- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářský lístek
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NStilet - Profil | Čt 25.11.2004 20:45:12
- po prvním roce kroužku abonenti absolvují testy a po jejich úspěšném složení splňují kvalifikační předpoklady pro získání prvního rybářského lístku dle § 10 odst 3
- § 10 odst.6 Druhý a další rybářský lístek může být vydán žadateli, prokáže-li se dřívějším rybářským lístkem, popřípadě dokladem osvědčujícím, že již byl držitelem rybářského lístku.
A MO NA SEV. MORAVĚ NA ZÁKLADĚ ČEHO PODMIŇUJÍ VYDÁNÍ POVOLENKY ABSOLVOVÁNÍM DALŠÍHO ROČNÍKU KROUŽKU ? Stát totiž vydáním ryb lístku uznal, že dotyčný je oprávněn lovit ryby.
pepa - ty dvě poznámky - to je zákonná možnost získat oprávnění k rybolovu - tak rozhodli naši "sqělí" zákonodárci.
NJM - Profil | Čt 25.11.2004 15:19:26
NCyril | Čt 25.11.2004 15:09:25
NJM - Profil | Čt 25.11.2004 15:04:29
NCyril | Čt 25.11.2004 14:56:32
Ndrda - Profil | Čt 25.11.2004 14:51:24
Možná by o papíry nepřišel v případě o kterém hovoří Plzák" Jste-li přistiženi, musíte zatloukat, zatloukat, zatloukat." Ale tento případ jsem neměl na mysli.
NJM - Profil | Čt 25.11.2004 14:42:44
NIgor - Profil | Čt 25.11.2004 13:05:55
Ndrda - Profil | Čt 25.11.2004 10:35:15
NIgor - Profil | Čt 25.11.2004 8:31:06
Ndrda - Profil | St 24.11.2004 15:52:33
NCyril | St 24.11.2004 8:55:08
tak by tvé přání upřímné soustrasti bylo spíš na místě v době,kdy kluci navštěvolali kroužek v Porubě.Pominu odbornou náplň kroužku,protože tu ,jako nezúčastněný, nemůžu objektivně posoudit.Ale s ostatníma věcma,které jsou s kroužkem spojeny,jsem měl tak špatné zkušenosti,že jsem i s klukama raději přestoupil.Možná mám tu výhodu ,že chytám taky a kluky si u vody pohlídám a tím nějak vyrovnám tu horší kvalitu kroužku,kterou tady naznačuješ.Ale věř mi,že pokud se v Porubě nic nezměnilo,tak už nikdy!A ještě jednu věc,kterou jsem už tady taky kdysi psal.Než povinný,každoroční,několika měsíční kroužek,tak to raději u dětí do 15ti let dozor u vody,tak jak to bylo dřív. Víc už se tady k tomu nebudu vyjadřovat,protože to začíná být pro mě osobní a nepatří to sem.
NOrion | Út 23.11.2004 20:06:21
NFishFace | Út 23.11.2004 19:35:36
NOrion | Út 23.11.2004 19:28:39
NOrion | Út 23.11.2004 19:25:44
NFishFace | Út 23.11.2004 16:40:02
Nhraji - Profil | Út 23.11.2004 11:36:59
Možná bude dobře, když se podíváš, jak zněla ty výchozí věta, na kterou jsem reagoval. Pak pochopíš, možná, že na mě útočíš zcela zbytečně.
Co se týče mého názoru, ustanovení, které povolovalo dospělému rybáři umožnit lov dítěti v rozsahu jeho oprávnění, bylo moudré, bohužel není ani v zákoně ani ve vyhlášce. A svaz nemůže povolit něco, co zákon nedovoluje. Toť právní výklad.
