Jak odstranit zápach rybiny ze saku a podběráku

Pro nedostatek místa v bytě si nechávám rybařinu v autě a i po vyvětrání a zabalení do několika igelitek mi strašně zapáchají sak i podběrák . Můžete mi prosím někdo poradit jak naložit s tímto problémem . Předem moc děkuji
Autor diskuse: Pavka02 - Profil , 14.8.2014 všeobecné - ostatní
70 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nmlíčnák - Profil | Pá 15.8.2014 20:23:19

S&F - pescador >> :-))))))

    NS&F - pescador - Profil | Pá 15.8.2014 20:15:15

    mlíčnák >> .... říká se,že rybinou je cítit lecos :-) .... posléze můžou cítit i ruce :)

      Nmlíčnák - Profil | Pá 15.8.2014 20:00:51

      S&F - pescador >> Tak tedˇuž zbývá jen si zasvinit ruky rybinou :-)

        NS&F - pescador - Profil | Pá 15.8.2014 19:56:46

        dosec >> ... jenom jako :-) Musíš zapojit fantazii a představu

          Ndosec - Profil | Pá 15.8.2014 19:54:48

          S&F - pescador >> mydliny to nedělá a nevymydlí se to :-)

            NS&F - pescador - Profil | Pá 15.8.2014 19:50:41

            mlíčnák >> No vidíš. Máš to doma a nepoužíváš to. Mydliny to ale nedělá :-))
            Nejlíp to funguje pod tekoucí vodou nebo přímo ve vaně ...

              Nmlíčnák - Profil | Pá 15.8.2014 19:41:45

              S&F - pescador >> Ještě ře šels kolem . Mi to nefungovalo ale to sem nevěděl že je to jen na pachy . Dík .

                NBlue - Profil | Pá 15.8.2014 19:29:51

                Blumik >> dobře,,,sem si myslel že to je nějaký agresivnější čistič já se savem nikdy nepral a upřímně ani nevím že se používá i k praní........

                  NS&F - pescador - Profil | Pá 15.8.2014 18:21:14

                  fuuckir >> Paradox je na tom to,že tohle je známo už poměrně dlouho. Mám
                  stále jedno v kuchyni a druhé v dílně ...
                  kamarád to dokonce používá i na nohy a i dle jeho ženy s úspěchem :-)
                  zde se dočteš víc ale najdeš toho na netu k tomuhle mýdlu spoustu - http://kuchyne.bydleniprokazdeho.cz/kuchynske-vybav​eni/protizapachove-nerezove-mydlo.php

                    Nfuuckir - Profil | Pá 15.8.2014 18:15:12

                    S&F - pescador >> Jsi mě nalomil. Já to ještě neviděl.. Zakoupím..Mě vadí cibule na rukou :-)

                      NKrakonos60 - Profil | Pá 15.8.2014 18:04:41

                      po každém,zdůraznuji po každém podebrání ryby,pořádně proprat podběrák ve vodě.je to jednoduchý a funguje to.

                        Ndosec - Profil | Pá 15.8.2014 17:11:35

                        Pavka02 - >> a balkon máš?Já to po příjezdu dom vždy jen osprchuju a pak to valí větrat ven a je to tam tak dlouho dokud nejedu zase k vodě.Teda já to dávam,na dvůr :-)

                          NDawemaster - Profil | Pá 15.8.2014 16:53:59

                          Fishky >> Tak on je rozdíl mezi rybinou nebo tím,když dáš vlhkej podběrák od slizu do igelitu a necháš ho tam pár dní trošku zahnít :D To se mi párkrát povedlo a od té doby dávám bacha abych podběrák zabalil až po opravdu řádném vyschnutí,protože stačí aby byl trošičku vlhkej a smrdí to jak kafilérka.

                            NFishky - Profil | Pá 15.8.2014 16:40:22

                            Pavka02 - >> Jak odstranit zápach? No jestli ti to smrdí a nedovedeš to zkousnout, tak bych doporučil přejít třeba na piškvorky či šachy (jako vážně :)), k rybám hold trocha toho smradu patří - natož k podběráku.

