MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Dva návazce na boilies?

Chytáte na boilies na jeden klasický návazec bez krmítka, nebo i na dna návazce eventuelně s krmítkem? Dáváte boilies třeba i na srkačku? Má vůbec smysl použít při lovu na boilies krmítko nebo je lepší jen PVA sáček či šňůrka?

Autor diskuse: Achjo
Zařazeno do: kaprařina - nástrahy, návnady, 3.11.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Sambia1 - ® Čt 1.10.2015 12:46:18
my chytame na krmitko a dva navazce
N eagle - ® St 30.9.2015 22:17:46
Ja bych si netroufnul na dva návazce chytat,protože by to mohlo špatně dopadnout.
N Toufi - ® St 30.9.2015 22:10:52
Nastražení pasti pomoci PVA, háček se schová do hromádky krmení. Tento způsob nastražení mi přinesl hezkou řádku kaprů do mé galerie fotek.
N Toufi - ® St 30.9.2015 22:00:50
Trochu jsem zavzpomínal a při procházení fotek jsem našel jednu montáž s krmítkem. Dneska už bych to takhle nenavázal :-) ale velké ryby berou i na montáž s krmítkem.
N molca - ® Pá 11.9.2015 19:12:34
Podle mě se to musí motat tak, že bych to raději ani nenahazoval :-))
N viceroyka - ® Pá 11.9.2015 16:06:21
Trosku ode mne krmitko nedavam,ale zacinal jsem tak pri lovu na bolies.a dva hacky na bolies mi prijdou uplna blbost urcite pak nesplnuje svuj ucel montaz mimo hacek a hlavne je podle mne velka sance aby se druhy hacek nekde zahacil.
N chendler - ® Čt 10.9.2015 20:46:47
Toufi >> zkusene ryby?!?! A ty si myslis,ze bude resis,jestli saje z krmitka,nebo z jineho kopecku methodaku? Ale ona vlastne ryba,nebo spis super delfin,pozna,ze to bere z krmitka.
N Toufi - ® Čt 10.9.2015 20:24:03
Ahoj,
použití krmítka při lovu na boilis byla běžná praxe do objevení PVA materiálu.
Krmítková směs (Method mix) láká ryby a ty seberou všechny kousky odpadající z krmítka. Zde je důvod úspěšnosti lovu na krmítko vůbec.
Zkušené ryby se naučili této pasti vyhnout, prostě začaly vysávat návnadu z krmítek a nechávali návazce s háčkem být. Tato past byla a je účinná spíše na mladé ryby.
Rybáři se potřebovali dostat o krok před ryby a to se povedlo pomoci PVA punčochy, protože nyní je možné umístit past s háčkem přímo do hromádky návnady, pomoci pop-up je možné vyrovnat váhu háčku a nebo umístit nástrahu těsně nad hromádku návnady.

N chendler - ® Čt 10.9.2015 20:09:47
Pvl >> nikdy neni pozde se rozepsat!!!
N Chosé 2 - ® Čt 10.9.2015 20:09:06
Fild@ >> Čert, nebo lépe řečeno M.M. ví proč to tady nechává.
N Fild@ - ® Čt 10.9.2015 20:06:17
Chosé 2 >> Bych ty staré diskuze, kde není x let reakce, bez milosti smazal...
N Chosé 2 - ® Čt 10.9.2015 20:01:41
Pvl >> A před 9 lety byl zadavatel pod tímto nickem naposledy na Mrku :-)

