- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dva návazce na boilies?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Ntibo - Profil | Čt 10.9.2015 19:27:45
Nscrio - Profil | Čt 10.9.2015 18:34:23
NLabrador Dan - Profil | St 10.11.2004 21:45:57
Nbrach - Profil | St 10.11.2004 8:46:03
NLabrador Dan - Profil | Út 9.11.2004 22:18:38
Byl jsem první, kdo odpověděl zadavateli na otázku, a to JEHO NICKEM /admini to smazali/ - povzdechl jsem si "ACH JO" proto, že nechápu proč spojovat boilí s nějakým krmítkem, či dokonce takovou prasárnou jako je srkačka-je to fakt "srdcem boilísáka"-to vystihl Šošon přesně. Chce dotyčný zadavatel poznat a osvojit si tu magickou formu lovu kaprů na boilie, nebo mu jde SNAD??? o ulovení co největšího množství ryb nějakým účinnějším způsobem a už neví jak by toho dosáhnul ? Ať se podíváš na sestavu kohokoliv z tvých kamarádů, s nimiž trávíš čas na výpravách za kapry, nebo prolistuješ jakýkoliv časopis zaměřený na kaprařinu, vidíš tam snad někde takovou sestavu ? Snad se všichni snažíme o co nejjednodušší systém, ať už z důvodu menší nápadnosti pro obelstění zkušené ryby, či z důvodu menší pravděpodobnosti zamotání při náhozu a konečně, pokud to zbaští, tak chci vyloučit možnost zaháknutí volně plandajícího háčku za možnou pžekážku nebo ještě hůř, do těla ryby. K té druhé části tvé otázky: Netvrdím, že je PVA nutností, ale zatím jej používám bez problémů /bez dalšího zdůvodňování/, tak jako jej jiní nepoužívají s tvrzením, že je na problémy /a též bez dalšího zdůvodňování/. Na boilie jsem začal chytat letos na jaře, takže o nějakých "zkušenostech" se zatím nedá hovořit, jsou to zatím spíš poznatky, nebo řekněme postřehy. Učím se, čtu, konzultuji. Boilie si už taky koulím sám a někdy chytá, někdy ne, asi tak jako to kupované. Prostě jsem se jednoho dne rozhodl jít do boilí naplno a to znamenalo vyloučit starý doposud používaný způsob lovu /krmítko, šrot,dva návazce/, tedy vše, nač se zadavatel otázky ptá. A nemůžu si zatím stěžovat. Poznal jsem fajn partu lidí s naprosto jiným přístupem k rybařině a HLAVNĚ K RYBÁM, povodil jsem si pár slušných kaprů, z nichž některé jsem vůbec neobrátil a maličko jsem si zvednul osobáček, sice jen na 79/12,5 kg, ale potěší. A tak jako se učím lovit na boilie, zrovna tak rád nahodím anglána nebo rozbalím feeder, takže z mé strany to není vyjádření zapřísáhlého pouzeboilísáka. Nemám totiž rád žádný extrém. Snad přece k tomu PVA: Jsou vody,kde se může a kde nemůže zavážet. Pokud nemohu zavážet a chci mít pár kuliček u nástrahy /lépe zaujme a mate zároveň a též vydává silnější pachový signál/ dám pár kuliček na PVA pod háček, ovšem, podle množství si zkrátím délku náhozu, a to už vůbec nemluvím o punčoše. To víš, kobrou jsem se ještě těch pár koulí na 90-120 m s přesností na půl metru čtvrečního střílet nenaučil. Pokud vyvážím, většinou jde něco pod háček a jinak taky volně kolem, někdy i s partiklem. Ovšem pokud jde o extrémní odhoz, je samotná nástraha podmínkou. Uf, to jsem se rozpovídal, a to prej nerad píšu. No, co zbývá dodat ? Víc už snad jen na telefon, na další psaní už nemám čas ani sílu. Takže jak říká můj kamarád fotograf poté co vystaví své foto na web : " A teď hurá všichni do mě ".
Nvirta | Út 9.11.2004 16:29:34
Nrichtřík - Profil | Ne 7.11.2004 15:20:32
Nbrach - Profil | Ne 7.11.2004 14:31:19
O dvou návazcích se už diskutovalo tolikrát, takže zopakuji svůj názor . Nechytám a nebudu chytat na dva návazce, zejména s pevným olovem. Nepotřebuji tahat rybu chycenou za tlamu a jištěnou třeba za břicho. Návazce pevně spojené se zátěží opět poškozují rybu, která po utrhnutí sebou vláčí zátěž (i s druhým háčkem). Na srkačku s bojlím jsem ještě chytat nezkoušel - a proč taky. Po různých zákazech (zavážení, zaplavání) nejdříve prakem nastřílím bojlí a do toho místa nahazuji průběžné olovo s nástrahou (bojlí na vlasu). Takže moje vzdálenost je tak do 80 m. Pokud lze zavážet, zavážím (zaplavu). S PVA nemám dobré zkušenosti.
NLabrador Dan - Profil | Ne 7.11.2004 13:00:27
Nvirta | Ne 7.11.2004 0:25:35
Labrador Dan: Znova ja, prečo?))). Voda na ktorej priateľ chytáva, nie je z tých, kde sa chodí na trofejáky, skôr je tam problém chytiť rybu (Halčianske jazero) a na tento systém má podstatne viac záberov. Osobne by som to nepoužil na trofejného kapra, ani to nepoužívam. A PVA? Nepíšem, že mám špatné skúsenosti, len že sa mu vyhýbam))). Skúsenosti nech zbiera každý sám, ja som spokojný so sólo boilie. Ale na niečo je dobrá aj PVA, keď sa mi nechce ísť v noci na vodu s člnom, tak príves PVA zabráni zamotaniu montáže pri nahadzovaní... Pri vyvážaní nevidím ani najmenší dôvod používať PVA, hoci obrázkov a fotografií v časopisoch je dosť, najmä tých nacpaných saklíkov zavesených na háčiku... Ako vravíme s kamarátom, "keď na to majú...".
Nsnobacek | So 6.11.2004 23:07:19
NLabrador Dan - Profil | So 6.11.2004 20:01:23
Nrichtřík - Profil | Pá 5.11.2004 22:18:15
PS:já bych nedoporučoval víc než jeden návazec,myslím u boilí.
Ncarlos - Profil | Pá 5.11.2004 20:49:01
Krmítko používám taky, tenhle typ. Do něj namáčknu kaprový krmení s rozřezanými kousky boilie a ze začátku lovu přidám i pár koulí na PVA šňůrce. Když najedou ryby, nahazuji již jen prázdné krmítko místo zátěžě (krmítka mám 30 - 60g). Mají tu výhodu, že se nikdy nezamotají do trávy a podobných vázek.Nvirta | Pá 5.11.2004 20:39:31
Npif - Profil | Pá 5.11.2004 12:43:19
Nsnobacek | Pá 5.11.2004 11:46:31
Nšošon - Profil | Pá 5.11.2004 10:24:42
Npif - Profil | Čt 4.11.2004 23:17:37
Nsnobacek | Čt 4.11.2004 20:53:50
Kde to žije - kaprařina
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNLabe fishing store 18
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNKyjský rybník, Džbán 50904
PoNKrátkodobá kaprařina x 9912
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