                              NBušák - Profil | Pá 15.8.2014 16:32:25

                              Pavka02 - >> mám to vyřešený tak že to skoro nepoužívám,když už je to někdy nezbytně nutný tak to doma jednoduše vyperu,fertik

                                NKaczer - Profil | Pá 15.8.2014 16:24:03

                                Dej do vany, nebo na kanál, polij JARem a pořádně omyj hadicí. Potom pověs nebo polož na místo, kde to ruchle uschnne. Místo smradu rabíny máš příjemnou vůni citronu.

                                  NDawemaster - Profil | Pá 15.8.2014 13:50:57

                                  Brtek >> Svatá pravda,mě by to tak nevadilo,už jsem na rybinu zvyklej :D ale ty ženský pořád něco mají... :)))

                                    NKukin1 - Profil | Pá 15.8.2014 13:49:56

                                    já na ruce používám plnotučnou hořčici a funguje mě to, pořádně prolnout mezi prsty a následně opláchnout a rybina je pryč - vyzkoušejte:))
                                    možná by to fungovalo i na oblečení, ale to jsem ještě nezkoušel :)) namočit s kelímkem plnotučné a následně vyprat myslím, že by to mohlo fungovat taky :)))

                                      NBlumik - Profil | Pá 15.8.2014 13:45:10

                                      No- to jsem měl možna, tak 2 krat.

                                        NAnýzový dědek - Profil | Pá 15.8.2014 13:39:22

                                        Blumik >> No Pilsner Urquell :-D

                                          NBlumik - Profil | Pá 15.8.2014 13:34:27

                                          Anýzový dědek >> Neznam.

                                            NAnýzový dědek - Profil | Pá 15.8.2014 13:33:16

                                            Blumik >> Jdem na Uruquajský :-)

                                              NBlumik - Profil | Pá 15.8.2014 13:27:00

                                              Anýzový dědek >> Serem na savo,radegast je lepši:o)))

                                                NAnýzový dědek - Profil | Pá 15.8.2014 13:16:11

                                                Blumik >> Solvina je něco jiného, ale většinou to co se prodává jako savo na prádlo i barevné značí , že tam je třeba jen minimální množství Chlornanu sodného.
                                                Protože SAVO je obchodní značka....)
                                                On tam ani ten chlornan sodný být nemusí- stačí vysoce procentní peroxid vodíku- to je také bělidlo.
                                                No delším působením klasického sava ti tkanina zpuchří (zetleje) a bude se ti trhat jak papír.

                                                  NBlumik - Profil | Pá 15.8.2014 12:40:25

                                                  Anýzový dědek >> Savo je dnes i na barevne pradlo,dnes je už několik druhu,savo čiste je pořadna žiravina,to mi nemusiš vykladat. Nebudu davat na barevne pradlo toto savo,ale když v tom vypereš podběrak ,tak se nic nestane ,akorat možna změni barvu,použivam toto.

                                                    NAnýzový dědek - Profil | Pá 15.8.2014 12:29:58

                                                    Blumik >> Ptáš se jak Savo může škodit látce.
                                                    Nelepší rada je vyzkoušej to na kusu hadru barevném. cákni na něj Savo a chvilku počkej, pak to vyper- budeš tam mít hnědý vypálený flek.

                                                      NS&F - pescador - Profil | Pá 15.8.2014 11:41:50

                                                      FraDobr >> Hovadina to není ani omylem a funguje

                                                        NFraDobr - Profil | Pá 15.8.2014 11:36:36

                                                        S&F - pescador >> to ocelove mydlo to jako vazne funguje? Zni to jako hovadina :)

                                                          NBlumik - Profil | Pá 15.8.2014 11:36:21

                                                          Blue >> Jak muže savo škodit latce? Moje je profi pradleva v nemocnici, pere bile pradlo i doma v savu na to určene ,ještě se mi nestalo, že by se mi rozpadlo prostěradlo či bile triko ,ono je savo i s vuni a duležite je pradlo ,či teda tu siťku, či podběrak, pořadně promyt v čiste vodě.Savem ,ale nemyju siťku ani ja,použivam co je zrovna po ruce,nejčastěji tekutou solvinu,te mam z prace dost a umyje to paradně,pak samo ven pořadně vyschnout.