http://www.mrk.cz/all_inserts.php3?zadal=3305
N Pvl - ® Čt 10.9.2015 19:32:14
Koukám jak jste se rozepsali :o§))) Po 11 letech mu to někdo konečně "vysvětlil " :o§)))
N tibo - ® Čt 10.9.2015 19:27:45
snobacek - 4.11.2004 20:53:50 >> Drahy colego,Tvoje slová o -praseti masarskem-su total primitivne,si len sviatočný rybar a zbytočne otravuješ okolie.....
N scrio - ® Čt 10.9.2015 18:34:23
snobacek - 4.11.2004 20:53:50 >> aha.. Tak ze krmítko stojí 19 korun,sklenice kuku 40, pletenka 20m za 300 a pár háčku takže celkově ze vším všudy do 500 i z krmenim.. A můžeš vesele chytat dva měsíce. Podle tebe patří do kaprařeni něco co je kulatý stoji to od xxx víš a nemluvíme o bizuterii ?:D všechno je to jen lákadlo na peníze. Tím boilies nehanim ale tendle názor nad tím zasnu :D
N Labrador Dan - ® St 10.11.2004 21:45:57
brach: no to je přeci jasné, dvě správný kuličky co zaujmou a dva pořádní kapři na břehu ;-)))
N brach - ® St 10.11.2004 8:46:03
Pokud použiji PVA, chytám samozřejmě na krátkou vzdálenost. A nevim, zda je lepe mít v těsné blízkosti nástrahy i návnadu (PVA), nebo hodit nástrahu a prakem (kobrou) do těch míst nastřílet tak 10 kuliček. Takto rozptýlená nástraha podle mě splní svůj ůčel lépe. Představuji si kapra, jak slídí po potravě. Pokud je na dně jakási hromádka (PVA+nástraha) a on ji najde, našel by tak i pouze nástrahu. Pravdou je, že více kuliček vydává více vůně a zvětší prostor, ve kterém kapr registruje blízkost potravy. Pokud kapr najede do prostoru s rozptýlenými kuličkami (prak, kobra) a najde jednu, která mu navíc zachutná, začne slídit, zda by v blízkosti nenašel něco podobného. Z toho mi vyplývá, že royptýlené kuličky zvětšují prostor, kde by bylo možné kapra chytit. Je to jen moje domněnka, nic víc, ale řídím se jí. A kdo chytává na Rozkoši, ví moc dobře, že velcí kapři jsou hlavně ve vzdálenosti 100 a více m od břehu (vyjímka potvrzuje pravidlo), tam jsme chytávali tak, že kamarád zaplaval s nástrahami 200-300 m, v plavkách měl tak 20 kuliček (dobře - tak 22) a ty, po puštění nástrahy do vody, rozhodil okolo. Záběry byly tak 2 za den, ale málokdy přišel kapr menší 60-ti cm (ze 300 m na bojlí kapr 28 cm, ale jen jednou).
N Labrador Dan - ® Út 9.11.2004 22:18:38
Virta: Strašně nerad píšu dlouhosáhlé pasáže. Upřednostňuji rozhovor s možností přímé reakce, ale ptáš se, tak zkusím odpovědět:
Byl jsem první, kdo odpověděl zadavateli na otázku, a to JEHO NICKEM /admini to smazali/ - povzdechl jsem si "ACH JO" proto, že nechápu proč spojovat boilí s nějakým krmítkem, či dokonce takovou prasárnou jako je srkačka-je to fakt "srdcem boilísáka"-to vystihl Šošon přesně. Chce dotyčný zadavatel poznat a osvojit si tu magickou formu lovu kaprů na boilie, nebo mu jde SNAD??? o ulovení co největšího množství ryb nějakým účinnějším způsobem a už neví jak by toho dosáhnul ? Ať se podíváš na sestavu kohokoliv z tvých kamarádů, s nimiž trávíš čas na výpravách za kapry, nebo prolistuješ jakýkoliv časopis zaměřený na kaprařinu, vidíš tam snad někde takovou sestavu ? Snad se všichni snažíme o co nejjednodušší systém, ať už z důvodu menší nápadnosti