NBoBo - Profil | Út 23.11.2004 8:20:56
NReel - Profil | Út 23.11.2004 8:19:07
NIgor - Profil | Út 23.11.2004 7:44:55
NCyril | Út 23.11.2004 7:03:58
NOrion | Po 22.11.2004 23:49:59
Zrovna letos jsme řešili zajimavej případ.16 cti letému klučinovi byla v minulém roce vydána povolenka.V kroužku se pak už neukázal.Vrátit ji přišel letos ke konci března a to takovým stylem ,že ani nepozdravil a hodil na stůl nevypsaný sumář.Na otázku jestli si uvědomuje ,že je na vrácení pozdě odpověděl,že o tom nic neví a zmizel.V květnu se oběvil i s tatou,který se domáhal vydání povolenky a to dost nevybíravým spůsobem.Bylo nám řečeno že testy a základní řád ovládá perfektně.Testy nakonec nezvládl ani na potřetí a to dostal test ,který napíšou děcka v desíti ovšem ti ,kteří chodí do kroužku poctivě.Nakonec po několika slibech a prošení otce ,že se za něj zaručuje mu ty papíry dali.A jak to dopadlo.Po prázdninách jsem si na svazu vyslechl svoje a nebylo to nic příjemného.Položili přede mne zabavene papíry onoho klučiny za podměrečné ryby.Za takovou ostudu to žádnému vedoucímu nestojí.Nediv se tedy že zastávám názor: dokud neumí perfektně základy bude chodit do kroužku, dokud se to nenaučí a budu mít jistotu že nic neprovede.
Jsou však případy kdy se vše naučí doma s tátou,přijde a napíše po domluvě test na plný počet.Tady mám jistotu a není co řešit.Dostane papíry a jde k vodě.Vázání háčku atd. je na druhém místě.Bud má zájem a naučí se to u nás a nebo ho to doučí rodiče.
Spousta lidí se mnou nebude souhlasit.Je to jejich názor já jsem si prozatím jako vedoucí mládeže vědom své zodpovědnosti a mám velký zájem na tom aby od nás odcházeli děti alespon se základními znalostmi.
NMartin M. - Profil | Po 22.11.2004 22:07:43
NOrion | Po 22.11.2004 21:31:47
Cyril:Děti a mládež od 8 do 18-ti let jsou nezletilými členy svazu, kteří se sdružují v kroužcích a klubech mládeže. Toliko citace se stanov ČRS.Jinak tuto odpověd máš na stránkách kde jsi svůj dotaz poslal od 18.listopatu.Předpokládám,že budou nové stanovy a možná se něco změní.Docela mne zajímá co ,že to je za kroužek za který se v Ostravě neplatí.Bud prosím trochu konkrétní.Zajímá mne jméno vedoucího a pod ,kterou MS funguje.Osobně mám v Ostravě jiné poznatky ohledně fungování kroužků.Kvalita se rok co rok zlepšuje a případy tvého typu jsou vyjímkou.Některá děcka by klidně navštěvovala kroužek i po dovršení 18 let.Máme i případy kdy kluci ,kteří se věnují sportu nemají možnost pravidelně docházet.Testy si po domluvě mohou napsat i o víkendu a školení ohledně novinek a změn je možno provést kdykoli.Mám pocit ,že navštěvovat kroužek není zbytečnost,alespon se caparti něco naučí a opakování je matka moudrosti.S těch starších se do budoucna stavávají dobří instruktoři.A nějaká nuda? Na tu není čas.Ono je stále co s dětmi probírat,kam jezdit a co zdokonalovat pokud však mají zájem.Fotka hovoří za vše a to je pouze jeden ze spousty fungujících kroužků v Ostravě,jsou mezi nimi i 17 ctiletí fakani.Ono se lec kde hodně změnilo.
Nbrach - Profil | Po 22.11.2004 18:45:33
v místě a zažádá o přihlášku do ČRS. Po vyplnění a odevzdání přihlášky dostane členský průkaz, koupí známku (pozor - prodej známek končí posledním únorem toho roku, ať se to někomu líbí, nebo ne) a projde klasickým testem a školením a pokud na něm budou chtít nějaké brigádnické hodiny, tak je splní nebo zaplatí a koupí si jakoukoliv povolenku a může vystartovat na ryby.
