - Profil | Pá 19.9.2014 5:46:16
Ta je povinna přijet a udělat zápis, popřípadě sjednat pořádek. Ve chvíli, kdy je proveden zápis máte v ruce důkaz, jak se dotyčný choval a můžete se postarat o to, že si dotyčný nějaký ten den nezachytá.
Úplně ustoupit a zmizet znamená, že takových blbů bude u vody přibývat a při osobním vyřízení věci si koledujete o vlastní průšvih, pokud si takové hovádko vzpomene a zavolá po té policii on. Nenechte se policií odbýt, dost často se jim k prkotinám nechce.
NGlgin - Profil | Čt 18.9.2014 23:56:21
Kdyby mě ale někdo takhle napadl tak by potom byly 2 verze jak by to dopadlo.
U té první kdyby mě opravdu vytočil tak by tam sám letěl že by nevěděl ani jak se to stalo protože toto opravdu nesnáším. A tím víc kdyby někdo chtěl vyhazovat děti či dorostence.
U té druhé by dostal ráznou odpověď že jestli to řekne ještě jednou tak tam letí.
Už teď když jsem si pročetl diskuzi to ve mě vře...
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 18.9.2014 23:43:47
Každopádně NIKDO NEMÁ NA SVAZOVCE PRÁVO VYHAZOVAT KOHOKOLIV Z LOVNÉHO MÍSTA a to už s jakoukoliv záminkou. ANI kdyby tam krmil rok v kuse, nemá právo.
Pokud by byl vyloženě slušný, upřímně a hlavně pokorně požádal, dalo by se to nějak řešit, kompromis se skoro vždy dá najít.
Pokud bych tam seděl já a zkusil to na mě stejně jako na Tebe, udělal bych s tím bitím se asi vyjímku...
Tento rádoby "kolega" asi promoval na vysokém učení hulvátském...
NJirka75 - Profil | Čt 18.9.2014 23:26:55
NMichalovec - Profil | Čt 18.9.2014 22:46:46
NMichalovec - Profil | Čt 18.9.2014 22:41:48
No, taky u vody, pokud nemusím, nerad na někoho zvyšuju hlas atp. a samozřejmě nevím, zdali tě pán "neházel do vody" s šibalským, leč milým úšklebkem na tváři... Asi budeš nějakej mladší ročník, takže si na tebe ještě kdekdo dovolí. Jestli jo, tak buď v pohodě, jak začneš mužnět, budě takovejch hrdinů postupně ubejvat, až ti ze života zmizej docela :-))
Já bych asi místo staviteli klidně postoupil, pakliže by si o to řekl slušně. Chytám většinou jen na jeden klacek, někdy jedu na šoulačku, takže no problem a prostě se přesunu. Chápu, že se na na tom chlapík třeba nadřel, teď táhne třicetikilovou tašku a chce se po šichtě uklidnit u vody.
Jestliže by mi ale někdo v případě neopuštění místa vyhrožoval čímkoliv podobným a to zcela vážně, požádal bych ho o sdělení jinym tónem, na což už je pozdě a musel bych mu opětovat ultimátem, resp ultimativem a počkat, jak si to přebere. Pokud by na mě bez skrupulí někdo "sáhnul", pak už se tam zničehožnic dozajista objeví pár nových fleků :-)))
Za mě tedy tak. Když si o to někdo řekne slušně a klidně i trochu úlisně, máme se o čem bavit. Ale nějaký "házení do vody" a dělání si z místa u vody vlastní obejvák, to by pánovi rozhodně procházet nemělo. Kolik takových "svých" míst (nejslibnějších) na každé vodě asi dotyčný drzoun má???
Můj závěr je, že rybářskou etiku (nadto i příslušný zákon) porušil výlučně dotyčný, a to tím, jak neslušně, opovážlivě a prudce si vůči tobě počínal.
NSeržant55 - Profil | Čt 18.9.2014 22:39:20
NSmejkyn - Profil | Čt 18.9.2014 22:38:50
Nvanvan - Profil | Čt 18.9.2014 22:24:57
Nfotojakes - Profil | Čt 18.9.2014 22:22:19
Np.lorenc - Profil | Čt 18.9.2014 22:18:58
Nchladek - Profil | Čt 18.9.2014 22:13:41
Raději jsem odešel a také z té místní organizace. Prostě i mezi rybáři se vyskytují Hov...a
Nslovinos - Profil | Čt 18.9.2014 22:12:01
NDóla - Profil | Čt 18.9.2014 22:06:18
NAkéla - Profil | Čt 18.9.2014 21:57:57
Ja uz se ve triceti umel porvat.
Nekdo ne
Nekdo se neumi nebo nechce ani pohadat a je mu treba padesat.
Jinak by treba ten drzoun uspel kdyby na nej trosku zvednul hlas.
NPETLOV - Profil | Čt 18.9.2014 21:53:32
NAkéla - Profil | Čt 18.9.2014 21:47:27
Mel jsi mu pripomenout jeho mlada leta.
Nejhorsi je ze to jsou vetsinou nejvetsi sraby
Doma jsou to podpantoflaci.
V hospode prizdisraci.
A u vody si troufnou na malyho kluka.
Je mi jich lito.
Zkus si ho zapamatovat i s tim jeho vyslapanym mistem a az dorostes tak mu to slovne nandej.
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