pro obelstění zkušené ryby, či z důvodu menší pravděpodobnosti zamotání při náhozu a konečně, pokud to zbaští, tak chci vyloučit možnost zaháknutí volně plandajícího háčku za možnou pžekážku nebo ještě hůř, do těla ryby. K té druhé části tvé otázky: Netvrdím, že je PVA nutností, ale zatím jej používám bez problémů /bez dalšího zdůvodňování/, tak jako jej jiní nepoužívají s tvrzením, že je na problémy /a též bez dalšího zdůvodňování/. Na boilie jsem začal chytat letos na jaře, takže o nějakých "zkušenostech" se zatím nedá hovořit, jsou to zatím spíš poznatky, nebo řekněme postřehy. Učím se, čtu, konzultuji. Boilie si už taky koulím sám a někdy chytá, někdy ne, asi tak jako to kupované. Prostě jsem se jednoho dne rozhodl jít do boilí naplno a to znamenalo vyloučit starý doposud používaný způsob lovu /krmítko, šrot,dva návazce/, tedy vše, nač se zadavatel otázky ptá. A nemůžu si zatím stěžovat. Poznal jsem fajn partu lidí s naprosto jiným přístupem k rybařině a HLAVNĚ K RYBÁM, povodil jsem si pár slušných kaprů, z nichž některé jsem vůbec neobrátil a maličko jsem si zvednul osobáček, sice jen na 79/12,5 kg, ale potěší. A tak jako se učím lovit na boilie, zrovna tak rád nahodím anglána nebo rozbalím feeder, takže z mé strany to není vyjádření zapřísáhlého pouzeboilísáka. Nemám totiž rád žádný extrém. Snad přece k tomu PVA: Jsou vody,kde se může a kde nemůže zavážet. Pokud nemohu zavážet a chci mít pár kuliček u nástrahy /lépe zaujme a mate zároveň a též vydává silnější pachový signál/ dám pár kuliček na PVA pod háček, ovšem, podle množství si zkrátím délku náhozu, a to už vůbec nemluvím o punčoše. To víš, kobrou jsem se ještě těch pár koulí na 90-120 m s přesností na půl metru čtvrečního střílet nenaučil. Pokud vyvážím, většinou jde něco pod háček a jinak taky volně kolem, někdy i s partiklem. Ovšem pokud jde o extrémní odhoz, je samotná nástraha podmínkou. Uf, to jsem se rozpovídal, a to prej nerad píšu. No, co zbývá dodat ? Víc už snad jen na telefon, na další psaní už nemám čas ani sílu. Takže jak říká můj kamarád fotograf poté co vystaví své foto na web : " A teď hurá všichni do mě ".
N virta Út 9.11.2004 16:29:34
Labrador Dan: Som tu na skok, najeko sa neviem dostať na net, samozrejme nič v zlom, len mám pocit, že pôvodná otázka nebola zameraná na selekciu rýb, len na používanie istých zostáv. Len toľko, snáď len otázka, aké sú to tie konkrétne vody a situácie, kde je treba PVA, čo sa týka tvojich skúseností? Je to taká obľúbená fráza, tuná dosť často používaná, mohol by si trochu konkretizovať?
N richtřík - ® Ne 7.11.2004 15:20:32
snobáček:vůči tobě nic ve zlém,pokud se jdeš jen bavit na pár hodin,tak bez krmítka to moc nejde,pokud chytáš mimo možnost dokrmit rukou.
N brach - ® Ne 7.11.2004 14:31:19
Slovo selekce znamená úplně něco jiného, než se domníváte. Z obsahu však je vidět o co jde, takže mi to až tolik nevadí.