                                                            NŠlapeto - Profil | Pá 15.8.2014 11:24:19

                                                            Zavírám podběrák na balkon, případně do sklepa a tam ať si smrdí jak chce :)

                                                              NBrtek - Profil | Pá 15.8.2014 11:23:40

                                                              Dawemaster >> jo souhlas většina rybářů to dělá pro klid našich drahých poloviček :-)

                                                                Nsalfi - Profil | Pá 15.8.2014 11:05:48

                                                                luban ca >> sul je nejlepsi na odstraneni slizu ryb, taky to delam

                                                                  NDawemaster - Profil | Pá 15.8.2014 11:05:41

                                                                  Brtek >> No zas takovej cíťa nejsem a troška smradu a špíny mi nevadí ale ten úhoří sliz je fakt sajrajt, nad kterej není... :))). Doma furt poslouchám přítelkyni že to smrdí,tak to dělám spíš kvůli ní než kvůli sobě...

                                                                    Nluban ca - Profil | Pá 15.8.2014 11:02:01

                                                                    Skús obyčajnú kuchynskú soľ,fakt to pomáha.

                                                                      NBrtek - Profil | Pá 15.8.2014 10:49:26

                                                                      Dawemaster >> máš pravdu ,,,já jen musím smát co tady kolegové u řešej ,občas mi zůstane špína za nehty jak se jen zbavit toho nepříjemného pocitu.

                                                                        NSwizZ* - Profil | Pá 15.8.2014 10:45:44

                                                                        Pavka02 - >> Ahoj, přesně jak ti říkají ostatní. Teplá voda s mýdlem nebo saponátem (popř. použít ocet nebo citronovou šťávu), vyprat v ruce, propláchnout vlažnou vodou a nechat uschnout.

                                                                          NDawemaster - Profil | Pá 15.8.2014 10:39:28

                                                                          Anýzový dědek >> Dík za tip,to vyzkouším ;)

                                                                            NDawemaster - Profil | Pá 15.8.2014 10:39:05

                                                                            Brtek >> Tak žádné obry taky nechytám ale přece jen zvedat dobře živenou 70 se mi moc nechce :D. Umí se na tom pěkně mrskat a mám strach o špičku prutu a o jeho útroby,protože když bude plnou vahou poskakovat za hubu chycenej na háček,tak se bojím,aby mu to nějak neublížilo. Jasný že nějakou 50 cm tkaničku taky zvednu na prutu ale u větších a tlustějších už mám trochu obavy.

                                                                              NVodní kurka - Profil | Pá 15.8.2014 10:34:57

                                                                              Ahoj já podběrák namočím a namydlím obyčejným mýdlem.Propláchnu dešťovou vodou a nejde nic cítit.Nestojí to nic a funguje to skvěle.Zkus a uvidíš sám.

                                                                                NBrtek - Profil | Pá 15.8.2014 10:34:18

                                                                                Dawemaster >> to já ještě tak velkého uhoře nechytil abych na něj potřeboval podběrák!! :-)

                                                                                  NAnýzový dědek - Profil | Pá 15.8.2014 9:24:10

                                                                                  Dawemaster >> Ten sliz a smrad odstraníš snadno v teplé přesolené vodě s octem , klidně přidej i trochu saponátu a vyper to v ruce a pak propláchni vlažnou čistou vodou a nechej uschnout

                                                                                    NDawemaster - Profil | Pá 15.8.2014 9:18:38

                                                                                    Brtek >> Rybí smrad mi taky nevadí ale když podebírám úhoře,tak je to pak hardcore . Jde to pěkně blbě dolu a smrdí to jak zákopová noha :D

                                                                                      NAnýzový dědek - Profil | Pá 15.8.2014 9:08:45

                                                                                      ferdoz >> Je sice pravda, že Savo je dobré bělidlo, ale ani na ten korek bych ho nepoužíval. Nevím jak třeba Vanish, ale ten korek je docela háklivej na chemikálie.