A pokud vím, je v přípravě nějaká změna, podle které se mladými rybáři budou moci stát děti od školního věku.
Tak jsem "nakoupil" na územním svazu v Hradci Králové dne 22.11.2004 na prověrkách.
NMyš | Po 22.11.2004 13:35:03
A co já si pamatuji, vypadalo to přesně tak jak naznačil Hraji - když my jsme začínali v deseti letech tak starší členové (14, 15 let) dělali akorát kraviny a měli z nás hroznou srandu, když jsme něco neuměli nebo se zeptali na "úplnou blbost"
NReel - Profil | Po 22.11.2004 13:23:27
Npupak | Po 22.11.2004 12:23:15
NCyril | Po 22.11.2004 12:19:12
NCyril | Po 22.11.2004 10:00:06
Nhraji - Profil | Po 22.11.2004 9:47:54
NCyril | Po 22.11.2004 9:42:49
Nhraji - Profil | Po 22.11.2004 9:25:17
NCyril | Po 22.11.2004 8:51:10
NMartin M. - Profil | Po 22.11.2004 8:46:03
NCyril | Po 22.11.2004 8:28:05
NPřema*/ | Ne 21.11.2004 14:30:37
Fikus: dělám to stejně. Jediná kontrola proběhla s pochopením ze strany RS, s upozorněním na to, že se to nesmí (a snad změní - doufám) - podle mě nejvhodnější postup v tom bordelu, za který děti nemůžou.
P.S. Je jasné že od osmi let už mohou řádní členové třpytkovat, chytat na rybičku sami atd. Pane jo!
Nmalys - Profil | Ne 21.11.2004 12:53:57
NTomas - Profil | Ne 21.11.2004 12:09:30
Není to nijak myšleno proti tobě, píšeš vlastně jenom jakej je aktuální stav, ale hrozně mně to nasralo.
Nhraji - Profil | Ne 21.11.2004 10:11:02
Ale je tu jiná věc a to je členství ve Svazu. Ve Stanovách je uvedeno, že členem svazu se může stát dítě od 8 let. A samozřejmě že všechny výhody plynoucí ze členství (například neporovnatelně nižší cena povolenky) může využívat jen ten, kdo je členem.
V tomto konkrétním případě tedy bude nezbytné vyčkat rok na to, aby mohl být syn členem svazu, lovit ryby však může hned, jakmile složí předepsanou zkoušku a bude mu vydán Rybářský lístek a zakoupena povolenka. Vzhledem k tomu, že neumí číst a tedy ani psát, asi je zřejmé, že zkoušky nesloží.
Pro fikuse: dopouštíš se kolego porušení zákona, protože lovit ryby může jen ten, kdo vlastní rybářský lístek a platnou povolenku, a to tvůj syn nesplňuje. Tobě nedává zákon žádnou možnost přenechat tvé právo lovu třetí osobě. Samozřejmě je na RS jak to posoudí, ale když trefíš na profíka, který skutečně zná zákon, budeš bez papírů i ty. Bohužel.
Nkarelc - Profil | So 20.11.2004 15:37:07
Nfikus | So 20.11.2004 15:34:38
NTomas - Profil | So 20.11.2004 15:30:05
NFishFace | So 20.11.2004 10:49:02
NTomáš - Profil | So 20.11.2004 0:32:14
NLaďa | So 20.11.2004 0:24:12
Kde to žije - všechna témata
19:45NRybáři vs ochránci přirody 63
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
-20% akce ANGLICKÝ TýdenZa 79 Kč
ANGLICKÝ TÝDEN -20% od středy 17.6. do úterý 23.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na sortiment značek SONUBAITS, KORUM, PRESTON, FOX, CC MOORE a AVID. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_AN20. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