O dvou návazcích se už diskutovalo tolikrát, takže zopakuji svůj názor . Nechytám a nebudu chytat na dva návazce, zejména s pevným olovem. Nepotřebuji tahat rybu chycenou za tlamu a jištěnou třeba za břicho. Návazce pevně spojené se zátěží opět poškozují rybu, která po utrhnutí sebou vláčí zátěž (i s druhým háčkem). Na srkačku s bojlím jsem ještě chytat nezkoušel - a proč taky. Po různých zákazech (zavážení, zaplavání) nejdříve prakem nastřílím bojlí a do toho místa nahazuji průběžné olovo s nástrahou (bojlí na vlasu). Takže moje vzdálenost je tak do 80 m. Pokud lze zavážet, zavážím (zaplavu). S PVA nemám dobré zkušenosti.
N Labrador Dan - ® Ne 7.11.2004 13:00:27
Virta: A opět Ty-nic ve zlém, snad jsem neurazil. Snobáček to mezitím vystihl přesně. Nám jde o selekci ryb, takže krmítko, příp. další návazec jsou jen a pouze na problémy. K tomu PVAčku-používám jak šňůrku, tak punčochu, výjimečně sáček. Vše záleží na tom, na jakém revíru zrovna chytám, V JAKÉ VZDÁLENOSTI a zda potřebuji k nástraze přidat pár kuliček nebo pelety. Je to dle konkrétní vody a situace pokaždé jinak.
N virta Ne 7.11.2004 0:25:35
Podľa fotky vidím, že to nie je až taká rarita, presne o tom som písal.
Labrador Dan: Znova ja, prečo?))). Voda na ktorej priateľ chytáva, nie je z tých, kde sa chodí na trofejáky, skôr je tam problém chytiť rybu (Halčianske jazero) a na tento systém má podstatne viac záberov. Osobne by som to nepoužil na trofejného kapra, ani to nepoužívam. A PVA? Nepíšem, že mám špatné skúsenosti, len že sa mu vyhýbam))). Skúsenosti nech zbiera každý sám, ja som spokojný so sólo boilie. Ale na niečo je dobrá aj PVA, keď sa mi nechce ísť v noci na vodu s člnom, tak príves PVA zabráni zamotaniu montáže pri nahadzovaní... Pri vyvážaní nevidím ani najmenší dôvod používať PVA, hoci obrázkov a fotografií v časopisoch je dosť, najmä tých nacpaných saklíkov zavesených na háčiku... Ako vravíme s kamarátom, "keď na to majú...".
N snobacek So 6.11.2004 23:07:19
richtrik- o prekrmeni nejde ale boiliem se snazime vyselektovat mensi ryby a to u krmelce jaksi nejde. proc mam chytat na boilie kdyz mi k tomu s vetsi pravdepodobnosti prijedou mensi ryby nakrmit se a nepusti k tomu vetsi rybu a ty se nezdrzujou v nejblizsim okoli mensich. Netvrdim ze jsem in a ani o nikom netvrdim ze in neni. spis je to o pristupu k veci. Jo a nikdy jsem nenapsal nic o tom ze se neco zkazi a ani jsem si nevsiml ze by tady nekdo neco takoveho psal
N Labrador Dan - ® So 6.11.2004 20:01:23
Virta: " Použiť krmítko pri love na boilies nie je nová vec, známy tak chytáva a vraví, že má na tento systém o poznanie väčší počet záberov .." , trofejních kaprů, nebo naopak jde míra dolů, ale víc zachytá ?? Můžeš prosím Tvé "špatné" zkušenosti s PVA materiály rozebrat trochu podrobněji ?
N richtřík - ® Pá 5.11.2004 22:18:15
snobáček.kaprařina bez krmítka?proč,myslíš si že se ryby překrmí,nebo to nesežerou a zkazí se to?A co takhle rozsáhlé krmné koberce od boilisáků a krmení několik dní,nebo dokonce týdnů dopředu?A nebo co dělám já,je naprosto in a vy všichni kteří nemáte stený názor,výbavu atd.. jste naprosto mimo?Uvědom si,že ryba smrdí od hlavy!
PS:já bych nedoporučoval víc než jeden návazec,myslím u boilí.
N carlos - ® Pá 5.11.2004 20:49:01