                                                                                        Npetrikveprik - Profil | Pá 15.8.2014 8:52:53

                                                                                        někde, myslím v 1000+1 jsem kdysi dávno četl (ale neodzkoušel) že zabírá proprat to v pořádně osolené vodě..

                                                                                          Nferdoz - Profil | Pá 15.8.2014 8:49:40

                                                                                          Anýzový dědek >> savo - slabší roztok výborne funguje na očistenie a oživenie ušpineného korku na prútoch, samozrejme nerobiť to veľmi často.

                                                                                            NBrtek - Profil | Čt 14.8.2014 22:48:14

                                                                                            Já neperu nic trocha rybího smradu ještě nikoho nezabila! :-)

                                                                                              Nwada - Profil | Čt 14.8.2014 22:41:16

                                                                                              Používám podběrák ze silného silonu. Párkrát šplouchnout do vody a zpět. Uschne hned a v autě nesmrdí.

                                                                                                NKáceč - Profil | Čt 14.8.2014 22:38:13

                                                                                                Pavka02 - >> prostě ramena a síťku podběráku dej z auta z okna ven a toto zavři. To samé sak. Než dojedeš domů, tak to uschne. Fakt nevím, kde je problém :-)

                                                                                                  Narnošt - Profil | Čt 14.8.2014 22:18:39

                                                                                                  Vymáchat a vyprat hned u vody a po použití vezírku i doma.Vyprat a vysušit a když to nepomůže,tak ještě jednou.Jinak já vezírek vozím ještě ve velkém igelitovém pytli,který po použití taky vysuším.
                                                                                                  A není problém...

                                                                                                    N85 32 56 - Profil | Čt 14.8.2014 22:03:20

                                                                                                    Anýzový dědek >> A u nás to dávame aj do studní,bazénov.Podobne asi aj u Vás v CR :)

                                                                                                      NAnýzový dědek - Profil | Čt 14.8.2014 21:51:20

                                                                                                      VitanS >> Ono je jedno zda sodný nebo vápenatý- účinek působení je stejný :-)
                                                                                                      je to svinstvo- používali jsme to na odmořování techniky :-(

                                                                                                        NVitanS - Profil | Čt 14.8.2014 21:22:08

                                                                                                        Anýzový dědek >> i ty chemiku.... savo je chlornan sodny - NaClO a rozklada se na NaCl, tj. Kuchynskou sul a O2, tj kyslik, ktery ma prave ony desinfekcni ucinky. Kazdopadne ale souhlasim s tim, ze koncentrovane savo muze degradovat materialy prave diky uvolnovani kysliku, ktery je silne oxidacni cinidlo. Ale konec osvety a zpet k tematu. Ja to v panelaku povesim z okna a tam se to pekne proluftuje. Kdyz to necham nahodou nekdy v aute, tak je to v nem druhy den na bliti...

                                                                                                          Nklobonek - Profil | Čt 14.8.2014 20:54:06

                                                                                                          Po vytáhnutí ryby, pořádně proprat ve vodě a nechat uschnout na sluníčku a je to pohoda. Hlavně ho nesmíš mokrej převážet :-)

                                                                                                            NMiraryb - Profil | Čt 14.8.2014 20:30:36

                                                                                                            Občas se podívej taky na telereklamy a vyzkoušej angypur do auta. Třeba pomůže:-)

                                                                                                              N85 32 56 - Profil | Čt 14.8.2014 20:13:24

                                                                                                              atawa >> tak to si napísal krásne :)

                                                                                                                Natawa - Profil | Čt 14.8.2014 20:12:02

                                                                                                                zásadně nepoužívat svůj podběrák,ale kolegovo no a vezírek nepoužívat vůbec a ryby pouštět :-))

                                                                                                                  NS&F - pescador - Profil | Čt 14.8.2014 20:00:18

                                                                                                                  Pavka02 - >> Tenhle problém řeším sice pouze u podběráku ale to tak,že jej nejprve namočím, po
                                                                                                                  namočení namydlím obyčejným mýdlem a pak mnu mýdlem kovovým viz. - http://www.lekarna.cz/ocelove-mydlo/ .... po promnutí dále mnu pod tekoucí vodou až do propláchnutí
                                                                                                                  od mýdla obyčejného z tkaniny podběráku.
                                                                                                                  Kovové mýdlo běžně používám i v kuchyni na zbavení zápachu hlavně po porcování ryby či cibule nebo česněku. Opravdu skvělá věc a hlavně plně funkční.Doporučuju.