Krmítko používám taky, tenhle typ. Do něj namáčknu kaprový krmení s rozřezanými kousky boilie a ze začátku lovu přidám i pár koulí na PVA šňůrce. Když najedou ryby, nahazuji již jen prázdné krmítko místo zátěžě (krmítka mám 30 - 60g). Mají tu výhodu, že se nikdy nezamotají do trávy a podobných vázek.
N virta Pá 5.11.2004 20:39:31
Použiť krmítko pri love na boilies nie je nová vec, známy tak chytáva a vraví, že má na tento systém o poznanie väčší počet záberov, používa úplne klasický systém, krmítko na priebežno, zarážka a nadväzec, len na konci nie je háčik s kukuricou ale boilie mimo háčik. Časom prídeš na to, že teória PVA je síce pekná, ale v praxi... Poznám niekoľko dobrých kaprárov, ktorý sa PVA vyhýbajú ako čert krížu, osobne mám niekoľko PVA materiálov vo výbave, ale už sa ani nepamätám, kedy som ich naposledy použil. Ako celkom dobrý sa javí systém, pri ktorom do zmesi na krmítku vtlačíš 3-4 rozpolené boilies, ako sa ti krmivo rozpadne, boilies sa sami uvolnia, teda ak chytáš na odhod, pri vyvážke to samozrejme stráca zmysel a tam volím vždy len sólo boilie ku háčiku a dokrmujem rukou.
N pif - ® Pá 5.11.2004 12:43:19
ale jo,sere mně jak něktěří lidi mají patent na rozum.mimochodem,co že jsem vlastně sežral?vyvracet nic nechci,sežral jsem spoustu ryb,jen mně vrtá hlavou ,že kdo není IN,tak je vrah,masař,prase krmítkářský a nevím,co jsem ještě vynechal.a kté otázce,myslím,že by to bylo i nepraktické,ztratit pěknou rybu kvůli vázce.
N snobacek Pá 5.11.2004 11:46:31
pif- podle toho co jsem si od tebe precetl jsi krmitkar chyt a sezer? nic ve zlim klidne mi to vyvrat. nejde mi o hadani ale ta kombinace je nesmyslna a neda se tomu rikat chytani na boilie a o tom ta otazka byla
N šošon - ® Pá 5.11.2004 10:24:42
Já chytám klasicky na jeden návazec s pevnou popř.průběžnou montáží s olovem.Nějaký těžší krmítko by se určitě použít dalo,ale srdce boilisáře říká,,JE TO HNUS".proto radši volím PVáčka,nebo kule,,šrotu"rozhážu na krmný místo.A určitě jeden návazec.Souhlas se snobáčkem
N pif - ® Čt 4.11.2004 23:17:37
snobáček:možná se dočkám dne ,kdy budeš psat,že háček patří do gramatiky a ne na ryby!!!
N snobacek Čt 4.11.2004 20:53:50
pri pouziti vice nez jednoho navazce je problem se zamotavanim a take hlavne s citlivosti. jelikoz boilies ma mit jako jednu z hlavnich funkci prelstit velke kapry je lovec povinnen zachovat se k nim ohleduplne. druhej forpas muze kapra seredne poskodit a pouzije ho jen "prase masarsky" a krmitko patri dnes uz spise jen k feederum ale urcite ne do kaprariny jako takove

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | nástrahy, návnady ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDIEM - Univerzální kožené boty ATB

Za 1.194
Výprodej - sleva 40% na vše! ( do vyprodání skladových zásob ).

akce, rybareniHumminbird HELIX 7x SI GPS + program Autochart PC

Za 23.490
Sonary HELIX 7 zaujmou každého nádherným barevným přehledným displejem o úhlopříčce 178 mm i jednoduchostí obsluhy. Slot pro pamětovou micro SD kartu nabízí možnost aktualizace řídícího sotfware jednotky.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Centrum Rybářských Potřeb Centrum Rybářských Potřeb

Prostějov, Plumlovská 3614