                                                                                                                    NBlue - Profil | Čt 14.8.2014 19:50:55

                                                                                                                    Tak já i ted sice bydlím v domě tak toto naštěstí řešit nemusim kolikrát si vezírek a podběrák nechám na balkoně nebo na zahradě,ale mít byt tak bych to dával ven za okno vezírek a podběrák ?? auto taky smrdí načichne interiér to znám zkusil bych to přikrýt igelitovím pytlíkem a dole pořádně utěsnit izolačkou aby to nemohlo být cítit.

                                                                                                                      NBlue - Profil | Čt 14.8.2014 19:47:36

                                                                                                                      Anýzový dědek >> souhlasim Savo už je extrém :-) jednak to samotnému vezírku a podběráku škodí té látce a navíc je to chemie a dávat toto pak do vody nebo v tom přechovávat rybu je hazard.

                                                                                                                        N85 32 56 - Profil | Čt 14.8.2014 19:44:27

                                                                                                                        Anýzový dědek >> OK,už ho nebudem používať :)

                                                                                                                          NAnýzový dědek - Profil | Čt 14.8.2014 19:43:07

                                                                                                                          85 32 56 >> Savo bych z použití v rybařině úplně vyloučil. ..)

                                                                                                                            N85 32 56 - Profil | Čt 14.8.2014 19:37:29

                                                                                                                            Anýzový dědek >> ako može byť, máš pravdu je to tak,ale SAVO používam len vo výnimočných prípadoch na niektoré veci.

                                                                                                                              Nsalfi - Profil | Čt 14.8.2014 19:31:07

                                                                                                                              Pavka02 - >> kdyz sedis na rybach, tak mej podberak porad ve vode. Vyndam rybu, proplachnu ve vode a necham ho tam. Rucku mam pekne u nohy. Kdyz jsem bydlel v praze v byte, tak jsem ho proplachnjl ve sprse s mejdlovou vodou a povesil zvenku na okno. Suchej nesmrdi. No a potom me napadlo koupit si pogumovanej na plavacku a veskerej problem byl ten ta.

                                                                                                                                NAnýzový dědek - Profil | Čt 14.8.2014 19:19:33

                                                                                                                                85 32 56 >> Ono to Savo může být naředěné jak chce, ale pořád je to chlornan vápenatý nebo kyselina chlorovodíková.,a účinky jsou stále stejné. Ocet je daleko bezpečnější a vůči vodnímu prostředí ekologičtější :-)

                                                                                                                                  N85 32 56 - Profil | Čt 14.8.2014 19:11:19

                                                                                                                                  Anýzový dědek >> Jasne,ale dosť riedené z vodou SAVO som myslel,

                                                                                                                                    Nxvasikp - Profil | Čt 14.8.2014 19:10:33

                                                                                                                                    85 32 56 >> do sava bych nešel...to spíš ten ocet :-)

                                                                                                                                      NAnýzový dědek - Profil | Čt 14.8.2014 19:07:40

                                                                                                                                      85 32 56 >> Neblázni Savo ti tkaninu rozežere a pogumované části spuchří. Savo neee!!! :-)

                                                                                                                                        N85 32 56 - Profil | Čt 14.8.2014 19:02:00

                                                                                                                                        Ja ked mi niečo smrdí rybinou,tak máčam a preplachujem octom,albo niekedy dezinfekciou SAVO

                                                                                                                                          NAnýzový dědek - Profil | Čt 14.8.2014 19:01:50

                                                                                                                                          vyprat v octové vodě s přísadou saponátu a potom nechat uschnout.

                                                                                                                                            Nxvasikp - Profil | Čt 14.8.2014 19:00:44

                                                                                                                                            Pořádně umejt a nechat pořádně vyschnout......ale i tak mě s tím z auta vyhodila :-D